Pes a miminko v panelovém bytě, jak jste řešili venčení?

ilonka30
12. kvě 2013

Zdravím a mám dotázek, jak jste řešily venčení psa, když se vám narodilo miminko? Přítel má 12 hodinové směny, takže ranní a večerní venčení se týká jeho, ale co přes den, brali jste na každé venčení psa mimčo s sebou? A ještě jedna věc, naše čubina je sice malé plemeno, ale typ psa, co líná jak blázen, takže chlupy jsou všude kam se podívám.... Popravdě, já z chlupů šílím a mít psíka byl hlavně přítelův nápad, takže já teď na to jen doplácím.. ☹ Díky za reakce.....

klaraemma
12. kvě 2013

ahoj, my sice nebydlíme v paneláku, ale v baráčku, přesto jsem pejska venčila taky, poradím třeba chůvičku sebou na venčení. ad chlupy, náš pejsek byl dříve v bytě a i teď v baráčku jen na chodbě, má tam pelech, sem tam mohl být s námi v obýváku, dokud jsme neměli děti tak pořád, co máme děti tak spíš večer když už spali, pokud se plazili po zemi nebo si hrály tak pro bezpečí jejich i pejska byl za vrátky v chodbě. Náš pes byl zvyklý od prvního dne mít své místo, takže to nebyl nikdy problém, že byl na chodbě, ale ségra má taky pejska, ten může všude a co má děti, tak je z toho docela hotová, pejskovi je 10 let a učit ho něčemu novému je těžké, takže teď trochu lituje, že ho nedrželi víc zkrátka.

ssassi
12. kvě 2013

@ilonka30 já mám psy dva. venčení je na mě někdy i večer a ráno, manžel jezdívá na služebky a stáže.... první týden měl manžel dovolenou, ale pak jsem dítě šoupla do šátku a šlo se. viktor je letní dítě, takže to šlo bez problémů. prvně jsem měla pocit, že to bude náročné, ale brzy jsem si našla režim. malýho jsem brala kolem poledne ven spinkat, takže psi byli venku dost dlouho, já se prošla, malej byl na čerstvým vzduchu. první dny zkus poprosit sousedku nebo tak. ale rozhodně nenechávej dítě nikdy samotné doma.
chlupy taky řešíme, máme dlouhosrstý psy. prostě se musí často vysávat. zhruba šestinedělí jsem nenechala psy děcko nějak olizovat a příliš kontaktovat, ale pak jsem tomu nechala volný průběh. teď se mají vzájemně rádi, viki jim po procházce dává vždycky piškot, nosí mi do koupelny ručník, když jim po špacíru myju tlapky. prostě jen víc členů v domácnosti.

ilonka30
autor
12. kvě 2013

Právě,ten pejsek je prostě jak dítě... ☹ Také potřebuje péči...

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 ilonka aký starý je Vás psík?

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 a rasa?

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@cta http://cs.wikipedia.org/wiki/Shiba - v říjnu jí budou 3 roky ..

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@ssassi Právě, že přítel bude mít prvních 14 dní po porodu dovču, takže to bude bez problémů. Pak uvažuji, že bych dala psíka na týden k našim a až se pořádně s mimčem sehrajeme, tak snad už nebude problém...Právě, že nechávat mimi doma samotné a jít vyvenčit psa nechci...může se stát cokoli, ztratím klíče, mobil, zaseknu se ve výtahu, pes uteče a mimčo bude doma samo? To bych se asi zbláznila.... ☹

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 a je vycvičený havinko? no v prvom rade mu musíte zaviesť režím ktorý sa bude pravidelne dodržiavať. Psík musí vedieť KTO je vodcom vo svorke potrebuje vzor. Kedže ty budeš doma s babatkom bude hladať u teba oporu takže psíka treba zabaviť. My máme taký režím- Máme dvoch obrov 😉 ráno sa vstáva o 5 ide sa s oboma von aspoň na 10 minut aby si porobili potreby, potom sú raňajky, odchádza sa do práce prípadne na nákupy. Psy za ten čas sú doma zavreté ked sa príde okolo obeda domov psy sú vnútri a nechávame ich napokoji (psi potrebuju vela spánku takže cez deň bude viac spať aktívnejší sú viac v noci vraj ale naši spia skoro stále). Poobede sa ide zo psami znova von teda podľa potreby a večer tesne pred spaním znova. KeĎ zavedieš istý režím ktorý si psík nauči už nebude problém havina nechávať aj doma. Ja som teda Shibu ešte nemala takže neviem akú ma povahu ale záleži veľmi aj od výcviku. Hlavne je aby psík bol pripravený na príchod babatka pretože keď celá pozoronosť ktorá bola venovana len psíkovi sa zrazu prenese na babatko veľmi tým trpí. V prípade, že by si to nezvládala doporučujem konzultáciu s inými psíčkarmi. A čo sa týka chlpov my máme ten istý problém kedže naše psy sú úplne guče plne chlpov a lieta to po celom dome najlepšie sú na to lepenkove rolky na ktoré to nachytaš a psíka treba denodenne vyčestavať srsť

