Pevný režim. Od kdy je dobré zvykat dítě na pevný režim?

kalo
14. zář 2007

holky, od kdy je dobré zvykat dítě na pevný režim? Tj.vykoupat a uložit ke spánku v určitou hodinu? Příjde mi, že když kojím každé 2-3hodiny, tak abych malou položila do postýlky, jakože už se jde spát, není (u nás) možné...každý den zaspáváme jinak...
Jaké jsou vaše zkušenosti? Od kdy dítě zvykat na pevný rytmus?

dianka08
22. říj 2009

tiez niekedy rozmyslam, ci su takto drezurovane deti vobec stastne...alebo co si budu vlastne z detstva pamatat...lebo mi to pripada ako keby z nich matky robili cvicene opice...

jabber
22. říj 2009

klematis - nenech ho prospat půlku odpoledne, to je jasný, že se mu pak nechce spát 😅

jabber
22. říj 2009

dianka - přesně, já bych se bála, že takhle vychovám z dítěte nějakýho neurotika 😅 Ale hlavně ta změna času je fakt v tomhle případě pak problém, protože to znamená mu buď cpát jídlo o hodinu dřív (a co když nebude chtít, to se nabourá celej skvělej systém) anebo ho nechat hodinu řvát hlady 😅

To je fakt na psychiatra, si myslím 😝

cestovatelkaandrea
22. říj 2009

podla mna ked sa dieta takto moc drezuruje, tak potom nema zdrave sebavedomie. a problemy pridu neskor.

klematis
22. říj 2009

já se ho pokouším zabavit, ale když už je unavený a chce spat tak je strašně protivný a když odpoledne spí, tak nevím jestli ho mám budit, ještě nedávno jsme s tím problém neměli, začal to noční "spaní" takhle praktikovat teprve před pár dny 🙂

klematis
22. říj 2009

a včera jsem to zkusili - drželi jsme ho vzhůru od čtyř hodin, večer kolem osmé usnul při kojení, ale o půl deváté se probral a začal divočit 😅

cestovatelkaandrea
22. říj 2009

klematis ak si myslis ze by mohol byt problem v mliecku tak skus napisat IP o tomto probleme Annag. alebo skus nieco pocitat alebo napisat do temy kazde dieta sa vie naucit spat. Aspon sa mi zda, ze je to takto. Ja ti v tomto viac neporadim, ja som taketo nieco nezazila, len ma napadlo, ze ked teda vela spi cez den, ci to nie je dovod na nocne vycinanie. Mozno by len pomohlo ho zobudit po dvoch hodinach spanku cez den.

klematis
22. říj 2009

mlíčko jsme s Annag už řešily, zkusím pohlídat to denní spaní,aby spal míň a uvidíme, děkuji.. 🙂

vinifera
22. říj 2009

A si si fakt istá, že to nebudú zuby klematis? Nám keď vychádzali tieto prvé dva čo máme tak sa za noc zobudil 8 - 10 krát strááášnym revom. Zaspal na hodku a potom sa vreskom zobudil. Čo teda unho nie je zvykom. Ale toho môjho aspoň utíšil cicik. Bolo to tak okolo siedmeho mesiaca...

klematis
22. říj 2009

každý den mu projíždím prstem dásně a nic jsem nenašla, ani je nemá zarudlé, v pondělí jsme byli v poradně a doktorka říkala, že ještě ne. Tak nevím jestli by ho to mohlo už začít bolet a přitom ještě nebylo nic vidět

petulig
22. říj 2009

ahojte, mozem sa pridat?ako takcitam je najvyssi cas zacar s nejakym rezimom.mamemesiac a ziadny rezim.Ako vobec zacat? tym kupanim alebo cim? papame cca kazde tri hod.ale niekedy na etapy viackrat po sebe tak si neviem predsavit ako jej nejaky rezim urobit.

shaula
22. říj 2009

Petulig - takhle malému dítěti žádný režim neuděláš. Obzvlášť jestli kojíš, tam je to úplně nemožné. Jediné, co můžeš udělat, je dodržet určitý večerní rituál - vykoupat, napapat, spinkat a zkusit jakž takž dodržet čas koupání.

