Peřinka a polštářek, kdy je dobré je začít používat?

pattyo
7. zář 2012

Ahoj všichni, potřebovala bych poradit, kdy je dobré začít používat peřinku s polštářkem? Zda se věci jako je peřinka,polštářek a povlečení musí koupit do základní výbavičky..... Chci pro miminko pořídit klasické péřové peřinky-zavinovačky,o kterých se píše,že velmi dobře drží teplo a mimi se v nich cítí v bezpečí, že jsou lepší než rychlozavinovačky.
Je pak potřeba ještě něčím přikrývat, bude třeba jen stačit nějaká dečka? Mimčo se narodí v začátku března.
Děkuji za rady 🙂

ange_de_la_morte
7. zář 2012

A co když miminko nebude chítí bývat v zavinovačce ? Tohle bych asi řešila já ...

jancip
7. zář 2012

Když je miminko v zavinovačce, správně by se už nemělo ničím zakrývat kvůli udušení, protože nemůže hýbat nohama ani rukama a nemohlo by se bránit v případě, že by mu deka spadla přes obličej.

karrison
7. zář 2012

v breznu bude stacit zavinka, pro jistotu mozna mit nejakou slabsi decku..ja zavinovala az do konce 5.mesice,pak jsme meli spaci pytel a ted mame perinku.na zimu zase koupim spaci pytel,aby se maly neodkopaval..polstarek mame cca od 6m, ale ne pod hlavou,maly se k nemu jen tuli,kdyz usina..

veri25
7. zář 2012

my jsme byly narozený v únoru, takže byla ještě docela zima, zavinovačku do postele jsme nedávali, i když tak spinkal v porodnici, úplně v pohodě spal pod peřinkou a podle zimi jsem mu přidala navrh deku ale bacha, pěkně konec peřinky zahrn za matraci, aby si ji nemohl na sebe stáhnout...no a polštářek se používá snad až někdy po roce určitě, to přesně nevím, ale mimi spějí bez polštáře,kvůli tomu aby si neničili páteř, dávala jsem jen potah od polštáře nebo plínku kvůli ublinknutí 😀

cutce
7. zář 2012

POZOR perinky a polstarky se pouzivaji az tak po roce, Muzou se udusit. Mi abychom mu zabezpecili teplo, pouzivali jsme a jeste pouzivame spaci pytle, ma to na sobe, takze jako perinku nemuze zkopat.

vlckulka
7. zář 2012

my měly peřinku někdy od 4. měsíce, kdy už byla v noci zima, do té doby byly v zavinovačkách a polštářek až dlouho po prvních narozeninách 🙂 Kdyby byly holky narozené v zimě, nebála bych se jim dát peřinku, ale zahrnula bych ji na konci pod matraci, aby si ji nemohly stáhnout na obličej.

vendullka
7. zář 2012

Dcera na sobě nesnesla od tří měsíců nic, takže spávala jen v teplejším pyžamku a ponožkách a vydrželo jí to až do dvou a půl let. Syn má pět měsíců a tákatéž nesnese žádnou přikrývku, o spacím pytlu ani nemluvím🙂

eficenka
7. zář 2012

polštářek malý kolem roku - max 1-2 cm, větší polštář až pro děti od 4-5ti let.... má vliv na vývoj páteře....

ebsian
7. zář 2012

Tak tohle mě zajímá, čím a jak přikrývat prosincové miminko?? 😉 Peřinku i polštářek sice koupím do základní výbavy, ale ráda bych taky používala zavinovačku..

marketicka
7. zář 2012

Mám listopadoveho chlapečka a použivali jsem jedine zavinovačku, ta byla uplně idealní a když z povyrostl, takovy ten spaci pytel.Polštář a peřinu jsem začala dávat až někdy od roku.

zuzik24
7. zář 2012

My používali polštářek nizoučký (cca 1cm) od 14m, ale peřinku jsme používali už od dvou měsíců. Dcerka nesnesla zavinovajdu ani spací pytel, takže byla navolno. Já osobně bych je pořídila už do základní výbavičky, když nevyužijete peřinku, můžeš si ji schovat a používat později 🙂

teofilie
7. zář 2012

moje dcera také nesnáší nic na sobě, jako @vendullka a jsem z toho celkem zoufalá. Máme peřinku i polštářek z Ikey, je skoro plochý. Ten má pod hlavou ráda, miminku bych ale nedávala pod hlavu do půl roku nic. Na peřině spí, má jí jako podestýlku (princezna 🙂 ) ale nesnese jí na těle. Zoufalá jsem z toho proto, že máme studený byt a musím jí fakt nabalovat, aby nekýchala. V zavinovačce ani pytli být také nechtěla, takže bych moc neutrácela, zjistila co miminku bude vyhovovat a pak se podle toho zařídila. 😉

milmic
7. zář 2012

Dcera má 20 měsíců, polštářek nemá a peřinku dostává jenom v zimě. Jinak spinká ve spacím pytlíku a cestuje po postýlce sem a tam, takže peřinku by jí stejně byla k ničemu. 😉
Když jako miminko spala v zavince, už jsem ničím nepřikrývala, jelikož bych ji pak asi upekla.

