Otěhotnění hned po porodu, jak jste to zvládly?

suzsssie
29. čer 2012

Ahoj holky, tak jsem dnes zjistila, že jsem opět těhotná.. asi bych z toho měla mít radost, ale zatím mi to vůbec nejde ☹ Nejspíš jsem otěhotněla 5 týdnů po porodu, kdy jsme měli jednou nechráněný styk 😒 jsem hloupá, všude jsem četla, že pokud kojím, tak bych otěhotnět neměla, ale jestli je to opravdu pravda jsem si už nezjistila.. ale stalo se. A to jsme vlastně druhé mimi nikdy nechtěli.. Chtěla bych moc poprosit maminky, kterým se to taky stalo, jak jste to zvládly? Strašně se toho bojím.. že se nebudu moct plně věnovat oběma dětem, že to já sama prostě psychicky nezvládnu.. ☹ Moc děkuji za jakoukoli povzbudivou odpověď!

kaculka46
29. čer 2012

Ahoj,bude to zápřah,ale neboj určitě to zvládneš.Zvládaly to maminy dřív,když neměly takový vychytávky co my.Budeš je obě milovat a radovat se z nich,velká výhoda bude,že k sobě budou mít moc blízko.Moji kamarádi jsou taky po roce a mají naprosto úžasný vztah,jako dvojčata.Tak se raduj určitě to dáš a budeš dobrá máma.

tamarila
30. čer 2012

No jasně že to dáš 🙂 Budou to skoro dvojčátka, ze začátku větší zápřah, později větší klid. Pokud jsou děti blízko u sebe nebo dvojčátka, tak si potom hrají spolu a nevyžadují abys u všeho byla, jako kdyby bylo jenom jedno dítě. Já bych náhodou chtěla děti tak brzo za sebou. Neboj, chtělo k vám, tak přijde. Určitě jsi úžasná máma, tak se prostě rozhodlo že se k vám přidá a překvapí vás 🙂 A taky se říká, že nejlepší co můžeme svému dítěti dát je sourozenec - a Evička ho dostane krásně brzo. Já mám holčičku něco málo přes tři měsíce, a po tom třetím měsíci se ta náročnost hodně zlepší, mimčo spí mnohem dýl, samo se zabaví hračkama a tak, takže neboj. Věcičky budeš po malé všechny mít - už se jen začni těšit :o)

tamarila
30. čer 2012

Jinak je tady uzavřaná skupina holek co to mají stejně: https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup... Tak je popros o přidání a můžeš se poradit s kočkama co mají přímou zkušenost 🙂

jasekd
30. čer 2012

@suzsssie Tak to je teda hodne brzo 🙂 Ja mam deti od sebe presne 1 rok a 3 tydny, otehotnela jsem , kdyz byly synovi 3 mesice. Pokud budou obe zdrave, zvladnes to, my kdybysme nemeli starosti se zdravim obou, tak sjme docela v pohode. Je to makacka, ale vidim mnozstvi vyhod. Taky jsem to nejdriv obrecela, ten pozitivni test, ale kdyz jsem sla na prvni prohlidku, uz jsem si prala, aby to bylo OK. 🙂 Ja mam vyhodu, ze jsme druhe chteli, a to cca s rozdilem 2 roky, takze jsem s ditetem pocitala, i kdyz pozdeji. Dnes jsem rada. Jsem na to pres den sama, zadne hlidani a babicky, manzel je doma vecer a nastesti i o vikendech, po doktorech s nimi litam prevazne sama, pokud nejedem do Prahy. Cca 3/4 roku jsem latkovala obe deti, neco jako dvojcatka. Navic syn byl motoricky pozadu, chodit zacal az v 21 mesicich, takze kdyz se holka narodila, zdaleka nechodil, fakt jeste mimino. Vynalez stoleti je pro me sourozenecky kocar, mam Powertwin a moc mi ulehcuje zivot.
Zatim jsi v celkem opravnenem soku, ale twhotenstvi je na 9 mesicu, mas cas vse naplanovat a promyslet. Hodne stesti 😉

suzsssie
autor
30. čer 2012

@kaculka46 Moooc děkuju! Asi na tom něco bude, že k sobě budou mít hodně blízko a budou jako dvojčata.. teda pokud to bude další holčička.. ale zase s klukem by si aspoň hrála 🙂 Bude to hlavně ze začátku hodně těžký, ale zase budu mít dost času na to načerpat síly 🙂

