Pevný režim. Od kdy je dobré zvykat dítě na pevný režim?

kalo
14. zář 2007

holky, od kdy je dobré zvykat dítě na pevný režim? Tj.vykoupat a uložit ke spánku v určitou hodinu? Příjde mi, že když kojím každé 2-3hodiny, tak abych malou položila do postýlky, jakože už se jde spát, není (u nás) možné...každý den zaspáváme jinak...
Jaké jsou vaše zkušenosti? Od kdy dítě zvykat na pevný rytmus?

janeyzelvicka
23. říj 2009

Přesně tak, naše malá je taky pohodové usměvavé miminko, a to asi hlavně proto, že jsme ji nenacpali a tudíž ani necpali do nějakého režimu. Jednou spala odpoledne dvě hodiny, jednou dvacet minut, jednou šla spát večer v 7, jednou v 10. Jednou ve 12 jedla, podruhé ani sousto, tak jsem to zkusila o půlhodiny později...
Jakýkoli pokus o urovnání byl odměněn řevem 😀 Takže jsme toho nechali, ona si to postupně upravila sama a všichni jsme spokojení.

celine
23. říj 2009

Aj ja sa priklanam k nazoru, ze nasilu budovat pevny rezim, nema vyznam. Mozno su deticky, ktore sa prisposobia, ale nas maly, presne ako pisala janeyzelvicka, raz spi hodinu, raz spi 20 minut a to sa potom tazko nieco buduje. Jedine vecer sa snazime dat ho spat vzdy okolo 19:00. Aj s jedenim je problem. Niekedy vydrzi 3 hodiny nejest a napriklad dnes rano plakal od hladu uz po hodine. Takze my nemame pevny rezim cez den. Ked sa vypyta spinkat, tak ho dam spinkat a tak isto je to s jedenim. A musim povedat, ze je spokojny.

erikasadek
23. říj 2009

ojo , jasne o to ide, ved sa tu nikto nesnazi nahovorit ze to co robi je najlepsie, ale len vymienat skusenosti ze?
inak baby , zase nemylte si , vojensky rezim a detskym pevnym rezimom..

kazde dieta by malo mat urcity rezim, ale nie, na minutu presne vypocitany.. 😀

taky aby to vyhovovalo obom stranam.; ale tiez su veci ktore treba trosku respektovat.. 😉

rezimu zdar drzte sa.. 😉

stastne detisky prajem.. 😉

klematis
23. říj 2009

Ahojky, tak u nás byla včera v noci velká změna - držela jsem malého vzhůru od čtyř hodin, večer jsem ho nacpala kaší na dobrou noc, večer usnul v devět, vzbudil se cice za hodinu, protože jsem odešla do sprchy(spí se mnou v posteli), ale o půl jedenácté už zase chrupkal a spinkal až do 02.15!!!!! Napil se z prsu, hned usnul a pak se vzbudil o půl paté zas napití a vstávali jsem před sedmou. Uvidíme co bude dneska, ale rozhodně měníme režim-místo tří spaní přes den jen dvě a to nejpozdějc do čtyř. 😀

cestovatelkaandrea
23. říj 2009

klematis tak to je super. asi mu fakt staci spat iba dvakrat v priebehu dna 🙂
mne nas maly spaval dva krat za den od siedmeho mesiaca. Vzdy tak po 2-2.5 hodinke. Teraz po roku to skracuje na 1.5 hodinky 2x denne.
Inak hodime ti sem link na spankovy rezim babatiek, len tak orientacne.

cestovatelkaandrea
23. říj 2009

klematis len tak orientacne kukni 😉
http://www.baby-web.sk/Clanky/a466-Spanok-cez-d...

klematis
23. říj 2009

Díky, dívala jsem se na tu tabulku a je tam, že půlroční mimčo má spat dvakrát a večer jít do hajan mezi 19-20. Zkusím mu to ještě posunout ať zbytečně moc neponocuje 🙂

marooshka
23. říj 2009

ahoj holky, my teda s malým režim máme a jsem ráda. Ale prostě to tak vyplynulo, žádný násilný budování režimu. A hlavně ho nemáme na minutu 😀
Ráno vstává kolem půl 7., dostane mlíko, potom kolem 9. malou sváču, pak usne, někdy na půl hoďky, někdy na hodinu a půl. Kolem 11 má mlíko, pak jdem na procházku, kolem půl 2. má jídlo(zeleninu, maso atd.) a jde spát. Spí do 4, dá si mlíko, pak si hraje nebo jdem ještě ven, před 7. koupání, pak kaše a spinkat. Usne sám, někdy hned, někdy do půl hodinky a spí celou noc až do půl 7.(samo že někdy se vzbudí v 6, nebo i dřív, ale jen tak si tam povídá a válí se a čeká až pro něj přijdu)

