Pes očichává a olizuje miminko. Nechali byste to tak?

ja12345
21. lis 2011

Zajímal by mě váš názor na kontakt miminka a psa. Mám čtyřměsíční miminko, manželovy rodiče mají psa. Když k nim přijedeme na návštěvu, nechci, aby pes kolem miminka pobíhal (mají ho v bytě). Oni však (když nejsem zrovna u miminka), nechávají psa kolem něj pobíhat a minule jsem viděla, jak mu olízl ručičky. Malý si je pak dává do pusinky. To se mi vůbec nelíbí. Já si myju doma často ruce a přijedeme k nim a oni nechávají psa kolem malého. Prý ať získává imunitu. Já si myslím, že pro získání imunity je všude kolem plno příležitostí, tak se mi nelíbí, proč by pes měl kolem malého čmuchat a olizovat. Vám by se to líbilo?

andy.ce
23. lis 2011

naše Dita ho olizuje pořád, protože on ju zlobí a schválně jí dává ruce a obličej na olizování. Ale když byl úplně novorozeně, tak to ne, dokud neměl nějaký to očkování, ručičku mu občas olízla. Když jsme byli mimina my, tak to rodiče taky neřešili....

rebelie
23. lis 2011

Co vím, tak u všech kamarádů, kteří maj doma, došlo po přivezení mimča z porodnice k nějaké formě přivítacího rituálu a pes miminko trochu olízal... To je ale věc toho, když psa mají rodiče miminka (a ani ti to pak psovi neumožňují dál). U cizího psa (a tím by pro mě pes prarodičů byl) bych to rozhodně netolerovala a prarodiče by to měli chápat. Já jsem sice strašný čuně, nějaký bakterie moc nehrotím a vesměs si fakt myslím, že si dítě má trochu otužovat imunitu, ale tohle by mi vadilo. Jo a rozhodně (!) bych nenechávala mimčo se psem samotné (a to teda ani s vlastním psem - i psi žárlí a je to v něčem podobné jako se starším sourozencem - člověk nikdy neví, co je napadne).

crawler
23. lis 2011

FUJ! Pes si líže řitní otvor, věčně se olizuje mezi nohama a pak aby mi olizoval dítě??? NIKDY! Nesnesla bych, aby olizoval mě - natož miminko. Jinak u cizích to vidím dost často - sama to teda nechápu a nikdy nepochopím, podle mě je to nechutné, cizí ať si dělají co chtějí, ale miminko je tvoje, tak si ho chraň! 😉

salikova
23. lis 2011

No,tak já sem sice proti, ale když je pes v bytě, tak to neuhlídáš 😅 Takže ten náš olizuje, děti si s ním hrají.. Náš starší už mu zkoušel i jíst z misky...Tomu se asi člověk neubrání, když je doma pes. No ale musím k tomu dodat, že ani jeden nebyl nemocnej - snad jen jednou rýma (ťuk ťuk) Asi to hygienicky není úplně košer, ale zase to není žádná hrůza. Přehnaná hygiena taky není žádná výhra. Spíš jde o bezpečnost...

katschka
23. lis 2011

Koukám, že jsou tady kolikrát hoooodně radikální názory. Je fakt, že když nemáte pejska a nejsi zvyklá na zvířata, tak se nedivím, že se ti to nelíbí. A je fakt, že by tchánovci měli vzít sakra na vědomí tvůj požadavek a respektovat to. Na druhou stranu si myslím, že je dobrý nechat psa, aby si dítě očuchal, aby vzal na vědomí, že tam je další člen smečky a nesmí se mu ublížit. Kdyby se s ním neseznámil, bála bych se, že bude žárlit a mohl by mu ublížit. Když jsme přinesli děti domů, tak jsme teda v první řadě nechali našeho pséka, aby si je očuchali. Mě teda nevadí, když je olízne, protože vím, kde je, co jí a tak dále. Na pusu bych je olizovat nenechala. Ale ruce neřeším. Ale je fakt, že bych děti ani s naším psem nikdy samotný nenechala. Protože člověk fakt nikdy neví. Pořád je to zvíře a pořád jsou to děti, který můžou udělat cokoliv, co se mu vzpříčí natolik, že zaútočí. I když ví, že nesmí. A co se alergií týče. Tak manžel je alergik, já ne. Vím, že mají děti velkou šanci na to, být taky alergičtí. Ale doufám, že to bude takovej lék. Musím zaťukat, že jsou oba v pohodě. Tak snad to tak bude i dál. Prostě si myslím, že extrémy na jednu nebo na druhou stranu jsou špatně. Každý si to musí určit sám, jak to cítí. A jak tady někdo už zmiňoval, daleko víc, než olíznutí ruky mi vadí, když kolem nás při procházce lítají volně pobíhající psi bez páníčků. Případně když na kluky skáčou štěňata jak pominutý. Páníčkům to přijde strašně vtipný, ale štěňata jsou divoký a já sice vím, že to nemyslí špatně. Ale dětem to nevysvětlím a pak se zbytečně bojí. No, takže asi takhle. 🙂