jarus1
22. říj 2009

súhlasím so shaulou....kojila som plne do 6 mesiacov a to bežalo tak, že kedy chcela vtedy jedla....akurát spánky som sa snažila dodržiavať a ukladanie na večerný spánok...dnes spíme 2x denne, papáme 5Xdenne a chodievame spať vždy v tú istú hodinu, malá je pokojná a ja tiež 🙂

ojo
22. říj 2009

tak my máme režim hned od začátku, po propuštění z porodnice měl Tomík odeznívající žloutenku, tak jsem ho musela na krmení každé 3 hodiny budit, páč by furt jen spal...v noci samozřejmě ne...a tak nám to zůstalo do teď... 😵 😵

no a ráno se budil na 7h...když se někdy vzbudil dřív, tak jsem se ho snažila ukočírovat dudlíkem a to někdy i přes den...většinou to v pohodě vydržel až na tu hodinu...teď jsem za to ráda, vím přesně, kdy bude mít hlad a můžu si krásně naplánovat lékaře, kamarádky nebo nákupy ve městě 😉 🙂

erikasadek
22. říj 2009

ja sa pridam, moj eobe detio mali pevny rezim od narodenia, nepoznam , co je to plac pred spanim a podobne somariny okolo, jedia v tu istu hodinu;, a spia podobne v tu istu hodinu od narodenia;. 🙂

vinifera
22. říj 2009

Erika plač pred spaním nie je hovadina. To nie je o tom, že chceš dať dieťa spať vo vopred stanovenú hodinu a ono plače lebo ešte nechce. To je o tom, že sú tak unavené a nevedia spracovať dojmy zo dňa tak plačú....
Ty máš jedno dieťa autistu - však? Ja chápem, že tam to ide len podľa vopred stanoveného plánu. Inak by mohol byť problém. No ale nie u všetkých detí to ide. Si zober, že môj býva hore tak do 23 hod večer. Spáva len doobeda. Takže je už večer unavený a zaspať sa mu nedá.... Tak vrní...

germik
22. říj 2009

petulig - shaula ma pravdu,tvoje dietatko je strašne maličké na nejaký denný režim, jediné čo som zaviedla asi po mesiaci bolo kúpanie každý večer v čistej vodičke /i ked sa to nedoporučuje pre tak malé bábo,ale ja na to nedám dopustit/,papat a spinkat
Sranda je,že čím sme starší,tým chodíme skor spat 😀 Ked sme boli uplne malinkí,nerozoznali sme den s nocou a bolo to všelijak, spat sme šli aj o 22-23hod,potom dlhý čas cca o 21hod a dnes už spinkala dokonca krátko po 1930. Ja som však na malú netlačila,ona si taký čas sama vyžiadala a som za to veelmi vdačná 😀 Je to určite tým,že sa cez den viac unaví,vlastne celý den čo nespinká je na brušku a plazí sa po celom byte 😉
A chcem tým vlastne len povedat,že tým že chodí spinkat okolo osmej,tak sme ráno tak o 630-7hod hore, ale mne to takto vyhovuje,aspon sa rano skor naštartujem a večer možu mat aspon dospelí rodičia sami program 😀
Klematis: možno treba vydržat,my až teraz od 7,5 mesiaca vydržíme spinkat celú noc bez jedla /ale na zúbky,čajík,dudlík sa budíme ešte sem-tam alebo ju musím pretáčat bo rotuje po celej postielke/. Myslím,že spinkate vela doobeda a trošku neskor sa zobúdzate,tak preto chodíte neskoro na nočný spánok. My spinkame 2x denne, okolo 930 tak na hodinku a okolo 14hod na 1 alebo 2 hodky. Sme všetci maximálne spokojní ale ako píše vinifera - je možné že nie u každého babatka to funguje

klematis
22. říj 2009

germik takhle je to u nás necelý týden, jinak jsme pravidelně vstávali 6.30-7.00, pak si zchrupnul kolem té deváté na hodinu, po obědě 1-2 hodiny a navečer tak 15min, večer usnul do devítí a byl klid, ale najednou z ničeho nic posunul večerní usínání a ranní vstávání a přidal k tomu ty noční pláče, nikdy předtím v noci neplakával

germik
22. říj 2009

klematis - tiež sme si prešli nočným plačom,asi v 5,5 mesiaci zrazu začala strašne silno a dlho plakavat,hlavne pri zaspavani a potom sa budila na plač i v noci...doktorka ju vyšetrila a povedala že je zdravá,tak sme si to museli pretrpiet...a prešlo to samo po nejakom čase /už si nepamatam,možno 2 týždne/A zuby to neboli,dalšie nam začínajú vykúkat až teraz 😀 takže ako tu už niekto písal - vydržaj pijanjer 😀

erikasadek
22. říj 2009

Vinifera odkial beries ze je autista. 😕

to ani ja zatial neviem?, neplace ja mam dve deti, ale su zvyknute na urcity rezim.; a v danu hodinu su zvyknute ist spat , lepsie povedane, same sa tahaju.. do postele..

