Ospalá 2měsíční holčička nechce spát. Je to možné?

jana_zofie
12. dub 2020

Dobrý den, maminky. Mám 9týdenní holčičku a poslední dobou máme problémy s uspáváním. Malá není schopná usnout jinde než ve velmi volné zavinovačce při houpání v náručí, nebo teda asi ještě v šátku, ale ten moc neumím vázat a než se do něj vsoukáme, je to vždycky horor. Už jsem ji zkoušela třeba nechat i pod hrazdičkou nebo v postýlce (ale tam většinou řve) a je schopna tam třeba hodiny ležet a pak je tak akorát protivná. To by mi ani tak nevadilo. Teď se ale v té zavinovačce začala vzpouzet a plakat, hned jak ji zavinu a vezmu do náruče. Třeba 5 minut hysterického pláče. Pak si chvilku "stěžuje" a za 10-15 minut od začátku usne. Přitom se mi zdá unavená. Zívá, mne si očička... Měli jste to někdo? Je možné, že se prostě jenom vzteká, že spát nechce, i když unavená opravdu je? A co s tím? Už jsem z toho opravdu nešťastná. Jinak v noci spí pěkně a když se nad ránem vzbudí po kojení, tak usne i v té postýlce většinou sama.

zuzkasim
12. dub 2020

Je to normální. Jsou děti, které prostě neumí přijmout fakt, že jsou unavené a potřebují spát, neumí se samy uklidnit, aby usnuly. Mám takovou dcerku. Jako miminko též, bylo vidět, jak je unavená, ale spát jakoby odmítala, nechtěla. Jedině večer, to usnula dobře, v noci spala taky relativně dobře, od půl roku už se ani nebudila na kojení, ale přes den hrůza. I v pozdějším věku, ve školce odmítala po obědě spát, doma občas usnula, když jsem si s ní lehla já a hlídala ji, aby nedělala hlouposti, ležela v klidu, usnula. V autě nespí téměř nikdy. Je taková všetečka, všude musí být, všechno musí slyšet, do všeho se potřebuje míchat, komentovat to, je to asi i její povaha, má strach, že jí něco "uteče". Dnes už je to školačka. Večer usíná dobře, ale museli jsme jí zajistit samostatný pokoj a klid, jinak by s někým (třeba když u nás spí sestřenice) dělala bugr pěkně dlouho. Prostě odmítá přijmout fakt, že je unavená a potřebuje spát. Nemůžu nechat rozhodnutí o spaní na ní, protože to nefunguje☹ Měla od malinka pravidelný režim, na kterém jsem trvala a málokdy ho porušovala, to jediné pomáhalo.

jjasmina
12. dub 2020

Normálka, malá má 8 týdnu a je to opravdu jak kdy.. U nás zabírají většinou jen dvě věci bud usne u prsa nebo uhoupáním v láhátku. A jako máme i dny , kdy je vzhuru celý den a nemuže pořádně zabrat a to zabírá jen prso, možná ani ne, že by pila, ale spíš si tak dudlá no, dudlíka nechce vůbec

jana_zofie
autor
12. dub 2020

Kdyby aspoň u prsu. Ale ona se napije, odříhne, dám k druhému prsu, tam už jen chvilku, pak se odtáhne, prohne jak kdyby pásla koníčky na boku a čumí okolo. A běda, kdybych ji chtěla přiložit. Hysterák. Po čase ji přestane bavit koukat okolo a začne fňukat. Ale děkuji. Aspoň vím, že nejsem sama.

eithelwing
12. dub 2020

Taky bych řekla, že normalka. Ono se to vyladí, detem hned nejdr usnout. Naše taky nebyla usinaci u prsa, naopak po kojení si chtěla většinou hrát. 😀
Jinak v tomto věku jsem uspávala v náručí a zavince. Jinak to nešlo. Plus pres den hodně jizda v kočáru.
A nic není věčné. Budou jí tři a usíná sama. 😊

jjasmina
12. dub 2020

@jana_zofie A to u prsa ani nezaspava? Já teda k oboum prsum najednou nepřikládám, Ale někdy opravdu nespí celej den no, někdy to tak prostě je :(

jana_zofie
autor
12. dub 2020

@jjasmina Ale jo, v průběhu pití má zavřené očička a vypadá spokojeně. Ale ke konci se vždycky probudí a pak ji zajímá všechno, jen ne prso.

