Pes a miminko v panelovém bytě, jak jste řešili venčení?

ilonka30
12. kvě 2013

Zdravím a mám dotázek, jak jste řešily venčení psa, když se vám narodilo miminko? Přítel má 12 hodinové směny, takže ranní a večerní venčení se týká jeho, ale co přes den, brali jste na každé venčení psa mimčo s sebou? A ještě jedna věc, naše čubina je sice malé plemeno, ale typ psa, co líná jak blázen, takže chlupy jsou všude kam se podívám.... Popravdě, já z chlupů šílím a mít psíka byl hlavně přítelův nápad, takže já teď na to jen doplácím.. ☹ Díky za reakce.....

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@ssassi No, právě že hubená je po těch granulích, protože jich sní 5 a půl..to syrové maso baští dost a dávám jí i kosti, takže si myslím, že má od všeho něco.... 🙂 Kdybys viděla ji baštit, chodí okolo toho asi půl hodiny než si vezme jeden kousek masa..je to o nervy, fakt jak dítě.....jinak čokoládu ani jiné sladkosti jí moc nedávám, spíš ráno trošku kakao od snídaně na chuť ale jinak hodně málo...a o vařené maso také nejeví zájem...... 🙂 když jsem jí maso vařila, tak jsem to smíchala s těstovinami a ona to nežrala vůbec..a takový je to magor od malička.....fakt s ní je piplačka jak s miminkem 😀

speedygon
12. kvě 2013

@ilonka30 jak popisuješ tu nechuť hafana...nemůže být nemocná? je divný, že by nechtěla žrát a to, že hubne, taky není dobré....zvlášť, když je to pes, který vydá hodně energie...musí ji z něčeho brát...a přítel je tedy fakt jak malý....pořídí si psa a Ty se starej....to mi připomíná moji ségru...měla rybičky, pořádně se nestarala, hynuly jí...potom si s tátou prosadili psa-Chodský pes...a staral se hlavně táta.....když se od rodičů odstěhovala, pes zůstal u našich a ona se o něj nestarala už víceméně vůbec, hlavně, že prohlašovala, že pes je její....vystřídalo se u ní hodně zvířat...bohužel o všechna postupně přišla....a jak to vypadá teď? Musela se vrátit k našim, čeká mimi, tak aby měla pořádné bydlení a k tomu všemu si dotáhlas sebou vlčáka a 3 kočky!!!! kočky jsou permanentně zavřené v jednom menším pokoji, pes je teda na zahrádce a toho musí venčit. na to je máma prý přísná. A když jede pryč, dá psa na hlídání(platí si to) a o kočky se musí postarat naši. Přijde mi to šílený, hlavně s těma kočkama....co mají chudery za život, když budou celý život zavřené v jednom pokoji? A to mají naši velkej barák. Ale prostě nechtějí, aby se kočky potulovaly po domě....

ilonka30
autor
13. kvě 2013

@speedygon kdepak, není nemocná taková je od mala. Než, aby žrala co má,tak to raději nic,to je prostě povaha těch psů. Takže maso jí chutná,tak baští,ale granule už tak ne...nehubne,naopak po mase pěkně přibírá...ale,když přestanu dávat,tak zhubne,protože nic jiného nechce. To máš pravdu,v něčem je přítel jak dítě,pořídí si psa a myslí,že ho má na ozdobu. a to chtěl ještě rybičky,že je to moc hezké. tak jsem ho seřvala a je klid. 🙂

speedygon
13. kvě 2013

@ilonka30 jj, jen se neboj mu říct svoje...je to od něj děsně sobecký a bezohledný, jak vůči Tobě, tak vůči hafanici....když chtěl psa do bytu, měl si pořídit něco malýho a hotovo. Ale především se starat....