nie neplace ako susedove deti, ktore mi behaju nad hlavou aj o polnoci..

ale celkovo , vzdy mali urcity rezim, a dodrzuju ho do teraz.; takze sposobilo ze nemam problem presne som vzdy vedela kedy budu jest alebo kedy budu hladne.. dalo s apekne vzdy naprogramovat svoj den

onio boli spokojne aj ja...

a spali mi obidvaja od 2 mesiaca celu noc..
nikdy s ami doteraz nebudi av noci s placom.. a nic podobne nepoznam co je vstavat k nim..

moj aznam to tiez tak praktikuje a mame asi stastie na deti.. nema ten problem.. 😉

brisalek
23. říj 2009

Ano erikasadek mate "stesti" nadeti. Spi od 2 mesicu celou noc a ty si myslis, ze je to tvoje zasluha. To vypovida dost o inteligenci i normalnim selskem rozumu s prominutim 🙂. Kazdy pediatr ti rekne, ze je to spis vyjimka a je to nefyziologicke. Proste mas z ruznych duvodu nadmerne spave deti. Tyhle deti jsou pak taky "kam je posadis tam sedim" chapu, ze pro maminku jeto pohoda a na chlubeni taky dobre, ale ja osobne bych o to zase tak nestala🙂. Mozna bys mela napsat manuual, jak kojit dite ve stejnou dobu, naucit ho spat stejne dlouho...a nebo by ti meli pujcit typ sousedova ditete, aby ses predvedla!!!

petulig
23. říj 2009

dik za rady, kazdy vravi inak, budem musiet asi skusit a uvidime. Jasne ze s tym papanim to bude podla malej, ale aspon to vecerne spanie som chcela nejak napravit. Aby som sa trosku mohla venovat aj ockovi. Nase uspavanie trva aj hodinu dve, co stale papame s kratkymi prestavkami ked si mala ptrebuje zdriemnut aby vladala dalej papat. Skusim to asi len s tym kupanim a casom sa uvidi.

jasminet
23. říj 2009

u nas jedine, co nejak zavana rezimom je kupanie a ranne vstavanie.
kupeme medzi pol siestou -siestou, skocime pozriet babinu o poschodie nizsie, napapame sa a o siedmej pol osmej spime.
niekedy noc prespime, niekedy sa mala raz zobudi na kojenie, niekedy je hore kazde 2 hodiny, ale vstavame pravidelne o siestej rano (teda mala, ja by som este spala 😀 )
cely den je u nas o improvizacii, ziadne pevne casy cohokolvek - nikdy neviem ci bude cez den spat pol hodinu, hodinu, kedy bude pytat jest. neviem si predstavit, ze mi decko reve a ja mu nedam najest, lebo este nie je cas...

ojo
23. říj 2009

brilasek...nechápu tvoje reakce na erikasadek...

můj malý taky nepláče...vůbec nevím co je to řev 😅 pořád se směje, má dobrou náladu...vydrží si dlouho hrát pod hrazdičkou otáčí se, povídá si, chodí spát ve stejně hodiny jak přes den, tak v noci a v noci vydrží spát taky od 20h až do 6h...a podle pediatra se vyvýjí normálně a výjimkou nejsme, znám spoustu maminek okolo, které taky mají hodně děti a spí celou noc... 😉

a moje kamarádka má ještě o necelý 2 měsíce mladšího syna a ten jí vydrží spát 12 hodin v kuse v noci 😕 🙂

já si spíš myslím, že na tom má hodně zásluhu, jak jsme se cítili v těhu, jestli jsme byli v pohodě, nebo tam byl nějaký stres...při stresu se prý rodí hyperaktivní děti, které pak často pláčou...
no jinak moje mamka říká, že jsem taky byla hodná, spávala jsem od 2 měsíců celou noc a taky jsme nebyli s bráchou uplakaný... 🙂

erikasadek
23. říj 2009

brilasek, moje deti nesedia kde ich dam, skor su poriadne sidla.. 😀
ale maju rezim spani aa jedenia v tu istu hodinu.. a sprchuju v tu istu hodinu..
ja tu nehovorim a pevenej vychove, toto nesmeis a toho sa nedotykaj.. 😀

kojit som nemohla bohuzial priroda bola , kruta.. ☹
ale zato s detmi robim roky a staram sa o ne.; takze este aj tebe by som mohla dat vela trikov ..
dokoonca deti ktore nemali ziaden rezim u svojich rodicov a boli komplikovane, ja som dala pomamy do poriadku , pomaly , a nie razne, ale pomaly jedenie a ine, spanie, rodicia mi len dakovali..

