Pasení koníčků. Co to znaměná?

hakys
21. zář 2009

Ahojky zasloužilé maminky.

Předem se omlouvám zda je tady toto téma už jednou načaté ale nenašla jsem ho.
Může mi někdo vysvětlit výraz "pasu koníčky". Ptala jsem se svých známých i zasloužilých matek, ale každá mi řekne, že význam neví ale používaly ho už babičky, tak ho používají taky. Tento výraz znám, ale zajímal by mě význam. Je to jen ze zvědavosti.

Díky Helča

morgan
21. zář 2009

hakys - já jsem si myslím, že to je když je miminko na bříšku opřené o lokty, takhle jsem to aspon vždycky chápala 🙂

blahovka.cz
21. zář 2009

Jo holky to je ono paseni konicku a mam taky dotaz kdy vase ditka zacali,malemu je tda 2,5 mesice,ale moc se mu teda ta hlavicka v leze zvedat nechce ,natoz se vzeprit na rucickam,ale kdyz je na ruce,tak se drzi ruce i hlavicku krasne,ale sam kdyz lezi to nedela . . . takze kdy zacali vase ditka????

aponchie
21. zář 2009

vyznam je prece posilovani zadovych svalu ne?jestli to myslis..kojenec zacina posilovat telo od vrchu dolu aby si sedl a stoupl musi ho trup a nohy udrzet proto paseni.

nevesta
21. zář 2009

No jedine vysvetlenie, ktore mi k tomu napada, ze kedysi sa chodili kone past na luku a s nimi chodilo nejake dieta, ktore malo strazit... V ramci nudy si lahli na brucho, ale aby videli na kone, tak sa museli opriet o lakte... A z toho by mohlo byt pasenie konickov 😉

aponchie
21. zář 2009

jinak esti je to necemu podobne me nenapada me osobne ne

jindri
21. zář 2009

V knížce Říkadla a hry píší, že je to důležitý "cvik na páteř", kterému se odpradávna říká takto poeticky - význam má od pasáka na mezi ležícího na břiše a hlídající si své stádo ...

aponchie
21. zář 2009

alias slidil taky nebo vojak v zakope 😀

inneska
21. zář 2009

blahovka....mne erik pekne zdvíha hlavičku, ale ručičkami sa ešte stále moc nezapiera 🙂 ešte majú čas sa to naučiť 🙂

andykov
21. zář 2009

a mně malá, když nechtěla a nechtěla pořád ještě pást, tak jsem říkala, že pase hady 😀

blahovka.cz
21. zář 2009

innesko dekuju,ja prave chtela vedet jak jsou na tom i ostatni,jako vim,ze kdyz to na konci tretiho mesice nebude umet,takze ma jeste cas,ze nemusi byt ucebnicovej 😀

andykov - tak to my asi masem mravence 😀 😀 😀

andykov
21. zář 2009

blahovka, mně začla pást až ve 3.měsících, ale je o 16dní dřív narozená, to se prý musí taky zoohledňovat ve vývoji... 😉

senja
21. zář 2009

Holky vim, ze to je na jinou diskuzi, ktera tu uz je, ale kdyz uz je tu vas nekolik se stejne starym ditetem jako je to moje a mate stejny problem... Nas je take linejsi, nekdy tu hlavu zvedne, a nekdy ani se nesnazi, jen si lezi na brisku a cuca si pesticku, uplne v klidu, jen se mu nechce. Nase MUDra nas poslala na neurologii. Dnes jsme tam byli a napsala nam Vojtovku... Ted jsem zacala zkoumat o cem Vojtovka je a sedim a bulim - je pro deti s detskou mozkovou obrnou 😢 Neurolozka mi na otazku zda takova nechut k paseni je casta odpovedela, ze nekdy se to stava, kdyz jsou komplikace u porodu nebo v tehotenstvi. Jenze ja jsem ZADNE nemela! Nevim co si mam myslet...

hakys
autor
21. zář 2009

Všem moc děkuji za informace. Musím se přiznat nejsem sice zasloužilá maminka, ale zasloužilá teta. Synovec má 2 měsíce a necelé dva týdny a pase co to jde, až mu z toho kapou sliny jak se snaží.
Ještě jednou díky za informace

ronja27
21. zář 2009

senja bud v klidku ja jsem se starsim taky vojtovku cvicila a jenom proto ze nechtel otacent hlavicku na jednu stranu sla jsem s nim na neurologiii z vlastni aktivity a protoze byl lenoch past se mu konicky taky nechtelo na to nam sestricka ukazala paradni cvik po kterym krasne zacal polozis ho na brisko ruce mu zasunes pod paze a palce das trosku pod ramena nad klicni kost jak je tam takovy dulek a pritlacis a zacal hlavicku zvedat za chvilicku 🙂 snad jsem to popsala srozumitelne
ted mame jakoubka ma uz pres dva mesice a na brisku se mu taky nelibi a nezveda tak to s nim taky asi zacnu za chvili cvicit pokud nezacne sam, jinak kdyz ho drzim v naruci hlavicku drzi hezky

wsmoulinkaa
21. zář 2009

ahoj my jsme se narodili přesně o měsíc dřív na 35+5tt a nejsme nijak opožděný...paseme prý brzo a už se snaží i lézt 😀 dr nechápal 😀 tak jsem ráda, jinak je jen drobnější....chodíme jen na kontroly kůli přetáčení hlavičky v pravo, ale to se časem podá!! přeju hodně štěstí 😉

inneska
21. zář 2009

blahovka...presne, každé bábätko je iné a potrebuje iné množstvo času, aby sa čo to naučilo 🙂 takže treba byť v klude...ani sa nenazdáš a ondrášek ťa prekvapí a zapasie ukážkové koníky 😉

katka2808
7. říj 2009

ahojte.
tak nase male tiez nic moc... zacali sme cvicit vojtovku, uz dva tyzdne, ale nemam pocit, ze by to nejako pomahalo... snazim sa ho dat na brusko aspon 5 x za den /podari sa aj castejsie/ ale neviem, ako by som mu sama mohla pomoct... okrem toho, ze pred neho davam hracky, zdviham ich a tocim mu ich okolo hlavicky... mame uz vyse 4 mesiace... mozno by sa zislo kupit fitloptu... sranda je, ze malinky sa stale snazi uz otocit na brusko a stale ho to taha minimalne na bok a ked sa tam otoci, bude sa velmi cudovat ... 😀

senja
7. říj 2009

katka2808 Tak jsme na tom stejne - tyden Vojtovky a stale nemam pocit, ze by byl na tom lepe 😒
ronja27 Diky, zkusime to. Vcelku srozumitelne, akorat "palce das trosku pod ramena nad klicni kost jak je tam takovy dulek (palce maleho?) a pritlacis (palce nebo ramena? Pritlacit k podlozce?)"

berus222
7. říj 2009

ani nas nechce dvihat hlavicku. nic nepomaha.ked bol mensi, uz sa mu parkrat podarilo otocit na brusko z chrbatika, konickov pasol ukazkovo a teraz nic. na brusku vydrzi dlho, ale "nepase". dviha sa do sedu, ale inak nic.max sa otoci na bok

amy14
11. říj 2009

blahovka-moja malá bola na tom rovnako....koníčky pasie pekne až teraz a má 3,5mesiaca....ale aj to len také 2-3min a potom sa jej to už nepáči....2-3x denne ju takto nechám,aby si pracvičovala svalíky....detičky na to samé dorastú a potom sa im to už bude aj páčiť....

lenulinka235
Autor odpověď smazal
Zobraz