Pes očichává a olizuje miminko. Nechali byste to tak?

ja12345
21. lis 2011

Zajímal by mě váš názor na kontakt miminka a psa. Mám čtyřměsíční miminko, manželovy rodiče mají psa. Když k nim přijedeme na návštěvu, nechci, aby pes kolem miminka pobíhal (mají ho v bytě). Oni však (když nejsem zrovna u miminka), nechávají psa kolem něj pobíhat a minule jsem viděla, jak mu olízl ručičky. Malý si je pak dává do pusinky. To se mi vůbec nelíbí. Já si myju doma často ruce a přijedeme k nim a oni nechávají psa kolem malého. Prý ať získává imunitu. Já si myslím, že pro získání imunity je všude kolem plno příležitostí, tak se mi nelíbí, proč by pes měl kolem malého čmuchat a olizovat. Vám by se to líbilo?

estrellita
21. lis 2011

ja jsem pro kontakt zvirat a deti, at si ho pod dohledem ocicha, klidne mu olizne rucicku - pak ji umyjes, ale bez dozoru bych se psa bala u miminka mit. ale kontakt bych nezakazovala, oni maji pravdu, hlavne se setkava s alergenem a pak bude mit mensi sanci, ze alergii chyti 😉

luckamb
21. lis 2011

Já mám doma dva psy, kocoura a 15 měsíční holčičku. Od té doby, co jsem malou přinesla z porodnice, tak nikomu z nich nebráním ve vzájemném kontaktu. Samozřejmě se to musí hlídat, ale když jim budu bránit budou žárlit a..... prostě já bych se toho nebála. Pokud víš, že ten pes je zdravej (ne žádnej tulák) tak buď v klidu.

jmisa
21. lis 2011

Psa máme doma a tak nějaké olíznutí nebo očuchání neřeším. Nenechávala jsem olizovat pusinku, když byl syn mimino, ale olíznutí ruky jsem fakt neřešila.
Syn má teď ke zvířatům pohodový vztah a to myslím je taky bonus. A naše psice toleruje jeho, což je bonus ještě větší.

anetka1701
21. lis 2011

Podle mně ani tak nejde o to, jestli to je nebo není v pořádku, jako o to, že oni dělají něco, co ty nechceš. Nějak máš nastavený hodnoty ty a podle toho by se měli tchánovci řídit! Pokud jsi proti, tak jim to razantně vysvětli a nenech je, aby si dělali co chtějí.

jitka213
21. lis 2011

Já jsem taky pro kontakt miminka se zvířaty, samozřejmě pod dohledem. Malýmu je osm měsíců a už dávno klidně nechám, když mu pes olízne ruku, pak mu ji umyju.
Teď jsem si zpetně přečetla tvůj dodatek, pokud máš alergii, možná bych byla obezřetná. Asi bych se poradila s doktorem.

ja123456
21. lis 2011

Ještě jsem zapomněla dodat, že já mám alergii na psa. Tím pádem je větší pravděpodobnost, že ji bude mít i malý.

blondynka400
21. lis 2011

Já jsem tedy absolutně proti, nenechala bych to ani náhodou a ani bych s takhle malým miminekm do bytu, kde trvale žije pes nešla, obzvlášť jestli máš ty nebo manžel nějakou alergii. Jsem proto, aby děto nevyrůstaly ve sterilním prostředí, ale zvířata jsou absloutně něco jiného. A ano kontakt se zvířaty ano, ale venku a v rozumné míře.

slunicko26
21. lis 2011

já jsem pro, sama jsem hygienik, doma jede savo ve velkém, a máme doma hlad. foxteriera. Po příjezdu z porodky jsme nechali očuchat, olízala ruce, občas i obličej, což taky občas šílím a jdu jí žínkou umýt. Viky je 8 měsíců a nebyla ještě vůbec nemocná a když jdu malou dát do postýlky jde i pes s ní a leží vedle postýlky a jakmile malá brečí přijde to říct, nemohli jsme si vybrat lépe a v rodině švagrová od malička když jeli v paneláku výtahem házeli přes děti ručníky a od mala je ofukne vítr a už jsou marod ☹

lucyjanek
21. lis 2011

My máme doma "gaučovýho" psa, může všude, po každém venčení jí meju nožičky a čumáček, ale malýho olizovat ani očuchávat (z bezprostřední blízkosti) nenechávám. Když malého pokládáme na sedačku nebo kamkoliv, tak pod něj dáváme plínku..Naštěstí ona se k němu ani moc nepřibližuje. Jinak manželovi rodiče mají jorkšíra a taky mi vadí, když se k malýmu přibližuje - tam spíš hrozí, že by ho kousla...ale rozhodně to co píšeš by mi vadilo, ještě k tomu když to není ani Váš pes.

