Odstrkovadlo - motorka. Od kdy na ní děti uměly drandit?

nikka.vo
15. říj 2008

Ahoj maminky malých motorkářů a motorkářek 🙂 , zajímalo by mě, kdy vaše děcka pochopila jak se na motorce odstrkovat a zvládala řízení v pohodě. Mám na mysli hlavně vlastníky motorky Enduro http://www.planetadeti.cz/product-detail-print.... která má vpředu jen jedno kolečko, na té je těžší se udržet a má menší stabilitu. Synovi je 16 měsíců, sedne si na ní, dozadu se umí odstrkovat, ale dopředu se přesouvá spíš tak, že jde a motorku má mezi nohama. Řízení nic moc, ale už to trochu pochopil jak na to. Ale dopředu se prostě neodstrčí. Určitě by potřeboval ještě o pár cenťáčků dělší nohy o tom žádná. Hlavu si z toho nelámu, jen by mě zajímalo kdy se můžu těšit, že budeme drandit v parku 😵

Díky

nikka.vo
autor
15. říj 2008

Jsem to dala do blbé sekce, nebo nikdo nemá doma motrorku? 😅

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

nikka mala to taky neumi a dela to presne jak tvuj Fufik... 😀 oni na to prijdo pozdejc, ne?

paolin
15. říj 2008

ahojky, nas synator zacal na motorce mezi rokem a pul a dvema lety. je totiz malicky, takze i nejmensi model motorky mu byl velky. sotva dosahl na zem. tak jsem ho chvili jen tak vozila. povyrostl a pak to slo raz na raz a jezdil, jak velky zavodnik 😉

eps
15. říj 2008

nikka, Madla ji má od 11 měsíců, to jsme ji na ní vozili, vědomě se začala odrážet v roce, ale jistili jsme řidítka i ji 😉 ...teď má 14 měsíců a po bytě už celkem jezdí, jasně, umí sice zatáčet, ale ne vždy se trefí přesně, takže jistíme stále, ale už za ní můžu jít ve stoje a nedržím ji, jen zachytávám případné pády a otáčím, kde to sama nezvládne....jezdí od začátku jen vpřed, odráží se oběma nohama zaráz.

Ale pozor, ono je to sice enduro, ale jsou 2 velikosti, my máme tu menší!!!

kacka79
15. říj 2008

Tak my doma od 13 měs a venku od 15 měs, dojede i 2 km a domu pak táhnu jeho i motorku 😀 Jsem servaná jako kůň 🤐

eps
15. říj 2008

kacka, no jo, ale Filip je kluk 😉 Madla taky jezdí venku, ale jen po chodníku u baráku (musím chodit zaní, to by byl tvrdý dopad), přeci jen to neumí stoprocentně. A to nošení motorky mě čeká, od nás je to všude z kopce, a zpátky se žádnému dítěti z okolí nechce 😖

nikka.vo
autor
15. říj 2008

Eps, my bychom měli mít taky tu menší, ta větší má ty vydlice hodně dlouhý a to tahle nemá. My jsme jí dostali, takže nevim jaká byla kupovaná. Ale řekla bych na 90% že je to ta menší. 😉

Jinak Madla je teda šikula ... 🙂

Dominik je právě taky prťavec, tak asi potřebuje hlavně povyrůst... nebo bude stačit, když jednoho dne zjistí, že stačí sedět a jen šoupat nohama 😅 a ne že bude zvedat zadek tak jak to dělá. Myslíte že by mohlo mít vliv třeba to, že to doma zkouší na plovce? A tím jak jakoby jde, tak se ta motorka smejká po podlaze že kdyby jsme šli ven, tak by to třeba šlo? Na koberci mu to taky nejde.

eps
15. říj 2008

Nikka,my máme plovoučku, dlažbu, lino...a jezdí taky. Jediná podmínk na motorku je: Vždy musí mít na nohách papučky!

A možná druhá věc, Madla teprve začíná chodit (za 1 ruku je zatím maximum), takže Dominik tam "cpe" to jemu zmámé chození! Nebo taky, zkusit ho naučit, aby jen seděl, dal nohy nahoru (lehce), trošku ho povozte, aby se naučil držet stabilitu v sedě, třeba to neumí a proto si stoupá, cítí se tak jistěji.

