Opožděný motorický vývoj. Máte zkušenost?

pilotkaanetka
6. lis 2009

máte někdo s tím zkušenost_Doktorka nám napsala do průkazu mírná PMR ☹

momin
6. lis 2009

Neumim si predstavit co to znamena u 3 mesicniho miminka?? Vysvetlila to nejak??

pilotkaanetka
autor
6. lis 2009

NEZVEDÁ MOC HLAVIČKU

pilotkaanetka
autor
6. lis 2009

je totiž lenoch jinak je čilá až moc

momin
6. lis 2009

Hodne holek tady se mnou asi nebude souhlasit ale podle me to nektere doktorky az moc resi!! Nas maly zacal "past koniky" az koncem 4 mesice,az se zacal sam otacet na brisko. jestli myslis drzeni hlavicky na brisku... 😉

pilotkaanetka
autor
6. lis 2009

jj držení hlavičky na bříšku malá má průjem a bolí ji bříško tak se nedivím že na něm nechce ležet 😒

pilotkaanetka
autor
6. lis 2009

jinak když má náladu tak ji zvedá dost a má snahu jen u doktorky holt na to kašle no

momin
6. lis 2009

Ja byt tebou tak to zatim neresim,jeste k tomu kdyz ti ji doma zveda pekne.. ja sem taky ted posledne tvrdila doktorce ze maly krasne stoji na 4 a uz se snazi lezt a on se tam na ty 4 nechtel ani zaboha postavit,pritom doma je tak porad. tak nevim jestli mi verila nebo ne.... Vsak jeste uvidis co ti napisou ostatni... 😉

pilotkaanetka
autor
6. lis 2009

díky 🙂 moc jsi mě uklidnila

aleachim
6. lis 2009

a dala ti nějaké doporučení k dalšímu vyšetření nebo to tam jen poznamenala?

andykov
6. lis 2009

pilot, malá mi začla zvedat hlavu až ve 3 měsíci, do té doby pásla hady 😀 Prostě ležela na břiše a ani se nehla. Některý dítka jsou taková, že jim musíš lehce ukázat, co po nich chceč. To mi včera řekla rehabilitační sestra páč Kristýnka patří k ním. Tak zvedání hlavičky... Dát na bříško, přidržet zadeček k zemi a jezdit po páteři od shora dolu a bude ji to stimulovat. Na převracení zase jemný táhnutí za nožičku, ale to stačí cvičit až po 4 měsíci. Na záda zase dáš ručičku šikmo jako k té druhé a jemně do mimča šťouchneš. Atd. jsou takový lehčí metody, ale stačí je dělat, až když je vidět, že na to fakt sama nepřijde 😉

petrach
6. lis 2009

pilotko ja si taky myslím že nektere dr to moc přehánejí,že to nebude tak horké jak se zdá..sama poznáš jestli se ti zdá v pohode..my jsme sice předčasne a prave proto nás desne hlídají a tabulkují..
pokud by se jí to opravdu nezdalo,poslala by vas k neuroložce a na rehabku,což ješte ale neznamená že se neco deje,rehabilitace vojtovou metodou jenom muže pomoct a vás neposlala,spíš si ji jen příšte hodne zkontroluje..
ghlavne se nestresuj,vím sama jaké to je a vetšinou naprosto zbytečne..

veř malé 🙂

pilotkaanetka
autor
6. lis 2009

holky díky moc ted jdem zase papat 🙂