simdan
19. říj 2015

@ilonka30 sice je to starý příspěvek,ale hodně mi to připomíná moji situaci 😒 manžel si pořídil psa,píši manžel,protože jsme se sice o pejskovi bavili,ale zatím jsme to nějak neřešili,chtěla jsem malé plemeno,které může být i v bytě,jenže on donesl staforda,malinké dvouměsíční štěně,nadšená jsem teda nebyla a psa jsem nechtěla,navíc takového,všichni byli nadšení z malého štěněte,jenže za 3týdny jsem zjistila,že jsem těhotná a řekla jsem manželovi,že kombinace takového psa v bytě s malým miminem nepřipadá v úvahu a ať psa dá někomu,kdo takovému plemenu rozumí,bude se mu věnovat,že já prostě na to nemám čas,navíc jsem skončila doma na rizikovém,lítala po doktorech,kdykoliv byl pes doma něco udělal,rozkousal,roztrhal,pomočil,zvratky a hovínka byly na denním pořádku,nemluvě o tom,že zničil doma spoustu drahých věcí a začal šíleně línat,nejme na tom finančně dobře,očkování a poplatky jsou velký zásah do našeho rozpočtu.Celkově výchova psa šla do kytek,řekla bych,že poslouchá více mě,jelikož jsem mu dala tvrdou školu,manžel ho jen rozmazluje,pes je vychcaný,lozí na gauč,dělá si nároky na vše v bytě,povely sedni,lehni umí jen doma,jakmile se dostane ven,nevidí,neslyší..celá rodina manželovi domlouvala,ať daruje psa někomu,kdo na to má,dny plynou,psa stále máme,je mnou nechtěný,takže to cítí,jen se hádáme,nikdy jsme se nehádali,ale kvůli němu nemám vůbec radost ze života,denně uklízím,už mi z těch chlupů hrabe,jdu kojit malou a všude chlupy,vyndám prádlo,zase chlupy a to ještě smrad,uvažuji,že z obýváku vyhodím koberec,smrdí celý obývák jako zvratky,už tam ani netrávím svůj čas,ložnice a dětský pokoj jsou jediné místnosti,kde pes nesmí,tam si udržuji relativně čistotu,zbytek bytu je hnus ☹ stydím se pozvat návštěvu,navíc když někdo příjde,úplně vyšiluje po každém skáče,otravuje,čumí do talíře,dokáže se na člověka dívat upřeně i 15minut jen kvůli tomu,aby si ho někdo všiml a pohladil ho,vidím,že tady trpí,manžel je celé dopoledne v práci,odpoledne ho vezme na 30minut ven a tot vše,tahá na vodítku,takže já ho s kočárkem brát vůbec nemůžu 😒 dětí si nijak zvlášt nevšímá,spíš jen žebrá co mu kdo dá...večer manžel uléhá do obýváku kvůli malinké,aby se vyspal,když vstávádo práce,já jsem pracně naučila spát ve svém pelechu na chodbě,jenže manžel si ho vezme na gauč pod peřinu a spolu spí...domlouvala jsem mu,nepomůže nic,vždy to skončí hádkou a nedávno dokonce řekl před rodičema,že jak se nas...,tak se odstěhuje od nás i se psem a bude mít klid.Mě to příjde nenormální ☹ a když prostě někdo pronese,že by ho měl dát opravdu pryč,tak řekne,že není cikán,aby si pořídil psa a dával ho pryč,já nevím na co čeká,že to bude lepší?psovi je 14měsíců a je to den odedne horší,jsem zoufalá 😢 každé ráno začíná kolotoč odklízení hromady chlupů a vytírání smradu,vysávání,kojení,procházka s malou,návrat domů,uklízení něčeho co zase rozkousal nebo zlikvidoval,minulý týden jsem byla s malou dopoledne dýl venku na návštěvě u rodičů a doma byla posr..celá chodba komplet,přitom byl vyvenčený,jindy vydrží i 8hodin,byla jsem 3hodiny pryč,nebo,když všichni odejdou z bytu,tak vyje a štěká,mám úplně hrůzu,kdy příjde nějaký soused mě seřvat ☹