Přijde na to a pak bude jezdit jak drak!

nikka.vo
autor
15. říj 2008

no dozadu se odstrčí, to se nebojí a čekala bych, že pokud by měl strach, tak by rozhodně nejezdil pozpátku. To mu jde dobře 🙂 A proč musí mít papuče? Kvůli tomu aby si nepřejel nohu? Domís doma bačkory nenosí, protože se mu strašně potí nohy a motorka tu stojí, že si na ní může sednou kdykoliv, takže abych mu vždycky nasadila boty na to jeho 2 minutový popocházení s motorkou, to většinou nedělám. 😅

androna
15. říj 2008

niko tak Dany uz veselo drandi.ale zacinal na auticku odrazadle.a motorka mu bola hlavne este vysoka.ale asi 2mes uz i motorka ho bavi a ide mu to super.

eps
15. říj 2008

No, zaprvé jí to neklouže a zadruhé je tam "Návod k použití" a tam psali, že jen v botách (aby si neukopli palec, jde spíš o ježdění venku) a to dodržuju (a nosnost 50 kilo, mě to pobavilo, protože jsem se v létě mohla teoreticky taky svézt 😀 ) . Taky je bez bot, ale na motorku jí je dávám, i na ťapání po bytě. Už sama ví, kde jsou bačkůrky a bez nich ji na motorku nepustím, takže tu chviličku vydrží. Pak jezdí nějakých 5-10 minut...

nikka.vo
autor
15. říj 2008

To já bych mu ale musela ty botičky nandavat a sundavat každou chvíli.. on na ni vždycky vleze, přejde byt, sleze... za hodinu zase, nekdy i častěji... 😉

eps
15. říj 2008

No, to je na uvážení, však sama vidíš, jestli mu to podklutzuje nebo ne a pokud jezdí dozadu, tak si ne...Madla si na ni sama nevleze, takže si o ni musí říct...

Takže vidíš, nedají se srovnávat stejně staré děti, moje si na ni nevleze, ale jede vpřed, tvůj si na ni vleze, ale zas nejede jak by měl... 😉 😎

nikka.vo
autor
15. říj 2008

😀 jsou to jantárci 😀

grisgot
16. říj 2008

My jezdíme od 15-ti měsíců 😀

konoupek
16. říj 2008

Ahoj holky,
tak naše malá drandí na motorce taky asi od 11 měsíců,máme to vlastě skoro stejný s Eps.Chodit začala až 15 měsících,ale na motorce jí to šlo raz dva.A 100%papučky,pže jinak to klouže a jede se jí fakt špatně.Já jí zase doma bez papučků nenechám ani za nic.Máme parkety a dlažbu a to je o "hubu" 😝 😉

lenkarybicka
16. říj 2008

nas maly take zacal po roce apul,nejdrive jezdil po zpatku a pak i po predu,ted uz jezdi jak Niki Lauda 😉

kristi
16. říj 2008

nase to jeste nejak nezvlada.... ☹

agnny
16. říj 2008

Malej ji dostal od švagrové k 1. narozeninám a posazovala jsem ho na ni několikrát doma během dne. Překvapilo mě, že během 3. týdnů už drandil po bytě jak zkušený závodník. Tak jsme ji zkusili vzít ven a bezva, moc ho to bavilo, jezdí do předu i couvá, zpočátku doma na ni nasedal stylem, že ji dotáhl k nábytku, jednou rukou se přidržoval a nasedl, teď už ví, že si nejdřív chytí říditka a přehodí nožku. Je fakt, že je dost vysokej, tak mu to jde snáz. Když potřebuji něco udělat a chvíli ho zabavit, řeknu mu ať mi ukáže jak umí jezdit a už letí pro ni, drandí po bytě a vydává u toho brrrrrrm 🙂

zany
16. říj 2008

My jsme tuhle motorku koupili Honzíkovi k 1. narozeninám (teda o něco později, protože neměli malou a stříbrnou 😝 ). Ze začátku na ní taky jezdil stylem, že se odstrkoval dozadu a dopředu ani ťuk... Nebo spíš tak jak píše Nikka - stoupl si a tahal jí za sebou... Tak jsme ho většinou nechali být, aby si jezdil jak chce sám a najednou na to přišel sám, že aby se někam dostal, tak musí jet dopředu 😵 Teď tu na motorce drandí jako o závod a dokonce i venku do kopce 🙂
Takže bych vydržela než se to naučí a pochopí sám 😵