cestovatelkaandrea
23. říj 2009

ale uplne sa tej tabulky nemusis drzat. napr ten nas nikdy nechodil spavat vecer okolo 19.00. do roka to bolo skor medzi 20.00-21.00 a tu hodinu co mal spat vecer si prespal cez den. vecer nikdy nepotreboval spat az tak vela v kuse ako pisu v tej tabulke.
ale fakt je ten, ze ja som ho ani nikdy moc nenutila chodit spavat v urcitu hodinu. on mal ten rezim akosi vybudovany sam od seba. az teraz ked ma rok tak chodime s nim spat okolo 19.30. niekedy zaspi hned a niekedy este vystraja hodinu 🙂

vinifera
23. říj 2009

erikasadek tak prepáč. Ja som v nejakej téme čítala, že máš dieťa autistu. A asi som si to zle zapamätala. To sa mi stalo prvý krát tu na koníku. No čo už. Všetko je jednou poprvé...

erikasadek
23. říj 2009

NEVADI JA SA NEHNEVAM;;
asi si citala , v teme ockovanie, robime testy.. ale on nema klasicke spravanie autistu ako poznas s filmov.. 😉

ak s apotvrdi tak to bude lahke.. 😉 autizmus. teda , uvidime;. ☹

vinifera
23. říj 2009

Aha. Tak som nebola až tak mimo... Tak prajem veľa dobrých správ.

germik
23. říj 2009

holky,vy ste teda prípady 😀 už sa nehadajte 😀 tu nešlo o to,či má dieta nejaký režim alebo vobec nie, ale ak ho má či sa dodržiava presneee na minutku a či je to normálne. Osobne si myslím že aspon ako taký režim pre dieta i ostatných je výhoda, ale nie presne na minutu!!!! Pretože ak dávam malú spinkat každý den v PRIBLIžNE rovnakú dobu, malá je už unavená a zvyknutá že v ten daný čas chodí spinkat a s papaním je to podobné,viem,že papa v PRIBLIžNE rovnaký čas a hlavne odvtedy čo sme na príkrmoch /ale v začiatkoch,ked som len kojila, nam žiadny režim na papanie neexistoval,kojila som vtedy,ked si malá zapýtala/

Klematis - držím palce,neboj,bude stále lepšie 😀 Mne tiež malá lepšie v noci spinká,odkedy má len 2 denné spánky a cca od 4hod poobede je hore. Začali sme 2x spinkavat ked mala asi 6,5 mesiaca..ako vy teraz 😎

klematis
23. říj 2009

úplně se jí řídit nebudu 🙂, připadá mi to spaní v noci moc dlouho v kuse, jen ho zkusím uspat už kolem osmé , ať máme trochu klidu aspoň večer i pro sebe 😀

janeyzelvicka
23. říj 2009

klematis, dělej hlavně tak, jak cítíš, ty znáš svoje mimčo nejlíp a vyprdni se na tabulky, neříkám, že se nemáme řídit moderními výzkumy atd., ale přijde mi to něco jako tabulka růstu zubů, taky je to prostě úplně jinak 😅 Ty znáš miminko nejlíp, víš, co potřebuje 🙂
Super že ta noc u vás byla pohodová 🙂

Hmm, podle tabulky by moje "mimčo" mělo vstávat zhruba v 6, spát od půl 10 do 11 a od 2 do 3 a večer spát od 7. Tak jsem se aspoň pobavila 🙂
Zrovna teď jsem se pokoušela uspávat a uspala jsem samu sebe 😀 tak hodně zdaru 😉 😉

germik
23. říj 2009

suhlasim s janeyzelvicka - každá maminka by mala robit podla pocitov - čo je pre babo naj naj 😀

cestovatelkaandrea
23. říj 2009

jane - ale ved ta tabulka je orientacna 🙂 tak z toho nerob vedu. je to pre mamicky len aby tak orientacne vedeli aky rezim babatka asi mozu ocakavat. nikto tam nepise ze vtedy a vtedy musi dieta spat
a ta tabulka nebola zostavena len tak, ze si niekto povedal, ze vtedy ma dieta spat. ale asi podla nejakych statistickych udajov 😉

klematis no aj mne sa zda to nocne spanie dlhe. aj ked nas maly kojeny priamo z prsnika nebol ale vydrzal po vypiti flasky MM spat tak cca 6-7 hodin. Ale to asi preto, ze si vzdy vedel potiahnut riadnu davku MM.

