Perete pro mimi věci, které nejsou v přímém styku s kůží?

mikulka
7. led 2012

Ahoj holky, začala jsem s praním a je toho teda hooodně. Říkám si, že bych nežehlila ty věci, které nejsou přímo na kůži. Čili třeba kombinézu, fusak, teplejší overaly, co se dávají na oblečení a tak.
Co myslíte? A ostatní věci jste žehlily po celé šestinedělí z obou stran? nebo ještě déle, než jen 6 týdnů?

miskadis
7. led 2012

No, já jsem teda nežehlila oblečení pro malou vůbec a nic se nestalo 😉 Ono stačilo, kolik toho ušpinila a ještě kdybych měla ty pidi věcičky žehlit... 😝 A vlastně jí nežehlím oblečení doteď - protože pořád to má v oběhu 😀

ladybugie
7. led 2012

Ahojky, plínky na vyvářku a žehlit z obou stran do 6. měsíce, pak už jen z jedné do roka. Pak jsem na to prděla a žehlila, jen když jsem chtěla. Nedovedu si představit, jak bych žehlila kombinézu nebo fusak, když jsou třeba ze šusťáku. Všechno ostatní oblečení - body, overaly na spaní, dupajdy, jsem žehlila fakt pečlivě do půli roka, tak nomálně žehlím ještě teď. Přece ji nenechám zmuchlanou 🙂

bassetlady
7. led 2012

já žehlím všechno co se může i pro nás velký a to i ponožky. takže za mě jednoznačně žehlit vše.a ty zmíněné větší věci kombinézu a tak bych profoukla aspoň párou.

tajemna30
7. led 2012

Malá má 7 měsíců a já tedy žehlím skoro všechno pořád. Ale po jedné straně, jsou to malé věci je to hned. 🙂 Ale kombinézu nebo fusak jak zmiňuješ mám z takového materiálu, že bych si to ani netroufla žehlit, jako některé teplé overaly, některou mikinku či svetřík, ale jsou to věci, které nejsou přímo na těle malé. Ale já tedy žehlím i věci pro nás v podstatě všechny, tak to dělám samozřejmě i u malé. 😉

zdezli
7. led 2012

Zehlim to, co je zehlitelne 😉

andelka
7. led 2012

Já už nežehlím skoro nic, jen oblečení které je vidět.Miminku jsem žehlila oblečení které bylo přímo na kůži, 6týdnů z obou stran, potom z jedné. A teď vůbec ani to, ono se to na něm narovná 😅
Kombinézy, fusak, flísové overaly, mikiny, kalhoty - nikdy jsem nežehlila, někdy to ani nejde.

ronyx
7. led 2012

Tak můj prcek má 4 týdny a žehlím,ale teda pravda je,že věci co nejsou v přímém styku s malým nežehlím.Mám kombinézu takovécho chlupatého plyšového medvídka a ten by se ani žehlit pořádně nedal.Jednou už měl i jedny nežehlené kapsáčky,jsou ze super materiálu a vůbec se nekrčí a když má pod nimi malý štramplíky a tričečko,vůbec se ho to nedotýká,takže to není až tak strašné.Zbytek teda žehlím poctivě,to bych neriskovala,pravda ale je,že né vše z obou stran.

jeudi
7. led 2012

ahoj ja nezehlim vubec a nak mi to nechybi v sestinedeli jsem zehlila jen to nejnutnejsi tj plenky bodycka dupacky a nekdy ani to ne kdyz bylo na spech vzala jsem to rovnou ze susaku a bylo to.

katchi
7. led 2012

Zehlila jsem jen par tydnu, ale spis kvuli tomu, aby to bylo hladke, ne kvuli hygiene. A ted uz nezehlim vubec, ani nase veci, krome kosil pro mm do prace, mame susicku.

tkanicka
7. led 2012

žehlila jsem jen v šestinedělí a pak jen to, co bylo potřeba, aby nechodila zmuchlaná... Bodýčka se natáhnou na tělíčku, chlupatkový a sametový věci si ani nedovedu představit při žehlení. Navíc ji nehodlám držet ve sterilitě... na ekzémy a vyrážky netrpí, nemám důvod

elana
7. led 2012

tak fusak, spacák, kombinézy...nežehlím, hlavně proto, že z důvodu materiálu to nepotřebujou

naopak pleny pod hlavičku, bodíčka, mikiny, dupačky a polodupačky (ostatně stejně jako naše oblečení) žehlím stále, ale ne z důvodu hygieny, ale prostě proto, že se mi nelíbí když je to nevyžehlený, je to takový oválený, byť čistý. Zrovna dětské prádlo se žehlí skoro samo, žádnou extra práci navíc nevidím, je to hned, člověk položí žehličku a bodíčko je vyžehlené, žehlím samozřejmě jen po jedné straně 😅

slavicky
7. led 2012

Do 8 měsíců jsem žehlila všechno, teď už jen muchlavé věci, kalhoty, samože ložní a ručníky, tak jako nám 🙂 bodynka a tričenka nežehlím, ty se natáhnou 😀

pablinka
7. led 2012

asi záleží dost na tom, jak je kdo zvyklý žehlit obecně... já třeba doma nežehlím nic, max. pár lněných letních kousků, malému jsem žehlila 6 měsíců věci, které měl na tělo - bodyčka, overálky, dupačky, ale vždycky jen tak, že jsem to zlehka přejela žehličkou 🙂, rozhodně ne z obou stran - to jen plíny, ty se opravdu mačkaly... pak jsem pomalu žehlit předstávala, a tak v 8 měsících už nežehlila nic 🙂... co se týče praní, tak teď tedy nevím, jestli jsem před prvním použitím vyprala fusak nebo ne, ale myslím, že ne 😉

