Pes očichává a olizuje miminko. Nechali byste to tak?

ja12345
21. lis 2011

Zajímal by mě váš názor na kontakt miminka a psa. Mám čtyřměsíční miminko, manželovy rodiče mají psa. Když k nim přijedeme na návštěvu, nechci, aby pes kolem miminka pobíhal (mají ho v bytě). Oni však (když nejsem zrovna u miminka), nechávají psa kolem něj pobíhat a minule jsem viděla, jak mu olízl ručičky. Malý si je pak dává do pusinky. To se mi vůbec nelíbí. Já si myju doma často ruce a přijedeme k nim a oni nechávají psa kolem malého. Prý ať získává imunitu. Já si myslím, že pro získání imunity je všude kolem plno příležitostí, tak se mi nelíbí, proč by pes měl kolem malého čmuchat a olizovat. Vám by se to líbilo?

ducky
21. lis 2011

Tak já jsem bývalá pejskařka, měla jsem psa 16 let a očuchat bych ho určitě nechala, je to i součást komunikace mezi psem a dítětem, ale s olizovaním bych měla problém. Pejsek sebevíc čistotný má v puse spoustu bakterií, nemluvě o tom, co venku všechno olíže ☹ Ale každopádně jak už tady párkrát padlo, jde hlavně i o to, že tchánovci nerespektují rozhodnutí matky dítěte a dělají si to po svém. To by pro mě bylo asi horší než to, že si ho pejsek očuchá. 😕

camelinka
21. lis 2011

Nic se nema prehanet,my mame dva psiky, k male cuchnou,hrali by si,ale ted jeste nesmi, ani oliznout, sice z male nechci mit sklenikovy kvitko,ale ted je jeste brzo. Kdyz nekdo nerespektuje moje zakazy at se tykaji cehokoliv, tak to razne vysvetlim.

schnek
21. lis 2011

olízat určitě ne, očichat - záleží na tom, co si pod tím člověk představí. Všechny děti si náš pes očichal - ale tak, že přišel, očmuchal jim nožičky a šel. Nějaký muchlování čumákem do obličeje bych nedovolila. A souhlasím s názorem, že taky jde o to, že oni překračují nějakou hranici, kterou sis stanovila. Je třeba si o tom důrazně promluvit. Pokud by to nezabralo, přijala bych opatření, aby se dítko kontaktu se psem co možná vyhnulo.

misi.21
21. lis 2011

Naši mají taky psa a já myslím,že když malou očuchá,tak to není nic špatného,ale olizovat bych ji nenechala...Myslím,že je na to ještě maličká. Až bude lítat venku,jíst písek a válet se v blátě,tak mi nebude vadit,že jí ruku olíznul,ale takhle...

mifinka
21. lis 2011

když jsme přivezli malého z porodky měla jsem 2 stafordy, ted už jen jednoho, a přesto že jsou moji a mám je doma olizování jsme nesnesla.. Počuchej očuchej, ale nelízej.. co si budem povídat, fenka i pes si dělá jakousi hygienu a rozhodně si potom nejde vyčistit zuby.. Přesto že své psy mám ráda, nesnesu lízání od nich ani já.. Takže opravdu záleží .. co človek, to názor..

nasticka
21. lis 2011

Já mám dvě děti a 3 psy v bytě. Dcerce jsou 4 roky a se psicema přišla do kontaktu zhruba od 3 měsíců. Očuchat ano, olizovat ne. S malým to máme stejně. Psice mají oddělený prostor, nesmějí tam, kde jsou děti, je to spíš z bezpečnostních důvodů..ale i kvůli hygieně. Imunitu kontakt se svířetem sice posiluje, ale k tomu stačí i pobyt se svířetem v jedné domácnosti. Psy miluju, ale děti miluju víc a proto všeho s mírou. A pokud se ti to nelíbí, tak by to měli ostatní respektovat, i kdyby ten pes byl třeba pozlacený! 😠

pavcza
21. lis 2011

Pejska máme doma, takže se kontaktu neubráníme a není dobré nechávat jej odstrkovat, protože by mohl žárlit a nedopadlo by to dobře, naštěstí neolizuje (to by se mi taky nelíbilo), jen od mala malého očuchává a to jen pod dohledem, nikdy bychom nenechali je spolu o samotě, i když ho známe, nikdy nevíme, co mu rupne v hlavě.

madormi
21. lis 2011

Také máme pejska a malé jsou 3 měsíce. Pes může k ní. ležet poblíž, u nožiček, ale k už ví že k hlavičce nesmí a olizovat malou také ne. Pejska milujem, spí i s námi v postel hajzlík, ale miminko olizovat nesmí. až malá bude capkat a budou si hrát tak to už řešit nebudu, ale dokud je takto malinká tak nesmí a nikdy ji nenechávám na zemi bez dozzoru pokud je pes doma

katerinanov
21. lis 2011

Očichávat ano ale olizovat by teda pejsek nemusel.

