Papá moj ročný syn privel'a?

rimmel
29. bře 2010

denny prisun kalorii pre rocne dieta ma byt cca 900kalorii..samozrejme neratam ich ci take nieco len v posl.dobe pozorujem ze strasne vela papa i ked zdravo.

chcela by som sa spytat kolko krajcov chleba davate na ranajky, moj mal dnes jeden no asi by si dal viac,
obed cestoviny so zeleninou a syrom asi 4hrste(jedna ruka)
vecera zemiakova polievka znova dobre 4hrste, plne..

este zjedol dve jablka, a banan.

viem ze ma papat tolko kolko on chce, ale nezda sa vam to vela? dik 🙂

rimmel
autor
29. bře 2010

akurat som to merala a tej polievky napriklad spapal 200ml a to som viac nedala lebo som proste nemala.

rizotka je schopny spapat aj 400ml mozno aj viac. sorry ze nemaram na gramy ale robila so teraz odhady v kuchyni pomocou jeho flasky 😅 ze kolko asi rizotka by sa do nej zmestilo chapete 😀

rimmel
autor
29. bře 2010

ps. polievka husta nie voda.

rimmel
autor
29. bře 2010

teraz ked nad tym rozmyslam, asi mi sibe 😔 😅 ved ma vydaj energie, potrebuje papat...

momin
29. bře 2010

rimm jooo.. kapla si na to.. sibe ti.... 😀 😝

Nee ja myslim ze je to v pohode. jen at papa.. i kdyz tech 400ml je fakt moc.... 😀 nevim..

rimmel
autor
29. bře 2010

nooo
a co tych 400ml? 😀

berenika39
29. bře 2010

kliiiiiid, možná ten velký objem je zbytečný, aby se mu neroztahoval žaludek, ale jinak ho nech jíst, kolik, potřebuje.......

nechceš mu dávat jíst častěji, menší porce, tím se to dá regulovat....nají se a nic nehrozí. Třeba ráno snídani, pak jogurt, oběd, po spaní malé ovoce, pak svačinu, navečer zase třeba ovoce, večeři, víš jak to myslím, prostě za den stejně, ale rozdělený do víc porcí?

rimmel
autor
29. bře 2010

berenika praveze ja si myslim ze treba papat ranajky potom daco male na desiatu a potom vacsi obed, koli metabolizmu ..

a papame 5krat denne presne v tu istu hodinu..no aleproste mu chuti, ked bol teraz chory, papal menej a teraz ako mu je lepsie boze sa nevie zastavit 😕 😀

a hlavne preto tie olovnranty a desiaty mensie lebo vtedy davam veci ako ovocie a co ja viem co, aby potom obed aveceru papal to, cohopotrebuje najviac 😉

aleachim
29. bře 2010

rim, buď ráda, že ti papá.

rimmel
autor
29. bře 2010

sak ja som 😉 ale sak to poznate, kazda matka sa furt o daco strachuje, jedna ze nepapa dost, druha ci nepapa privela 😀

rimmel
autor
29. bře 2010

ale mozno mas pravdu berenika, ze kebyze mozno spapa viac na olovrant, nebude tolko chciet na obed!!

a kolko by mal spapt na olovrant? ved on mi zjedol dve nastruhane jablka a kludne by si dal este, ale potom zase ci bude papat dostatok obeda ktory je dolezitejsi nez olovrant..boze to su dilemy co.

ja som sa doteraz praveze bala aby nepapal privela olovrantu a desiaty aby potom jedol poriadne obed..no mozno som to prehnala a mal by si dat na olovrant viacej ze?

berenika39
29. bře 2010

však to zkus, nejde o nic, pár dní dej ke svačině něco jiného, co zasytí, nevím jestli dáváš jogurty, ale bílý jogurt s banánem, nebo mu klidně dej toast se sýrem, nebo malý chlebík se zeleninovou pomazánkou....já dělám celkem často saláty, péťovi 😉 ...co zybde - těstoviny,rýži, brambor + zeleninu + třeba sýr,šunku, všechno nakrájím hodně na drobno,spojím to jogurtem. Má to v lednici, dám mu trochu do misky, jí to sám lžíčkou, to by taky na sváču šlo. Samotné ovoce je dost "hladovéů, třeba se toho při jeho potřebách nenají.... 😉 😉 . Jinak na zasycení je fajn tvaroh, po roce už můžeš, super je vymíchaný s jogurtem, líp se to jí, do toho ovoce.

rimmel
autor
30. bře 2010

oki skusim, ten sala je dobry napad dik 🙂