Pevný režim. Od kdy je dobré zvykat dítě na pevný režim?

kalo
14. zář 2007

holky, od kdy je dobré zvykat dítě na pevný režim? Tj.vykoupat a uložit ke spánku v určitou hodinu? Příjde mi, že když kojím každé 2-3hodiny, tak abych malou položila do postýlky, jakože už se jde spát, není (u nás) možné...každý den zaspáváme jinak...
Jaké jsou vaše zkušenosti? Od kdy dítě zvykat na pevný rytmus?

beatrice.h
16. zář 2007

Naše beruška Beátka to měla tak - abych ji udělala nějaký režim, když byla mimi, tak nejdřív mi spávala do těch sedmi do večera - taky mi bylo líto ji budit, když tak pěkně spinkala, ale pak nám chodila spát kolem půl 11 😖 Tak jsem to zavrhla, nechala jsem ji spinkat do těch šesti, pak jsem ji jemně budila - a úplně bez pb, povykládaly jsme si, dala jsem ji do postýlky, kde si hrála s hrazdičkou, unavila se, okoupala se a šla hajat kolem osmé či půl deváté - a spinká úplně bez pb. Nyní je ji 13 měsíců - režim má takto - ráno vstává po půl 8 - buď jde kolem půl 11 do 12 spát, poobědvá, jde si hrát, pak zase má odpo siestu od 15 do 16 hod a pak abych ji nenarušila režim, ji jdu kolem sedmé koupat, dám kašičku a pak ještě mlíčko (nakojím ji - kojím jen už na večer) - usne a přenesu jen do postýlky - musí usnout do těch osmi. Zjistila jsem, že jakmile ji to protáhnu po osmé, tak mi neusne dřív než po půl 10 večer 😅 , tak musím vše stihnout tak, abych v 20 hod spokojeně spinkala a já si můžu odpočinout a dělat si svoje věci. 🙂 Je to naše zlatíčko - je moc hodná. Mít takové i druhé nebo třetí, tak jsem v pohodě. 🙂

aknela
17. zář 2007

Apricots, neboj nejsi sama, taky davam malou spat okolo seste. Pres den tez skoro nespi a od peti hodin zacina byt hodne mrzuta. O posouvani casu spanku nemuze byt ani rec, protoze kdyz jsem ho posunula, byla tak rozmrzela, ze nechtela spat vubec.

med
17. zář 2007

Ahojky, tak my to máme podobně jako Apricots. Akorát malou dávám spát mezi 7 a 8 hodinou. S denním režimem jsme měli ze začátku problém, ale asi ve 4 týdnech věku jsem si řekla, že takhle to dál nejde a zavedla jsem "přísnější" režim. Prostě chci mít v osm hodin klídek a kouknout se třeba na film. Takže do sedmi musí být malá vykoupaná, krmím během zpráv a pak jí šoupnu do postýlky, přivřu dveře do ložnice a jde se spát. Občas malá usne bez řevu, občas se řevem, ale každopádně už do ložnice nechodíme, protože by vyžadovala pozoronost. Ráda bych, aby se naučila usínat sama, je to strašná výhoda. Pak jí budím kolem 23 h. na krmení, pak se vzbudí na jídlo mezi 3 a 4 h a pak většinou až v 8 nebo v 9 ráno. A přes den je dopoledne vzhůru - to se jí věnuju - povídám si s ní, zpívám. Po obědě jdeme ven - to spí, pak jíme mezi třetí a čtvrtou hodinou a buď pak usne nebo ne, to už nechávám na ní. No a před sedmou koupačka.
Ten denní režim je hrozně důležitej jak pro mimi tak pro klid maminky. Já např. dokud jsme neměli denní režim byla furt vystresovaná, aby se mi náhodou nevzbudila hlady někde venku, u doktora atd...
Takhle přesně vím, na kolikátou hodinu si můžu dohodnout sraz s kamarádkou nebo třeba doktora.