marrei
19. říj 2015

@simdan to je fakt hrůza, co píšeš, a teď si představ, až začne malá lézt... taky si to pamatuju, chlupy všude, nesnášela jsem to, vysávala a vytírala jsem 2x denně ☹ Pak nám pes malou pokousal, ujala se ho mamka, a pak začal být už nemocný (bylo mu cca 12 let, když to začalo) - měl něco s konečníkem, rakovinu nepotvrdili, ale kamkoli si sedl, byly pod ním fleky, asi tam něco mokvalo, do toho ten smrad... tohle prostě v kombinaci s malým dítětem nejde. Těžko radit, co dělat ve tvém případě, já aspoň měla u manžela podporu... tlačila bych určitě dál na tvého muže, podle mě je hloupost, aby dal přednost psovi před rodinou. A nebo, jakmile se pes doma pokadí nebo pozvrací, prostě bych to neuklidila a odešla, ať to manžel vidí a když chtěl psa, ať si to po něm taky uklidí!

quentinek
19. říj 2015

@simdan Tak tohle je síla.. Přesně kvůli takovému nezodpovědnému pořizování si psů jsou plné útulky.. :-/ Člověk si pořídí psa, nevycvičí ho, nevěnuje se mu a čeká, že bude poslouchat 🙂 Jestli je Vašemu pejskovi 14 měsíců - je ještě v krásném a snadno se učícím věku - stačí trocha trpělivosti a důsledné výchovy a máte z pejska hodného, skvělého společníka. Bohužel hodně lidí si pořídí psa, zvlášť taková módní plemena jako stafordy, nevycvičí je a pak se diví. Jediné co je pak napadne - dát pryč, zbavit se ho. Špatné chování psa je vždy chyba jen a jen majitele. Sama mám velkého (50 kg) psa, je to pěkný tvrdohlavec, chlupy jsou všude a k tomu ještě hrozně slintá - už teď přemýšlím nad tím, jak bude naše miminko poslintané a chlupaté 😀 Ale je to tvor, který nás miluje a vím, že naše malé bude taky milovat, i když budu muset být hodně ostražitá, aby na něj omylem nešlápl apod. -přeci jen 50 kg je hodně. Zkuste kontaktovat nějakého kynologa, nebo někoho kdo pejskům rozumí . Někoho, kdo by vám poradil jak na něj, jak ho vychovat. S trochou trpělivosti budete mít za 2 měsíce úplně jiného psa. Stafordi jsou sice náročnější na výchovu, ale v mém okolí má toto plemeno hodně přátel i s malými dětmi a jde to krásně dohromady. Jsou to úžasní mazlíci a s dětmi si rozumí, mají nízký práh bolesti, takže jim nevadí, když je malé dítě tahá za uši nebo za ocas. Z vašeho popisu pejska je vidět, že jste ho nikdy k ničemu nevedli a necvičili ho.. A teď přemýšlíte, že se ho prostě zbavíte, protože je na obtíž.. Pes je živý tvor a ne hračka, kterou můžete odhodit, když Vás přestane bavit nebo jsou s ní problémy. Jestli ale nemáte čas ani nervy na to, toho pejska převychovat, dejte ho raději opravdu do dobrých rukou, někomu, kdo ho bude mít rád a bude se mu věnovat. My to s naším psem taky nemáme někdy lehké, potřebuje opravdu důslednou výchovu - taky spí na gauči, občas ho pustíme i do postele (jen když mu to my dovolíme), ale musí vědět, kde je jeho místo - tzn. že si nesmí dovolit lézt lidem do talíře apod. Co se týče ničení věcí - je to tím, že pes se nudí. A to že Vám kadí v bytě - nechápu - buďto je to velké zanedbání výchovy nebo se tím snaží na sebe upoutat pozornost. každopádně VŠE jde odnaučit a není to tak těžké jak se zdá. Takže záleží na Vás, pokud máte pejska rádi - zkuste napravit své chyby ve výchově a nebo ho předejte do dobrých rukou..