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 v žiadnom prípade nenechávaj babetko doma. Venčiť sa dá aj s psíkom a Ilonka neuvažovali ste o tom, že by ste psíka nechali u rodičov?

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@klaraemma Bohužel tohle plemeno se jen tak vychovat nedá, je moc chytrá a hlavně si dělá co chce a je zvyklá být pořád s námi, takže mít ji někde zavřenou nebo oddělenou od nás mi přijde vůči ní nefér a hlavně by to zase mohlo odnést dítě, protože by na něj byla zlá....a záhy by pochopila proč je najednou všechno jinak.....Já jsem už byla hotová z toho, že ji přítel vůbec chtěl a když začala línat a hárat, tak to byla konečná i pro mě a teď do toho ještě dítě..... ☹

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@cta To právě vůbec nemám v úmyslu..strašně bych se bála, fakt se může stát cokoli..... já venku se psem a doma mimi samo... ☹ No, právě, že já jsem o tom uvažovala, bohužel je to spíš přítele pes, nebo ten ji chtěl, já jsem o zvíře v bytě nikdy nestála, je to prostě starost a tohle plemeno je moc živé a strašně líná... pro mě milovnici pořádku je to fakt očistec ☹ Takže se spíš bojím toho, že by ji přítel pryč dát nechtěl, on rodiče nemá, takže tudy cesta nevede a naši mají psa a na volno puštěného zakrslého králíka,který může přes den kam chce a bohužel oba mají vždycky z naší čuby docela nervy. Ona je fakt magor a každého vítá a honí a je to prostě šiblá šiba, takže je akorát vystraší a oni se pak bojí.... ☹ Taťka říkal, že by s tím jinak problém neměl, hlavně ona je tam nadšená, mají dvorek a zahradu a ona tam vydrží lítat celý den....ale zase je to čuba a báli by se hárání.....oni mají psa ☹

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@ilonka30 Já pořád dokola jen luxuji, vytírám a jak píšeš mám ty lepící role....ale je to fakt masakr....také mě štve, že na ní vidím, že potřebuje pohyb a přítel není schopný jít s ní třeba na hodinu ven,aby se vyblbla..... ☹ Prostě ráno a večer vyvenčit cca 15 minut a honem domů. Proto jsem s ní přes den vždy chodila třeba na hodinu já, aby se vyřádila.....teď jsem, ale už ve fázi,že sotva lezu a ještě jít s ní na hodinu ven a házet míček nebo šišky, na to už nemám a vidím, že jí to mrzí ☹ Ono je to s ní také těžké.....když jde ráno s páníčkem, tak se jen vyčůrá a pak spoléhá na to, že s ní půjdu ven až bude potřebovat kakat. Ale prostě asi určíme dobu, když prostě půjdeme ven všichni tři a nebudu brát ohledy na to, jestli se jí zrovna chce nebo ne.....ale nejhorší je,když vidím, že se může pokadit, to už poznám, a třeba vařím nebo tak a prostě nemůžu a ona ví, že tam jsem a nechápe, proč s ní nejdu ven, když zrovna ona teď potřebuje.... ☹

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 no dalo by sa to riešiť v prvom rade sterilizáciou to je prvorade a druhá vec voliera ale dostatočne volná aby mala priestor a zajačik si tiež nájde miesto ja to ako až taky veľký problém nevidím. Mala by si sa o tom porozprávať s priateľom

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 ilonka a tvoj rpiateľ pred týmto vaším šidlom už mal nejakého psíka lebo mám taký dojem, že poriadne asi nevie čo znamená si zadovážiť psika

