Opruzeniny. Jak se jich co nejrychleji zbavit?

lidija1234
7. srp 2022

Maminky máte nějaké vychytávky jak se co nejrychleji zbavit opruzenin? Malý je má až do krve... Natírání sudokremem a umivame vodou. Ale jaká až 10x za den....to už je v řešení s lékaři. Spis přemýšlím jak mu co nejlépe pomocí aby ho tak nebolelo když ho umývám a pak natírám. Něco co pomůže na úlevu ? 🤷

tasimia
7. srp 2022

@lidija1234 pokud nepomáhá sudokrem tak zkus Bepanthen..

lidija1234
autor
7. srp 2022

@tasimia bepantenem mazu normálně,tak jsem právě teď poslední dva dny zacela dávat sudokrem ale nevím za jak dlouho mohu očekávat zlepšení

eressiel1020
7. srp 2022

@lidija1234 Synovi pomáhal odvar z heřmánku na opruzeniny když sudokrém ani bepanten neúčinkoval

chlapecektehu
7. srp 2022

@lidija1234 větrej zkus třeba změnit pleny

lidija1234
autor
7. srp 2022

@chlapecektehu mám trochu strach z větrání skrz to že dost kaká ale asi ho nechám větrat aspoň chvíli. Od dědy jsme dostali plinky Bebelino ty jsou nic moc,zajdu koupit jiné.

susmevem
7. srp 2022

@lidija1234 ... když to měl prcek skoro do masa, tak jsem omývala výluhem z heřmánku. Natírala jsem ráno a na noc Imazolem a přes den Infadolanem. Jinak nic nepomáhalo. A hlavně pořádně vysušit pokaždý...

kristyn86
7. srp 2022

Kolik je malemu?Fakt je dulezite vetrat,tak jestli lezi,nechala bych na nepropustne podlozce. Omyvala bych repikem (byl mi doporucen misto hermanku). Mazat tim sudocremem nebo jeste Rybilka je dobra. Zmenila bych plinky. A zitra zavolala i doktorce.

tasimia
7. srp 2022

@lidija1234 jo takhle. Tak jak rádi holky, hodně větrat, když se potento.nevadi, a klidně i nějaké Heřmánkové nebo repikove koupele.
A nemusí sedět i plenky.

lidija1234
autor
7. srp 2022

@kristyn86 malému je 10 měsícu, dneska jsme byli na pohotovosti a dali mu léky na to kakání ale opruzeniny nějak neřešil jenom že mazat tím sudokremem. Zítra máme kontrolu u pediatra tak uvidím co nám řekne ještě ona. Je fakt chudáček dneska hodně poplakava musí hot o hrozně bolet na Apr místech vidím i krev snažím se co nejšetrněji vždy utřít mokrou hadrou a namazat.

kristyn86
7. srp 2022

Jeste bych zkusila misto utirani mokrym hadrikem,sprchovat,oplachovat vodou...Polivat zadecek rapikem,hermankem nebo cernym cajem. A pokud ho to hodne boli,ja osobne bych dala i nurofen treba...

lidija1234
autor
7. srp 2022

@kristyn86 i když nemá teploty ?

zuzita15
7. srp 2022

@lidija1234 sudokrem i bepanthen bych vyradila, zkusila bych neco vic prirodniho. Treba mesickova Weleda, na tu nedam dopustit, se zinkem je pripadne mast na zadecky od Medarka nebo Andilek z Havlikovy apoteky. Omyvat cistou vodou, zkusit eko plenky, pripadne latkovky. Nekdy zinek vysusuje az moc, je potreba hydratovat, ja mam nejlepsi zkusenosti prave s tou Weledou. Muzes zkusit obklady z odvaru z mesicku nebo repiku

katule1990
7. srp 2022

@lidija1234 Nám doktorka radila sedací koupele z řapíku a mazat Imazolem. Určitě co nejvíc větrat. Jinak používám Weledu a radí se i omývat černým čajem.

journals
7. srp 2022

Mesickova weleda, vetrat a hlavne resit pricinu! Jestli mas blbe pliny, tak kup nejake vic eko, kde je co nejmene chemie

nitii
7. srp 2022

Dcera měla v půl roce průjem, takže kakala taky i víc jak 10x denně a prdelku měla taky opruzenou až do krve.. Já jí nechávala co nejvíc bez pliny, dávala jsem pod ní podložku a případně přes ní dala látkovou plenu.. A opatrně jsem jí to potupkavala/polévala silným černým čajem, což jsem až koukala, jak to fakt pomohlo.. Jinak nezabíraly Bepanthen, Sudocrem, ani Imazol.. Heřmánek je taky super, ale bacha, může na něj být alergie, já sama ho na oplach třeba nesnesu ☹️

michaela666
7. srp 2022

Spíš než heřmánek ( může na něj být alergická reakce) bych zkusila řepík (klidně přidat i trochu měsíčku). Udělala jsem odvar, nechala vychladit a pak perlanem otírala jemně místa a nechala uschnout + hodně větrat.