silvik
16. říj 2008

Niko, tak my máme sice odstrkovadlo - autíčko, ale Marki s ním moc nekamarádí, sednout si na něj, to jo, to chce, ale jezdit ani omylem, to jí vůbec nejde.... No a Barunka, která ho kdysi dostala, na něm uměla jezdit snad hned po svém prvním roce, ale začínala tak, že taky jezdila nejdříve dozadu!!!! Nestačili jsme uskakovat... 😀 😀 Zanedlouho se ale naučila jezdit i dopředu a tak si ho oblíbila, že na něm drandí ještě teď, ve svých 3,5 letech, kdy už má sice kolena u brady, ale auta se nehodlá vzdát..... 😵 😵

nikka.vo
autor
16. říj 2008

Já se tak těšim až bude jezdit, ale tchýni vstávají vlasy hrůzou, protože její druhý vnouče od švagrové nevidí a neslyší ,když jede na motorce a ona za ním peláší 😅 a je hotová, že vjede pod auto 😅

elucinka
31. říj 2008

Adík jezdí od 13 měsíců - začal minulý týden 🙂 nejdřív jen couval, teď už to jde i dopředu a začíná chápat řízení 🙂

petule.h
1. lis 2008

v roce jí dostal a začal jezdit, měl sice nožičky na špičkách, zato jezdí dote´d a rád, v dubnu mu chceme kupit ke 3 narozkám kolo, tak uvidíme, ale myslím, že odstrkovadlo je opravdu nej věc..
nikka: moje dítě to samé, mě neposlouchá, jede jako blázen, máme naštěstí zahradu, takže tady si jezdí okolo, ale když s ním někam jdeme na procházku s motorkou, tak musí s námi jedině manžel, toho poslouchá

muriella
26. lis 2010

Ahoj holky obnovuji diskuzi..chceme koupit malému k prvním narozeninám odstrkovadlo motorku, bude to v lednu takže asi zatím bude jezdit jen doma, jestli bude sněhu jako loni 🙂 ale počítám, že v tom březnu-bude mu 14 měsíců, tak už bychom jí mohli zkusit i venku...narazila jsem na jeden inzerát, kde paní psala, že prodává motorku velikost č. 3...vůbec jsem netušila, že je to nějak číslované, poradíte mi jaký typ motorky je pro tyto nejmenší děti nejvhodnější? líbí se mi ty Enduro, ale ty budou asi pro větší co? přijde mi že na stabilitu bude lepší taková černostříbrná motorka s velkými koly, ale budu ráda za vaše typy, díky 😉

fifa79
29. lis 2010

Ahojky,kupte enduro,je nejlepší.Mají více velikostí.My máme asi to nejmenší a Deni začal jezdit ve 14 měsících ( uměl už i řídit)Napřed se odstrkoval jen dozadu a jakmile přišel na princip dopředu už z něj neslezl.Nejoblíbenější věc......všude bereme s sebou.

pavlicka
30. lis 2010

U nás taky u obou kluků tak 16 měsíců - popojíždění a od toho roku a půl fakt rychle jezdili, takže jsme se kamkoli velmi rychle přesunovali. Vesměs jen "tam", zpátky jsem v náruči táhla dítě a v ruce motorku 😀

muriella
30. lis 2010

@fifa79 Ahoj, díky za radu..a neni ta motorka moc vratká, když tak koukám na ty úzký kolečka...já si právě říkala, že pro tak malého prcka mi přijde stabilnější klasická motorka s dvěma velkými koly...ale ono asi bude nejlepší se jít podívat na vlastní oči jak ty motorky vlastně vypadají 🙂 mě se právě Enduro líbí ze všech nejvíc 😉

@pavlicka a měli jste taky Enduro, nebo tu klasickou se dvěma koly?

fifa79
30. lis 2010

my máme ještě toto, ale na tom Denisek moc jezdit nechce,protože mu vadí široké kolečka a taky řízení je naprd.Jiné jsme nezkoušeli.Ty rolocykly nebo jak se to nazývá jsou taky naprd.Uvidíš,že když koupíš enduro,budete spokojeni všichni.Dítko to velice rychle pochopí.My bereme všude s sebou i do obchoďáku a to je pak zábava pro celou rodinu.Nechápu,že na tom dokáže jezdit tak rychle 🙂)))))

pavlicka
30. lis 2010

@muriella měli jsme enduro, obě velikosti. sice jsme jako první dostali tu krosovou, ale ta má vzadu dál kolečka od sebe a oni pořád háčili nohama... zkrátka ani jeden na ní nechtěl.