Operace nesestouplého varlátka, je třeba koupit něco speciálního?

geilinka
25. srp 2017

ahojte, čeká nás v říjnu operace nesestouplého varlátka (synovi bude 1 rok a 2,5m) jak to zvládali vaši kluci a jak udržet takové dítě v klidu. Honzík je hrozně živej....je něco potřeba koupit speciálního? mastička nebo tak něco....

eloise02
25. srp 2017

Náš syn na tom byl taky někdy v tom věku. Nic speciálního jsme nekupovali. Operovali ho v FN Olomouc. Šílené bylo jen to probouzení po narkóze. Jinak co myslíte tím udržet dítě v klidu? Jako, že bude hospitalizován? My jsme spolu chodili do herničky, mohli jsme s kočárkem i na procházky po areálu nemocnice, takže byl v pohodě, no a v den operace mu dali nějakou oblbovačku a jelo se na sál. U nás fakt nejhorší bylo to, jak se probouzel, nemohl dýchat, nešlo ho udržet, strašně křičel a pak celý ten následný průběh po operaci, kdy po pár dnech od propuštění skončil v nemocnici znovu.

geilinka
autor
25. srp 2017

@eloise02 no jde mi spíš o to že tam budou stehy a on je dost akční tak aby si to nějakým nevhodným pohybem nepotrhal nebo tak...jsem z toho hrozně vyšokovaná - vím ještě dostanu info, ale stejně bojim se že bude plakat nebo tak jinak máme nástup další den operace a dál nevim jak to chodí jak dlouho tam člověk je

eloise02
25. srp 2017

Dlouho tam nebudete, my jsme taky měli 1. den nástup, druhý operace a třetí domů. Stehy si nepotrhá, bude to zalepené v plině a ty jizvičky jsou malinké. Jestli celý ten řez měl 2 cm... Nám akorát doktor říkal, že jim tam nějaký chlapeček jezdil po chodbě na odrážedle a to že jako fakt ne, jinak při běžném pohybu si to nepotrhá.

yelowangel
25. srp 2017

Náš malej měl operovaný obě. U prvního ještě laparoskopii bříška. Když to jsou jen varlátka tak další den po operaci pouští domů, pokud nejsou nějaký komplikace. Jasně bude strašně brečet protože to bolí ale už po dovezení z dospání může dostat pár lžiček vody a když nebude zvrace může se napít nebo pomalu něco sníst a tím pádem pak dostat i léky od bolesti. Mě spíš přišlo horší to že náš malej šel vždycky na sál až po 11 a od půl 7 jsem ho musela udržet v podstatě bez vody, to byl masakr, řešila jsem to vždycky namočeným/opláchnutým dudlíkem aby aspoň měl trochu pocit že je ta žízeň lepší. První den se nekoupe, pak se rychle sprchuje s ovázanou ránou a převazuje se až po sprše. Při odchodu dostanete vzorek krytí a budete to muset vzít přes lékárnu a koupit si další. Po týdnu vytáhnutí stehů, to je nepříjemný, řekla bych že i bolestivý protože dělají intradermální steh (jakoby protáhnou nit celou jizvou a udělaj uzlíky na obou stranách - prej se to líp hojí). Doporučím vám pak koupit hemagel a masírovat tu jizvu tím aby nezatvrdla, krásně se to pak zhojilo. Jo a pokud vám doktor řekne že stačí vytáhnout stehy o 4 dny pozdějc než je ve zprávě, tak to zvažte, případně hlídejte, a kdyby začaly ty konce červenat tak vám to vytáhnou na urologii, nám takhle zajel dovnitř uzlík, protože už to bylo dlouho začínalo to hnist, pak jsme mazali Betadinou mastí. Jinak jak tady padlo cca týden nesmí na hopsadla, odrážedla a bude muset dodržovat klidový režim - sestry samy řekli že u takovýho rakeťáka to není možný takže akorát ho zbytečně nedivočit a venku jenom v kočáru. Za měsíc ani nebudete vědět že jste byli na operaci 🙂

geilinka
autor
25. srp 2017

hemagel je super ten doma máme stále hojim tim čubě tlapičky...žízen bude horší - dudlík odmítá..krytí a převaz neni problém nějakou praxi mám z veteriny, ale hrozně se o něj bojim, hlavně že tam pojede sám a nebude vědět co....vytahování jsem zažila po slepáku u sebe...ježiš já se zbláznim

dananeu
25. srp 2017

Ahoj, my to absolvovali ve 2 letech. Prvni den nastup, druhy operace, treti domu. O jizve ani nevedel, nesahal si na ni. Mel dikybohu stehy, ktere vypadaly, nemusely se vyndavat. Nejhorsi bylo, ze sel na operaci v 9h.a uz od pulnoci nesmel pit ani jist. Venku bylo 30stupnu a on v te dobe byl zvykly na mliko po probuzeni a nekdy i v prubehu noci. V te dobe vstaval kolem 5h., takze bylo nejhorsi vysvetlit mu, ze nic nedostane. Nesmel si ani vycistit zuby. Po operaci nam dovolili decku piti az nekdy v podvecer. Situace bezprostredne po probuzeni z narkozy je opravdu neprijemna. Detem neni dobre, nechapou co se s nimi deje. Idealni je pokud spi co nejdele. Na otazku jestli koupit neco specialniho...neco cim dite zabavis a odvedes pozornost v den operace. U nas poslouzil tablet a hracky. A pak bych doporucila jidlo a piti co ma syn rad, protoze nemocnicni strava, kterou jsme dostali, opravdu absolutne neodpovidala detskymu jidelnicku. Rekla bych ale, ze nejdulezitejsi je tvuj klid. Prcci to podle me davaji mnohem lip nez ocekavame. Tak drzim palce!

terry1512
25. srp 2017

@geilinka nemusí tam jet sám. Dítě má právo na NEPŘETRŽITÝ kontakt s rodičem. Vyjednejte si že sním budete do uspání,a hned po operaci před probuzením.
Budou asi vykládat že to nelze,ale nedejte se. Přečtěte si chartu práv dítěte. Nikdo Vás nesmí rozdělit,pokud to sama nedovolite.

yelowangel
25. srp 2017

Na druhou stranu já jsem třeba byla ráda že jsem tam nebyla nevím jak bych dávala to uspávání, kolem zarouškovaný doktory...takhle jsem jela s ním k sálům, před dveřma jsem ho předala, zamávala, on koukal co se děje a v klidu. A pak to probuzení..no já nevím ale to dítě o sobě stejně neví, a překážet tam sestrám kdyby se cokoliv stalo...on stejně jak se vzbudil tak ho hned přešoupli na normální oddělení, jako jenom tak ho na jipce držet nebudou...