Ohrádka pro dítě. Jakou pořídit a jak vám sloužila?

neeve
12. zář 2007

Chtěli bychom koupit ohrádku pro mimi. Jednak proto, že se za chvíli začne přetáčet, tak aby mi někde nespadla a pak tak máme pejska, který by Nelinku neustále pusinkoval 😅 kdyby byla na zemi. Jen bych chtěla poradit... nevím proč se mi víc líbí ty klasické dřevěné, ale zřejmě jsou lepší ty s tou sítí, protože se mimi nemá o co uhodit, je to tak?
Kdo jakou máte a je v ní mimčo spokojené?

alcatko.j
12. zář 2007

Neeve, bezva, presne o to jsem se zacala pred par ddny zajimat, dikes 😀

eena
12. zář 2007

No moja skúsenosť ( pri troch deťoch) - ani jedno v ohrádke byť nechcelo ani za svet. Doma som mala tú klasickú drevenú (potom požičanú na týždeň tú sieťkovanú). Tak boli deti iba na paplóne na zemi a tak vydržali spokojné - ono asi im vadil ten zamrežovaný výhľad! A k tomu psovi - aj my máme, ale k malým nechodil ( kým boli malinkatí) a potom už sám od nich utekal, lebo zrovna kmásanie a ťahanie za uši, či vypichovanie očí sa mu tiež nepáčilo ( no skúste polročnému bábu vysvetlovať ako má psíka pohladkať 😅 nevraviac o tom, že keď začnú liezť je to na neustráženie .... Ale sme mamy a inak to proste nejde - len strážiť a strážiť

dashak
12. zář 2007

taky jsme měli tu dřevěnou i síťovanou (cestovní postýlka ne ohrádka). A bylo to taky k ničemu, malá v tom opravdu být nechtěla. Takže jsme to sbalili.

Být váma, tak koupím kempingovou postýlku, protože když už nic, tak ji využijete aspoň na cesty 😉

neeve
autor
12. zář 2007

Fajn, tak zatím to nevypadá zrovna růžově... 😅 😀 Sem s dalšími zkušenostmi 😀 😀 😀

tlapicka
12. zář 2007

my zadnou nemame a ani jsme ji nepotrebovali. kdyz potrebuju bezpecne malou uklidit, tak ji dam normalne do postylky(hodne cestujeme, tak mame na full time cestovni s dokoupenou zdravotni matraci), kdyz jsem ji mela na oku, tak byla na zemi, ale s pejskem to je uz neco jineho....
bracha ma na synovce obri drevenou ohradku. jsou tam samy hracky, ale porad je to vezeni, at je to sebevetsi sebemekci sebekrasnejsi. nevim, co bych volila.
na vasem miste bych asi nechala volnost miminku a pejska nekde zavrela. zda se mi to vic fer, nez zavirat miminko, nevim.

danae
12. zář 2007

My máme dubovou ohrádku, 1.5x1.5 metru, je úžasná. Když v ní všechny kostičky a různá dřevěná puzzle složím, malá to všechno potom pilně rozkládá 😀 a já vím, že jí můžu nechat v pohodě samotnou, protože si nemá jak ublížit. Ohrádku bych doporučila dostatečně velkou, aby se k dítěti občas vešel i dospělák a mohli jste si tam hrát i spolu - aby to nebylo doopravdy vězení, ale místo pro hraní, i když si tam bude mimi většinou hrát samo. Myslím, že některé děti ohrádky špatně snáší, ale myslím, že vhodnými hračkami a přístupem to jde dost často zlomit. Já třeba hračky, co dávám dcerce do ohrádky, jí nedávám na hraní venku, aby pro ní byly nové, často jí ty hračky obměňuju (po týdnu je stará hračka opět hračkou zbrusu novou 😅) Zkrátka ohrádku velmi doporučuju. Ačkoliv jsme byt dost zabezpečili, je fajn mít místo, kam můžu dcerku dát a být si jistá, že je zcela v bezpečí.