weri1
23. lis 2011

asi budu radikální ptž nejsem pejskař, ale i kdybych byla, tak bych olizovat nenechala. Naši mají psa a taky to nedovolím, ani sobě, natož miminku. Když si představím k čemu všemu psy čuchají a ňufají 😝 blééé. takže za mě ne

jarunkaxyz1
23. lis 2011

No, tak já patřím mezi ty, kteří jsou k tomuhle fakt cíti 🙂
Tchýně má taky pejska a kočku a i když mi zvířata nevadí a mám je jinak ráda, neuznávám takový ty společný manýry s lidmi - líbání, olizování, jídlo z talíře pro člověka, společná postel....za tohle bych fakt vraždila 😉
Na druhou stranu je fakt, že si pejsek musí zvyknout na nového člena rodiny a jak jinak než si ho maličko očuchat nebo se k němu prostě přiblížit.....no, všeho s mírou.
Zas třeba mám i 3 letou holčičku a té zase pejska - jako kontakt už nezakazuju, hladí si ho, mazlí se s ním, ale taky se snažím, aby ho moc neolizovala, což samo, že takovýmu dítěti zas nevysvětlím.

petruskaaa
25. lis 2011

Podle mě si to sama vystihla úplně přesně.Dítě si musí získat imunitu,ale rozhodně ne tím,že ho bude oblizovat pes, kterej chvíli před tím venku očuchával hovínko.Pejsky mám ráda,ale všeho s mírou.Sama nemám ráda když mě pes oblízne,tak že bych si nenechala oblizovat ani dítě,BRRRR 😖

gabadan
26. lis 2011

Silně by mi to vadilo a asi bych tam nejezdila.
Vím, že ti, co psa mají, to vidí jinak, ale nikdy člověk nemůže vědět (a příkladů je v tisku i v okolí víc než dost..), co se tomu psovi v hlavě odehrává...Tohle bych nikdy neriskovala. Jednou olízne, příště děcko zakřičí nebo udělá prudký pohyb a pes v lepším případě skouskne...
Rodiče mají psa a tohle by je fakt nenapadlo...

A zrovna nedávno jsem tak seřvala jednoho borca, co nechal svýho bojovýho psa navolno a ten ochomýtal kolem mojeho kočárku, ve kterém byla moje 15dcera, že se z toho vzpamatovává ještě dneska.....

maudn
26. lis 2011

Já jsem asi jako jedna z mála pro a psovi bych to nezakazovala, ale plně chápu maminky, co se jim to nelíbí

dablikolik
26. lis 2011

Ahoj když se nám narodila naše holčička, tak našemu bíglovi byli dva roky. Od začátku Klárku očmuchával a občas olíznul, teď jsou nerozluční kamarádi. Vůbec bych to neřešila. Teď mu malá leze i do misek a stejně s tím nic nenadělám. Prostě vyrůstají spolu.