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@cta jj, měli doma pudla a pak měl ještě s bývalkou jorkšíra...ale nevím, kde nabral dojmu, že pes nepotřebuje pohyb a málo si o tomto plemeni asi přečetl..... ☹ Přijde mi, že ji má jen na ozdobu, aby s ní mohl chodit po okolí a fotit ji....ale, že se pes potřebuji utahat asi vím jen já.... ☹

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@cta Hádky kvůli psovi jsou snad u nás na denním pořádku od začátku, co ji máme.....já jsem ji prostě nechtěla, ale na to přítel nebral ohledy......takže si koupil psa za 12.000 Kč a já na ní vidím, že je prostě v tom bytě nešťastná a pozná ze mě, že je i nechtěná.... ☹ někdy se na ni také naštvu, protože mě už štve, že já musím vše doma dělat, uklízet po ní, kupovat jí maso, protože granulí sní asi 5 a konec,takže by za chvíli pošla hlady....je to fakt zvláštní rasa a myslím, že není pro každého.... ☹ Dělá si co chce, neposlouchá, takže ji pustit bez vodítka, aby se vyřádila je také o nervy, pak se bojím, že uteče a nevrátí se.....takhle už mi 2x utekla a museli jsme ji hledat po celém městě.....ale zase na tom vodítku je nešťastná a vím, že se nemůže vyblbnout a zaběhat si... ☹ někdy jsou zvířata spíš pro zlost než pro radost..... ☹

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 je to seversky pes a ten potrebuje pohyb to, že on ho ma na okrasu ako sorry čím uvažoval keď si ju zadovažil? Naše psi maju pohyb stále ano človeku leze na nervy keď ti pes vrzunka okolo uší chcem ísť von ale ten pes s vami bude cez 12-15 rokov keď sa mu nebude venovať pes z frustracie poničí nábytok alebo si to odnesie práve vaše babatko. Určite sa s nim porozprávaj a zvážte či by nebolo predsa len lepšie mať psíka až keď bude na to vhodnejší čas a predsa len iné plemeno. Zadovážiť si takéto aktívne plemeno do paneláka je podla mňa tríznenie (nehovorim teraz že by ste jej ubližovali) ale už v záujme psíka by som uvažovala radšej o inej možnosti ak chce psíka fotiť môže byť aaj u rodičov a tak si ju môže fotiť koľko chce. AK sa priateľ neumudri, treba vziať k veterinarovi a ten mu už vysvetli že takýto psík do panelaka určite neplatí a keď ho chce tak silou mocou mať tak aspoň zmeniť prístup k nemu (psíkovi) inak to môže nakoniec dopadnuť aj tak,že psík skonči u veterinara na utratenie čo sa bohužiaľ stáva až priveľmi často ☹

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@cta To určitě ne, utratit bychom ji nikdy nedali ☹ Je to mladý pes s průkazem původu a naprosto zdravá...já jen prostě uvažuji o té variantě, že by se u mých rodičů měla lépe. Je to japonské plemeno, které bylo původně určené pro lov větší zvěře....takže je jasné, že pohyb potřebuje....to mi povídej, příteli jsem tloukla horem dolem, ať si koupí čivavu, když chce psa, ale s tím by přeci nemohl chodit po městě....frajer.....když to píšu, zase se akorát rozčiluji 🙂 On nepřemýšlel ani dopředu, že jednou budou děti a co pes atd... prostě mi přijde, že chlapi takhle neuvažují a pak mi na to akorát řekne, to se zvládne.....jasné, ono se to zvládne, ale on tady nebude a já budu na dítě i psa sama, když bude v práci......ten pes se do paneláku hodí, to jsem četla, ale i tak prostě pohyb potřebuje.... ☹

martinakl
12. kvě 2013

My máme taky malého psa v bytě. Ráno a večer venčí manžel, přes den já s Kubou. Chodíme každý den ven, tak ji berem s sebou. Teď ale manžel pojede na měsíc na služebku, takže mám v plánu ráno brát Kubu do nosítka. Večer venčíme když už Kuba spí, tak je to horší. Ale manžel nainstaloval nad postýlku webkameru a propojil s PC, takže bude moct Kubu sledovat odkudkoliv, zatimco já budu venčit, a kdyžtak mi brnkne...

martinakl
12. kvě 2013

Jo a my teda máme plemeno vhodné do bytu a nelíná... 🙂

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 myslím,že viem ako tvojho priateľa donutiť aby psík bol u vašich 😉