petrusew
21. lis 2011

A jak by sis to představovala? Nechat psa někde zavřít a omezovat mu přístup do míst, kde jsi ty a mimino?Já mám doma psa a kočku a rozhodně nebudu bránit v tom, aby byli ve vzájemném kontaktu. To pak vyvolává problémy. Pokud to není tulák a znáš ho, tak bych se tomu moc nebránila. Tak mu prostě ručičku umej. Očichávání je jediný způsob, jak se může pes s mimčem seznámit.

kammka
21. lis 2011

no myslím, že u čtyřměsíčního mimi je na takové cvičení imunity poněkud brzo...

zuzkkkaaa
21. lis 2011

AAA tak to bych nesnesla, jako až budou děti větší, až budou chodit a chtít si s nima sami hrát, tak to jo. Ale olizovat miminko ☹ ☹ , nikdy nevíš, co pejsek olizoval před miminkem, že? Prostě bych to tchánovcům pěkně řekla, nebo mimčo dávala někam, kam pejsek nedostane 😉

JInak vytvářet imunita, se dá i jiným způsobem než se nechat olizovat od psa. Naše malá jako mimčo s pejskama do styku nepřišla a nemocná nebyla nikdy.

jetynka
21. lis 2011

No já jsem zásadně taky proti, nemám nic proti tomu aby si pes očuchal miminko, ale olizovat ani náhodou fůůůj je to nechutné i když je to vlastní zvíře ale nikdy nevíš jak dítě na to bude reagovat, silná alergická reakce nenechá nikdy na sebe čekat, vím co udělal kontakt mého tehdy 4měsíčního dítěte se psem, fleky po celém tělíčku, probdělá noc plná pláče a lítání po pohotovosti. Takže si myslím že by tohle stálo za zvážení, jestli tohle dovolit nebo nee, navíc miminko nemá žádnou imunitu a i když je jí třeba od mala pěstovat tak zrovna tohle pro začátek není šťastný nápad. To až je mimi starší tak kolem 1roku budiž, ručičku umyju a dobré.
Snad jsem tím někomu nezvedla adrenalin v krvi ale píšu jen svůj názor. 🙂

fram
21. lis 2011

Mě by to hodně vadilo, obzvlášť když jde o "cizího" psa. A co by mě hlavně naštvalo - že tchánovci nerespektují, co řekneš.

iluss
21. lis 2011

Rozhodně ne u takhle malého miminka! Když je potom děcku rok a více, tak to už je něco jiného, ale u několikaměsíčního miminka se mi to zdá dost brzo.

karmenta
21. lis 2011

u nás byl pes ve stejném bytě jak dcera, ze začátku jsme je hlídali aby nešel pes k ní ale spíš z důvodu strachu že pes bude žárlit a člověk nikdy neví co to zvíře napadne.. Pes spal u malé u postýlky, dokonce nás jednou přišel vzbudit že malá spí neklidně. Náš pes není olizovací typ, spíš kolem sebe chodili. Ted už kolem sebe chodí naprosto v pohodě, ani jeden nemá potřebu bližšího kontaktu.
Osobně bych to viděla tak, že pokud ten pejsek je domácí počítám s tím že je řádně očkovaný, udržován v čistotě atd. tak bych to olíznutí přešla s tím, že bych šla pak umýt ručičku nebo tak.
A co se týče alergie tak nevím zda je možné alergii "chytit", podle mě ji bud člověk má nebo nemá a záleží jen na tom jestli je s alergenem a tedy se alergie projeví, ale to bys určitě už poznala.

ia.
21. lis 2011

NIKDY!!!!!!!!!!!! nesnesu ani, když někdo hladí psa a pak jde za dětma, aniž by si umyl ruce....

petule246
21. lis 2011

podle mne je to o tom, že vy psa nemáte, nejsi pejskař, tak ti to vadí, kdybyste ho měli, byla by jsi s tím v pohodě. Takže my psa máme a nějaké to olíznutí neřeším (ale ani z toho nejsem nějak nadšená). U 1. dítěte jsem se na to speciálně ptala dr. a ta sama mi potvrdila, ať to hodím za hlavu, že to podporuje imunitu.

