Panelák bez výtahu. Jak vynášíte miminka do bytu?

mami29
30. črc 2011

Maminky co bydlite v panelaku (cinzaku, ...) bez vytahu, jak to praktikujete s mimiskama? Ja budu davat kocarek do kocarkarny a nahoru ho ponesu v te vlozne tasce. Ale i tak to bude zahul. Bydlime ve 4.patre.

benjik
30. črc 2011

Tak to by zajímalo i mne,jelikož to vypadá,že na podzim se budeme stěhovat do bytovky do 3.patra a výtah tam není a ani kočárkárka. Počítám,že mimčo ve vložné tašce vyndát¨a s taškou v ruce sjedu kočárem pár schodů do sklepa. Nelča zatím bude držet vodítko se psem a půjde se mnou. A pak tělocvik na stehna a ruce,hezky pěšky do schodů.

sova33
30. črc 2011

Já bydlím ve 3. patře bez výtahu. Kočárek dám do sušárny a malého vynesu na rukou nahoru. To je pohoda proti cestě dolů, protože to se ještě s malým na rukou musím obout 😀

lentilka28
30. črc 2011

No tak to jsme na tom stejně....my jsme taky bez výtahu a ve 3.patře....a to si nedovedu vůbec představit, když budu muset ještě táhnout nákup....... 😎

anetka1701
30. črc 2011

Bydlím ve třetím patře bez výtahu taky a musim říct, masakr šílenej :o( úplný miminko jsme nosili v autosedačce nebo normáně v náručí i s fusakem, teďka jí je skoro 9 kilo a nosim v náručí nebo v Manduce (nosítko - klokanka) když k tomu nesu něco jinýho, tak abych měla volný ruce... Ale jako těšim se jak blázen, až začne chodit!

editah222
30. črc 2011

My bydlíme sice "jen" ve 2 patře, ale musím tahat 2 děti 🙂 Malého nosim v náruči, protože sám o sobě má skoro 9kg a kdybych k tomu přidala i korbu tak už ho asi neunesu.
Mám bezva systém - přes jedno rameno přehodím přebalovací tašku (4kg), na druhé rameno dám kabelku (cca 1kg), do pravé ruky dám malého (oblečený asi 9,5kg) a do druhé ruky dceru (oblečená asi 12,5kg). Když dorazím ke kočáru tak jse zapocená až, no však víte kde 😀
Ale už jsem si zvykla a dokonce jsem schopná při cestě domů někam nacpat i nákup, ale 3 ruka by se mi hodila jako sůl.

kathuska
30. črc 2011

Já teda bydlím v prvním patře, ale jdu troje schody a otevírám 2x dveře. Když byl v hluboké korbě, tak jsem nejdřív snesla dolů kočárek-podvozek, pak se vrátila pro malého a snesla ho s hlubokou korbou, ve které čekal. To samé pak naopak domů. Teď už je ve sporťáku, odpadlo mi dvojí běhání, snesu a vynesu ho rovnou i s kočárkem, no ale táhnu přesně 22 kg + nějaký ten nákup. Malý váží oblečený něco přes 7 kg.. doufám, že až bude těžší už bude chodit 😀 no asi né.. až to komplet neunesu, tak to asi zase budu dělat tak, že nejdřív sporťák dolů, malej doma v ohrádce a pak se pro něj vrátím.. jinak to asi nepůjde. Ale je to makačka, ještě že je to "jen" to první patro 😅

hansed
30. črc 2011

Musím říct, že my bydlíme v 1. patře bez výtahu a i tak je to záhul.... kočár nemůžu nechat nikde dole na chodbě (však víte, jistí spoluobčané 😠 ), takže když byla malá miminko, tak jsem sundala korbu, odnesla jsem korbu a vrátila se pro podvozek...teď ji nosím v ruce a kočár vynesu potom... když jedeme autem, kočár zůstává v kufru a malou nesu ve vajíčku. Ale je to záhul.... 😖

