Opírání o ruce v poloze na bříšku. 8mi měsíční to neumí

sjuzan
30. črc 2009

Ahojte mamky,máte některá doma dítko,které se ještě v 8. měsících neopíralo v poloze na bříšku o dlaně,ale jen o lokty?Díky moc za každou odpověď

dvojka
30. črc 2009

sjuzan-naše malá se střídavě opírá o předloktí a o dlaně

kokaka
30. črc 2009

sjuzan: právě kvůli tomuto jsme začali cvičit Vojtovku, od 8. měsíce-zdálo se mi to pozdě, výsledky byly pomalé, ale nakonec myslím malá vše dohání -plazit začala v 9,5 měsících,sedět v 11 ,lozit až po roku

sjuzan
autor
30. črc 2009

kokaka-my s malou chodíme pravidelně na rehabilitaci na kontroly(cvičila jsem s malou od 3-4 měsíce jeden cvik z Vojtovky-zakláněla na jedné straně hlavičku).To se teda během měsíce upravilo a teď tam chodíme jen na kontroly a fyzioterapeutka na malé nic zvláštního nenašla.Pokaždé s ní zkouší všelijaké ty reflexy,pozoruje ji a v závěru mně řekne,že je malá luxusní dítě 😀 (to je opravdu její výraz).Minule už jsem jí právě o těch dlaních říkala,tak mně akorát vynadala,že malou pořád sleduju a něco na ni vyhledávám,že má na všechno čas.Vím,že na lezení a tak čas ještě má,to nám říkala i doktorka na neurologii,že lezení je až po 9. měsící,ale myslím si,že na dlaně by se ale měla běžně dostávat 😒

lamaze
24. srp 2009

Ahojky!Také máme problém s opíráním o dlaně.Malé je 8,5 měsíce a stale má oporu jen o předloktí... 😒 ...cvičíme také Vojtu, nechce se ani plazit,lézt a ani ještě nesedíme.Doufám,že vše dožene... 😉

sjuzan
autor
24. srp 2009

Tak naše malá se nakonec začala opírat o dlaně pár dní před 8. měsícem a to i bez cvičení,které podle naší fyzioteraputky nepotřebovala. 😒 ,tak nevím.Má teď 8 měsíců a 3 týdny a taky se neplazí,nesedí.ani neleze..dělá ale jiný věci..otáčí se kolem své osy,válí sudy,v poloze na břiše poposkakuje dozadu,a když je na břichu,tak se odráží o patičky a cestuje po celém obýváku.V klidu teda rozhodně není.Podle již zmíněné fyzioterapeutky je její vývoj v pořádku a není třeba cvičit,že to časem začne dělat sama,možná dřív možná později,ale cvičení je prý u ní zbytečné,že by se zbytečně tím cvičením trápila,když není třeba.Syn,dnes již 4 roky,se taky neplazil.Sám si sedl až po 9.měsícic,začal lézt v 9a půl měsících a chodil sám v 11. měsících.Nikdy jsme s ním na rehabce nebyli.Tak uvidíme,jak se to bude u malé vyvíjet dál.Třeba na rehabilitaci budemmuset taky zase zajít.

romi73
25. srp 2009

ahoj, taky se hlásím do tohoto "klubu" 🙂 je nám 9 měsíců a do vysokého vzporu (tak tomu oni říkají) mi malá taky nejde. vlastně nikdy. cvičíme vojtovku od 4. měsíce kvůli tomu, že padala při pasení koníků na jednu stranu. to se upravilo brzo. ale asymetrie je tam pořád. třeba vůbec nechce být na pravém boku. jen na levém. od 7. měsíce se plazí - lézt nechce vůbec. ten cvik, co teď máme, je na to, aby se do toho vysokého vzporu dostala, což funguje při cvičení samotném. jinak ale ne. do kleku se dostává zásadně o nějakou oporu, třeba moje natažené nohy, nebo nízké překážky. pak hezky vzpřímeně klečí a hraje si. začala si stoupat a tím pádem už asi týden ani nezkouší to lezení. v prostoru bez opory si nesedne ani neklekne. zato v postýlce se pořád postavuje, přitom dle rady rehábky ji ke stojii a chůzi nemáme stimulovat - no ale jak, to bych ji musela dát na břicho závaží, aby se nepostavila. z rehábky teprve minulý týden vypadlo, že má asi slabou hypotonii trupu. a prý má trup v poměru k ostatnímu tělíčku delší, takže se na čtyřech blbě drží.