kupinka
17. zář 2007

Apricots-vůbec bych to neměnila,Kuba pokud není do těch 19,15 v postýlce,tak pak už mi neusne. Pak spinká až do těch 4-5ráno,pak až do těch 9h a jsem z toho nadšená. Nech to tak jak to máte,pokud to budeš posouvat,bude tak akorát protivná a unavená. Pokud Ti to vyhovuje,tak je to o.k. 😉

sonije
19. zář 2007

Ahojky, nám si dvouměsíční Adámek udělal režim tak nějak sám po tom šestineddělí a i když se mu občas nechce, tak ho už v něm pevně držím.. Dopoledne vydrží tak 4 hoďky vzhůru a chce 2 papání (máme UM), pak ale kolem poledne zabere a spí tak do čtyř plus mínus půl hoďky.. No a po papání procházce, při které nespí, v 18:30 koupeme, napapá se a tak do 20:00 usíná. Spí tak do jedný, ale někdy klidně do tří, napapá se a pak zase vydrží do těch 7 až 8 hodin.. Pomalu se i přes ten den začínají ty časy srovnávat..

germik
22. říj 2009

ahoj holky, je možné aby malo dieta 100% denný režim? Som sa od známej dozvedela,že ona malej dáva papat presne na minutu, každý den su o 15hod na prechádzke,takže 14:59 už štartuje výťah...atď..Bola som z toho dost "vygulená", pretože to si u nás neviem predstavit. Papáme každé 3 hoďky,ale nie je to presne na minutu,rozdiel i cca 1/2 hodinky a spánok tiež nemá stále rovnaký,i ked už budeme mat 8 mesiacov. Niekedy spinká hodinu,niekedy dlhšie a niekedy je po 20 minutach ako rybička..Tiež si neviem predstavit tak presné dodržiavanie režimu,ked máme i nejaké aktivity /chodíme cvičit,plávat/ K tomu nám teraz rastú zúbky a tým sa zase spánok zmenil 😒 Takže ako je to vlastne? Je to normálne že sa režim dodržiava približne alebo by sa malo presne na minútku?

shaula
22. říj 2009

Germik, v klidu, děláš to dobře 🙂 Každému dítěti vyhovuje něco jiného, ale dodržování přesně na minutu je spíš úchylka matky než zvyk dítěte 😉 Kamarádka to teda dost přehání... To jako když jí dítě brečí hlady, tak se na něj jen dívá s hodinkami v ruce a čeká na předepsaný čas? 😕

jabber
22. říj 2009

germik - souhlasím se shaulou 🙂 A kamarádka mi připadá lehce vyšinutá 😉

lorrien
22. říj 2009

tiež si myslím že je to divné..my máme už aky taky režim dna ale tiež s hodinovými odchylkami..niekedy doobeda mala spinká polhodinku niekedy hodinu a pol..aj vecer to mame take niekedy ideme spat o pol7 a inokedy o pol8..myslim si ze je to normalne

adrolka
22. říj 2009

čaute. presne na minutu režim je blbosť. Ale mať pevný režim rozhodne ano. Ja by som bez neho už bola asi na psychiatrii 😀 Nám to funguje od narodenia 😉

berus222
22. říj 2009

my mame rezim dna skoro rovnaky uz asi 3 mesiace. mal aj v noci, ale teraz vobec. teraz je hore kazdu pol hodinu, co ja uz nezvladam. a s jedenim je to tiez divoke. raz papa pekne, inokedy nechce. a nutit ho spat alebo jest na minutu presne je chore.

smardik
22. říj 2009

germik mám kamarádku a ta má taky s dcerou takový režim a malá bude mít rok

shaula ta kamarádka o které to píšu to tak dělá, malá vedle ní řve hlady ale má smůlu musí počkat až bude její čas, nedá ji to ani o minutu dřív. Stojí vedle ní a dívá se na hodinky a až odbude určitá hodina dá ji jíst

germik
22. říj 2009

ježiši,tak to som si myslela,že taká šibnutá existuje len jedna....a takých ženských bude asi viac 😝 Aby malá vedla mna plakala a ja jej nedala napapat,lebo nie je ten správny čas, no comment... Ved aj ja si dám niekedy neplánovane neskoro večer chlebík pretože mám hlad 😀 Viacmenej i my máme večer stabilný režim /o 1930 okupana,potom papat a do osmej spinka/, ale cez den sa to vždy nejak plus mínus o pol hodinky mení..Díky holky,ste ma utvrdili v tom,že robím správne, hlavne podla cítenia a potrieb malej

jabber
22. říj 2009

smardik 😕 😅 a jinak se ta kamarádka projevuje normálně? 😅 protože tohle by se dalo léčit, si myslím 😀

