Panenka a nácvik kakání na nočník. Pomohla vám?

treperenda
2. črc 2011

Holky, nemáte někdo osobní zkušenost s tím, že by vašemu dítku pomohla panenka (taková co pije a čurká) k nácvicku kakání na nočník? Jde mi o to, že čurání máme zmáknuté a jsme bez plen, ale máme problém se stolicí, odmítá kakat kamkoliv jinam, než do plínky a když ji nemá, tak prostě nekaká. Byla jsem přesvědčena, že prostě plínky dojdou a nebudou a když tato situace nastala, tak plínka nebyla, ani se ji nedožadovala, jen prostě nekakala. NEzabralo nic, motivace, přemlouvání, čtění pohádky na WC, názorný příklad maminky.....prostě nic ☹ Tak přemýšlím, co ještě zkusit a napadla mě ta panenka. Svěrač máme naprosto funkční, protože v plínce kaká jedině ve stoje, nebo opřená o konferenční stoleček, takže v podstatě ve více stížené pozici a přetlačí to. Nevím, jak na tu naší potvůrku. Poradíte. Děkuji

lotysek
2. črc 2011

Ahoj, naše Barunka taky nechtěla kakat do nočníčku. Ale vykakala se vždycky buď do plenky a nebo kalhotek. U nás zabral plyšový medvídek, který chodil kakat na druhý nočníček. Vlastně chodil kakat medvídek a Barunka s ním a čekali jsme jestli se jí to také povede. Nenápadně jsme pod medvídka vždycky hodili kousek chleba. Vím zní to ujetě, ale zabralo to. 🙂 Baru viděla že se medvídek "vykakal" a pak to šlo raz dva. Už je to skoro pět měsíců a v pohodě. Teď už chodí kakat s Barunkou Chou Chou. 🙂)

sylvka
2. črc 2011

Ahojky,přesně to jsme měli s martínkem.čůrání úplně v pořádku a kakání jen a jen do plíny,nebo do slipek.minulo dva a půl a situace stejná.jediné řešení je čas treperendo.pak to šlo jednou,po druhé a tak ve 2letech a 8-9 měsících už kaká jen do nočníku.prostě si to musel uvědomit.je pravda,že za chvíli bude mít tři a do záchodu ani omylem,jen do nočníku....nech tomu čas....(s panenkou zkušenosti nemám).

crca
2. črc 2011

Sice mám dvojčátka tak to mám o něco ulehčené,ale v podstatě nám zabralo asi to samé co u @lotysek,akorád my měli živého méďu-Matýska 😀 Máťa dobrý vše v pohodě,chodí si sám ani ho už nehlídám,ale holka-začali jsme teda teď v červnu 😅 ,buď přišla pro plínku,nebo to hodila jinam 😅 Jednou se Máťa vykakal a ona mu šlohla nočník,že ho vyleje do záchoda a HLAVNĚ ŽE BUDE MOC SPLÁCHNOUT 😅 Tak jsem jí řekla,ať to nechá Máťovi,že až ona udělá hovínko do nočníčku tak si to sama spláchne a ejhle-najednou to šlo 😅 Ale co je pořád trochu problém,že když to na ní příjde,tak si (no aspoň vezme)vezme nočník a nesmím na ní nějak mluvit-prostě jí nechat soukromí a jen jí řeknu,že až bude tak ať zavolá,jinak se šprajcne a radši kakat nebude 😒 copak to,doma je to v pohodě,ale uvidím co bude ve školce jestli nás teda vezmou 😅

pet.s
3. črc 2011

To je dobrý nápad s tou panenkou..to na Terince vyzkouším. U velkých dětí zabralo vysedávání na nočníku, vysledování, kdy asi kakají a pak jsme si sedli na nočník a seděli a seděli a hráli si tam a četli. Já vím, já vím, nekamenujte mě!!!Ale tenkrát to tak dělali všichni,ale na druhou stranu, kluk byl od roka bez plínek. Jooo jenže tenkrát se ještě mohla drzému spratkovi dát na ulici facka, sladit dětem zeleninu, pampersky byly jen k lékaři nebo na dlouhou cestu a krupicové kaše se jim dávala téměř od narození 😀 😀 😀 😀
My staré matky, to máme těžké. 😀 😀 😀 😀 😀