Otáčení na bříško. Problém?

misellll
18. led 2010

Ahojky maminky. Tak konečně se naše Barborka včera poprvé otočila na bříško 🙂 (Až jsem měla slzy v očích), jenže teď mám celkem dilema, Barče se to zalíbilo a stále se na bříško přetáčí. Na zádíčkách prostě nevydrží...
No a já nevím, jestli jí můžu nechávat tak dlouho na bříšku, aby si třeba nějak nenamohla krční svaly? Co myslíte. Jenže jí se to fakt líbí a je spokojená. Ale přijde mi, že kdybych jí nechala přetáčet se jak ona chce, tak by byla jen na bříšku, když je vzhůru. A to přeci taky nemůže být dobré na zádíčka. Ale jakmile jí z bříška otočím na záda, řev a pak se stejně přetočí. Co si myslíte?

beruska2x
18. led 2010

ze ji stejne neudrzis 😀 jak se nauci jakoukoliv novou vec tak je to popularni a delaji to furt... ono se ji to "okouka" neboj... 😉

misellll
autor
18. led 2010

beruska2:takže jí mam nechat jo?No tak teda jo 😀 Alespoň vím,že nejen Bára to dělá 🙂 Děkuju za odpověď

aleachim
18. led 2010

nech ji na bříšku, jak jen dlouho bude chtít. Od doby, kdy se děti začnou přetáčet, tráví na bříšku větší část dne. Vlastně je dobře, že se na něj točí, nech ji, ať má prostor a může se točit na obě strany. Myslím, že brzy to zvládne i z bříška na záda a už ji budeš muset hlídat. Ony totiž dětičky rychle příjdou na to, že se doválí, kam chtějí.

beruska2x
18. led 2010

jj na jednu stranu bed rada, nas malej se pretacel dyl, i koniky pasl dyl a Dr mi rikala ze je to linej chlap 😀 , asi bude holcicka akcni uzivej klidu dokud se nepohybuje po byte 😀 to pak je mazec 😉

beruska2x
18. led 2010

bud rada 😉

pajka888
19. led 2010

já malou taky nechávám na bříšku když se otočí, teď už dokonce zapojuje nohy na lození, ale ještě jí to moc nejde
Taky zvedá hlavičku a záda do sedu, tak jsem se ptala dnes doktorky a ta říkala, že mám dítě nechat a v ničem mu nebránit, protože to co dělá samo je správné a má to tak být.

misellll
autor
19. led 2010

ky holky za rady!Tak já jí teda necham.No je to vážně dobrý jak se otáčí a nsaží se dávat kolínka pod zadeček a odšupávat se.Včera jsme ji s manžou pozorovali a tak se nasmáli 😀

pajka888
19. led 2010

misel: Evča ještě u toho plazolezení hrozně funí, jak se chudák snaží a zatím ji to nejde, tak je to sranda.
Je to zázrak pozorovat ty naše děti, že... 🙂

misellll
autor
19. led 2010

pajka:To máš pravdu je to sranda 😀 Barča vždycky vystrčí prku,kolínka pod ní a rozčiluje se že jí ručičky ještě neunesou jak by chtěla 😀 Pajka to je,ale Evička šikul´ka,když už se ti otáčí 😉

pajka888
19. led 2010

Evička taky neví co s rukama, jen ty nohy zkouší
zatím se otáčí jen ze zad na bříško, to skoro pořád, zpět se jí to povedlo jen párkrát

misellll
autor
19. led 2010

no Bára je na bříšku pořád... 😀 a na zpátek jí to nejde 😅

betty2
19. led 2010

Určitě jí nech na bříšku jak chce, naopak si tím posiluje zádové svaly, které bude potřebovat pro lezení a chození. Filda také od doby, kdy se naučil přetáčet na bříško na zádech vydrží tak 2 minuty a šup je na břiše, zpátky už se na záda ještě nepřetočí, takže když už je unavený a nebavího to začně řvát 😉 Začíná teď podstrkovat nohy a vystrkovat zadek, ale popolezl spíš dozadu...

pajka888
19. led 2010

bet: třeba se nejdříve naučí lozit dozadu a potom až dopředu
naše malá tak lozí na místě, protože ještě nepřišla na co má ruky 🙂
jak vystrčí zadek, tak vypadá jak vosička 😀

misellll
autor
19. led 2010

no jo je to zábava ty prcky sledovat 😀 V kolika měsících by mimi mělo pomalu lézt? 😅

pajka888
19. led 2010

myslím že až tak v 7-8, to mají ještě dost času to pořádně natrénovat 🙂

misellll
autor
19. led 2010

pajka:segry malá chodila začátkem osmého měsíce a ani nikdy nelezla rovnou začala chodit 😕 To jsem zvědavá kdy začne chodit Barča 😀

pajka888
20. led 2010

tak to chodila docela brzo, já jsem se ptala mamin se star. dítkama a většina říkala, že začali sedět až kolem 8.měsíce. Tak uvidíme, necháme se překvapit 🙂

misellll
autor
20. led 2010

asi tak necháme se překvapit 😉

susik77
20. led 2010

Ahoj holky, mne se mala otaci na brisko uz mesic, ted se snazi uz plazit, ale nejde ji to, tak strasne place. ted nevim jak dliuho ji mam nechat...otocim ji na zada a place jeste vic...
jinak, kdyz se deti zacinaji plazit, nejprve se plazi dozadu az potom dopredu. Alespon starsi dcera to delala 😉

pajka888
20. led 2010

hodí zpátečku a potom vystartují vpřed 😀