klematis
23. říj 2009

jasně že nebudu prcka do ničeho nutit, jen si to musíme zařídit trošku jinak než jsme to do teď měli 🙂

a noc sice pohodová byla, ale pro mimísa, já jsem z blbého zvyku byla skoro celou noc vzhůru a sledovala jsem ho a kontrolovala, protože se mi nechtělo věřit, že tak krásně spí 😀

cestovatelkaandrea
23. říj 2009

klematis aj ja to niekedy robim, dokonca aj teraz ked ma viac ako rok 😉

janeyzelvicka
23. říj 2009

Cestovatelkaandrea: já z toho nedělám vědu, jen říkám, že všechno podle tabulek řídit nejde, a kdo na to moc dá, tak je pak akorát vystreslý, pokud to nejde dle řádu 😉
A ta tabulka se jmenuje "jak dlouho má dítě spát", což je takové ne přímo rozkazovací, ale jde tam cítit to "mělo by"... ale to je jen můj názor.

shaula
23. říj 2009

Ta tabulka mi přijde trošku mimo - podle ní by měl být jen jeden denní spánek až ve dvou letech... 😀 Naši kluci spí jednou denně od 11 měsíců a co mám kamarádky se stejně starými dětmi, tak jim po roce taky už spí jen jednou denně...
Podle mě jde spíš o to, že by dítě za 24 hodin mělo naspat určitý čas, ale jak je konkrétně rozložený, je úplně jedno, to záleží na konkrétním dítěti. 😉

cestovatelkaandrea
23. říj 2009

shaula- moj maly ma 13mesiacov a spi dva krat denne a asi tak skoro ani raz denne spat nebude. a su na tom asi vsetky deti v jeho veku v skolke kam chodi.
je to asi ako s tymi zubami ako pise jane. vsade pisu ze detom maju vyjst prve zubky v obdobi 6 mesiacov a nasmu malemu sa prvy prerezal az okolo deviateho mesiaca.

jane- v tom clanku je napisane: "V tabuľke na tejto strane uvádzame, ako sa môže vyvíjať spánkový režim." preto to beriem ako orientacne. Shaula ma asi pravdu, ze zalezi skor na tom kolko dieta naspi za cely den.

janeyzelvicka
23. říj 2009

andrea, aha, tak já ten článek až tak dalece nezkoumala, četla jsem ho myslím už kdysi dávno.
Prostě to má každý se spánkem, dobou i délkou jinak, děti i dospělí 🙂

brisalek
23. říj 2009

Proc jsem to psala tak ostre, protoze Erilsadek se vyjadruje tak, ze maminky, ktere nemaji deti jako ona to delaji spatne a je to jejich chyba!!! A znova opakuje, ze je to jeji zasluha 😀 😒 . Ano dve deti, ale stejnych rodicu🙂, takze asi stejne povahy...
Apak teprve priznava, ze niky nekojila...asi taky nikdy nevidela dite s tichym refluxem...atd., atd.
Je to stejne jako kdyz hubeny chlap, kterys ni 10knedliku a pul plechu buchet a jeste zhubne, protoze byl na prochazce uci zenu, ktera dennecvici , malo ji a jen se podiva na zakusek pribere, drzet dietu🙂
Kazde dite je proste jine...souhlasim, ze urcite zalezi na pohode mamky v tehu i pak a naspouste jinychveci, da se jich taky spousta vyzkouset, ale to ze dite na sunaru spi celou noc opravdu nebude maminky zasluha.

Plac je jedinou vyjadrovaci schopnosti ditete a pokud moje vuuubec nezabrecelo(nemyslim rev porad...) tak bych se ptala, jestli mu neco neni.

Znam ve svem okoli jen jedno kojene dite, co spalo ve 2 mesicich celou noc...ve 3 lezelo na gauci a koukalo bez zhnuti 2hod na jednu hracku a v 10m se plazilo, ne sedelo nebo dokonce chodilo jako spousta jinych....Netvrdim, ze je to pravidlo, ale normalni je tak 3-6hod. U kojenych podootykam. Dalsi vec je porodni vaha a donosenost.Nedonosene s 2500kg taky spi a na jidlo se ho musi budit.....

erikasadek
23. říj 2009

BRISALEK si trapna, si na mna zasadla..
som na svoje deti pysna, a, je to ja moj azasluha..

kojila som len 2 mesiace, bohuzial viem co je to..
josh mal reflux a poriadny ktory skoncil, s alergiou na BKM..