suzsssie
autor
30. čer 2012

@tamarila Tvoje odpověď mi vykouzlila na rtech opravdu úsměv a začínám se na mimi těšit 🙂 Takže moooc děkuju! Je pravda, že Evičce jsou dva měsíce a je to taky o hodně lepší než před měsícem.. takže nejtěžší to bude ze začátku na to se budu muset nějak připravit a nadespat to 😀 a pak si spolu budou pěkně hrát, to bude skvělý 🙂 Asi je opravdu dobře že se to stalo a má to tak být, protože jinak by Evča asi sourozence neměla.. nebo až za dlouho.. a to už by nebylo ono.. A moc děkuju za tip do diskuze, určitě jim napíšu 😉

suzsssie
autor
30. čer 2012

@jasekd Jj, je to hodně brzo, ale výhody tam určitě asi jsou.. teď už je vidím a to taky díky Tobě, takže moc děkuju! 🙂 je to určitě lepší než mít sourozence třeba 5 let od sebe.. to už si spolu asi moc nehrají.. Tak to mě moc mrzí, že máte nějaké problémy se zdravím dětí ☹ a opravdu Tě obdivuju, jak to všechno sama zvládáš. Já tady sice babičky mám, ale ty chodí stejně jak manžel každý den krom víkendů do práce.. ale aspoň o těch víkendech jsou všichni doma, tak si vždycky odpočinu 🙂 Ten tip na kočárek je super! Děkuju! Už jsem nad tím přemýšlela, že něco takovýho bude potřeba a ono to fakt existuje 🙂

suzsssie
autor
30. čer 2012

@kaculka46
@tamarila
@jasekd
Holky, moc děkuju! Díky vám se začínáme na mimi mooooc těšit 🙂 Tak snad to všechno zvládnem! A to mám dneska narozky, takže to je asi nejhezčí dáreček, jakej jsem si mohla přát! 🙂 I když včera jsem si ještě myslela pravej opak.. Mějte se moooc pěkně a ať vám děti krásně rostou a dělají jen samou radost! 🙂

jasekd
1. črc 2012

@suzsssie vsechno nejlepsi 🙂 Doufam, ze kdyz ses s tim tak hezky a rychle srovnala, ze to dopadne dobre! My tu taky mame oboje rodice, ale vsichni pracuji a ani o vikendech nemaji cas. Hlidaji radi, ale jen vyjimecne. Fakt jsem ale rada, ze manzel dela denni a vecer a o vikendech je doma. Kdyby pracoval i o vikendech, sluzby atd, bylo by to tezsi. S detma, dcera byla ted na operaci a ma dalsi problem, se kterym zatim nevime, jak to bude, a syn jde na operaci asi za tri tydny, ma vadu ledviny, ale snad se to vyresi a uz bude OK jakoz dravy dite, s holkou zatim nevime, ale snad to nebude nejhorsi 🙂 Ja jsem za ne strasne rada a teprve ted , kdyz jsme 4, mi rodina pripada uplna. V te diskusi jsem tusim taky, a je tu i jedna podobna verejna, v podtsate jsme tam stejny lidi, tak nakoukni 😉

slundo
1. črc 2012

Chápu, že jsi zaskočená, ale bude to dobrý. Nemysli na to předem, užívej si prvního a těš se na toho co je zatím v bříšku a až to přijde, budeš hozená do vody a uvidíš, že to půjde 🙂 Navíc určitě pomůže okolí ;) A jak už tu psaly některý maminky, pak se spolu skvěle zabaví . Tak hlavně přeju hdný dítko a pohodový těhotenství 🙂

eficenka
1. črc 2012

😀
jé, zrovna včera sem se dozvěděla že švagrová je taky znova těhotná.... a vůbec to neplánovali...
V říjnu její dcerka bude mít rok a v lednu už bdue rodit druhé... chtěli taky jenom jedno, je docela kariéristka, ale stalo se a už se moc těší!!!!