lidija1234
autor
7. srp 2022

@journals příčina se řeší už s doktory

draceka
7. srp 2022

@lidija1234 Nám vždy pomohlo otirani černým čajem + výše zmíněná měsíčkový Weleda a Imazol

draceka
7. srp 2022

@lidija1234 A pokud používáte vlhčené ubrousky, tak je hodně omezit a používat buď Medvídka (myci emulze) nebo jen obyčejnou vodu.drzte se a ať je brzy lépe!!

lidija1234
autor
7. srp 2022

@nitii a jak jste to zvládla já ho teď nechávám teda bez plenky ale furt lítám a utírání bobky 🤦

nitii
7. srp 2022

@lidija1234 Tak u nás byla "výhoda", že jí bylo půl roku, takže se max pretacela na bříško, ale sama se ještě nikam nepremistila.. Měla jsem na zemi nebo na gauči takové ty pěnové puzzliky, na nich jednorázovou podložku a pak ještě látkové pleny.. Když to šlo, seděla jsem u ní a když jsem viděla, že kadi nebo čůrá, dala jsen pod ní plenu (jednorazovku), jen pod prdelku, nezapinala jsem jí a když vykonala potřebu, plenu jsem hned vzala a vyhodila.. Ty podložky jsem taky vyhazovala, látkový pleny prala o sto šest a ty puzzliky umývala, tím, že u nás to nebyl bobek, ale průjem, tak to šlo většinou pod sprchu.. Bylo to náročný, ale zase je fakt, že během dvou dnů měla zadeček o hrozně moc lepší.. Nejhorší bylo, když kadila v noci, vždycky jsem jí prdelku myla pod tekoucí vodou, takže v noci to byl celkem masakr, když byla rozespalá ☹️

lidija1234
autor
7. srp 2022

@nitii a ještě se zeptám vadí že mám černý čaj s citronem ? No v noci jsem přidala tím hadříkem tak nevím no asi budu chodit taky 0od sprchu ale on u toho strašně řve

nitii
7. srp 2022

@lidija1234 To nevím, asi bych raději koupila obyč černý čaj, já delala klasický z pytlíku, bez příchutí, do malého hrnečku, aby byl silný.. Malá mi u toho taky brečela, ale bylo to pro její dobro, tak jsem zatla zuby a rychle umyla no ☹️

kubesovaadelka
7. srp 2022

@lidija1234 pokud chvíli polezi tak nechat vyvětrat na nepropustné podložce, sudocream nám osobně vůbec nepomohl, zkusit na kousek látky odvar z heřmánku a potírat, jak bude větrat, plus co nám opravdu pomohlo byl pithyol, sice to nejde z pleny vyprat, když jsem to omylem utrela do bílé plinky, ale pithyol nám jediný pomohl, ještě doporučují imazol ale s tím nemám zkušenost. Za mě pithyol nejlepší na opruzeniny ačkoliv nějak extra nevoní, nevypadá

emillyhk
7. srp 2022

Syn se pokaždé oprudí při růstu zubů 🙄 Netřít silou ubrouskem, ale při přebalování raději opláchnu čistou vodou, mažu Avirilem (osvědčil se nám víc než Sudocrem). Když koupeme, tak v roztoku řapíku nebo heřmánku (někomu nevyhovuje). A po zhojení je fajn chvíli mazat Infadolanem místo bepanthenu. Ať je brzy líp 🍀

fouskovi
7. srp 2022

@lidija1234 imazol

palja
7. srp 2022

@lidija1234 imazol nebo zkusit obyčejný dětský zásyp. Pokud ho to bolí, tak dát Nurofen dává se totiž i na bolest.

krisstina93
7. srp 2022

Taky sem teď řešila u dcery, té už se tam udělali takové úplně bílé puchýřky, měla to fakt hnusné. Pomohl Imazol, stačilo natřít 2-3x a má to mnohem lepší.

klchudik
7. srp 2022

Za mě nejlepší na opruzeniny bezprostředně pytiol... malý na ně také trpí, večer namažu a ráno už nic nemá

prejeta_zaba
7. srp 2022

1) při přebalování omýt pouze vodou
2) otřít černým čajem
3) jemné osušit látkovou plenou a nechat zcela uschnout! Klidně třeba foukat. 😁
4) namazat zinkovou pastou (nech si umíchat v lékárně. Čím míň vůní a příměsí to bude obsahovat, tím lépe. Protože všechny ty Sudokremy a Weledy mají plno potenciálních alergenů a proč dráždit už tak dost podrážděnou pokožku)
5) zabalit do jednorázové plenky (v této fázi bych rozhodně nezkoušela látkové plínky, dítě leží v mokru, což na rozmokvanou pokožku není moc fajn)