jabber
22. říj 2009

smardik - to by mě zajímalo, jak to řeší se změnou času 😀 😝

smardik
22. říj 2009

jabber já ti ani nevím, mě už u ní nepřekvapí nic, mají pevný režim na minutu a i stejné jídla-v pondělí to, úterý to a nic jiného neexistuje, od 8měsíců ji dává stravu co mají oni včetně soli, koření (jahody, med, tvaroh měla někdy v půl roce), od půl roku ji dává na nočník, už dostala i facku přede mnou-podle mě za nic takže si udělej obrázek sama. Jak to bude řešit se změnou času nemám zdání

svataterezicka
22. říj 2009

By mě zajímalo jestli chodi cela rodinka i ve stanovenou dobu curat a kakat..... 😲

janeyzelvicka
22. říj 2009

Takový vojenský režim 😀 😀 svataterezicka, jestli jo, pak by bylo dobré zkusit to s projímadlem 😀 😀 😀
a jíst celé dětství 7 jídel dokola, přesně na minutu, být tím dítětem, zvencnu se 😠 😖

dianka08
22. říj 2009

Hm, to su ine uchylky... 😝
ale aj ja poznam jednu, ktora teda okrem toho, ze jej mala musi jest, spat,budit sa, hrat sa , ist na prechadzku v presne stanoveny cas...tak ona napr. v pondelok utiera prach a ide na nakup do Tesca, v utorok zehli a nakupi v Bille, v stredu umyva Wc a kupelnu a nakupuje v Kauflaci,...kazdy tzd. robi kazdy den to iste...baby, to je rezim v velkym R...v kasarnach sa este maju co ucit
😀

janeyzelvicka
22. říj 2009

Tak že má zavedený režím na uklízení v domácnosti není zas až tak špatné, znám lidi, co podle toho jedou a chválí si to, ráno se probudí a ví, že je středa, takže dneska budou jánevím utírat prach v celém bytě a nebudou přemýšlet, kdy vysávat, protože se to dělá zítra. Jasně, že pokud někdo někam nadrobí, tak to asi každý vysaje. Já si říkám, že mě by to celkem pomohlo, protože celkově mi připadá že domácnost mám ve zmatku, přemýšlím, kdy jsem naposledy převlíkala povlečení, čistila vanu atd. a systém by mi pomohl. Protože domácnost je to, čemu můžeme vládnout. I když to rozdělení supermarketů je zajímavé 😅 😝
Ale neměli bychom vládnout dětem, tak, že když řvou hlady, tak musí počkat půlhodinu a hrát si každý den ve stejnou dobu...

dianka08
22. říj 2009

S tym upratovanim suhlasim s tebou, len som tym chcela povedat - asi som to nedostatocne napisala - ze ona vyslovene nezvlada akekolvek vybocenie z toho systemu...nezvlada, ked sa dieta v noci budi, lebo ma prespat celu noc, nezvlada, ze ma ist s dietatom na vysetrenie k lekarke, ale jej dieta v tuto hodinu musi spat a pod....a samozrejme, ak jej dieta nezje nic z obeda, lebo nema chut a pod., tak dalsie jedlo dostane presne o 3 hodiny...presne...

janeyzelvicka
22. říj 2009

Tak jsme se shodly 🙂 přijde mi to na hlavu. Celé dítě je vybočení ze systému 🙂

vinifera
22. říj 2009

S tým upratovaním súhlasím aj ja. Dobrý systém len sa mi ho nechce zaviesť🙂)

S tým ostatným už nie. Veď je v strese aj ona, keď jej niečo nevychádza podľa plánu a o tom chúdati dieťati ani nehovorím 🤐

Inak vám závidím ženy. Teda to, že vám mimiňáci chodia spať o 7 mej. Nehrozí.
Kúpeme sa ráno a nie každý den. Kúpať večer bola hotová katastrofa. Bol potom večer stráášne zlý. Zaspával aj o jednej vnoci. Tak sme to prehodili na ráno a ťažká pohoda. Konečne si zvykol spať aspon doobeda. Okolo pol deviatej vstávame. Napapáme pohráme a ideme tak okolo 10.30 búvať. Poprípade ešte pred búvaním okúpeme. Poobede nechce spávať vôbec. No a chodievame spávať večer o 23 hod. 😖 To akože keď má dobrý den. Ked má zlý deň tak v pohode o polnoci. 😠 Tam je bez šance dať ho do postielky a odísť. Bude revať jak pavián a ja teda nezastávam medótu nechať vyrevať. Vnoci sme tak ešte 2 - 3 krát hore. Kojíme sa. A nakoľko nám idú zuby tak si ich vnoci na mne aj obrusuje 🙄 Neprišla som na systém ako dať dieťa spať o osmej. Ono je to asi aj po rodičoch. Tiež chodím spávať o jednej vnoci. A drahý tak o 23 - 24 hod. Tiež by som rada mala voľný večer. No ale môjmu mimiňákovi proste nejde vysvetliť, že iné detičky už dávno spia 😀