suzsssie
autor
2. črc 2012

@jasekd Děkuju! 🙂 Jj, být na to všechno skoro sama by bylo hodně těžký.. maminky co vychovávají děti bez manžela a pomoci rodiny fakt obdivuju! Martínek bude po operaci určitě úplně zdravý rošťák 🙂 A z Vendulky bude krásná zdravá slečna 🙂 A co ji vlastně je, berušce malé? Teď si uvědomuju, že při slově rodina se mi taky vybaví 4 😀

suzsssie
autor
2. črc 2012

@slundo Děkuju 🙂 Zatím na to moc myslet nebudu, je to fakt ještě hodně daleko.. máš pravdu, teď si musím užívat Evičky 🙂 A potom se to snad nějak zvládne 😉

suzsssie
autor
2. črc 2012

@eficenka Jeee, tak to je taky docela brzo 😀 Ale určitě to zvládnou 😉 Já už se taky moc těším 🙂 Tak přeji jí i Tobě krásné zdravé miminko 🙂

eficenka
2. črc 2012

@suzsssie
určitě to zvládnete... manža je od sestry přesně rok /o 3 týdny) a nemůže si dětství vynachválit....
Určitě to zvládnete a nakonec budete ráda!

majatob
11. črc 2012

@suzsssie ahoj, gratuluju k druhemu miminku 🙂
mam deti rok a par dni od sebe a k nim jeste o necely dva roky starsiho a zvladame myslim docela dobre 🙂 je to zaprah, ale zvladnes to 🙂

suzsssie
autor
13. srp 2012

@eficenka
@majatob
@slundo
@jasekd
@tamarila
@kaculka46

Ahoj holky, tak těhu nejsem.. prostě jsem to dostala.. a už po druhé.. teď už i test vyšel negativně.. nevím, co to teda bylo..? Opravdu jsem si na tu představu druhého mimi zvykla, i ty výhody sourozenců blízko sebe.. takže mi to pak bylo trošku líto, ale na druhou stranu.. zatím zůstaneme u jednoho.. na druhý si tak brzo netroufnu. Ale moc vám děkuju za podporu! 🙂

tamarila
13. srp 2012

Tak to tak asi zatím mělo být... Aspoň víš, že kdyby to nastalo tak to není tragédie 🙂 Zřejmě šlo o ranný potrat nebo rozházený hormony, stává se to. Tak ti přeju ať jsi šťastná, třeba budeš mít časem víc dětí, třeba zůstaneš u jedné princezny, hlavní je abyste byli spokojená rodina 🙂

jasekd
14. srp 2012

@suzsssie Skoda. Zas na druhou stranu budete mit miminko, az se opravdu rozhodnete, na kazdym rozdilu je nejaky plus a nejaky minus. Hlavne hodne zdravi 🙂

skorepka
4. zář 2012

plny souhlas s @kaculka46 ja zavidela spoluzacce, ze ma segru o rok mladsi. Moje je o 7 let a kdyz sme se dali s manzou do kupy, shodli sme se ze deti tak 2roky po sobe - a to jen z financnich duvodu, jinak bych klidne sla i do roka 😉 Neboj, ze zacatku to bude zaprah, ale oni ti to pak milionkrat vrati a budes ta nejstastnejsi zenska a urcite si nebudes moct predstavit jak jsi bez nich mohla zit 🙂

darinkasebik
13. únor 2019

Ahoj chci se Dobrý zda mužů otehotnet 6 měsíců po porodu ?
Z přítelem jsme si dávali vždycky při sexu pozor az te jsme si dvakrát nedali pozor je mozne hned otehotnet

journals
13. únor 2019

@darinkasebik Samozřejmě, že můžeš otěhotnět. Vždycky jste si dali pozor, ale dvakrát ne... to je asi dost vypovídající samo o sobě, ne?

biedronka10
13. únor 2019

@darinkasebik ja teda otehotnela "az" 12 mesicu po porodu ale i tak se povedlo. A pozor... Ja cykly uplne rozhazene, kojila a davali jsme si pozor. Dokoce mi doslo, ze v ten onen inkriminovany okamzik vlastne k uplnemu finitu nedoslo... A presto k tehu doslo 😃 takze 😃

darinkasebik
14. únor 2019

Děkuji moc za radu ☺ uvidím zda budu nebo ne
Z přítelem druhý neplánujeme ale kdyby se to náhodou povedlo proc ne😇i když 2 děti v takovým krátkým rozmezí bude docela fuška

saminomimino
14. únor 2019

Neboj zvládneš to!já byla opět tehu 4mesice po porodu,vůbec mi to nepřišli,těšila jsem se ,to jsme čekali už třetí mimico a šlo to,druhorozená byla navíc v roce hodně samostatná a třetí byla míč hodne miminko,trošku se mi to zkomplikovalo akutní sekci ale celkově na tu dobu ráda vzpomínám

darinkasebik
15. únor 2019

Mužů byt tedy tehotna i když mám před MS?