Pevný režim. Od kdy je dobré zvykat dítě na pevný režim?

kalo
14. zář 2007

holky, od kdy je dobré zvykat dítě na pevný režim? Tj.vykoupat a uložit ke spánku v určitou hodinu? Příjde mi, že když kojím každé 2-3hodiny, tak abych malou položila do postýlky, jakože už se jde spát, není (u nás) možné...každý den zaspáváme jinak...
Jaké jsou vaše zkušenosti? Od kdy dítě zvykat na pevný rytmus?

babulka123
23. říj 2009

u nas je to podobne ako u jaja257
ale .. doteraz pekne spavala doobeda dve hodky na obed tiez podobne a poobede 2-3 hod.
nieco sa zmenilo neviem co ale doobeda a na obed si da max pol - tristvrte hodinku a poobede sa potom nevie dospat.. neviete mi poradit ako to spravit aby spavala aspon cez obed viac?
dakujem moc krasne

janice8
20. únor 2014

Ahoj děvčata, potřebuju poradit....ráda bych vytvořila mému 2-měsíčnímu miminku večerní režim - koupání,spinkání atd. Ale nevím jak to udělat,aby vyšlo koupání a usínání každý den na zhruba stejný čas. Koupání a usínání totiž řídím podle krmení, a to je každý den v jinou dobu. Krmím přes den cca po 3 hodinách,v noci po 3-4 hodinách. Tedy tím pádem mi krmení vychází jeden den v 19 hod,druhý den např. v 20:30, jiný den ve 20 hod . Vždycky krmím mimčo hned po vykoupání - koupu cca 20 min před krmením-,takže krmení každý den večer po koupání v jinou dobu a tím pádem i uspávání. Jak to mám ujednotit na zhruba stejnou dobu? Nebo si mám stanovit čas,kdy chci koupat a holt nakrmit třeba potom ,jak mi to vyjde v určitý čas (každý den jinak),nebo já fakt nevím. Ale uspávat dítě stejně musím hned po jídle,nebo? přece ho neuspím a pak ho za hodinu nebudu budit na krmení? Fakt si nevím rady....všichni píšou,jak koupou každý den stejně,uspávají taky stejně...nechápu jak to dělají,vždyť to dítě přece přes den jí pokaždé v jinou dobu,,,tak to nemůže vycházet stejně.....fakt nechápu....poraďte prosím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😝 😝 😝 😝 😝 😝