sabuse1
7. led 2012

já nežehlím nic, ale máme sušičku takže hlavně proto, věci odsud jsou celkem nezmačkané a ta teplota při sušení to taky vydezinfikuje, bez sušičky bych asi žehlila, ale spíš kvůli tomu aby to nebylo zmačkané než kvůli hygieně, aby to bylo opravdu sterilní musel by se každý kousek vyžehlit těsně před obléknutím jinak to až takový efekt taky nemá

arianka
7. led 2012

Já vyprala pro kluky všechny věci a přejela žehličkou ze strany na pokožku, a to pak asi 14 dní v 6ti nedělí také, pak už ne, on teda nebyl čas a nějak jsem usoudila, že když máchám 2x a nedávám aviváž, mělo by to být v pořádku, kluci měli a mají pokožku bez problémů, tak jsem to vynechala, ale u citlivější pokožky bych asi žehlila. Jinak máme sušičku, takže je prádlo hezky hladké i tak.

schnek
7. led 2012

ne, takové věci jsem nežehlila. Jinak žehlení po obou stranách nějak nechápu? i kdybych věřila, že to likviduje bakterie (nebo co že to má likvidovat), tak jen co prádlo vychladne, máš je tam zpátky 😉 i u látkových plenek (pouužívaných na zadek) se všude píše, že žehlení není třeba. Dětem žehlíme, aby nechodily v pomačkaném, takže u nás čistě estetické důvody 😉

pettule
7. led 2012

Já žehlím vše co je žehlitelné. Fusak či nějakou chlupatou mikču nežehlím, ale jinak vše. Ale nedělém to z nějakého důvodu zdravotního či zničení bakterií, ale proto, protože mám ráda, aby věcičky byly hladné, vyžehlené. Jsem takto zvyklá žehlit pro nás, tak žehlím samo i prckům. 🙂 🙂 🙂

llluckaaa
7. led 2012

Žehlila jsem první tři měsíce to, co přišlo do kontaktu s pokožkou nebo pusinkou. Od té doby žehlím jen ručníky a plenky na utírání pusy. Až bude větší, budu žehlit i spodní prádlo. Kdybych žehlila všechno a pořád, tak při naší spotřebě nestíhám nic jiného. Jinak žehlení z obou stran? Pročpak to? Teplo přeci projde skrz.

berenika39
7. led 2012

do šesti týdnů jen body a dupačky, jinak nic. potom už vůbec nic. ani nevím, kde máme doma žehličku. kupuji zásadně nežehlící věci, všechno pečlivě pověsím bez kolíčků na sušák a skládám, ono se to uleží. max v létě bavlněná trička, ale to už je vrchol🙂))). pro miminko si myslím že je zbytečné žehlit jiné věci, než co jsou na tělo. mělo by to být čistě vyprané, důkladně vymáchané, ale ta žehlička je myslím takový přežitek.

coxa
7. led 2012

Ahoj, já žehlím pořád, trička, kalhoty, mikiny apod., ale ne kvůli hygieně, ale kvůli vzhledu. A jen po jedné straně. Fusak jsem nikdy nežehlila, stejně tak overaly, kombinezy, chlupaté mikiny, svetry, punčocháče, apod.

camelinka
7. led 2012

ja to vyzehlila jen kdyz sem to vyprala poprve po koupeni,pak uz sem nezehlila vubec, na exemy netrpi, prasky ji taky nevadi, nechci z ni mit sklenikovou kyticku 😉 . Vpodstate nezehlim vubec 😅 ,vsechno hezky povesim a prejedu jen to co vypada jak kdyby se vytahlo z kravi ..... 😉

beponka
7. led 2012

žehlím všechno ale jen z jedné strany. prostě stejně pro mimi, tak pro tříletou dceru i pro nás s manžou

iv123
7. led 2012

Malá má půl roku a žehlím všechno (kromě fusaku, kombinézy apod.).

marcelkap
7. led 2012

Všechno oblečení, když je nové tak peru. Fusak jsem neprala.
Malé žehlím všechno, kromě kombinézy, bund a dalších materiálů, které žehlení nepotřebují.

jop
7. led 2012

snažila jsem se žehlit v šestinedělí, ale měla jsem dost co dělat sama se sebou (zdravotní problémy), takže to žehlení vždy neklaplo. Pak už jsem se ani nesnažila a nežehlím dodnes, navíc teď už máme sušičku, která prádlo víceméně žehlí sama.

madormi
7. led 2012

před porodem jsem vyžehlila jen bodýčka, trička a dupačky, proste to co mám přímo na sobě a od 6 nedělí nežehlím nic, pokud to není tak zmuchlané že to bije do očí 🙂

gabadan
7. led 2012

Fusak si nepamatuji, že bych žehlila - jo asi pro to, že jsme měli třicet let starý, co se dává jen do čistírny ..., jinak žehlím všechno, stejně jako ostatním členům rodiny pořád a stále. Není nic hnusnějšího než nevyžehlené oblečení...
Zrovna včera jsem viděla v obchodě krásnou holku a měla tak pokrčenou - očividně nevyžehlenou mikinu, že jsem se styděla za ni...

Můžu ale říct, že čím kvalitnější aviváž, tím méně žehlení - za mě jednoznačně aviváže Dedra - nebavlněné oblečení je pak vyžehlené raz dva a bez problémů.