Opruzeniny. Jak se jich co nejrychleji zbavit?

lidija1234
7. srp 2022

Maminky máte nějaké vychytávky jak se co nejrychleji zbavit opruzenin? Malý je má až do krve... Natírání sudokremem a umivame vodou. Ale jaká až 10x za den....to už je v řešení s lékaři. Spis přemýšlím jak mu co nejlépe pomocí aby ho tak nebolelo když ho umývám a pak natírám. Něco co pomůže na úlevu ? 🤷

katebk
7. srp 2022

Snažit se hned bezprostředně přebalit, důkladně vysušit a já střídala ještě sudokrem s normálním zasypem, přišlo mi, že pak kůže nebyla tak vlhká

kristyn86
7. srp 2022

@lidija1234 Ano,Nurofen je i na bolest,takze bych dala...

zuzita15
7. srp 2022

@prejeta_zaba budes se divit, ale latkovky jsou na opruzeniny prave super, neobsahuji zadne chemikalie ani jine absorbenty a pres den prebalis hned, jak se pocura, takze realne v zadnem mokru nelezi a nic nemokva. Na noc muze zkusit eko pleny. A u Weledy jsem jeste neslysela, ze by na ni nekdo negativne reagoval, hermanku je tam tak malo, ze ja pri mazani nemam zadnou reakci a to mam na hermanek opravdu silnou alergii. V lekarne ti smichaj zinek s kapkou ropy, urcite nic prirodniho

jjasmina
8. srp 2022

u nás pomohlo nepoužívat žádne vlhčene ubrousky, omývat jen vodou, vytřít do sucha a teda musím zatukat plenky Happy baby Albert top

prejeta_zaba
8. srp 2022

@zuzita15 heled, já tě chápu, taky nejsem pro zbytečnou chemii, ale jestli paní do teď klidně dítě zabalila mokré do jednorázovky, až z toho má opruzeniny, tak to teď už látkovkou nevyřeší. A budeš se divit, ale fakt znám plno případů, kdy se děti opruzují v látkovkach (moje taky). A alergická reakce na weledu se taky stává.

lori1097
15. srp 2022

@lidija1234 my používáme sudocrem když je potřeba ale jestli má miminko opruzeniny až do krve tak bych se možná bála aby ho to nepálilo, nám paní doktorka doporučila ať se vyprdneme na vlhčené ubrousky a ať omýváme jemnou houbičkou teplou vodou a pokud je to možné tak miminko nechávat na volno, přeji Vám ať se miminku opruzeninky brzo ztratí 🙂

jjasmina
15. srp 2022

@lori1097 jen takový poznatek sudocrem ne na pipinu, malé to pokožku tam vysusilo, popraskalo a skončili sme na gynde

lori1097
16. srp 2022

@jjasmina vzhledem k tomu že Paní své miminko oslovuje v mužském rodě tak je mi jasné že nemá holčičku ale chlapečka

jjasmina
16. srp 2022

@lori1097 tak já předpokládám, že maji i chlapci jemnou kůži u pindika, to byl jen takový poznatek. Já jsem si to dost vyčítala, to nebylo myšleno nějak zle

emillyhk
16. srp 2022

@jjasmina Jo, po Sudocremu takhle praskla kůže v přechodu mezi pindíkem a pytlíkem. Děda asistoval manželovi při přebalování a takhle to dopadlo 🤦‍♀️