anetka1701
19. říj 2015

@simdan k psovi prostě člověk musí mít vztah... Tohle chování manžela je prostě šílený a vůbec se ti nedivím, že tě to tak štve... Oni rady na téma "to vychováš, v pohodě" jsou jedna věc, ale když k tomu není vztah, je to mnohem horší... Já jsem si přídila štěně německého ovčáka a můj muž ho teda fakt nemá rád - ale on prostě na ty psy není... Ale já to beru tak, že je můj a podle toho k němu přistupuju - starám se o něj sama, venčím ho, uklízím po něm... Ani by mně nenapadlo to hodit na muže a nazdar... A to si tak kolikrát odnesu když třeba něco zničí nebo tak :o( Já bych na tvém místě fakt trvala na tom, že pes půjde - vím sama co to je mít psa doma a upřímně nemilovat ho a nemít k tomu vztah (a to máme dům) tak mi asi hrábne...

Docela by mně zajímalo, jak to dopadlo u @ilonka30 :o) Chodí sem ještě? 🙂

eemilka
19. říj 2015

My jsme měli devět let "panelákovou" fenku boxera. Z toho poslední dva roky společně s dítětem. Taky jsme z toho měla obavy, ale zvládli jsme to. Již pár měsíců před porodem jsme fence nastavili režim, jako by bylo miminko, aby si na to zvykla a s dítětem si nespojila svoje omezení. Po porodu jsme měli strach jak bude pes reagovat, ale překvapivě pejsek miminko z počátku ignoroval a žádné problémy nevznikly. Jak dítě rostlo, obě si na sebe zvykly a legračně si spolu hrály.

Co se venčení týče, tak ráno a večer venčil manžel (přičemž ráno vždy venčil tak dlouho, dokud nebyly naplněny všechny "potřeby" pejska). Já jsem pak měla na starosti jedno venčení během dne, přičemž jsem to obvykle spojovala s poledním spánkem miminka. Fenka nebyla do té doby moc zvyklá chodit na vodítku, ale chtěla jsem mít situaci pod kontrolou, tak u kočárku jsem ji vždy měla na vodítku. Brzy se naučila a chodila hezky. Tyhle hodinové procházky po lese s pejskem a kočárkem mě moc bavily. Jasně, když bylo hnusně a tak, tak se nám občas nechtělo, ale tak to k tomu patří. Před měsícem naše fenka umřela, oplakali jsme to všichni. Člověk si pak až skoro vyčítá, proč se mi tehdy nechtělo tolik ven, vždyť tady ten pejsek prostě byl na krátkou dobu a už není ...

Abych dala taky nějakou konkrétnější radu - pokud je potřeba pejska přes den vybít a ty ani manžel na to nemáte čas, co se poptat v okolí, jestli by pejska někdo nemohl pravidelně brávat ven na delší procházky? Důchodců a puberťaček, co milují psy, je obvykle všude dost 🙂

Jo a ještě k té stravě. Naše psisko bylo taky první dva roky v podstatě kost a kůže. Prostě ji nijak zvlášť nechutnalo a nepřibírala. A když jsem měla před lety fenu vlčáka, pamatuji si, že to bylo podobné. Myslím, že to může být věkem. Děcka jsou taky často samá ruka samá noha a vyrostou z toho 🙂

petrusew
19. říj 2015

Problém je ten, že toho psa vůbec máte. Podílet na výchově se musí oba dva, protože jinak si pes udělá svoji hyerarchii. S chůzí na vodítku mohu doporučit výcvikovou ohlávku, zabrátí v tahání. Problém je ale ten, že pokud nebude mít dostatek vyžití a vyblbnutí, tak ničení bude pokračovat, navíc bude i gradovat. Tak to prostě je. Chlap si vybral psa, který se mu líbil bez toho, aniž by přemýšlel o tom, co ten pes potřebuje. Je to velmi nezodpovědné. Pokud se s tím nic neudělá, přeroste vám přes hlavu.

