Oliver nebo Bruno. Jmenují se tak vaše děti?

joseline3
15. črc 2008

Oliver nebo Bruno..tyhle jména semi moc líbí, ale každý mi říká, že na ně není zdrobnělina nebo že jsou "divná". Máte někdo takhle pojmenované dětičky, jak jim říkáte a jak jim říká okolí? A co holčička Berta?

claire
15. črc 2008

Oli, Olík (mají sousedi). Bru, Brunko... to nejsou hezké zdrobněliny? Mně se líbí.

Berta krásná!

joseline3
autor
15. črc 2008

Mně se taky moc líbí..

aponchie
15. črc 2008

me se libi Oli

joseline3
autor
15. črc 2008

No, hlavně bych se bála aby mu neříkali Oldo nebo Oline..to už semi tek nelíbí 😒 Právě hledám maminky co mají takhle pojmenovaná dítka, jak jim říká okolí..

claire
15. črc 2008

Joseline, tomu se nevyhneš. Terezce taky můžou říkat Žirafo, když bude vysoká 🙂 A i z každýho jména se dá udělat hnusná zdrobnělina - toho bych se nebála.

eraserhead
15. črc 2008

Já bych to, že jméno nejde zdrobnit, viděl jako obrovskou výhodu. Už jen proto, že já osobně fakt docela dost nesnáším zdrobňování jmen. Taky jsem za to ohledně mých neteří, kterým jsem říkal normálně a ne zdrobněle dostával občas od jejich i své matky docela vynadáno. Nevím, ale když prostě slyším zdrobnělinu jakéhokoliv jména, tak se mi zvedá žaludek. Jinak tahle dvě jména jsou docela dobrá....

noangel
15. črc 2008

oliver. jednoznacne. nadherny jmeno jen me neproslo a casem najdes spoustu zdrobnelin me to taky u malyho trvalo 😉

elenik
15. črc 2008

Mám syna Bruna - Brunko, Bruník, Brunino.
😀 dcérka (2,5r.) mu hovorila Brumík 😀

nejbe
15. črc 2008

Jedna známá má Olivera a říká mu Oloušku. No proti gustu... Jinak se mi jméno Oliver líbí.

nensy
16. črc 2008

tak mě se líbí oliver 😀

aponchie
16. črc 2008

me zase prijde dost tvrde malemu diteti rikat treba Terezo,ja ji radsi rikam Terezko a kdyz me nasere tak Terezie! 😀

liviky
16. črc 2008

Oliver super...Oli,očko... 🙂
Berta taky super........bertička buchtička 🙂

joseline3
autor
16. črc 2008

Jsem ráda, že jsem našla někoho komu se ty jména líbí..když to řeknu v mém okolí tak si klepou na čelo-nechápu 😝 Ale stejně jednou dám to co se bude líbit nám dvoum a nenechám si nic nakukat 😉 Teda doufám....

claire
16. črc 2008

Joseline, však je to tvoje rozhodnutí. Co si myslí okolí ti může být skutečně ukradené... bude to tvoje dítě a můžeš mu říkat, jak chceš.

joseline3
autor
16. črc 2008

claire: já vím a taky na okolí moc nedám. Jen si tak dělám průzkum 😉 Mimčo plánujeme tak za 2 roky takže možná se mi do té doby budou líbit i jiná jména..Ale moc semilíbí spojení Bruno a Berta, Oliver a Emička..To zatím vede

caira
16. črc 2008

me se tez libi Oliver, kamaradka v Londyne ma taky Olivera.Me samotne se take zdrobneliny nelibi, takze Oliverovi bych proste rikala Oliver a je to :-} my kdyz vybirali jmeno tak podle toho aby se z toho nedalo udelat moc zdrobnelin... 😉 Pro kluka jsme meli vybrano Jamie Robert, takze by se to take nedalo zdrobnit

agnny
17. črc 2008

joseline, pokud se na jménech shodneš spolu s manželem, tak není co řešit, na lidi bych nedala. U nás byl problém, že když jsem přednesla jen trošku nezvyklejší jméno, tak mi ho manžel okamžitě smetl ze stolu, a dávat dítěti jméno proti jeho vůli, to bych neudělala. Oliver je moc moc pěkné jméno, Ema taky, pár jich teď v mém okolí je..