weri1
30. črc 2011

že bych nechala dítko v kočárkárně? 🙂 kočárek nechávám dole, syna beru sebou 😉

vendulka
30. črc 2011

já nechávám kočárek zamčený v kočárkárně a malou jsem nosila až do 4 patra sama až někdy do roka a půl, kdy začala postupně vycházet schody sama, teď je vyjde v pohodě i několikrát za den...neřekla bych, že to bylo nějak náročné,sice čím víc dítko váží je to horší,ale zvládala jsem to i s dvěma nákupníma kabelama, miminem a taškou z kočárku

pavcza
30. črc 2011

Tak jsem řešila tentýž problém - 4. patro bez výtahu, mimi a pes. Ze začátku jsem z toho byla nešťastná a skoro nechtěla chodit ven. Kočárek dole u vchodu jsme se báli nechat, místnost na kočárek by byla, ale nemožnost sjet schody a ještě v té místnosti bordel od krámů sousedů a docela plíseň na zdech, tak zprvu jsme nechávali kočárek v kufru auta, já šla dolu s malým v autosedačce a přes rameno vodítko se psem (bígl, což je tahoun, co neposlouchá a má útěkářské sklony), před domem, jsem vyndala kočár z auta (po císaři taky super zápřah), přendala malého ze sedačky do kočáru, sedačku uklidila do auta a mohlo se jet, cestou zpět tatáž akce. Uf. 😝 Po nějaké době mi došly nervy (zvlášť, když jsem nahoře zjistila, že jsem klíče nechala v zámku v přízemí), tak jsem začla nechávat kočárek v přízemí u vchodu (v našem vchodě je půl bytů prázdná a ti co tu jsou,nehrozí ztrata kočárku, jen občas by mohli zavírat dveře) a malého nesu v náručí domů, s korbou jsem nesla jen jednou a nemám na to sílu. Jinak nešlo o každodenní záležitost, protože manža dělá na směny (denní, noční), takže když je doma, nosil malého v korbě on a konstrukci jsme nechávali vždy v autě, na noc je taky vždy kočárek buď celý v kufru auta nebo jen konstrukce a korba nahoře.

jarka03
30. črc 2011

my sme na 3.poschodí a nosila som malého tiež v tej vnútornej taške (vo vaničke) ... tešila som sa, keď malý začal chodiť, až približne v 14 mesiacoch vyšiel hore (trvalo to "večnosť" 😀 ) po nôžkach, za ruku ... bolo to dosť ťažké a aj kvôli tomu som bola dosť unavená z materskej, lebo sa snažím ísť stále dvakrát denne von, ale zvládnuť sa to dá ... našťastie všetky nákupy si vzal na starosti tatinko, čo ohromne odľahčí ... ale som rada, že je to za nami a teraz krásne vyjde hore sám ...

pajafra
30. črc 2011

My bydlíme taky ve 4. patře bez výtahu a zvládli jsme to celkme bez problémů (a to máme dost vysoké schody). Kočárek jsem nechávala v kočárkárně a malou brala nahoru v autosedačce (vajíčku) nebo nesla v náručí. Pokud jsem měla větší nákup, tak jsem ho manželovi nechala dole a vynesl ho nahoru. Naše malá teď bude mít 2,5 roku a schody až do 4. patra vyběhne rychleji než já - je vycvičená, šlape je 2x denně🙂

hojda
30. črc 2011

Kamarádka měla dvojčata, nosila je v nějaké tašce, kterou si na ně koupila, nebo se dá vzít nosítko (šátek).

kacerka
30. črc 2011

Taky jsme bydleli ve třetím patře ve výtahu a nějak jsem v tom neviděla problém - kočár jsem zaparkovala v kočárkárně a dítě vynesla. Pokud jsem měla hodně tašek, tak jsem je nechala v kočáře nebo autě a došla pro ně, když mě syn nepotřeboval 😉