jinak na dlaních by se měli opírat tak od šestého měsíce. no a my v devátém nic, zato asi budem brzo chodit 🙂 hele, já to vždycky srovnávám se sebou - v těláku jsem ráda běhala, ale kliky mě vždycky sr...ly 🙂

trochu spoléhám na plavání, že se tam posílí a zpevní, začnem od září.

cvičíte něco speciálního na to, aby jim to šlo líp? my máme lézt přes nízké překážky, dávat ji na čtyři a pohupovat dopředu dozadu a ten cvik z vojtovky, ale celkově se mi při tom holka nasírá a vzteká akorát lezení přes překážky ji baví, což zas vede k tomu stoupání a klečení...

lamaze
25. srp 2009

Ahojky..my cvičíme od 1měsíce...malá se snaží na čtyři,kolínka vsune pod zadeček,ale je opřená o předloktí..nechce se prostě o dlaně opírat...také cvičíme cvik na kolínkách..jinak nám nic rhb nedoporučila jo a občas na míči.Už nám bude 9měsícu a jen pasem koníky s oporou o předloktí,snaží se plazit,ale nejde nám to a vzteká se u toho,spíš dává kolínka pod zadeček,nesedíme a nelezeme. 😒 ,s tím plaváním sem četla,že hypotonikum moc nepomáhá,ale já osobně si myslím,že to muže být ok!My ale máme od narození CTP CKP...docházíme na neurologii.Koupila jsem tu zahrádku od Lamaze,ale nějak to malou nechává v klidu tak jsem zvědavá,kdy už nás něčím překvapí... 😉

sjuzan
autor
25. srp 2009

Ahojky,my jsme necvičili nic,protože dle naší rehabky to nebylo potřeba. 😒 (viz výše).Na jednu stranu jsem byla ráda,že s ní nemusím cvičit,cvičili jsme s ní měsíc od 3-4měsíce jeden cvik z Vojtovky pro zaklánění hlavičky na jednu stranu a byl to boj.Naštěstí se to během měsíce spravilo a od té doby jsme necvičili,jen chodili na kontroly.Malá se nakonec dostala na dlaně sama,ale o něco později,před 8. měsícem.Teď je v tom vysokém vzporu pořád,jen,když si na bříšku hraje,tak je na předloktí.Na bříšku se jí líbí,točí se tam pořád.Teď uvidím,jak to bude dál s lezením a sezením.Zatím se teda ani neplazí,jen se otáčí kolem své osy,válí sudy a zajímavě se pohybuje,když je na bříšku,rytmicky pohybuje nohama nahoru a dolů,asi by se tak chtěla někam dostat,ale maximálně se tak odsune trochu dozadu.Nožky pod sebe nedává,a když ji dám na kolínky,tak se hned rozplácne.Sed tím pádem zatím taky nehrozí..navíc není na sed připravená,protože se ještě v sedu neudrží(někdy ji pro svoji zvědavost zkouším na minutu posadit,ale začne se hned klátit,tak ji hned položím).U fyzioterapeutky jsme byli naposledy před 3 týdnama a už nás vyřadila z registrace,prý je malá "luxusní"dítě(tak ona děti tituluje) a nemáme s ní zbytečně k ní chodit. 🙂 Tak snad to tak bude a nebudeme nuceni tam zase začít chodit.