quentinek
19. říj 2015

@petrusew Já bych řekla, že už jím přes hlavu přerostl dávno. Ale je mu 14 měsíců a pokud budou opravdu chtít, dokaží ho převychovat tak, aby byl bezproblémovým členem rodiny. Ale většina lidí je bohužel natolik pohodlných, že se ho raději zbaví ☹

yrsa
19. říj 2015

Zdravím, nečetla jsem celou diskuzi, ale taky máme 34kg /9letou hafici v paneláku a já spíš řeším problém transportu, takže co se venčení přes den týče, mimčo půjde do nosítka na břicho, protože kočár i takhle velký pes se mi do výtahu najednou nevejdou. Jinak soužití doufám klapne, čubina je celkem vychovaná, a navíc jsme věděli, že děti jednou budou, tak si nechá od nás i od dětí znýmých a sestry dost dovolit, tahání za uši, ocas a podobně ji vůbec nevzrušuje,prostě drží, nebo se zvedne a odejde..a rychlejší pohyb udělá spíš, když slyší zašustit igeliťák nebo dveře od lednice 😀

ilonka30
autor
19. říj 2015

@anetka1701 Kupodivu jsem tu 😀 Moc sem už nechodím....ale občas nahlédnu. Jinak jsem to vyřešila asi pro všechny nejlepším způsobem a to tak, že jsem pejska dala k našim na vesnici. A můžu říct, že se tam má úžasně...denně je venku, spí s našima na posteli , taťka jí vaří jídlo,denně hodinová procházka na vykakání, protože na dvorku ani zahradě nic neudělá 🙂 Přibrala a jí jak protržená 😀 Taťka je nadšený, protože měl předtím dva psíky a oba už umřeli. Takže šťastný konec 😀 Jinak péče o naši dračici mi bohatě stačí 😀

ilonka30
autor
19. říj 2015

@simdan Tak to je fakt děsný....bohužel u mě k té změně přispělo i to, že jsem po porodu měla problémy s psychikou až takové, že jsem musela být hospitalizována a manžel se o 3 měsíční dítě musel starat měsíc sám.....tehdy asi pochopil že to není žádný med.....a ušetřil mě úplného zbláznění a vyhověl mi s návrhem....takže se nabízí otázka, měli byste kam pejska dát, kde byste ho mohli navštěvovat? Příbuzní, kamarádi? Aby nebyl od něj manžel úplně izolovaný a mohl ho vídat?

marketa11112
19. říj 2015

ja mam pejsku , nooo ted uz 7... zustalo nam jedno stene...mam tri pejsky, 2 po kastraci, ted pujde i ten treti... další stenatka nechceme, asi by se nam pak smecka zvetsovala donekoncna...
kazdopadne rano venci manzel, vece na střídačku, přes den ja s malym na ruce... u domku to jde... jen ted bude zima a bude me to vic stvat, to oblekani malého a pod..... musim jen doufat, ze nebude nemocny...... na jare budeme stavet velky vybeh, takze tam psiska vypustim a budu moci zalezt zpet domu... pohoda.....ještě chceme kousek pristavovat, aby psiska mela vybeh z domu rovnou ven a hlavne svou mistnost na spani a pod.... ted 3 s pi s nami v loznici, ostatní v predsini, kazdopadne ve svých peliscich, do postele smi jen vyjimecne ten, co je nemocny a to opet ve svém pelisku ( nebudu lhat, občas v noci vyleze)... nastesti jsou uz dlouho zdravi a budu v to doufat dal.....na gauc smi jen po dovoleni , ale tedy spis na klin... co mame malého, tak je to vyjimecne...nastesti mame plemeno, u kterého není problém rychla koupel, nelina apod , a jsou mrnavi 🙂)

kkacca
19. říj 2015

Tak Vám přeju aby Vás manžel jednou nedal nějakýmu kamarádovi, pže už to s Vámi není jako dřív a dítě do děcáku, pže dělá bordel a křičí....