Nicméně asi bych vůbec nebyla ráda, kdyby moje dítě nějak olizoval cizí pes. Ale zase naopak určitě by mi nevadilo, že kolem mého dítěte projde pes tchánovců nebo s ním v rámci návštěvy jen sdílí 1 místnost (samozřejmě za předpokladu, že je to vychovaný pes a mému dítěti neublíží).

luckar
21. lis 2011

Občas mám pocit, že se všechno až moc řeší. Pokud víš, že je pes očkovaný a zdravý, tak bych se toho nebála. My máme doma kočku a naši a sestra psa. Malá je od malinka zvyklá, že za ní přijdou, očichají jí, někdy i olíznou a teda rozhodě se jí nikdy nic nestalo. Samozřejmě je nenecháváme samotné, ale pod dozorem. A teda jsem zastáncem toho, že se kontaktem se zvířaty může imunita posílit.

skajana
21. lis 2011

Přesně tohle jsem taky řešila a taky se mi to nelíbilo, hlavně tedy proto, že tchýně mají psy spíš venku, ale dovnitř si běhají jak se jim zachce. Naštěstí je v tomhle se mnou manžel zajedno a prostě jsme řekli, že psi nám k miminku nesmí - teď když už je větší to tak nehrotím, ale olizování (hlavně obličeje) jim pořád netrpím, vzhledem k tomu že do huby vezmou kde co 🙂

luciebx
21. lis 2011

my mame doma taky psika.. malej kdyz se narodil tak nase psice k nemu hodne casto chodila a ocuchavala ho a obcas oblizla.. ja toto neresim.. vim ze muj pes je zdravy a cistotny tak proc ne.. s tou imunitou ma pravdu.. vsak jako je rozdil kdyz ti na mimi sahne nekdo kdo si po zachode neumyl ruce nebo kdyz ti mimi oblizne psik.. vsak se rika ze psici maji jazyk cisci nez lidke ruce... takze to mozna moc resis.. ale je to na tobe.. tvoje dite.. nas malej nikdy nebyl poradne nemocnej nebo tak neco.. a s psikem si hraje do ted...

bocinka
21. lis 2011

Taky si myslím, že je to spíš o tom, co si dovolí tchánovci....
My máme doma jorkšírku, když jsme přišli z porodnice, byla čerstvě vykoupaná - jinak se koupe 1x týdně - dala jsem Sofi na sedačku k očuchání, stejně tak měla otevřenou cestovní postýlku a Terri si chodila malé lehnout k nohám....
AAle, tohle je můj pes, já ho živím, koupu, vím čím ho krmím, chodím s ním ven a vím co tam dělá, plus samozřejmě očkuju... Proto i když náš pes může, tak cizí je něco jiného a nesmí.... Tchánovci mají taky jorka, jenže tomu je 16let, očkovaný nebyl co si pamatuju, protože na co trápit starého psa, že?? 🙄 🙄 Navíc už je celej takovej uslintanej, no prostě nic pro mě, tak jsem to taky tchýni řekla, že pokud nebude v pořádku, tak se k malé nepřiblíží a tak se stalo.... Myslím, že to není o psovi.... I když olíznuté ručičky bych asi neřešila....

anetadr
21. lis 2011

přidávám se k těm, co mají psa i dítě a od malinka jsou v kontaktu - pes olizuje Jiříka, Jiřík ho tahá za chlupy - prostě je nechávám. Ale jak už se tu několikrát psalo - tchánovci by měli dodržovat to, co ty si přeješ. Sama to znám v jiném případě - kdy mi dítě ségry budili jen aby se s ním pomazlili, když mělo spát - jsi máma a to je zásadní. Takže já osobně se olizování nebojím, ale pokud ty ano, tak se určitě ohraď!