simdan
3. bře 2015

Zajímá mě váš názor.V říjnu jsme se přestěhovali do nového bytu,znáte to,než se člověk zahnízdí 🙂 chvíli to trvá,navíc chodit do práce,otáčet se okolo domácnosti,dětí.S manželem jsme se dlouho bavili,že si pořídíme psa,ale ne teď,časem,až opravdu budeme rozhodnuti.Jenže v listopadu manžel donesl domů štěně staforda!já stafordku měla před 10ti lety(bohužel mi ve 2letech zemřela na komplikace po operaci)a vím co takový pes obnáší,hlavně okolo výchovy a pozornosti.Dělala jsem kvůli tomu dost dusno,jenže děti na větvi,manžel si nějak neuvědomil,že oba pracujeme celé dopoledne a pes bude sám doma.Prví si vzal dovolenou manžel,potom já,aby si pes aspoň chvíli zvyknul,jenže pak to začalo.Ušila jsem si nové záclony,pomalu začala zvelebovat bydlení,štěně kompletně vše během jednoho dopoledne zničilo,další dny to pokračovalo rozkousanými kabely v chodbě k domácímu telefonu,televizi,opravy nás vyšly na 1500,jelikož nejsme zrovna nejlepší finanční situaci,to nějak manželovi asi nedošlo!Musela jsem si změnit směny na odpolední,abych mohla být se psem dopoledne a manžel odpoledne,psa jsem cvičila,základní povely,chození na dlouhé procházky,celkem byl i poslušný.Zlom nastal v době,kdy jsem zjistila,že čekáme miminko,jelikož jsem doma na rizikovém těhotenství nemůžu se psem už lítat,tak jak byl zvyklý,celé dopoledne musím být doma a jakákoliv námaha je mi zakázána,manžel příjde domů,vyvenčí psa a tím to končí,minule jsem ho vzala ven,šíleně tahá na vodítku,málem mě tahal po zemi,vůbec venku nereaguje na povely,dělá si co chce,doma jakžtakž poslouchá,ale venku absolutně nereaguje.Manžel ho rozmazluje,dovoluje mu lézt do postele,což já mu zakazuju,potom jsem ta nejhorší,chová se k němu,jako k malému děcku,přitom tohle plemeno potřebuje tvrdou ruku,disciplínu a hlavně pohyb,což se poslední měsíc neděje,už nevím co mám dělat,nyní má půl roku a vím,že si okolo8měsíce bude dost stavět hlavu a tuším,že začne být nezvladatelný,několikrát jsem manželovi vysvětlovala,že bych byla ráda,kdyby se psovi více věnoval nebo ať ho prostě dá někomu,kdo se mu věnovat bude a pes nebude ležet jen na gauči,řekla jsem mu,že může být později nebezpečím pro celou rodinu a on mi na to řekl,že takový hodný,zlatý pes?no chápete to?navíc budeme mít zanedlouho miminko a to bude psovi rok a tohle já absolutně nezvládnu.Když mám nějakou námitku,tak jsem prostě špatná,jsem na psa moc přísná a on ho prostě rozmazluje,už ho ani nenechávám samotného s dětma,protože mu přestávám věřit,když se vrátí manžel,jde pes vyloženě za ním a ještě se na mě kouká,jaký je chudáček a že teď je doma manžel a on si bude dělat co chce,je to nezodpovědnost manžela,už prostě nevím jak dál ☹

anjelita
3. bře 2015

Vsichni psi zerou hovna a fekalni bakterie muzou mit priserny nasledky. Takze za me rozhodne nikdy nenechat olizovat dite psem. Strkaji rypak uplne vsude a pak jdou oliznout takovy mrne, aspon nech prcka trosku povyrust a vytvorit si poradnou imunitu. Pokud kojis melo by to byt snadnejsi.

ladik1
3. bře 2015

@simdan: My máme teda ohaře, ale ono to bude podobné... pes prostě potřebuje pevnou ruku! My s manželem taky bojovali, pes byl vždycky spíš moje starost, ale celé těhu jsem byla ok a mohla se mu věnovat... když se narodil syn, nezvládala jsem kočár, vodítko, navíc pes poznal, že všechno nestačím, takže si ze mne fakt dělat prdel a neposlouchal... po několikerých tvrdých výměnách názorů s manželem se prostě naučil, že s ním prostě musí jít a musí ho zničit, začli jsme s ním znovu chodit na cvičák. Pes byl spokojenej, že byl všímanej a přestal zlobit, s druhým dítkem už je v poho, manžel s ním jde ven sice max. jednou týdně, jinak musím furt lítat já, ale musela jsem se naučit podělit obě děti a psa spravedlivě - s prvním dítkem jsem v těhu a v prvním roce shodila 17 kg jak jsemfurt lítala od čerta k ďáblu a snažila se vylítat psa i zabavit děti 😀 ... u nas to nakonec dopadlo tak, že jsme se s druhým dítětem prostě přestěhovali na kraj maléhjo městečka, takže teď už klidně nechám děti doma po obědě spát, pustim chůvičky a lítám se psem na poli, ale ve městě prostě musí být manžel funkční, musí psa usměrnit, jasný, že Ty na to už nestačís... a bude hůř...Raděj psa dát pryč, když nejste schopní se o něj pořádně postart (vč, řádného výcviku) než aby se něco semlelo... vím je to drsný, ale je to tak