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@martinakl Také právě uvažuji nad tím nosítkem....přeci jen je to nejrychlejší než připravovat celý kočárek na 20 minutovou procházku......to jedině až s ní půjdu ven na dvě hodiny 🙂 Jo, tak to závidím...mini pes co nelíná...... 🙂

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@cta kdyby šlo jen o přítele, tak by nebyl asi takový problém, myslím, že by mi brzo ustoupil než aby se se mnou denně dohadoval,ale tam fakt jde i o moje rodiče..jak říkám, kdyby neměli psa a králíka, tak není jediný problém.....a nějaká voliera tam není možná ☹ Kastrace psa mi nepřijde super....chtěli jsme, aby měla alespoň jednou štěňata...

ssassi
12. kvě 2013

@ilonka30 shiba, kterou nechtělas? no, to bude veselý. shiba je hodně zvláštní plemeno. honem rychle si přečti něco o dominanci a vůbec hierarchii ve smečce. shiba není pes na cvičák, ale platí na ni zásady jako na každou jinou psovitou šelmu. ty musíš být jasná alfa a musíš to udělat tak, aby dítě stálo v hierarchii nad psem. psa nezavírej, ale jasně stanov mantinely. žrát až po dítěti, nereagovat na vynucování pozornosti. vyvarovat se trestů spojených s dítětem. jak bude mít pes pocit, že dítě=omezení, tresty a méně pozornosti, může začít dělat problémy. a přestaň jí vařit. nasyp jí granule. když tři dny nedostane nic jinýho, ona je sežere. a příteli vysvětli, čeho se bojíš, co očekáváš od něj. například že večer prostě půjde na hodinu se psem, i kdyby tragače padaly. poslední, co potřebuješ s novorozencem, je shiba plná energie.

cta
12. kvě 2013

@ssassi presne si to definovala 🙂

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@ssassi Sandři, naprosto přesně jsi to vystihla....já jsem nechtěla žádného psa a shibu už vůbec ne......a navíc, když jsem si o nich přečetla, tak jsem myslela, že se zblázním, Už jako štěně byla jako normální miminko...vykadila se, tak kňučela...trošku se uhodila, tak brečela, nebo spíš ječela.. prostě masakr.... ☹ Právě, to není pes, to je kočka napůl s člověkem 🙂 Cvičák? tam jsme byli asi dvakrát a absolutně bez reakce, tak jsme to vzdali.... ☹ Jasný, ani není kam ji zavřít, ale jakmile na ni zvýším hlas, že něco dělá špatně, tak se cítí děsně ukřivděná, sklopí hlavu a ocas strčí mezi nohy a odchází, pak půl dne dělá, že mě nezná...jako to je i na mě moc a teď se ještě stresovat se psem a mimčem? Já ji nevařím, jen ji naporcuji přemražené kuřecí stehno a ona ho zbaští.....jinak fakt sní cca 5 granulí a má dost... ☹ a je hubená.....do přítele už od půlky těhotenství hučím dokola, že by se jí měl víc věnovat atd...až včera jsem už dostala záchvat zuřivosti, že jsem myslela, že porodím, takže s ní byl večer hodinu venku a dneska ráno taky.....a že si to neumím s miminkem a ještě takovým magorem plným energie, jak píšeš, doma představit!

cta
12. kvě 2013

@ilonka30 Ilonka v žiadnom prípade nedávaj psíkovi premrazené mäso bez varenia!!!!! Je to nebezpečené!!!!

ilonka30
autor
12. kvě 2013

@cta to jsem nevěděla, myslela jsem, že to nevadí.....když se třeba nechá 3 dny na mrazáku, tak by se to maso mělo vyčistit, ne? Žádné bakterie, nic....

ssassi
12. kvě 2013

@ilonka30 pokud koupíš kontrolované maso, krm klidně syrovým. pes nesmí tak akorát houby - jsou pro něj jedovaté, čokoládou by se neměl taky ládovat ve velkým - kvůli ledvinám. eskymáci psům toho tuleně taky nevaří. zkus to s těma granulema. přece jen je to vyvážený. samotný maso může být málo. a kdyby bylo vařený, asi by ho i líp trávila. možná proto je hubená. kdybys neměla nervy na ty granule, přihoď ji k tomu masu rozmáčený vločky, těstoviny, brambory, mrkev z polívky.....

ilonka30
autor
12. kvě 2013