Panelákový výtah+kočárek+pes. Jak jste to řešily?

amadeuska
6. dub 2012

Ahoj maminky, právě řeším koupi kočárku a zjistila jsem, že není až tak hrozní sehnat kočárek, se kterým bych se vešla do výtahu. Kam ale s psem? Máme boxerku, je celkem štíhlá a skladná, ale do našeho výtahu v paneláku (teď nevím přesné rozměry, ale je to takový ten klasický velmi mrňavý panelákový výtah pro 3 lidi) se s ní zřejmě s běžný kočárkem nemám šanci vměstnat.

Je tu někdo, kdo řešil takový problém? Jak jste ho vyřešily? nechávaly jste kočárek v kočárkárně nebo naučily psa samotného po schodech (to se mi zdá nereálné). Existuje kočárek, se kterým to jde?

Předem děkuji za vaše tipy a triky🙂

lolap
6. dub 2012

Ahoj, taky jsme vybírali kočárek podle velikosti výtahu☹. Nakonec to kvůli rozměrům vyhrál Gesslein F4. Zatím máme hlubokou korbu a najíždím tam madlem dopředu a přední kolečka musím skopnout našikmo, aby mi nedrhly o sklo. No a pak nastupuju já , vejdu se jen tak tak. Ale psa bych asi dala do rohu, myslím že by se tam mohla vejít, jen ji to budeš muset naučit (jestli teda nemá strach ze stísněných prostor...Takže bych tam najela v pořadí kočárek madlem dovnitř, pak pes (buď do rohu nebo pod madlo) a nakonec ty🙂. Kočárkárnu u nás nevedem a že bych nechala kočár v kolárně to ani náhodou...A do sklepa se nevejde☹. Takže jedině do bytu, ze začátku jsem se vztekala, než jsem se ho naučila do výtahu naštelovat, ale po 4 měsících v tom máme cvik🙂

mamkamarketa
6. dub 2012

ty cekas dvojcata?
bezny kocarek se vejde do bezneho panelakoveho vytahu. problem byva s 3kolkama. jsou dlouhe,ale to nutny zmerit kocarek a vytah.ale ja se vesla do vytahu se 4kolkou a dalsim clovekem

amadeuska
autor
6. dub 2012

@lolap Gesslein jsme právě chtěli, potkala jsem celkem drobnou paní, co ho má a ptala se jí na to a ona mi ukazovala, jak sklopí madlo a vejde se před něj- usoudila jsem z toho, že vedle se nic nevejde... Budu to muset teda ještě pořádně přeměřit. Prosím tě a tušíš, jaký je rozdíl mezi F1, F4 a F6???

@mamkamarketa Nene, jen jedno🙂 No tak třeba zbytečně plaším....

llluckaaa
6. dub 2012

Ahoj, psa nemáme, zato jezdím jedním výtahem s kočárem a dvě dětmi. Máme klasický panelákový výtah (myslím že pro 4 osoby, ale fakt prťavý). První nastupuje starší dítě, to si musí stoupnout do rohu pod tlačítka, pak vjede kočár s prckem a nakonec nastupuji já po špičkách a se zataženým břichem, abych prolezla kolem boudičky a celou dobu jsem namáčklá na stěnu výtahu 😀 Mám X-lander XA.

rennu
6. dub 2012

Ono záleží jak velký výtah máte... u nás rekonstruovali a asi vzhledem k financím udělali menší než byli předtím, takže masakr..kupovali jsme kočárek s metrem, takže moc na výběr nebylo, ale nakonec vyhrál Bébécar, velká korba, dítko se vejde na ležato i s fusakem nádherně, ale máme to těsný...psa mám křížence velikostně menší kokr a nejdřív dám kočár, pak našoupnu podél do rohu psa a na špičky se tam naštěluju já, sklopit madlo kočáru a jedem...někdy když jde syn po svých, tak tam musím narvat ještě jeho. Ale až budu těhu, tak se tam asi moc nevlezu. Jinak spousta kamarádek měla problém se tam dostat s jejich kočáry, na druhou stranu u rodičů v paneláku taky předělávali výtah a je větší a prostornější než byl, takže v poho kočár, 2 lid a 2 střední psi....

amadeuska
autor
6. dub 2012

Nám ho teprve předělávat budou, jak bude vypadat pak netuším...teď mám ty rozměry napsaný někde doma, tuším že to bylo nějak metr na 65 cm nebo tak něco☹

katkaela
6. dub 2012

@amadeuska Keď sme ešte bývali v Brne, tiež som to riešila. Mám Gesslein F6 (takže žiadny malý kočar) a k tomu zlatú retrieverku. Výťah bol tak úzky, že cez dvere som kočár natlačila úplne natesno, ale keď som mala tie predné malé kolečka, zmestila sa do výťahu aj psica, išla tam prvá a nejak sa tam naskladala vpredu vedla tých malých kolečiek (asi stála len na 3 labách), kočar som dala trochu našikmo a ja som sa tam potom prepchala, skolopila madlo, zavrela výťah a šlo sa. Keby som bola o trochu objemnejšia asi by som sa tam nevošla.

lucyjanek
6. dub 2012

My máme Dorjan a do výtahu se vejdeme v pohodě. máme sice maltézáka, ale vleze tam ona, pak najedu kočárem a buď si stoupnu vedle kočáru nebo při sklopeným madle za něj...