andelka
17. črc 2008

Naši známí mají Olivera. Nejdřív se mi nezdálo, ale sedí to k němu, bylo to pěkné, když byl miminko a i teď, když je mu rok. Říkají mu nejvíc Oli, Olik, Oliverek, líbí se mi to, i když je to jméno dost nezvyklé. Bruno se mi moc nelíbí. Berta mi přijde trochu tvrdá, ale taky jde. Mně se u tohoto jména vybaví nějaké strašidlo, nebo bílá paní, ale to jsou jen moje asociace. 😉

artuse
17. črc 2008

Oliver i Bruno jsou pěkná jména, zvláště Oliver, ale není to až tak nezvyklé, už jsem to parkrát slyšela a kolegyně z práce má také Olivera 😉 Berta mi přijde taky tvrdá, ale jak už tu bylo řečeno nedej na okolí, my taky na okolí nedali, i když se některým naše jméno nezdálo 🙂

joseline3
autor
17. črc 2008

Mě se líbí Stelinka moooc

jabber
17. črc 2008

joseline - Oliver se mi taky líbí 🙂 . Ale ono taky záleží co má člověk za příjmení, protože např Oliver Novák nebo Bruno Svoboda mi přijde dost divný a nedala bych to 😀

artuse
17. črc 2008

jasně, že záleží i na příjmení, ale Oliver Novák mi teda nepřijde tak blbý 😀 lepší než Josef Novák, kterých bude mraky 🙄
já mám ráda trochu nezvyklá jména 🙂 jo a Ema je taky krásný jméno, uvažovala jsem i oněm 🙂

joseline3
autor
17. črc 2008

My bychom měli sice český jméno ale začínající na O..takže si myslím že je to v pohodě k tomu Oliverovi🙂.A navíc vždyť toto jsou česká jména, nebo aspoň jsou v českém kalendáři tak třeba to Bruno Svoboda mi nepřijde nějak strašný..

joseline3
autor
17. črc 2008

Artuše: dobře jsme se trefily jak v čase tak v názoru 😉

artuse
17. črc 2008

😀 jojo...mě se taky občas lidi ptají, jestli je to v kalendáří 😕 tak říkám, že normálně je 😅 schálně jsme dali Stelu s jedním "L", aby to bylo z českého kalendáře, dává se totiž i "Stella" 🙂

jabber
17. črc 2008

no tak to to potom můžete svým dětem klidně dát 😉 🙂

kpetra
17. črc 2008

Ahoj.Tak mě se líbí Oliver.Je to hezký a neokoukaný.Bruna má moje kolegyně vnuka a říkají mu Bruník.

zanett
17. črc 2008

Jj, Oliver je moc hezky - libi se mi pro kluka (dite), ale pasuje hezky i k dospelemu muzi - umim si predstavit, ze jako dospelak se Oliver hodi ke kazde profesi 😅 doktor, pravnik, ucitel nebo ucetni... 😉 Ovsem Bruno mi zni jako jmeno pro gaye 😅 🤐 Muj sef je teplej a na nekoho jako on by Bruno pasoval 😀 ...Jinak, tady (UK) je ted nejaka divna moda davat holcickam mazliva jmena (Lily 😝 atd)...no pro mimino a dite asi dobry, ale neumim si predstavit, ze z holky jednou vyroste treba vlivna pravnicka a bude se jmenovat Lily 🙄 ...

ronie
17. črc 2008

😵 jasně Oliver 😵 😀 my mu říkáme všelijak nejčastěji Oli, Olívek, Olísek, Oliva, hodně i prostě Oliver 😉 ono se to fakt vyvrbí časem ty přezdívky. Bruno se mi nelíbí. Já taky nejdřív Olivera nechtěla kvůli tomu zdrobňování, ale je to dobré a sem ráda. Další bude buď Richard-aby se hodil k Oliverovi a nebo jak doufám..Julie 😀 😉 😵

aponchie
17. črc 2008

ja mam vybranou Mayu anebo Joachima,ale to mi neprojde 😝 😀