Opětovně se budí a hází sebou, léky nepomáhají

baranespor
14. srp 2014

Ahoj maminky, je nám 6 týdnů a již několik dní šílím. Vždy když měla dcerka záchvaty - kopání nožkama a házení rukama, tak nám pomohl Sab Simplex na prdíky. Již čtvrtý den to máme v kuse a žádné léky nepomáhají. Mám vyzkoušeno všechno - Sab Simplex, Espumisan, teplou plenu, masírování bříška, cvičení nožkama, koupání, piji fenyklový čaj, skoro vlastně ani nejím, abych něco nesnědla... Lékaři nic nenašli. Bříško v pořádku, ouška, krk i nosánek taky. S tím je spojeno i to, že nemůže zabrat. Usíná a do 5ti minut je vzhůru a zase sebou hází ☹ ☹ ☹ Usínáme tedy na několikrát. Nesetkala jste se s tím některá???

jamamutka
14. srp 2014

ahojky, nezmiňuješ rektální rourku, pokud nemáš doporučuji pořídit.. Espumisan nám zabíral jenom první dny.. Jinak fenyklový čaj může někoho naopak nadýmat, takže já ho vyřadila a dávám kmínový odvar.. Je to boj no, těžko přesně říct co ji trápí.. ale ta rourka je taková jistota že se vyprdí... 😉

michaelazim
14. srp 2014

U nás nepomohla ani rourka a takto to vypadalo tak do 8.měsíce ☹

irennn
14. srp 2014

Souhlasím s holkama...já rourkovala i několikrát za noc, před každým kojením až do 4.měsíce. Návyk si na ni žádný nevytvořil, jen co se zpevnilo bříško,začal normálně prdět a tlačt. Fenyklový čaj nám dělal hůř,i mně, a docela pomohlo i pohoupání bříška několikrát denně: miminko leží na zádech,levou rukou mu trošičku nadzvedneš hlavičku,nožičky má vzhůru,udělá to takovou kolíbku...pravou rukou bříško obejmeš.palec proti prstům a střídavě jakoby houpeš nejdřív na palcové straně, pak prstové a to bříško převaluješ...aspoň dvě minutky, našemu se po tom úplně prdíky uvolnili a střílelo to z něho.

rioko
14. srp 2014

Taky pomáhá rourka, žádní kapky a sirupy, tak přes den se snažím nerourkovat moc často, ale v noci 2-3x jo a pokaždé se mu uleví, vyprdí se, vykaká a aspoň na chvíli má klid

daskagal
14. srp 2014

Nám taky nic nepomáhá. Taky jsme absolvovali vyšetření bříška a jsme pouze šíleně zaplynovaní. Ale čím je malá starší, tím je to lepší. Je hodně pohyblivá, takže teď ve 12-ti týdnech už to celkem jde. Občas má horší den, ale jinak to zvládá dobře. Kapky nedávám žádné kromě probiotik a nám nepomohla ani rourka.

astra11
15. srp 2014

@baranespor : Ahoj, já to mám stejně a mám stejně staré miminko, chlapečka. To co popisuješ bych mohla napsat úplně stejně, tak aspoň útěcha 🙂.....já kombinuju - masáže, espumisany, dosržování jídleníčku a mám černé svědomí když si vezmu čokoládu nebo cokoli sladkého, koupila jsem dokonce ty šíleně drahé kapky s lactobacily Protectis od Bio Gaia jestli je chceš zkusit )v lékárně mají, ale jsou vážně hodně drahé...myslím, že trochu pomáhají, tak aspoň na 50 procent což je také fajn...ale obecně - myslím a potvrzuje se mi pořád, že z toho musí to dítě vyrůst.....já bojuju s tím, že jak má v bříšku ten nepořádek - stolice, prdíky, tak při kojení sebou tak mele a funí, že je to pro něj určitě fakt těžké se i najíst chudáčka, zatím snad je to dobré a dostane do sebe co má, ale je to boj....Třeba každému se osvědčí něco z toho co tady bylo jmenováno, někdy něco zabere, někdy nic.....tak snad to časem odezní....oni jsou ještě fat malí když jim je 6 týdnů....
Zdar Gabča

baranespor
autor
15. srp 2014

Ahojky, já teď testuji mléko. Poslední řešení je to, že mám sice hodně mléka, ale není výživné a tak dítě má hlad. Sice je najedené, ale nedalo mu to tolik výživy, kolik potřebuje. Mám půjčenou váhu z nemocnice a vážím a vážím a vážím. Přijde mi totiž, že po jídle je vždy hodná a nevrtí se, prostě spokojená. Dnes přijde lékař k nám a prodiskutujeme příkrm. kéž by to pomohlo. Jinak spaní už máme vyřešené. Zabalím ji do zavinovačky i ručičky a ona usne. Spíme i 5hodin vkuse ;) to jsem šťastná, aspoň neberu síly na den.

evulina77
15. srp 2014

@baranespor hlavně si nenechej namluvit, že máš špatný mlíko. Kojení je rozhodně pro dítě lepší než umělý mlíko. Asi bych na tvém místě začala víc uvažovat, co jím. Vynechej mléko, to může působit problémy. Ten fenyklový čaj může být taky moc. Ještě mě napadlo, jestli malá nemá třeba reflux. Taky může mít problém s tím, že neví co s rukama a nohama a leká se a budí. Pokud pomůže balení do zavinovačky, tak bal.
Jinak obecně platí, že přední mlíko je na žízeň a když dítě pije víc, dostane se k zadnímu mlíku, který je víc na hlad. Pokud má dítě dostatek počůraných plínek za den (myslím, že 6 je ok), tak určitě nemá hlad. Hladová stolice je hnědá, hlenovitá, je jí málo s smrdí. Pokud začneš neuváženě přidávat příkrm, do měsíce jsi komplet na umělým mlíku. Pokud malá přibírá, tak bych to neřešila. Všem doktorům se ohledně kojení nedá moc věřit, někteří jsou ze staré školy a někteří úplně nepochopili mechanizmus kojení (mlíko se tvoří na základě spotřeby, kojíš míň, míň mlíka se udělá). Navíc malá může mít i růstový spurt a třeba chce kojit častěji, ale to je normální. Podívej se třeba na stránky kojeni.net, tam jsem hodně čerpala. Případně vyhledej pomoc laktační poradkyně. Hlavně se nenechej vystresovat

baranespor
autor
15. srp 2014

No a my právě máme hlenovitou a smradlavou stoličku, úplně jinou než do té doby než začal problém 😒