janeyzelvicka
22. říj 2009

Vinifera, soucítím s tebou. Byla jsem na tom naprosto stejně. Malá taky vstávala kolem 9, přes den si zdřímla, tak hodinku, občas vůbec ne, a večer jsme chodili spát v 11, všichni, my úplně mrtví. Taky nezastávám metodu nechat vyřvat, takže jsme tak fungovali. Na druhou stranu, říkala jsem si, pořád lepší, než aby chodil spát třeba v 8, ale vstával o půl 6 ráno 😀 V noci se taky budila a vlastně budí se doteď. Ale posledních pár týdnů, co začla chodit, a je toho hodně na objevování, najednou chodí spát dřív. Sama chce. Ne že by vlezla do postýlky a usla, ale prostě je vidět, že se jí chce spát, tak ji jen opláchnem, dáme do postýlky, manžel čte pohádku a ona přitom usne. Neříkám, že to je v 7 večer, ale tak kolem 9, a to už zní líp než 11 nebo půlnoc, ne? Tak držím palce, at je to u vás podobné 😉 😉

vinifera
22. říj 2009

Tak si ma potešila janeyzelvicka. 🙂 Tak ešte chvíľu vydržíme. Však čo nám iné ostáva, však 😀

janeyzelvicka
22. říj 2009

Vyděržaj pijaněr 😀 😀

cestovatelkaandrea
22. říj 2009

Vinifera tak ti zelam pevne nervy aj nadalej.
Nas drobec uz po narodeni sa akosi sam nastavil,tak ze v noci dobre spaval. Az na nocne kojenie 2x pocas noci spal od 22hod do nejakej 7.30 hod. Ked mal tak cca tri mesiace tak uz dokazal prespat aj sest hodin bez papania, tak sme ho nechali spat od tej 21-22 hod do tej 3-4 hod a potom papal. Potom bol hodinku hore a opat zaspal do nejakej osmej.
Teraz ked ma rok chodi spavat okolo 19.30-20.30 a spi do tej 6.00 rano. Samozrejme ze v noci sa sem tam preberie ale vacsinou mu staci podat dudlik alebo napit par glgov vodicky a spi dalej.
Horsie to bolo ked mu isli zubky, vtedy bol v noci nervoznejsi a spal dost zle. Ale to asi kazde dieta.

klematis
22. říj 2009

ahojky, my jsme teda nikdy neměli režim přesně na minutu, ale večer malý usínal tak do devíti hodin a budil se kolem druhé, třetí. Jenomže posledních pár dní mám co dělat abych ho uspala do jedenácti, je večer jak z divokých vajec a když konečně usne tak se do hodiny vzbudí se strašným křikem a pak se takhle plačky budí skoro každou hodinu a nedá se uklidnit ani prsem, ani dudlíkem a ni pochováním. Po chvíli ho to přejde a zas usne, ale já netuším co ho trápí, nikdy takhle nevyváděl a už jsem z toho dost unavená. Ráno vstáváme až v osum a v devět už zase spí do deseti a pak je schopný prospat půlku odpoledne, navečer si ještě na pár minut zdřímne a pak je divočina. Zoubky mu zatím nelezou, koupila jsem i kaši na dobrou noc, zkusila jsem mu v noci dát um. mléko, jestli třeba není hladný a moje mu nestačí a nic nepomáhá. Nemáte některá zkušenost s něčím podobným? 🙂

cestovatelkaandrea
22. říj 2009

klematis a nie je taky preto lebo vela spi pocas dna ako pises? skus ho viac zabavat pocas dna aby sa viac unavil. mozno potom ti vecer zaspi skor.

jabber
22. říj 2009

smardik 😕 😅 chudák dítě 😅 z dětství si bude pamatovat jen to, jak stojí vedle maminky, brečí hlady a maminka kouká na hodinky 😅

dianka - taky dobrý 😅 nevím, jestli se mám smát nebo brečet, chudáci děti 😅

Hlavně aby ty maminky včas pochopily, že jednou ten zavedený režim změnit musí a nenutily takhle děti až do puberty 😝 😀