hansed
21. lis 2011

ANO, máme doma staforda, od první chvíle malou zbožňuje, ochraňuje, občas přijde, oblízne ji, očuchá... když oblízne ručičku, jdu, ubrouskem ji utřu.... jde o to, že pes je součástí naší rodiny, vím, co jí, co kde očuchává apod. Našemu psovi věřím, vím, co dělá apod., ale nikdy bych ho nenechala s malou o samotě!
V tvém případě jde spíš o to, že prarodiče dělají něco, co ty si výslovně nepřeješ... na tvém místě bych si s nimi promluvila a jasně nastavila hranice.

iv123
21. lis 2011

V žádném případě bych to nedovolila. Stačí, když už k nim přijdete na návštěvu, to je na získání imunity až až. I když je třeba pes čistotný, každý má bakterie a v každém bytě, kde žije pes (i když čistotný), to jde cítit psinou. A když máš alergii ty, tak bys měla alespoň minimálně do jednoho roku dítěte kontakt se psem minimalizovat. Vím to od své doktorky. Není to sranda, jen ti "pejskaři" to zlehčujou, ale není to opravdu sranda.

ivarei
21. lis 2011

Rozhodně ne.

eficenka
21. lis 2011

jak kterého... doma máme pejska - border kolii a děti moc milují.
Švagrová má 3-týdenní miminko, byli jsme na návštěvě a naše psisko se mohlo zbláznit, olízla ji na
ručičku.... A švagrová z toho nic nedělala.
My se o naši fenku dobře staráme - koupe se pravidelně, nežere žádný zbytky...
Takže až jednou přijdu z porodnice, první co udělám bude seznámení pejska s mimčem ať klidně i olizuje.
Nikdy nebudu ta matka, co bude mít 100% vydenzifikovaný byt ( jsem zdravotnice a pak vidím k čemu to vede)...
Takže za mě ANO, ale pokud je pes čistotný...

mpavlinka
21. lis 2011

Máme doma dva psy a malá s nima chce pořád ležet v pelechu 😀 a neustále je hladí, občas jí olíznou, kdo má psa, ví, že tomu dost dobře zabránit nejde 😀 Asi bych to neviděla tak tragicky jako lidi co psy nemaj 😎 Ale je dobré stanovit určitá pravidla, už od počátku 🙂

verusa.j
21. lis 2011

Nedá mi to nereagovat, lidi žili v daleko horších podmínkách, nějaké jedno olíznutí od psa, kterého znáš bych totálně neřešila max. otřela děcku ruku. Na konktaktu psa a miminka v přiměřené podobě nevidím nic špatného.

petkave
21. lis 2011

Mám doma psa aj dieťa... Kým bol syn iba ležiace miminko, pes si ho nevšímal. Žiadne očuchávanie a olizovanie som riešiť nemusela... Odkedy sa ale malý hýbe (lozil, plazil sa, teraz chodí), dráždi psa, chce ho hladkať, občas mu robí zle, ťahá ho za chlpy, občas sa s ním pekne hrá. Je samozrejmé, že do kontaktu prídu počas celého dňa. Ale nejako špeciálne to neriešim. Pes sa drží v ústraní, veľakrát sa utiahne do pelechu, no malý mu je stále v pätách a chodí doňho zapárať... 😉 Má ho však veľmi rád a keď bol pes na 2 týždne u svokry, malému veľmi chýbal... No ako píšem, fyzický kontakt medzi nimi nastal neskôr - cca od 7 mesiaca... Postupne... No pri cudzích psoch som bola a aj som ostražitá doteraz... Moja svokra chová v byte psa a mačky a kontakt môjho dieťaťa s nimi mi tiež prekážal. Takže som tam malého až do 1. roku bez dozoru nedávala. Svokrovci prišli k nám alebo zobrali malého na prechádzku, ale domov k nim nechodil... Až teraz som ustúpila a môžu si ho brať aj domov... Možno som mrcha, ale v záujme seba aj môjho dieťaťa som im syna jednoducho nedávala. Basta! Nemala som k jej zvieratám jednoducho takú dôveru ako k svojmu psovi...

sabuse1
21. lis 2011

svého psa nechám protože vím kde se pohybuje, co jí a hlavně vím, že je zdravej, ale cizího, byť rodičů bych nenechala, myslím malé miminko, větší dítko už bych neřešila. Myslím, že by vaši měli respektovat, že se ti to nelíbí, jenže jak to ohlídat že...

