Pes a miminko v panelovém bytě, jak jste řešili venčení?

ilonka30
12. kvě 2013

Zdravím a mám dotázek, jak jste řešily venčení psa, když se vám narodilo miminko? Přítel má 12 hodinové směny, takže ranní a večerní venčení se týká jeho, ale co přes den, brali jste na každé venčení psa mimčo s sebou? A ještě jedna věc, naše čubina je sice malé plemeno, ale typ psa, co líná jak blázen, takže chlupy jsou všude kam se podívám.... Popravdě, já z chlupů šílím a mít psíka byl hlavně přítelův nápad, takže já teď na to jen doplácím.. ☹ Díky za reakce.....

nita1984
19. říj 2015

@mantaray
@veraga jojo, vidíte, toho příspěvku jsem si nevšimla. Díky

@simdan Tvoje situace je nanejvýš smutná, ale co se třeba zamyslet nad tím, proč manžel chtěl takového psa? Vyhnala bych ho někam na cvičák, ať se psem ouká něco dělat, každý pes se dá vychovat tak, aby "neobtěžoval". To co popisuješ je sakra zanedbaná výchova a trpí tím všichni včetně psa.

quentinek
19. říj 2015

@veraga Krásně a výstižně napsané. U té věci s injekcí se mi chtělo brečet,jelikož je to tak. Chudák pes,snad se mu dostane fajn domova,který si zaslouží a tato rodina si nepořídí už žádné zvíře.

anetka1701
19. říj 2015

@ilonka30 tak to je super že to tak dopadlo a spokojení jsou všichni 🙂

ilonka30
autor
19. říj 2015

@nita1984. To já vím....ale já psa nechtěla a ve finále jsem se o něj musela starat. A hodka az dve venku Arisce nestacily,byla by tam nejradeji cely den. A navic po prichodu z porodnice k male vubec nesla. Absolutni nezajem. Vychovat by sla,kdyby mel panicek o ni vic zajem.

ilonka30
autor
19. říj 2015

@nita1984 Ne údajně....všichni jsou spokojeni včetně Arisky...ta nejvíc!

ilonka30
autor
19. říj 2015

@alboo Takže je lepší,když se všichni trápí? Včetně toho psa? Udělala jsem to,co bylo a je nejlepší pro všechny. Nikde jsem ji nenechala uvázanou,nevyhodila z auta,nedala do útulku. To je sviňárna,snad ne? Dala jsem ji tam,kde se má mnohem líp,ne hůř.

kristinasaxi
19. říj 2015

@ilonka30 Ahoj, mám taky malou psici (čivavu) a jak píšeš, ráno a večer venčil manžel a dopoledne a odpoledne já. Jelikož se mnou byla každý den v kanceláři, tak je zvyklá prostě počkat, až já budu mít čas na venčení. Na rychlé vyvenčení je výborný šátek nebo nosítko pro mimi , kdy sem jen vyběhla před panelák a honem honem... A pak odpoledne ji beru na delší dobu i s kočárem.

dannyblakely
19. říj 2015

Brala jsem malou pokaždé s sebou a když náhodou zrovna spinkala a nechtěla jsem ji budit a oblíkat, vylítla jsem před barák na 3 minuty, vzala s sebou MOBIL a ohlídala si, že mám opravdu klíče a psovi řekla povel "vyčurat", kterému rozumí. Jinak co se týče chlupů, takového psa, jak máme my, nemá snad nikdo. Chlupů denně miliarda. Když byla malá miminko, 3x jsme jeli na pohotovost, aby jí vytáhli z oka chlup, a to jsem opravdu poctivě uklízela. Jak je větší, tak se to (ťuk ťuk) už nestalo, ale denně vytírám tak, že na zem našplíchá, Sanytol a vytřu to papírovýma utěrkama a vyhodím, protože z hadru bych ty chlupy nedostala. A jednou za pár měsíců zajedu do Ikea, nakoupím tam ty lepící role na válečky (většinou beru tak 40-50 ks) a denně válečkuju na kolenou koberce, postele, gauč... prostě všechno.. Takže asi tak..

ilonka30
autor
19. říj 2015

@dannyblakely Takže masakr 😀 No a já jsem si tímhle právě projít nechtěla...Ari byla u nás 2.5 roku...teď na chlupy nadává moje mamča a to mají všude koberce. Občas mi vyhrožuje,že nám ji vrátí. Ale taťka by to nepřežil a psík taky ne. Když přijíždíme,tak nás vítá,div neporazí a když se balíme,tak je v trapu. 😀

dannyblakely
19. říj 2015

@ilonka30 to je dobře, že se jí rodina ujala.. Naši o tom nechtěli ani slyšet a já bych psici nikomu cizímu dát nemohla.. Ona je děsná závislačka.. A teď bojujeme s vrčením na malou, takže není o co stát.. ☹

alboo
19. říj 2015

@ilonka30 zrovna tebe nemám na mysli... vzali si jí tvoji rodiče, ale je spusta lidí, který to řešej jinak a ještě si libujou, jak se jim ulevilo

ilonka30
autor
19. říj 2015

@dannyblakely. No. Prave,ze Ariska malou taky nemohla ani videt. A to manzel rikal,jak ji bude chranit atd...prd...i kdyz byla u nasich.tak odchazela,kdyz malou videla. Nesnesla ji.

ilonka30
autor
19. říj 2015

@alboo Ok. 😉

veraga
20. říj 2015

@dannyblakely "takového psa, jak máme my, nemá snad nikdo".. Mám ten stejný pocit 😅
Foceno s odstupem 3 dnů, hlavní línání už jsme tehdy měli za sebou. Chlupy maďara jsou taky lahůdka. Na objem jich není tolik, ale "zapíchávátka" jsou zákeřnější. ČEZ z nás má radost, vysavače u nás fičí i dvakrát denně. Na tvrdé podlahy Philips Aquatrio, na koberce Vorwerk. Zoufalým pejskařkám doporučuji. 😅
Až bude mimčo na světě, bude to asi záhul. Ale já bych neuměla žít ve světě bez psů. 😵

mpbk
20. říj 2015

@veraga 😀 haha, tak to je síla

sabuse1
20. říj 2015

brala jsem vždycky sebou, kdybych je nechala doma honily by se mi hlavou katastrofické scénáře

sasanka033
20. říj 2015

@veraga 😀 😀 😀 😀

saba77
11. bře 2019

no nic moc kombinace