amadeuska
autor
6. dub 2012

@katkaela njn, já zrovna nejsem žádný drobek☹

lucie777
6. dub 2012

@amadeuska My máme taky pidi výtah, sice ne v paneláku, ale je dost malej, nábytek musí skoro všechen po schodech, a vejdem se, máme trojkolku Jané, buď je pes vedle předního kolečka a já se vmáčknu vedle kočárku vedle madla, nebo když jede ještě tatínek, tak on je vedle předního kolečka, já vedle u madla a pes jakoby pod madlem, i když se sklopí, je pod ním místa dost,a to máme labradorku, takže žádnej prcek.. 🙂 spíš sme museli kočárek vybírat tak, aby se vešel do výtahu na šířku-kolečka, třeba X-Lander se nevleze, sousedka musela zadní kolo vždy sundávat..

katkaela
6. dub 2012

@amadeuska V ktorom bývate patre? Možno by sa psica naučila chodiť po schodoch sama. Teda s našou by to asi nešlo, ona je hrozne kontaktná a zvedavá, že by sa po ceste zastavila pri každých dverách a ja by som na ňu čakala aj pol dňa, bývali sme v 7.patre 😀

timbouctou
6. dub 2012

@lucyjanek
@amadeuska
my teda měli Dorjan, Danny sport, a to si teda neumíte představit ty manévry 😠 když jsme jeli ke tchýni, psa křížence dogy s ridgebackem vzal chlap pěšky do 4. patra a já jsem se horkotěžko nacpala do výtahu s kočárem. Madlo nahoru, bunda a batoh dolů a jela jsem 😀 Při druhém jsme se poučili a k tchánům jezdili jen se sportákem chicco ct04, sice je celkem dlouhé, ale poměrně úzké a psa už nemáme, tak jsme se k němu vešli dva dospělí a kluk 😀

marhulinka
6. dub 2012

záleží jaký je výtah...u jedněch rodičů je výtah,že se tam vejdu s kočárem a sotva dýchám,psa /yorka/ mám v náručí...u druhých se vejdu s kočárem,dalším dospělákem,naším yorkem a velkým psem 😅

katkaela
6. dub 2012

@amadeuska Ale krátko po porode som teda tiež nebola drobek 😒

amadeuska
autor
6. dub 2012

@katkaela právě v sedmém 😀

leeena_4
6. dub 2012

@amadeuska Ahojky, já mám dvě boxerky, miminko teprve čekáme, ale jsem si jistá, že naučit je chodit po schodech, nebude žádný problém, fakt 😉. Naše kolikrát jdou po schodech, když my jedeme výtahem 😉

jop
6. dub 2012

@amadeuska ahoj, bydleli jsme taky v paneláku s klasickým výtahem pro 3 osoby a vešli jsme se tam kočárek, já i manžel (oba jsme stáli vedle kočárku). Kočárek jsme měli Inglesinu Magnum, madlo jsem tuším sklápěla, ale to je otázka tak sekundy. S manželem jsme spíš drobnější postavy, ale nic extrémního, kolem 170 cm a normální váha. Takže předpokládám, že když se vešel manžel, tak by se vešel i pes 🙂 Je ale fakt, že kdybych byla těhotná, tak to břicho vedle kočárku od určitého měsíce asi neprocpu...

katkaela
6. dub 2012

@amadeuska Ajaj..tak to proste chce poriadne zmerať, aj so sklopeným madlo, najlepšie v obchode, určite sa podla mňa nájde kočár, ktorý sa vojde. Možno najlepší bude nejaký s menšími prednými kolami, alebo nejaká 3-kolka, aby tam ostal vpredu prípadný priestor pre psa.

amadeuska
autor
6. dub 2012

@leeena_4 tohle je desetiměsíční tele, co se zatím o tři patra níž vyčůrá☹ A je to zběsilec, nevím, jak bych jí vysvětlila, že má jít dolů 7 pater?

@jop Mrknu na něj, díky

@katkaela Njn, musíme to fakt pořádně proměřit...

leeena_4
6. dub 2012

@amadeuska jé to znám 😀 naší mladší budou dva roky a není to tak dávno, co čůrala po schodech. Pokud se do výtahu nevejde, budete jí to muset naučit. Já bych na to šla ve dvou, jeden výtahem, ten dá povel s ukázáním na schody a druhý jí bude vždy o patro níž lákat dolů a dole u výtahu dostane piškot, nebo nějakou odměnu. Ale podle příspěvků holek se tam vejdete, ona si sedne a zabere stejně místa, jako člověk 😉. Hodně štěstí 😉. Sama jsem zvědavá, jak budou naše čuby reagovat na miminko 🙂

amadeuska
autor
6. dub 2012

@leeena_4 Díky, snad se vejde, to by bylo nejjednodušší🙂

amadeuska
autor
7. dub 2012

Ahoj, tak je vyřešeno a objednáno🙂 Nakonec to bude přeci jen Gesslein, ale F3- tříkolka! Je užší a kratší, měly bychom se vejít i s psinou, tak jen doufám, že jsme to špatně nezměřili!!! Každopádně díky za rady a hodně štěstí všem😉

laco03
28. zář 2013

áno treba nechat zatial vonku kocík z babatkom .doležitejsi je pes ,(ako možes chovat psa v panelaku ked mas male dieta???