scruffy
3. bře 2015

Tak jde o to, že ty si to nepřeješ a taky, že to není tvůj pes, tak by to měli respektovat. Kdybys měla psa doma ty sama, tak by byl tvůj přístup zase jiný. I když já jsem pejskař, a psa doma mám, tak se od něj oblizovat fakt nenechám, ani dítě, není mi to příjemné.

aneta15
3. bře 2015

Já bych z toho měla infarkt 🙂 a dítě bych snad polila savem 😀 samozdřejmě je moje reakce nadsazená ale já bych to v žádném případě nedovolila. Nechápu zvířata v dětských postýlkách, kočárkách. Podle mě zvíře patří ven a ne domu a už vůbec ne k miminku.

beatax
20. bře 2015

ahojky, ja jsem take pejskar, od mala jsem s nim vyrustala, ale dite bych oliznout nenechala .. i kdyz vim, ze hovenka venku nezere, je radne ockovana, ale ocistu onech intimnich mist pejsek dela... nenechala jsem olizovat ani sebe... u tchanovcu maji velkeho psa, a nechaji si od nej olizat celou hlavu a ruce, pes u nich ma status pravoplatneho clena rodiny... zalezi na paniccich... kazdopadne ja uz ted vim, ze az s nasim mimi pojedeme k rodine, kde maji psa, kor velkeho, ze se od naseho kloucka nehnu, upozornim je, ze se k nemu nepriblizi... klidne budu za exota, ale i kdyz je to mazlicek, ktereho milujeme nadevse, je to stale jen zvire... nikdy nevite co kde olizlo, sezralo a jak zareaguje na male mimi... takze bych byla na pozoru.... nenechavat se psem male mimi a snazit se nastavit si s tchanovci hranice... take nas to ceka, nebude to jen o psovi, ale i o vychove a vyzive ditete.... proste ty jsi maminka a ty bues rozhodovat, oni to musi respektovat... 🙂drz se 🙂

dorinek
20. bře 2015

I zdravý pes může mít parazity, o kterých majitelé nemusí vědět. A každý pes vykonává osobní hygienu, tzn. olizuje si zadek. Když potom olízne dítěti ruku, ručka putuje do pusy, parazit je "doma". Jsem pejskař, moje děti vyrůstají se psem, když byli miminka, dovolila jsem psovi, aby je očichal, mohly na něj sahat, ale zároveň jsem hlídala, aby se navzájem neolizovali, dodržovala jsem zásady hygieny....Tchánovci by měli respektovat tvůj názor. Je to tvoje dítě, buď si ho vezmi na klín, nebo ho polož někam výš, kam pes nemůže. Pokud budou mít blbý kecy, tak jim naznač, že tam prostě jezdit nebudeš, ať jezdí oni k vám - bez psa. Imunitu v životě ještě potrénujete dost. Na začátek bude úplně stačit "neolizovací" kontakt.

martinahost
20. bře 2015

Kdyby to byl cizí pes kterého neznám, tak by mi to vadilo, ale kdyby meli psa tchánovci nebo mojí rodiče o kterém vím že je čistý a poznám toho psa, tak by mi to nevadilo nejaké očuchovaní a že olíže miminku ručičiku..... Ale vadilo by mi kdyby pejsek oblizoval mimču pusinku a tváričku. Když se narodila dcerka, taky jsme meli psa a když jsme prišli domu z porodnice, tak normálne sme pejska k miminku pustili aby si jí očuchal a taky jí olíznul ručičiku, ani jsme mu nejak neomezovali prístup k miminku, dávali jsme ale pozor aby pejsek miminku nějak neublížil.