zazana81
7. zář 2012

My používaly až po roce. Peřinka je na miminko táák obrovská ! Ideální byla zavinovačka. A polštářek se do roka dávat nemá.

sona_sv
7. zář 2012

Syn má 17 měsíců a zatím nepoužíváme ani polštářek ani peřinku, i když jsem vše i se dvěma povlečeními aktivně nakoupila už v těhotenství 🙂 Pořád cestuje a točí se a nebaví mě pětkrát za noc vstávat a kontrolovat, jestli je zakrytý. Spí ve spacím pytli.

maudn
7. zář 2012

perinka od narození, polstarek jeste ne- mame gestačně přes 3měs.

mamkamarketa
7. zář 2012

Deku sme zacali pouzivat az kolem roku a postar taky, takovy ten ne detsky,ale normalni nizsi pro dospelaky,
Syn si totiz udelal z deky horu a na jeji vrchol si polozil hlavu, takze ho bolelo za krkem a byla mu zima. Takze dostal klasicky polstar a je klid

vrtule83
7. zář 2012

Malý byl prosincový a spal v bavl. overálku, zavinovačce a ještě trochu přikrytý peřinkou, máme rádi v ložnici chládek. Když se nevešel do zavinky, přešli jsme na spací pytel, ale v tom dlouho nevydržel. Budil se, že se nemohl odkopat a vadilo mu to. Slaboučký polštářek používáme asi od roka, přestal mi tím tak cestovat po postýlce.

tiburcia
8. zář 2012

malý se narodil v březnu, spal v péřové zavinovačce, už jsem ho ničím nepřykrývala. Přes léto spinkal jen v overalku,takže dosud spí bez polštářku i bez peřinky 😉

benjik
8. zář 2012

U nás podobně jako @tiburcia ,jen když je chladněji přikrývám flees dekou nebo dekou s ovčí vlny

kolarova2
8. zář 2012

My jsme v únoru a malá mi spala v noci v rychlozavinovačce a ještě jsem jí trošku zakryla dekou. Potom začala spávat jen na plíně, ale deku jsme používali od narození a malá mi nikdy po postýlce necestoval. Cca asi po půl roce jsme dali polštářek - slabounkej, takže nemá pod hlavou dá se říct nic. Ale peřinky používáme jak v létě, tak v zimě. V létě jsem jí zakrývala třeba jen plínou, ale během noci byla studená, tak jsem jí zakryla normální peřinou. Je fakt, že se malá odkopává, ale tak když jdu spát, tak jí zakreji... A neměnila bych - u druhého to budu dělat stejně... 🙂 To musíte vypozorovat sama - každé miminko je jiné. Některé je pořád teplé a jinému je pořád zima. 🙂

qaculqa
8. zář 2012

No nám se malý narodí v zimě takže peřinku určitě dáme,nic se tím nestane(akorát zajistím na konci aby si peřinku náhodou nenatahl přes obličej a neudusil se.)..a co se týče polštářku,ano neměl by se dávat do roka ale takový ten "placatý,tenký" určitě ..není zas dobré když má pořád hlavičku tak jakoby uplně rovně položenou...A stejně přes den když je mimčo zvědavé tak mu stejně ten malý polštářek dáte aby na vás lépe vidělo 😉 🙂 Kdo né?? 🙂

capaja1
14. zář 2012

Náš malý spinkal v zavinovačce zhruba do 3. měsíce, pak už v ní být nechtěl. V chladnu jsem ho ještě zakrývala dečkou. Přes léto spával pod lehčí dečkou, teď už má v 5 měsíci peřinku. Polštářek ne.

wendulka25
4. lis 2012

peřinku jsem dávala od narození, jen se začal odkopávat a pak byl studený tak poslední 3týdny spinká v zavonovačce a peřinku přes něj dám když je studený i v té zavince jinak polštářek myslím se říká od dvou let věku