klko
12. dub 2020

Zkus ukolebavku. Malej u ni usina sam

farka
12. dub 2020

Znám u druhé dcery, musela jsem ji vždy "uhrkat" v kočárku. Nikde jinde mi nespala, všude čumákovala. Má to do teď (2r), bylo ji jedno jestli mrzne, prší nebo praží slunce, je den nebo na noc, prostě jsem vyjela s kočárem. Až někdy před půl rokem se naučila usínat sama, za naprostého klidu a tmy a musí být naprosto unavená. Prostě je taková a tak to beru, naučila jsem se s tím pracovat.

maggiele
12. dub 2020

Syn byl presne takovy, moc nam pomohla hacka, v ni se naucil spat pres den 🙂

lenatko91
12. dub 2020

Ve 2m to naše malá měla stejně, zabíral jen kočárek. Teď má 5m a kočárek je nepřítel č.1, naopak potřebuje usínat u mě u prsa. Chce to zkoušet, držím palce ať brzo najdeš ten váš způsob. 🍀

miba10
12. dub 2020

@jana_zofie zkus predvazany šátek. Miminko si tam jen dáš a stáhneš. Žádné uvazovani. Já ho měla na syna a je super. Mám caboo a perfektní. Ale malej už je na to velký (má teď už 11 kilo), takže teď máme manducu a caboo budu posílat so světa

amazonkajanik
12. dub 2020

Syn to občas udělá,je tak přetažený, že pro samou únavu nedokáže usnout,respektive,je tak naštvaný, že mu to nejde. Proto se snažím dodržet časy,kdy má jíst,hrát si a spát,to je děsně důležité. Jakmile hlídá tatínek,tak ho "udynda" dřív,než by měl a pak je zle 😂

martiina_k
12. dub 2020

Nám na tenhle stav, kdy je dítě evidentně hodně unavené, ale nedokáže usnout, zabíral bílý šum. Pustit ho fakt naplno nahlas, přesně podle doporučení. Pokud jsem věděla, že to není ani z hladu, ani z mokré plíny nebo jiného nepohodlí, ale že je fatk unavený a nedokáže usnout, tak bílý šum zabral bezpečně.

jana_zofie
autor
13. dub 2020

@martiina_k Děkuji. Bílý šum jakž takž zabírá. Dneska jsem jí ho zkusila pustit ještě předtím než jsem si ji vzala do náruče, aby se uklidnila před samotným uspáváním. Sice u něj sama neusnula, ale uspávání se pak už obešlo bez pláče. Tak snad to nebyla náhoda a příště to bude stejné. @miba10 To zní užitečně, zvážím.

martiina_k
13. dub 2020

@jana_zofie jako nám fakt zabíral. Ne teda pokud malého trápilo něco jiného. Ale pokud to bylo jen tím, že nedokázal usnout, tak to bylo vždycky funkční. Jen to chce vychytat, co zrovna vaše miminko uspává - matně vzpomínám, že těch bílých šumů bylo vícero.

uzivatelkapetra
13. dub 2020

Já měla obyč vibrační lehátko, ale takové, aby šlo dát do úplného lehu. Sice vibrace nestačily, musela jsem ručně houpat, ale když jsem celou dobu houpala, tak vydržel spát i pár hodin.

miba10
13. dub 2020

@jana_zofie je to super. U dcery jsem měla normální šátek a to uvazovani mi lezli na nervy, ale co vy člověk pro dítě neudělal. Pak jsem si pořídila Manducu a to dcera milovala. Teď u syna jsem chtěla znova šátek a narazila jsem na tenhle predvazany. No prostě Amerika. Ale jak říkám, syn je prostě už na to těžký (na 11mesicich má 11kilo) a dávat ho do toho už nechci. Takže máme zase Manducu a taky to má rád. Držím palce