takze zvazuj slova..

ojo dakujem.. 🙂

erikasadek
23. říj 2009

este jedna poznamka, zijem v krajine, kde sa skor nekoji ako koji a tu je skor otazka typu , uz vam spi celu noc vo veku 3 mesiace, !!!!
a odpoved bude nie, oh este stale nie???
takze je to vsetko o zvykoch..

nasich koncinach davame skorop na nocnik tu neskkor ale zato deti na slovensku , neskoro spia cele noci..

kazdy ma nato iny recept..
ak je niekto v pohode a mu to tak vyhovuje tak preco nie... 😉

brisalek je to moja zasluha, ak s ati to podari s jednym dietatom , a tak kazdy mas stastie ale s dvoma..?
vsetko chce cas a trocha skusenosti a tych ja mam co sa tyka deti a tak som to pouzila v praxi.. na svojich
nie je na tom nic zle.

len nechapem ustipacne poznamky tvojho typu.. len preto ze niekomu sa nedari so svojim dietatom , urobit to co cita u inych to neznamena, ze hned budes dotycne napadat..

andu
23. říj 2009

Bré dpoledne mamky.

Nedá mi nereagovat na Brisalka 😉 Taky nemůžu souhlasit - Amélie spí cca 11 hodin od zhruba 3 měsíců a jak píše Erikasadek, ani moje dítko rozhodně není "kam ho posadíš, tam je" 😀 Ehm, už se snaží plazit, všechno zkoumá a je na můj vkus dooost akční 😀 Ale v noci, díky bohu!, spinká krásně 🙂

Ale zas oproti Ojo vím, co je to řev 😀

My máme od asi 6 týdnů zavedeno pravidelné koupání, nebo alespoň opláchnutí a převlíkání do pyžamka v koupelně v určitou hodinu. Původně to bylo kolem 9. hodiny, ale postupně jsme to posunuli na 19 hodinu. Taky jsem se snažila ukládat ji do postýlky po obědě a z toho pak nějak vyplynul i dopolední spánek. Je to celkem pravidelné, ale zas né tak, jak tu bylo zmíněno, že přesně na minutu 😲 😉

ojo
23. říj 2009

a ještě přihodím zkušenost, můj malý taky nedávno začal před každým spaním poplakávat, někdy pak usnul, ale někdy ne, začal i dýl usínat na noc 😕 😖 ..noce teda byli stejné....
když jsem přišla po měsíci na kontrolu, tak jsme zjistili, než malý přibral málo, takže mám málo mlíka ☹ ....což jsem skoro vůbec nepoznala, u prsu byl někdy i víc jak půl hodiny, sice když jsem ho dala krknout, tak chtěl jakoby plakat, ale pak něco zbestřil a už se smál 😅 ... pak jsem zjistila, že po 15min vše vypil a pak jen dudlal...nikdy hlady nespustil řev, spinkává pravidelně hodinu před krmením, takže když začal poplakávat, přisuzovala jsem to tomu, že nemůže zabrat...ale asi měl už prázdné bříško... 😨

začala jsem tedy dávat částečně UM a už je to jako dřív, usíná ani nevím jak a po pláči se zem slehla 🙂 🙂 a to vydrží koukat třeba i hodinu v kočáru a pak opravdu v tu samou hodinu pak usne 😵 😵 😵 a přibírá krááásně 😵

erikasadek 😉 tak hlavně, že naše rodiny jsou spokojené a šťastné... 🙂

erikasadek
23. říj 2009

andu , tak ja viem co je to rev.. 😀

hlavne teraz, v osudovom veku.. nie, nie nie.. 😀 😀 na vsetko nie;. 😀
ale inak pohoda.. ako deti.. 😉
ach uz aby mali 18 😀 😀 😀 😀

kinsen
23. říj 2009

Holky každé mimi je úplně jiné, náš prcek je celkem pohodář a nějaký režim u něj neplatí tedy kromě večerní kaše a koupání.To máme kolem sedmé. Jinak máme každých pár dní reřim úpně jiný, když jsem se mu snažila nějaký pořádný režim nastavit tak byl akorát mrzutý tak jsem to vzdala nechávám to na něm, a jak je panečku spokojený 🙂 🙂 A já taky protože mám spokojené mimnko 🙂