bledulka
21. lis 2011

Nejsem pejskař a mnohdy mé názory na psy a jejich majitele tomu odpovídá 😉
Ale v tuto chvíli bych velmi rozlišovala psa svého (u kterého majitel zná naprosto dobře zdravotní stav, zná jeho povahu, reakce psa,když je ve stresu atd...a hlavně,kde ten pes poslechne toho svého pána ) a psa cizího, který i když je zdravý atd, tak předpokládám, že cizího jen tak neposlechne
U dítěte,který nemá důvod být v uctivé vzdálenosti od psa (alergik) bych bezprostřední kontakt neřešila , ostatně canisterapie je založena právě na tom, že dítě se psem je ve velmi úzkém kontaktu.. a kolika postiženým dětem to pomohlo... 😉 věřím, že vztah dítě-pes může být pro dítě velmi zdravý (za předpokladu, že dítě i pes je od počátku vychováván a za předpokladu, že dítě i pes mají své hranice

co mi vadí víc je to, když jsem s dětmi venku a naprosti se řítí jakákoliv rasa bez náhubku, pán vzdálen tak, že by nezasáhl,pokud by došlo k problému... a je mi jedno,že je prý "hodný a neublíží" -to říká téměř každý majitel- já spíš nechci, aby se vůbec takovýto volně pobíhající pes k mým dětem přibližoval.. dítě se prudce pohne, pes se lekne a neštěstí může být hotovo...
o tom, že mi není příjemný cizí pes,který mi skáče po kalhotech je další věc... v tomto ohledu jsem anipejskař jak vyšitý,ale je to způsobeno bezohlednými peskaři,teří svého miláčka neusměrní (a vím, že nejsou všichni stejní..)
ve vylášce našeho města je, že pes může být volný (bez vodítka i bez náhubku,pokud poslechne úokyn tak,aby neobtěžoval ani neomezoval kolemjdoucí .. jenže těm několika pejskařům, se kterými nemám dobrou zkušenost asi stačí, že pes nepokouše- ale nechápu, že mi je nepříjemné i to ostatní (dorážející pes,který nás s dětmi nepustí dál,skákající pes,vrčící pes 10 cm od mé nohy atd..) ..ale to už jsem mimo původní otázku 😉

jop
21. lis 2011

U tak malého miminka bych to v žádném případě nestrpěla, možná od svého psa, ale to nevím, protože psa nemáme. Tchánovcům by to měl důrazně vysvětlit manžel!!! Neměli by si to prostě dovolit, pokud si to nepřeješ, je to tvoje dítě, ne jejich.

ivett
21. lis 2011

jinak budou mluvit lidi, co psa mají a ví jaké soužití s pejsem je a jinak budou mluvit ti, co je nemají a nemají k nim vztah...
osobně psa nemám, ale měli jsme ho doma když jsem bydlela s našima, moje dcera se ho ještě dožila, letos umřel a teda očichávat ani olizovat vyloženě jsme ho na malou nenechali, ale tak proboha on má nějaké svoje teritorium, je tam doma a přinesete mu tam malé miminko, něco nového, stejně jako očichá vás, tak je pro něj nutné a pudové, aby očichal i to mimčo a pokud mu olízne ručičku, no bóže, až bude větší olízne ti a sní daleko horší věci 😀
samozřejmě je potřeba to hlídat a dohlížet, aby mu dítě nechtě nějak neublížilo a někam nesáhlo a on tí pádem neměl důvod mu něco udělat, ale to stejně až později, až děti psy tahají za ocas a považují ho za koníky apod. (což je samozřejmě pro ty zvířátka stresující, to by si měli rodiče dětí uvědomit)...pokud si přijde prcka očichnout a sem tam ho olízne, já bych se z toho teda nehroutila... 😕

adellaide03
21. lis 2011

Rázně řekni manželovým rodičům, že se Ti to nelíbí. U přítelovýh rodičů to bylo podobné. Já i dnes když už je malý větší hlídám co se psem malý dělá. I když mají zlatého retrývra a každý říká, že takový pes neublíží, nevěřím tomu. Nemusí to udělat schválně, ale stát se může cokoliv.

lussi
21. lis 2011

Ahoj,máme dva hafany, než se prcek narodil, tak semnou spávali v posteli, jsem pejskařka jak vyšitá🙂 Ve 4 měsících jsem ho určitě olizovat nenechala, teď je mu přes rok, ale stejně dávám pozor, aby se moc "nelíbali", přecejenom, když si chlupáč olíže kulky a pak se mi vrhne na mrně, to se mi nezdá úplně ok 😀

akdar1
23. lis 2011

Naprosto souhlasím s mpavlinka!!! Zřejmě vy sama psa nemáte, tak nechápete soužití tchánovců se psem - oni zase nechápou vaše chování... Holt se musíte vzájemně dohodnout a pokud to nepůjde, musíte si dítko hlídat sama... Malé dítko bych ochraňovala, větší už ho bere jako parťáka - neteř se se psem dělila o piškoty z pusy do huby, syna náš pes omýval olizováním po dobrém jídle... Prostě je to soužití dítěte se psem 😎