hohe
20. bře 2015

Je rozdíl mezi mým psem a cizím... My máme psa a nebránili jsme kontaktu s malou, už jenom proto, aby nežárlila... Ale všeho s mírou, olizovat jsem ji z počátku nenechávala... Teď jsou malé dva roky a dělí se s psem i o sušenku 😀 Tekina ji miluje a nechá si od ní hodně líbit a chrání ji... Cizího psa, bych takhle nepouštěla... Hlavně by sis měla promluvit s tchánovci...

frufrunka
20. bře 2015

Nenechala bych to tak. Ani tak ne kvůli hygieně (i když mi to přijde u tak malého miminka docela nechutné), ale kvůli bezpečí miminka. Bohužel mám tu příšernou zkušenost, kdy pes, mírný, nikdy nic neudělal, po nikom nevyjel celých 12 let, najednou chňapl po synovi, když mu byly necelé dva roky. Stalo se to před rokem a dodnes má v obličeji čtyři jizvy, bohužel nejméně jedna zůstane dost viditelná už navždycky. Takže z pejsků kolem dětí jsem už vyléčené, pořád je to zvíře. Tenhle pes nechtěl syna zranit, to v žádném případě, ale důsledky byly hrozné - šití v narkóze, delší dobu silná antibiotika, bolestivé vymačkávání hnisu z ran, malý má dodnes ze psů obrovský strach - a to už je asi doživotní. Pes měl 50 kg, syn 12, takže i to malé chňapnutí mělo dost vážné následky... ☹ Od té doby žádný pes k mým dětem nesmí (a to jsem pejskařka, se psy jsem vyrůstala a měla je vždycky kolem sebe - jen teď žádného vlastního nemáme a nejspíš po tomhle zážitku ještě pár let mít nebudeme, než děti odrostou).

chelsea77
20. bře 2015

Záleží na Tobě, ikdyž mě osobně by se to nelíbilo, kdyby mi cizí pes olizoval miminko nehledě na tom co olizoval před tím..

johec
20. bře 2015

U nás mají přítelovi rodiče psa, je hrozně aktivní, pořád skáče všechno očuchává, když někam jdete všude jde za Váma..nemám ho moc v lásce, nejhorší bylo, když tchýně přišla navštívit malou, když jí bylo 14 dní, ležela si na sedačce, a ten pes za ní skočil nahoru, podotýkám že byl jak dobytek, olízal ji a ona mu nic neřekla, tohle se mě nelíbí, řekla jsem to několikrát a stejně s ním vždycky přišla, nejenom to že smrdí ale taky mě ji několikrát vzbudil, jak štěkal...ale prý jsem mooc přecitlivělá a chci mít doma vše sterilní..( slova tchýně),
Osobně psa nemám, tak mám na to asi jiný názor, ale podle mě mě mají v rodiině kde je pes nějaký pravidla. A už vůbec bych nesnesla to když s námi spí malá v posteli a ještě si představím že tam spí pes, kterej venku vymetl každé ho**o. 🙂

sarkess
28. bře 2015

Rozhodně nechci nikomu vnucovat svůj názor, každý ho má jiný a respektuji to. Doma máme bílýho ovčáka a v květnu čekáme mimčo. Bránit čubě v kontaktu s miminem nebudu, sama si neumím představit, že bych ji neměla v posteli nebo na gauči u televize. Ale jen pro ty z vás, kdo řeší že pes žere venku fujtajbly, tak byl udělán jednou pokus. Udělal se stěr z jazyka člověka a psa a hádejte kdo měl v puse míň bakterií 😉 😉

janazberouna
23. čer 2020

Dobrý den, ano nechala bych to tak. Všechny děti v rodině jsme nechali psy příjmout a vše na jedničku. Oddělovat je a popř. nenechat psa olizovat dítě mně příjde jako hloupost - přehnaná hygiena dítěti škodí.

teeerez
23. čer 2020

Me by to vadilo, ale rozkazovat si co muze u nich doma jejich pes mi prijde nevhodne. Takze bych spis zvala na navstevy k nam

aholman89
Autor odpověď smazal
Zobraz
aholman89
Autor odpověď smazal
Zobraz