Pád půlroční dcery na zem. Poradíte, prosím?

4. kvě 2021

Zdravím holky, dávám anonym, protože se totálně stydím. Jsem nejhorší matka na světě, já jsem u malé 24 hodin furt, ale jednou jsem si musela dát zapnout pračku (ani ne 1 minuta) a malá byla na zemi, tak jsme jeli do nemocnice, byla v pořádku. Teď je to asi o 3 týdny zase a dnes jsem si šla jen vzít kapesník a opět spadla z postele, přitom nechápu jak.. připadám si jako totálně neschopná matka opravdu. Je mi hrozně. Postel má 40 cm, malá 68cm. Včera jsme byly na ockovani prevenar13 druhá dávka, dnes prave ta postel. Tak jsem volala sestricce a říkala, ze mi spadne ještě milionkrát a, ze bych musela byt v nemocnici furt. Ať ji jenom sleduji, zda je proste stejná jako vždy, ocicka, zda ji neboli něco a zda není víc unavená. Po padu bouli nema, plakala hodně, pak už dobrý. Opět se smala a kutalela, v 7 hod se to stalo dnes ráno. Ale pak až do teď, je taková protivná, uknourana (což bude po ocko) a je unavená, jindy je vzhůru 2-3 hod a někdy zas jen hodinu.. dnes prave je jen hodinu a furt si tře oči a chce spát, ona jinak spi max tak půl hodiny. Tak já nevím zda je to po tom ockovani a nebo ji opět vzít do nemocnice. Do toho se ji prorezava druhy zub.. píšu sem vše, aby jste si to daly do souvislosti a poradily mi prosím, zda je to normální a nebo fakt musim jet...
děkuji moc 😔😔

slecnami
4. kvě 2021

Ahoj, to ti asi nikdo přesně neřekne, jestli to je z očkování, nebo ne, ale pokud spadla ze 40 cm, pokud tomu dobře rozumím, řekla bych, že by snad měla být v pořádku. Tušíš, jak spadla..jako jestli na hlavičku, nebo jak (viděla jsi ten pád??)?

autor
4. kvě 2021

@slecnami viděla.. ona jakoby byla na čtyřech a chtěla se plazit, jenomže ona couvá dozadu, takže ji ta nozicka uklouzla a jakoby jak kdyby slezla z postele, prvně nohy, pak brisko a spadla na zada, zda to pochopíte 😔

korin
4. kvě 2021

Pro příště by bylo lepší ji dát na zem, když půjdeš pryč, děti jsou neskutečně akční...

autor
4. kvě 2021

@korin ona je takový trdlo, ze i na zemi si ublíží, včera jsem ji tak 40x chytla, byla i v houpátku (pripoutana) a stejně malem spadla, nechápu. Nic, bude na zemi furt.. jsem už fakt na nervy... myslíte, ze to bude v pohodě? 😔

xalla
4. kvě 2021

To nic nebude 🙂 ale taky bych jí nenechávala na posteli už samotnou. Mně jednou řekl doktor na pohotovosti, že kdo říká, že mu dítě nikdy nespadlo, že kecá 🙂 Jí pozoruj, zorničky jestli reagují stejně na světlo, jestli nezvrací atd. ....nespadla z velké výšky , to bude určitě ok 🙂 takových pádů ještě bude ... 🙂 neboj se , já taky takhle pokaždý plašila, pak už si zvykneš :D

autor
4. kvě 2021

@xalla toto vše je zatím naprosto v pořádku.. jen by teď furt spala... nevím prave, zda to není po tom ockovani.. 😔
Mě se i MUDr smala, ze ona prý bude ten případ co bude padat furt, říkají ji kobra když jsme na kontrole😁
Tak doufám...

korin
4. kvě 2021

Vysoce pravděpodobně to bude ok. Jak píše Xalla, sleduj zorničky, zvracení, ještě se říká myslím budit po dvou hodinách (nebo po jedné?), pokud by to nešlo, tak pak plaš. Podívej se, jestli na sebe nemůže na zemi něco převrátit a nechala bych ji na zemi pořád.