petrusew
19. říj 2015

@quentinek jenže to by na to museli být dva, ale to evidentně nejsou. Jeden psa nechce, nechce se o něj starat, obtěžují ho všechny věci a další evidentně nepochopil, co je to zodpovědnost.

mantaray
19. říj 2015

@simdan protože jsme majiteli 8 letýho staforda, citím potřebu se k tomu vyjádřit a z tvýho příběhu se mi otevírá kudla v kapse, ale ne vůči tobě ale tvýmu nezodpovědnýmu muži ( chtěla jsem použít ostřejší slova). Bylo tu pravdivě napsáno, že stafordi jsou výborní společníci, ale musí jim být vyhověno v jejich potřebách, což je POHYB a láska rodiny!! Když byl Ozzy ve věku vašeho psa, chodili jsme s ním 2x denně na 1,5 hodiny ven na zhruba 4 kilometrové okruhy plus jsme mu naházeli desítky klacků, takže ten pes měl denně v nohách kolem 10 - 12 km. A pak to byl doma klidný pes, co v životě nic nezničil, na zahradě si nesere natož v bytě... co se týče línání tak to nechápu. Čím ho krmíte? U nás je na zemi víc mých vlasů než psích chlupů. Teď mu stačí samozřejmě míň, ale pořád chodímě dvakrát denně kolem hodiny. Je evidentní, že muž vybíral psa podle exteriéru a podle módy a o plemeni se nezjistil ani to nejmenší co se dá vygůglit. A promiň, že to říkám, ale pokud je tak nezodpovědný vůči tobě, dceři a psovi, tak nechť se sbalí a ten průser, co se na vás řítí, ať si vyžere sám. Protože takhle nevybitý a nešťastný pes a batole, to k sobě nejde.... a komentáře typu, jestli bys dala dítě do děcáku prosím ani nečti, protože to není ani hodno komentáře....

nita1984
19. říj 2015

@cta Co to píšete za nesmysly????? Myslíte, že vlci si maso vařili??? Krmím svou smečku syrovým masem zhruba sedm let a ps nikdy nebyli zdravější, krásnější a spokojenější. Bože, tyhle panické výlevy mě fakt dokážou vytočit

nita1984
19. říj 2015

@ilonka30 Mám tři psy, NIKDY bych je nedala z domu. JSI ZODPOVĚDNÝ ZA TO, COS K SOBĚ PŘIPOUTAL. Jinak, je totální nesmysl že šiba se nedá vychovat, že šiba je "jiný" pes atd. Je to pes jako každý jiný, potřebuje trpělivost, lásku, pravidla a důslednost a především ZÁBAVU A POHYB.

veveruse14
19. říj 2015

@simdan zdravim, navrhla bych manželovi kompromis-pes ano, ale pouze za podmínky, že se mu bude věnovat tak jak si takový pes zaslouží. Neni to součást interiéru ani polštář, ke kterému se váš manžel v noci přitulí:( to že si váš pes neosvojil ani vykonávání potřeby venku je ukázka toho, že má buď zdravotní problém (zmiňujete i časté zvratky...)nebo je opravdu zanedbaný co se výchovy týče:( pes je ještě mladý, takže je velká šance že z něj bude super pes, ale je třeba okamžitě to začít řešit -můžu z vlastní zkušenosti doporučit kynologickou školu v Herolticích u Tišnova (www.kynolog.cz) - jsou fakt skvělí, pro vás je to asi trochu z ruky, tak bych možná zkusila konzultaci po mailu, majitel odpovídá velice ochotně a jeho rady fakt fungují! dát psa pryč je podle mě až ta poslední varianta, většina věcí jde oprvdu řešit, jen musí majitel chtít.
jinak co se týče tématu pes v bytě-ano, chlupy jsou a budou, ale jde to výrazně omezit kvalitní stravou, a přidáváním pivovarských kvasnic do žrádla-psi pak méně línají, popř používat losový olej ke granulím, to taky pomáhá. když začal lozit náš syn, tak jsem vysávala někdy i dvakrát denně, co chodí, tak už méně, nejhorší je to lezoucí obdobi,ale je to relativně chvíli, dá se to přežít. co se týče tahání na vodítku-zkuste halti ohlávku, ta by vám mohla pomoct. ty výkaly a zvratky doma-nejdříve bych opravdu vyloučila zdravotní problém. co se týče ničení věci doma-nikdo se mu nevěnuje, nudí se-potřebuje zaměstnat hlavu-zkuste třeba výcvik shapingem, stači dvakrát deset minut denně a pes bude totálně mrtvej a nebude mít čas Vám ničit zařizení bytu. říká se že pes se dá opravdu unavit jen kdyź ho nutíme myslet🙂 no ale pohyb je samozřejmě taky nutný, aby byl v dobré kondici.
držím vám palce, aby se manžel umoudřil a vy žili v pohodě a měli nakonec skvělého psího kámoše!