hpaja
21. lis 2011

Já bych z toho taky nebyla vůbec nadšená. A zvlášť, když ty máš alergii na pejsky, tak bych byla obezřetná. Myslím, že pokud se miminko se sklonem k alergii setká s alergenem, může se mu alergie spíš rozvinout než když se s alergenem nesetká.
Myslím, že se tady budou názory různit podle toho, jestli někdo pejska má nebo nemá. Např. můj brácha má 5M holčičku a 2 fenky a v kontaktu jim vůbec nebrání. A švagrová má 2M holčičku a taky nechává jejich fenku maličkou očmuchávat a sem tam jí i olízne. Jako chápu, že pokud někdo psa má, že mu to až tak nevadí, ale mělo by se respektovat, že někomu to může být nepříjemné.
Jinak my psa nemáme a když přijdeme k někomu na návštěvu, kdo pejska má, většinou chvíli trvá, než se děti rozkoukají. Oba teda nemají rádi, když je pejsek olizuje (dcera vždycky chytne hysterák a syn ač už je celkem velký, tak pak chce chovat, aby na něj pes nemohl).

tyrisa
21. lis 2011

Olizovat ne.Mám 5tiletou dceru a teda nelíbí se mi to,když se náhodou stane....víš co všechno si ten pes olizuje ?!

katcha21
21. lis 2011

My máme doma na zahradě dva psy, vlčáky, a když jsme přišli z porodnice, tak jsme museli dcerku a psy "seznámit". K očuchání a olíznutí samozřejmě došlo a dochází, pokud to vidím, tak ručičku omyju a jede se dál. Podle mě to má i kladné stránky, že se dítě seznámí se zvířaty. Myslím, že až ti dítě bude sbírat ze země nedopalky a kameny a strkat si je do pusinky, tak to bude horší, než ňufnutí od psa.
Spíš by mě vadilo, že tcháni dělají něco, co si nepřeji 😠

llluckaaa
21. lis 2011

Jsem taky proti. Pokud je to panelákový pes, který žije s rodinou, kterého znáš a víš, co od něj můžeš čekat, tak bych bližšímu kontaktu nebránila (ale maximálně to olíznutí ruky, kterou bych pak šla umýt).
Ale když si představím nevypočitatelného psa u našich tchánů, který se s radostí vyválí v každém h...., tak bych nějaké zbližování rozhodně netolerovala. Jednak bych se bála, aby mu neublížil, a taky mi přijde trénovat imunitu na 4měsíčním mrňousovi, který v sobě ani nemá všechna povinná očkování a může chytnout kde co, strašně brzy. Fujtajbl.
A to že tchány nezajímá, co si o věci myslím já, to mi bohužel přijde už úplně normální a nepřekvapuje mě to.

jasekd
21. lis 2011

Ne. Nejsem pejskar a vadi mi to. A nejvic by mi vadilo, ze nekdo dela s mym deckem, co ja nechci 😠 Nejde nam az tak o infekci, ale dite necekane zajeci, pes se lekne a je prusvih. Tchani maji vlcaka, takze toho kluk okukuje jen pod dozorem babicky (tu totiz pes poslechne na slovo), ukazou mu, kde muze hladit atd. Kdyz deti nekdo nauci, jak se k psum chovat a mit je rad, budu rada. Na navsteve u kamaradu si hral s bisonkem a byl z toho nadsenej, pes taky, ja uz mene, ale nechala jsem je a kdyz uz to psa nebavilo, kluka jsem odtahla, aby ho nenastval. Muj muz mel u rodicu psa vzdy (kokrspanela a vlcaka) a ani on neni nadsen z toho, ze pes Martinkovi olizl oblicej, ne kazdej, kdo ma psa, s nim spi v posteli , necha si olizovat oblicej atd. Mladsi sedmimesicni dceru ze seznamovani se zviraty vynechavam zatim uplne (doma zadne zvire nemame).

jankadudova
21. lis 2011

Ja urcite ne. Proste mi ta predstava pripada trosku nechutna - pejskari prominou. Pejsek venku ocuchava kdovico a pak ma obliznout miminko? Me to pripada divne. Nerikam separovat dite a zvire, ale nemusi se zrovna olizovat. Pokud mas jiny nazor nez pribuzni a ostatne kdokoli, tak to proste rekni! Ty jsi mama.

k1000
21. lis 2011

Mám doma 8letou Německou dogu.Tudíž seznámení muselo proběhnout,když jsme dorazili z porodnice.Máme ji v bytě,takže denní kontakt s dětma má,malej na ni sedá,hladí si ji.Nevidím vtom žádný problém.Ale to,že nerespektují tvé požadavky a zásady by mi taky vadilo!!!!Každý zvířata nemusí,a už vůbec ne u malého miminka.