marecek4
23. lis 2011

rozhodně bych ho nechala s miminkem seznámit-ne olizováním,ale pořádně očichat by si pes mimčo měl-při každé návštěvě,ale jen při příchodu,aby věděl kdo tam je,pak už bych si dala pozor,přece jen se psi olizují,a ňuchají všude možně,já samam vzala malého taky po příjezdu domů takto seznámit s naším psem,aby pak nebyl třeba problém na dvoře s kočárkem,na olizování a případné společné baštění z jedné misky je času dost-to píšu z vlastní zkušenosti sestřičky,kdy se zadařilo a baštila kolečko salámu společně s kočkou 🙂-jak jí čouhalo z jedné i druhé strany,nebo kluk od švagrové se podíval pejskovi na granule-jsou to momenty kdy se tomu zasmějete,a hlavně které neuhlídáte

ladybugie
23. lis 2011

máme loveckého psa, který je celý den zavřený ve voliéře. Když byla dcera malá, tak jsem chodila s kočárkem do lesa a do polí na procházku a psa brala s sebou. Nechala jsem ho očichat mimi i kočárek, aby věděl,že je to náš človíček, ale žádný fyzický kontakt. Když bylo dceři 9m, tak to vyřešila za mě. Dělila se se psem o dudlíka. 🙂 Naštěstí jsem zakročila včas a dcera už si ho nestačila strčit zpátky do pusinky.
Jsem zásadně proti tomu, aby kočky nebo psi přišli do přímého kontaktu s dítětem. Myslím tím, aby pes dítě olizoval či jedli z jedné misky atd.

jarka23
23. lis 2011

my toto přesně budeme taky řešit, máme doma čivavu a tu máme jako miminko.takže mám spíš strach o to, aby on nežarlil na miminko, prptože je hodně urážlivý. s tím oloizováním určitě ne i když my se s ním pusinkujeme. musíme mu hned od začátku ukázat,co muže a nemůže i když to bude hodně težké. Na olizování mají oba dost času ažzačne sedet chodit, a nebude to malinké miminko.

ajina17
23. lis 2011

Tak pejsky mám ráda a zvířátka všeobecně,ale aby můj vlastní pes olizoval miminko, ikdyž vím že je čistotný. Tak bych mu ho fakt olíznout nenechala 😒 ...Zdá se mi to poněkud nechutné a nehygienické 😠 . Jako proti očichání nic nemám,ale aby mimčo olizoval to fakt ne, ani ručičky... Ono budete mluvit jinak, až Vám pejsek miminko pokouše...Nikdy nevíte co se těm psům honí v hlavě... 😢 A hlavně jednej jak uznáš za vhodné já jsem pro názor NE!! Ať si to tchánovci dělají s někým jiným 😉

olicek
23. lis 2011

Určitě Ne!!! Nechápu, jak v jiné diskuzi maminky div ´´nezvrací´´, kdyby měli po dítěti olíznout lžičku nebo dudlík, jak je to nehygienické atd.. a tady by klidně nechali psa olizovat dítě. Radši olíznu dudlík, než, aby pes olizoval mimčo 😉

liskovyorisek
23. lis 2011

Tak já jsem zase názoru, že pokud je pejsek doma členem rodiny i před miminkem, tak je platným členem i po příchodu miminka. Neříkám, že jsem maličkého po příchodu z porodnice hodila psovi do pelíšku k seznámení, ale očuchat jsem ho pejskem nechala, aby se seznámili. Další kontakty přicházely postupně, jak malý rostl a došlo to pak i k tomu, že spolu v tom pelíšku leželi neboť se tam malý v roce cítil jako ve svém království a jinak spolu provádějí spoustu lumpáren. Takže soužití pejska a miminka u nás naprosto v pohodě a bez žárlení. Ale to vše je strašně individuální a o tom, jak to člověk cítí nebo to chce doma mít. Spíš bych opravdu řešila otázku, že prarodiče dělají něco, co ty nechceš. Pokud je to teď takhle s kontaktem s pejskem, tak to bude problém přinášet každá další situace, kterou ty budeš chtít dělat jinak než oni. Nejlepší je to vysvětlit si to co nejdříve, ať se vyvarujete budoucím konfliktním situacím. 🙂

anieanne
23. lis 2011

Rozhodně ne. Když jsme s malým přijeli prvně k tchánovcům, nechali jsme psy ho očichat - ale rozhodně ne obličej !, jen aby ho vzali na vědomí, že tam taky patří. Olízli mi ho jednou nedopatřením, když z chodby vlítli do kuchyně, a to jsem teda vřískala.