neeve
autor
12. zář 2007

Tlapičko v tom je velký kus pravdy, ale není to jenom o zavírání, ale i o tom pocitu bezpečí a u nás jsem to myslela i tak, že přece jenom je na zemi sem tam nějaký psí chlup a tak mi přišlo lepší, aby bylo dítko v čisté ohrádce než v "prachu" na zemi... A spíš v tom nechat dítě dokud neleze, dokud jen leží nebo sedí.
Třeba vařím... chci ji dát na hrací deku. Ona tam vydrží klidně půl hodinky i víc. Ale na zemi mi přijde, že na ni táhne (nebydlím v paneláku, ale v rodinném domku s terasou, tak to po zemi možná trochu protahuje) a na posteli budu mít za chvíli strach, že se mi skulí dolů. Kdyby se mi hrací deka vešla do nějaké ohrádky, jsem v klidu... a nemusím u ní sedět. Tohle právě potřebuju nějak vymyslet 😅 A doufala jsem, že mi v tom ohrádka pomůže. Ale jestli v tom bude řvát... 😕

slevik
12. zář 2007

Ahojky,
přidám svoji zkušenost 😉. Měla jsem v obýváku cestovní postýlku, v ní matraci a malá v tom byla asi do 2,5 měsíců spokojená. Pak ji najednou začalo vadit, že odtud nevidí a jakmile jsem ji tam položila, začala ječet. A to i přesto, že máme závěsný rošt a byla nahoře 😕 . Takže jsme postýlku sbalili, hodili matraci na zem a tam je spokojená 😉 . Ohrádku určo kupovat nebudem, spíš nějakou velkou deku nebo pěnové puzzle, aby měla větší prostor 🙂.
Co se týče toho psa, spíš bych řešila jeho. Zůstával by prostě jinde než miminko 😉

neeve
autor
12. zář 2007

Holky asi nemáte psa, že jo? Psa, který je zvyklý být s námi, nemůžu najednou vystrčit ven s tím, že do baráku nesmí. A kdyby pršelo, tak ho mám zavřít samotného do nějakého pokoje? To je nesmysl. Musím buď oželet maličko hygienu, nebo ji pořád hlídat a nebo vymyslet kompromis...asi na to musím přijít metodou pokus omyl.

neeve
autor
12. zář 2007

Slevik, když to tak čtu, vidím to na tu matraci na zemi a psovi říkat nesmíš... 😅 A dvakrát denně luxovat a vytírat. Já jsem na to hrozná 🤐

sokolka
12. zář 2007

My teda taky nemáme ohrádku, ale máme síťovou cestovní postýlku. Sice jí moc doma nepoužíváme, protože nemáme žádné zvířátko, tak je malej na dece. Ale když by tam malinká nechtěla být tak jí aspoň využijete jinak.

macu.k
12. zář 2007

Ahoj, my máme taky cestovní postýlku. Když v tom spí na cestách, tak v pohodě, ale přes den je to pro něj taky vězení. Dávám ho tam jen když musím třeba na wc nebo pověsit prádlo nebo tak... Občas si tam vydrží chvilku hrát (teda dám mu tam košík hraček a vytahuje je ven, to je největší zábava...). Pak si většinou stoupne a bulí... Ale někam ho "schovat" musím, protože jinak bez dohledu by se mi tu pomlátil nebo něco provedl, je to děsný číslo 😀
Máme tuhle: http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?Grp=4&Sub...

macu.k
12. zář 2007

Jinak má Kubík na zemi tuhle hrací deku https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... a ta je moc fajn...

