Ohraničené kolečko na hlavě, z kterého nerostou vlásky

mikijana
15. pro 2009

Máte někdo zkušenost? Máme to od narození, teď je malé 11 měs. a je to pořád stejné, doktorka mi dala doporučení na kožní, tak se tam chystám objednat. Je to velké cca do 2 cm na temeni, to už ji tam neporostou vlásky?

rimmel
15. pro 2009

jezisi co doktorke sibe? 😀 skoro kazde babatko to tak ma..aj moj to mal no posledne dva tyzdne si vsimam ze uz mu to dost zarasta a uz mu to nevidno.

mikijana
autor
15. pro 2009

no právě jsem to taky slyšela, že to má skoro každé dítě, jak se narodí a že to pak samo zmizí, tak jsem to ani neřešila, až tchyně začla do mě rýt, že se mám na to určitě zeptat, jestli to není nějaká plíseň či co a že tam nebude mít vlasy a tak tak mě vystrašila 😠 tak nevím co si mám o tom myslet, doktorka mi napsala papír a taky mi k tomu nic neřekla, napsala tam, že se jedná o alopecia areata-ostře ohraničené ložisko do 2 cm-dif.dg kolagenoza?

rimmel
15. pro 2009

mikijana ja byt tebou voooobec to neriesim! uvidis, coskoro to zacne zarastat 😉 ale ak ti to neda chod k doktorke ale podla mna zbytocne a tchyne nech sa da vycpat 😀

mikijana
autor
15. pro 2009

no mi mamka říkala, že by z toho taky nedělala vědu, ať na tom kožním nevypadám jak blbec 😀 jinak dík, trochu si mě uklidnila 🙂

rimmel
15. pro 2009

za nic 😉

ronie
15. pro 2009

a kde přesně na temeni-na vrcholu hlavy nebo tam co si na hlavičce leží? Oli měl takhle plešatý místo a vlastně i Julinka vzadu na hlavě, jak leželi na zádech a mleli sebou tak se to ošoupalo 😝 😀 , Julinka je furt taková bez vlasů-teda roste jí to v pruhu na temeni,ale po stranách málo, ale ohraničené to nemá nikde. Ale je mi divný že přeci Klárce je už 10 měs. takže už by trošinku vlásků na tom místě mělo být, zas už neleží jak placka, takže já bych raději zašla a byla v klidu než si pak něco vyčítat...ovšem co by to případně mohlo být nevím-spíš hormonální věc 😕

mikijana
autor
15. pro 2009

ty asi myslíš takovou tu vyleženou placku, jak mají miminka a postupně to pak zarůstá vláskama, to ne, to už máme v pohodě zarostlé, to je něco jiného, je to takové malé kolečko jako kdyby na vrcholu hlavičky úplně bez vlásků...

ronie
15. pro 2009

hm tak to mi nepřijde úplně ok 😒 já bych to nechala někým zkoouknout, zvlášť když jste dostali doporučení. 😉

ronie
15. pro 2009

aha tak už sem si něco přečetla, alopecie je autoimunitní onemocnění, tady toho najdeš hodně:

http://nemoci.vitalion.cz/alopecie/

ronie
15. pro 2009

ten váš druh alopecie je reverzibilní, tudíž se dá léčit vcelku úspěšně-pokud je to samozřejmě ono 😉

rimmel
15. pro 2009

mikijana aha ja som myslela ze to bude to druhe..no mne totiez ok nepride..

mikijana
autor
15. pro 2009

díky za odkaz, já taky různě hledala info na netu, na to kožní se přeci jenom objednáme, za to nic nedáme, ještě musím najít nějakou dětskou kožní v Ostravě

mychule
23. říj 2013

Ahoj,
ráda bych tuhle diskuzi oživila. Syn má také ložisko alopecie nahoře na hlavičce od narození. Teď je mu 15 měsíců a žádná změna. Dětská doktorka i kožní se shodly, že se s tím od narození ještě nesetkaly, kožní se bude radit o dalším postupu na kožní klinice, protože prostě nevěděla 😒 . Od narození to má +- stejné, jen jak mu houstnou vlásky, tak je to vidět čím dál víc. Nesetkal jste se s tím někdo, prosím?

mychule
23. říj 2013

Přidávám foto ve věku - 1 měsíc, 2 měsíce, 13 měsíců.

mikajana
12. lis 2013

Náš syn má na hlavičce také místo bez vlásků. To místo je i citlivější na jakékoli škrábnutí, odření atd. Hned se tam udělá stroupek. Má to od narození. Doktorka nás v půl roce poslala na kožní a ta nám stanovila diagnózu, že jde o mateřské znaménko. Ale raději, že se máme objednat na dětské kožní do Motola. Tam nám potvrdili diagnózu. Jde o mateřské znaménko a nic synovi nehrozí, jen je lepší 1x za rok chodit na kožní znaménko ukázat. Ale řekli nám, že dokud ho máme pod patronací, tzn. do 18 let, bylo by lepší mu to znaménko nechat odstranit, protože u starých lidí se na tomto znaménku občas dělají nádory. A že mají zkušenost, že když už stojí člověk na vlastních nohách, vykašle se na to a neřeší odstranění. Není se čeho bát, není to vůbec nebezpečné.