kristovy rany, ja neviem ake deti ty poznas 😀

same, neake , tiche.. 😀

nikdy som nepovedala ze robis niekde chybu!! clovece nauc sa citat..
lan som sa pridala do partie zine, ktore maju deti a srezimom.. tot vsio ze ty hladas hadku to j etvoja vec..

asi si zabudl acitat ze 8 rokov s astaram aj o cuzdi edeti.. 😀

a ktore mali vseliake diagnozi. vsetko sa da ked sa chce..
je to vec matka a dieta...
vzajomny harmonicky vztah..

vidis svoje skusenosti mam mozes sa len pytat.. 😀 😀

naozaj nem ato cenu, ak sa niekto chce hadat tak si tu palicu najde a hned bije nou. ze??
brisalek..

ojo
23. říj 2009

brilasku, mě teda vůbec nepřišlo, že by tady někdo osočoval druhého, že to dělá špatně... 😕

a nevím, proč by se jako maminka nemohla pochválit, že má hodné dítě...vždyť na tom neni nic špatnýho...kdybych si nemyslela, že je to mou zásluhou, že se má dítě dobře, tak mám asi sebevědomí někde na podlaze 😅
třeba při kojení, když jsem po porodu dala do pusy musli a malýho druhý den bolelo bříško (to teda plakal ) tak jsem to vyřadila a byla to moje zásluha, že mu pak bylo dobře 😉 no a taky samozřejmě, že občas Tomík zaplakal, ale neni to uřvaný typ, spíš jako natahuje a pofňukává, ale nespustí řev 😉

klematis, tak super, snad vám to začne dobře klapat 😉

můj Tomáš teda přes den spí 3x, ale vždy jen na hodinu...takže přes den naspí dohromady tak 3 hodiny a na noc usíná po 20h, ve 22h ještě otevře oko na kojo a pak se vzbudí mezi 5-6h a pak chrníme ještě tak do 8-9h 🙂

erikasadek
23. říj 2009

este jedna vec ty vo svojom okoli mas asi take cudne deti.. 😒

ale ja zase, mam v okoli deti podobne mojim, ktore prekypuju energiou na rozdavanie..
a predsa spia v urcity cas, a papaju v urcity cas a su dokonca aj inteligentne.. 😀

proste huncuti prvej triedy.. 😀

co poviete ostatne mamicky aj vy mate take ze?? 😉 😀

maart
23. říj 2009

Brisalek....jak jsi to myslela s tema dvouma detma od stejnych rodicu? 😕 ...ze jako maji tedy stejne povahy? 😅

shaula
23. říj 2009

Musím se trochu zastat Brisalek - napsala to sice velmi neomaleně, ale má v některých věcech pravdu. To, že dítě Erikasadek nebo kohokoli jiného spí od 2 měsíců celou noc, je rozhodně povahou dítěte, ne zásluhou matky... A ač uznávám, že jistý režim je zapotřebí a ku prospěchu dítěte i rodičů, tak rozhodně se nedá přesný režim zavést od narození. A to obzvlášť u kojených dětí. Toť můj názor. Je jasné, že časem se postupně k nějakému režimu každý dopracuje, tak, ať to vyhovuje rodičům i dětem. A rozhodně neuznávám, když děti běhají ještě o půlnoci, ale taky ne každé dítě položíte do postýlky a ono hned spí, že.

jaja257
23. říj 2009

Tak ja si myslim, ze spravanie dietatka sa da do urcitej miery ovplyvnit. My sme s rezimom zacali uz v porodnici 😀 vdaka sestrickam, kttore mi nechceli dat mlieko, ked bola mala hladna, ja som mlieko nemala aj ked som o dusu prikladala, tak mala vyrevovala aj 2 hodiny od hladu a tak sa zacal rezim 😖
Ked sme prisli domov, tak uz dostala ked si pytala, ale nejak jej to ostalo, ze asi kazde 3 hodiny. V noci spala od narodenia v kuse aj 6 az 7 hodin a ked som jubudila na jedlo,tak zurila, ani to nezjedla, tak som ju nechala tak, nech si robi po svojom. Ostalo jej to do dnes. Pritom je to akcne dieta, prave sa snazi sama postavi, ale nie s oporou ale sama zo zeme, cez den spinka 2 krat, ak sa to da nazvat spanim. Len co je moja zasluha, kazdy den spinkame, papame priblizne v rovnalom case, nacasovala som ju 😀 .
A vecer, najskor chodila spinkat o 6 a teraz o 8. Aj to si urcila sama, ale ja to dodrzujem a ked sa pytaa skor, tak iide ale neskor jej nedovolim. 😀