skaredka
12. zář 2007

my mame taky sectovni postylku, malou jsem tam zacala davat jakmile si dokazala sednout, takze zhruba v tech peti mesicich, to se ji tam libilo, nejdriv mi tam vydrzela 5 minut a zacala knourat, tak jsem si s ni hrala, ale nevytahovala ji z postylky, nakonec nam tam vydrzela tak 30 minut. Ted uz asi dva tydny lozi a vydrzi mi tam zase jen chvilku, max tech 5 minut. Ale i tak si myslim, ze sitova je lepsi. Kolikrat mi tam spadla, ze zacatku, kdy ji to sezeni jeste tak neslo 🙂 a nikdy si neublizila. Zato ted v normalni postylce je otlucena porad ...

bejana
12. zář 2007

Neeve, já psa mám, resp. dva menší hafuše 😉 Řešila jsem totéž co ty a nakonec vyřešila k dosavadní spokojenosti všech - koupili jsme větší obyč dřevěnou ohrádku. Manžel do ní udělal jako by vyvýšené dno, takže se nemusím tolik ohýbat a malá má lepší výhled 😎 Teď už si začala sedat, tak to dno zase snížíme, aby nemohla přepadnout. Jinak naprostá spokojenost a psů se nevzdám 🙂 Fotky mám ve svém albu č. II 😉

schnek
12. zář 2007

Ahojky,
taky tohle pomalu začínáme řešit-taky máme psa, co je nonstop s námi. Zatím s ním Ondru nenecháváme samotného, a když k němu jde, tak maximálně očuchat nožičky a jinak "nesmíš". Zatím to docela funguje, ale ohrádku určo koupíme. No a až začne být trochu akční, tak tipuju, že od něj spíš pes bude utíkat. Sice je dost odolná, ale nějaký tahání za uši a za tlamu není zrovna její parketa 😀

neeve
autor
12. zář 2007

Holky jste zlaté, děkuji za rady, klidně ještě přidávejte další... 😉 Cestovní postýlku máme, prozatím u rodičů, protože tam jsme docela často, takže je tam potřeba a tam ji využívám právě i jako ohrádku. Nela je zatím maličká, tak jí tam dám jenom hrazdičku a spokojeně si hraje. Ale domů jsem chtěla asi něco většího než je postýlka. A fakt mám pocit, že se jim přes tu síť blbě kouká 😖
Macu, krásná deka i potomek 🙂
Bejana jdu mrknout do albíčka 😉 Díky za podporu pejska 😀

neeve
autor
12. zář 2007

Schnek... taky zatím jenom necháváme očuchávat nožičky 🙂 A přemýšlím stejně jak Ty, s tím že pak se počitá s tím, že hafan bude spíš utíkat 😉

neeve
autor
12. zář 2007

Jůůůů Bejana, tak přesně tak jsem si to představovala... a fakt tam chce malá být ještě stále?

draga
12. zář 2007

ahoj my máme cestovní postýlku a Dalí si v ní spokojeně hraje ale na šířku se do ní už nevejde a když se vyvalí tak má hlavu na jedná straně síťky a nohy vytlačený na druhý straně...a strašně ho baví si vtlačit obličej do té síťky vypadá jako lupič 😉

neeve
autor
12. zář 2007

Draga 😀 😀 😀

bejana
12. zář 2007

Neeve, kupodivu chce. Samozřejmě ne nonstop celý den, ale vystačí si tam sama poměrně dlouho. Někdy víc, někdy míň a dožaduje se víc pozornosti. Markétka je od malička hodný miminko, takže krom nočního kojení (které sem nepatří) nemáme problémy 😎
Dragi, ty jsi taky lupič 😀 😀 😀

akouba
15. lis 2014

jsem máma už 40 let od 3 dětí a preferuji bezpečnost a zároveň krásnou vynalézavost batolat. Ohrádka je bezpečnost, ale zároveň možnost se pokusit sednout vstát a udělat prvni krok. Tak to vidím já a bylo to úžasné, ty okamžiky kdy můžete být u toho a je to trochu bezpečnější, než když se batole chytí kabelu od PC i TV.....schová se vám pod závěsem, nebo dokáže něco pro nás v tu chvíli neuvěřitwlného. Jsou hbití, neopakovatelní a já je miluju a co vy?