mpbk
19. říj 2015

@ilonka30 syrové maso je pro psa super, daleko lepší než granule, jen se musí dávat více druhů aby mu nic nechybělo.

Jinak přítel je asi trochu sobec ne? Pořídí si psa (náročné plemeno) a pak Ti ho nechá na krku. Určitě ale miminko neizoluj, pes v něm pak uvidí "nepřítele" -důvod proč je izolovaný a může to špatně snášet. Kor pokud se teď může pohybovat bez omezení. Já plánuji i s miminem třeba hodinové procházky a pak takový ty krátký na čůrání. MY tedy na zahradě nenecháváme venčit. A pes je zvyklý jít tak 4x denně ven z toho jedna delší.

A co mu trochu pohrozit třeba útulkem? Jen jako na oko, že ji dáte pryč, jestli se nezačne starat?

A ještě k hárání, kdyby trpěla falešnou březostí, tak je kastrace nejlepší řešení.

mpbk
19. říj 2015

@ilonka30 a kakao určitě dobré není, jednak pes by neměl mléko a kakao jako prášek je pro něj taky naprosto zbytečný.

veraga
19. říj 2015

Pohrdám lidmi, kteří si pořídí zvíře a pak jej dají pryč. Tady bych ovšem psa urychleně stěhovala. Nicméně @simdan, ty jsi v tom dá se říct nevinně. Tvůj manžel je s prominutím pako. Pořídí si velmi aktivní plemeno a jeho starost přenechá někomu, kdo o to nestojí. Pes je nemilovaný, nechtěný a pochybuju, že se to změní. Tady žádný kynolog nepomůže. Moc vás za psa prosím, přesvědč manžela a dejte ho někomu, kdo ho bude mít rád. Komu nebudou vadit jeho chlupy, smrad a hlavně někomu, kdo ho pohladí i bez toho, aby pes musel 15 minut "čumět". Do té doby ho zkus pochopit. On to nedělá schválně, je to jeho psí přirozenost. Lidé se potí, pes líná. Neunavené dítě zlobí, neunavený pes dělá to samé. To, že neposlouchá, není jeho chyba. Je to vaše chyba. Vy jste mu žádoucí chování dostatečně nevysvětlili a nezafixovali ho v něm. "Tvrdá škola" je k ničemu. Nikdy jsem žádného psa nevychovávala tvrdě a přesto všichni tikali jak hodinky. Podle popisu mi ten váš přijde jako fajn hafan.