xalla
4. kvě 2021

To má po tom očkování 🙂 bud v klidu , opravdu to nebyla velká výška a když nespadla přímo na hlavu ..samozřejmě člověk nikdy neví , ale já bych byla v klidu 🙂 kdyby se ti něco nezdálo na pohotovost můžeš zavolat vždycky

xalla
4. kvě 2021

Ještě bych jí třeba pro tvuj klid v noci zkusila budit po dvou hodinách , to také vždy po pádu na hlavu dělám .Moje malá mi padá na hlavu pořád, to by jsme v tý nemocnici byly imr vere....

autor
4. kvě 2021

@xalla děkuji moc! ♥️ Nene na hlavu přímo ne, spadla prvně nohy, zada.. ona kdyby zvládla už sama sedět, tak by na tu hlavu vůbec neupadla. ☹️😂
Budu dávat sakra pozor...

hojda
4. kvě 2021

Bude ok, když odcházíš, tak jí dávat buď na zem, nebo do postýlky.

amazonkajanik
4. kvě 2021

Jestli nebyl pád na hlavu a jen jakoby sklouzla, tak v poho. Mě kluk letěl hlavou napřed z gauče a to jsem se jen naklonila pro čepici, že se bude oblékat. To nejhorší jsem vychytala, ale stejně se klepnul do hlavy. Pláč byl spíš z leknutí, než od bolesti. A jednou se překulil při přebalování,když jsem sahala pro plenu(máme přebalovák na pračce) a chytla jsem ho za nohu těsně nad zemí. Neteř před lety takhle spadla sestře z komody na hlavu a naštěstí bez následků ...

autor
4. kvě 2021

@amazonkajanik uf.. tak snad děkuji moc

hezz17
4. kvě 2021

Pulrocni na posteli bez zabran fakt ne. Dej ji an zem, tam nema kde spadnout.

cherie24
4. kvě 2021

Řekla bych, že to bude z očkování ta unavenost, malá taky po očku hodně spí a je mrzutá. Sleduj jestli nezvrací, jestli reaguje a ve spánku jí kontroluj jestli je ok. Taky mi malá spadla v 5ti měsících z gauče. Nějak nechápu jak se jí to povedlo, ale povedlo. Spadla na bok, boule za uchem a samozřejmě večer chvilku před spánkem, ale nic jí nebylo a akorát jsem ji v noci co 2 hoďky budila. Řekla bych, že já jsem z toho byla mnohem víc otřesená než ona. Už ji hlavně nenechávej na posteli. Na zemi je to pro děti stejně i lepší než na měkké posteli.

rejalin
4. kvě 2021

Samozřejmě jistě to vědět nemůžeme, ale myslím si, že to bude kombinace očkování a rostoucího zubu. Navíc jestli hod e plakal, tak může být unavená i z toho.
A nic si z toho nedělej, stane se to skoro každému. Manželovi spadl syn v 5m z klína na hlavu, hrozný rev, boule, ale naštěstí nic jiného 😉 a pak byl ten den mrzutý, v noci špatně spal a druhý den měl také blbou náladu (joo krásné první Vánoce 🤦😁). Určitě se nestyď, jsi dobrá máma 🙂 a nechavej ji odteď jenom na zemi (nebo postýlce atd). 🙂

xalla
5. kvě 2021

Ahoj tak jak to vypadá ? Předpokládám , že vše ok ? 🙂

autor
5. kvě 2021

@xalla dobré ránko, řekla bych, že v pohodě, noc též a ještě je taková protivná trosku, tak asi i to počasí. Děkuji moc za podporu ♥️

lenka421
5. kvě 2021

To chce pevne nervy, urcite bude ok. Na pohotovosti mi jednou rekli ze obecne kdyz dite spadne z mensi vysky nez kolik meri tak to byva ok. Nektery deti tomu proste jdou naproti a neudelas nic. Kamaradky syn to vzal nekam hlavou skoro kazdej den, moje dcera zase v 18 mesicich kdyz mela spat zvladla prelezt klasickou detskou postel s ohradkou a vzala to hlavou rovnou do laminatovy podlahy, vypadala jak jednorozec, ale jinak ji nastesti nic nebylo. Samozrejme nenechavej ji uz priste samotnou na posteli, ale vsechno proste neuhlidas...