Opakované poplachy monitoru dechu po očkování

billi
14. pro 2014

Krásné odpoledne všem,
jdu si k Vám opět pro radu. Mám syna, kterému je 5 měsíců. Od narození spí na monitoru dechu. Ve 3 týdnech byl první poplach. To jsem si říkala, že to bude tím, jak je drobný. Od té doby byl 1-2 poplachy za měsíc. Vždycky uprostřed noci. Občas se stalo, že se opakovaly 2-3 poplachy za sebou a pomohlo až to, že jsem prcka napůl probrala. V úterý jsme byli na prvním očkování, ve středu měl lehce zvýšenou teplotu a v noci byl neklidný. Ze čtvrtka na pátek byly 2 poplachy monitoru a od té doby každou noc v průběhu cca 1-2 hodin jsou 2-3 poplachy, nakonec s ním zaklepu, on ještě chvíli lehce spí - kníká a je neklidný, pak se probudí na jídlo, po kojení usne a spíme v klidu až do osmi.
Za ty 3 noci jsem zkusila vyměnit baterky, otočit matraci (máme kokos-molitan-pohanka), vyměnit desku (máme 2 desky, jednu v košíku a jednu v postýlce). Dneska zkusím nechat spát synka v košíku, kde je slabší matrace.
Zažila jste některá něco podobného? Myslíte, že může jít o falešné poplachy? Jak byste to řešily dál?
Moc děkuji za rady a za reakce.

lv
14. pro 2014

a hlásí to poplachy na obou deskách? může být závada na tom hlásiči /já Nany reklamovala, hned jak jsem došla z porodnice/

billi
autor
14. pro 2014

@lv taky máme Nanny. Už je použitý, máme ho po starším synovi a nikdy u něj nebyl problém.
Hlásí to poplachy u obou desek stejně. Na obě ho nedávám, protože zatím necestuje.

lv
14. pro 2014

@billi a nechali jste si ho zkontrolovat? já ji pak prodavala a posílala do Jablotronu k výrobci, chtěla jsem mít pro kupující potvrzení o funkčnosti /kontrola tadarmo, stálo mě to poute poštovné a za 5dní byl monitor doma/, sami říkali, že pokud je na tom 12kg roční dítě a pak 3kg mimino, může tomu něco být.

peroli
14. pro 2014

@billi taky mi to sem tam začne zničehonic řvát a malý je pokaždý v pohodě ale známá nejednou zažila že seděla u malé, koukala na ni jak spinká a všimla si že párkrát se jakoby zapomněla nadechnout a pokaždý ten monitor do pár vteřin začal pískat, tu malou to prý během setiny vteřiny pokaždý donutilo se okamžitě znovu nadechnout (ještě než ta známá stihla ten monitor vypnout) takže se mi jen potvrdilo že monitor je úúúúžasná věc 😵
osobně radši 100x poletím zbytečně než jednou nedoběhnout.. sice to není příjemný pocit ale na druhou stranu zaplať pán bůh za tuto věc, a to i s těmi falešnými poplachy.. 🙂

billi
autor
14. pro 2014

@peroli z toho mám právě strach, aby se mu nedělo.

@lv to bych chápala, kdyby měl od začátku poplachy, ale prvních 5 měsíců bylo tak 6 poplachů celkem, teď bylo 6 poplachů během 3 nocí...

milmic
14. pro 2014

Mě teda monitor taky občas houkal falešně, ale tohle by mě už asi znepokojilo.
Pokud máš pocit, že se to po očkování zhoršilo, že ten monitor hlásí příliš často a že může opravdu jít o apnociké pauzy, řešila bych to. Koneckonců - o SIDS se docela mluví v souvislosti s očkováním a mě by to teda chladnou nenechalo. 😒
Až bude monitor znovu hlásit, prohlédla bych důkladně syna.

Mě monitor houkal několikrát u obou dětí zbytečně, ale jednou u dcery houkal a ona buď hodně tvrdě spala anebo měla apnoickou pauzu, dodneška nevím, okamžitě jsem s ní zaklepala, ale nevypadalo to ani trochu hezky. Nebyla modrá, ale možná jen hodně tvrdě spala, už se nikdy nedozvím.
Ještě můžeš zkusit monitor na plínečku, jestli máš možnost, ten jsem používala u syna a byla jsem s ním spokojenější než s deskou.

peroli
14. pro 2014

@billi po přečtení příspěvku @milmic ji asi dávám za pravdu a zašla bych s malým na vyšetření.. znám maminku které houkal monitor třeba i 10x za noc až ho nakonec posílala zpátky výrobci a mám pocit že jí nakonec poslal dokonce nový kus ale i tak myslím (už si moc nevzpomínám jak to bylo přesně) že jí to pak občas pořád houkalo přitom malý byl úplně v pohodě a dnes je z něj skoro 4-letý krásný zdravý kluk 🙂 nicméně jistota je jistota a jestli se to po očku fakt zhoršilo tak si nech vypsat žádanku třeba někam na neurologii (nebo nevím kam) a radši tam pro klid duše zajděte.. 😉

billi
autor
14. pro 2014

@milmic máme i na plínku, prtě je letní, tak jsme hodně času trávili venku. Dneska jsem mu ho dala. Máme Respisense a ten nejdřív vibruje. Tak uvidíme, jak to bude vypadat ráno.

lrg
15. pro 2014

Když píšeš, že spí ještě když se zapne alarm, tak si myslím, že opravdu spí tak hluboce, že má velké pauzy v dýchání, než, že je rozbitý monitor. Každopádně bych ho nechala zkontrolovat v servisu a pokud je ok, určitě bych to ´řešila s doktorem.

klar2
15. pro 2014

Nám se to stalo jednou, po týdnu doma z porodnice, málem jsem se pos… 😖 A malá jen spala. Tak jsme si až potom do ruky vzali návod od Nnny a přečetli jsme si tam, že monitor se spustí i když dítě tvrdě usne – aby se dítě probralo. Nepípá to napřed, ale hned se spustí alarm. Ale přijde mi, že se ti to spouští moc často. Asi bych ho nechala zkontrolovat.

billi
autor
16. pro 2014

@klar2 nám to pokaždé 5x pípne a pak se spustí alarm a to i když zapomenu vypnout a vyndám dítě.
Monitor se spustí, když nezaznamená pohyb 20 vteřin nebo když je mezi nádechy pauza menší než je žádoucí- přesné časy si nepamatuju.
U nás 2. noc bez jediného poplachu a to jsem se dostala do výchozí kombinace - stejné místo spaní, stejná deska, jen vyměněné beterie.