A vy jako rodina už si prosím nepořizujte nikdy žádného psa. Každý pes "smrdí", je z něj nepořádek, čumí, chce se mazlit a vyžaduje lidskou pozornost. Na tohle byli tisíce let záměrně šlechtěni! Staford je silný aktivní pes a potřebuje vybíjet energii. Nestačí mu procházka na šňůře kolem bloku. Takový pes potřebuje zaměstnat hlavu a vybít se do mrtě.
Prošlo mi rukama už dost čoklat. Aktuálně mám doma dvě aktivní hovádka. Ohaře a švýcarského ovčáka. Jeden vydá za 5 psů a druhý vydá tolik chlupů, že bych mohla plést svetry pro uprchlický tábor. Bydlíme v RD, ale psy máme vesměs nakvartýrované v baráku. Je z nich bordel a nevoní po fialkách. KAŽDÝ den hodinu a půl provádíme takové aktivity, aby byli únavou zmordovaní a my z nich nebyli na mašli...
Přítomnost pána a jeho vlídná ruka je pro psa doživotní největší radostí na světě. Nikdo jiný v jejich světě není lepší. Jsou to jediná svoření, která nás milují víc než sami sebe. Bezvýhradně a napořád. Poznáš to ve chvíli, kdy u poslední injekce držíš psa v náručí a on ti z posledních sil olizuje tvář a vrtí umírajícím ocasem. Jen tak, protože tě má rád. Do smrti.

Do doby, než (snad) manžel bude souhlasit s novým domovem, zkus psa chápat takhle. Chlupy a smrad jsou malichernost.

nita1984
19. říj 2015

HOLKY, DISKUZE JE STARÁ, PES JE U RODIČŮ, ÚDAJNĚ VŠICHNI SPOKOJENI

mantaray
19. říj 2015

@nita1984 diskuze o AST je aktuální

mpbk
19. říj 2015

@veraga Mě je vždycky tak smutno, když si čtu, že si někdo pořídí psa a pak se o něj nedokáže starat. My měli od mala několik psů a i teď když jsem si psa pořizovala s manželem, jsem strávila x hodin studováním informací o plemeni, který jsme si koupili.

A přesně jak píše veraga
zkuste @simdan to se psem ještě chvíli přežít a najít mu opravdu dobrou rodinu. Ne prvním lidem, který o něj zavaděj. Ten pes za to nemůže. A je to velká škoda, že další pes má zkaženej život. Budu hádat, že pes je bez PP. ?

veraga
19. říj 2015

@nita1984 Většina z nás reaguje na příspěvek @simdan, který je z dneška.

ppejskova
19. říj 2015

@simdan Váš pes evidentně vykazuje příznaky separační úzkosti,taky jsem jednoho takového měla,a pravda kvůli mimču na cestě šel pryč právě proto,že jsem si nedokázala představit jak s malou ubrečenou třeba po očkování ještě uklízim co kde zničil a vyrobil.Ale my ho vzali jako parťáka pro naší čubinku,která je fakt svatá,doma nečůrá neštěká do ložnice chodí jen když se jí to dovolí a to i když nechám otevřeno a jdu pryč...takže o to "jednodušší" pro nás rozhodnutí bylo,ten zlobil skončil u bohaté rodiny u baráčku kde s ním je 24hodin někdo doma...a všem nám je líp... 🙂 ale u vás bych asi manžela konfrontovala s tím že pes se separační úzkostí může časem začít vykazovat známky agrese(je úplně jedno jestli to je ratlík nebo doga,o plemeno nejde) takže docela riskuje vůči vašemu děcku.

alboo
19. říj 2015

Je mi smutno nad tim, kolik lidi da pryc psa kuli diteti. A jak je pro nekoho slozite vencit dite a psa zaroven. Vzdycky si rikam, ze bozi mlyny melou, tak doufam, ze brzo semelou... jinak mame 3 psy a ne zrovna maly, kastrovany i kdZ nekdy udelaj bordel, tak bych je nedala za nic na světe a vim, ze kdyby nekdo chtel ublizit nasemz diteti, ze mu to spocitaj, coz ovsem neznama, ze se sami po diteti nikdy neohnali. Pokud jim dite dela to co nema, pes se ozene, je pochvalen, ze nekousl a vydzrel hodnw a diteti vynadam a rozhodne nechlacholim, ze rve ze se pes po ni ohnal.