Pískoviště. Necháte děti dělat, co je napadne?

suki
18. dub 2009

Tak jsem s malou začala chodit na píseček samozřejmě a ona to miluje a já vlastně taky.Chtěla bych vědět, jak probíhají vaše návštěvy písečku....necháte dětičky hezky samostatně dělat, co je napadne, půjčujete bábovky a půjuíjí si od vás bábovky? Ptám se proto, že nám se stalo několikrát, že si chtěla Nikča něco půjčit a maminka prostě běžela a říkala...."to neber, to je naše" a pod. Já třeba malou fakt nechám, ať si pujčí a zárověň jí učím, že i ona pak má půjčit bábovičky nebo tříkolku....Taky jí dost nechávám volný prostor a nechám jí, ať si věci vyřídí sama, pokud jí teda jiný malinký človíček nějak neohrožuje na zdraví. A co vy? Jaké máte zážitky z písečku vy a jak celkově hodnotíté různé situace, které prostě k písečku patří? 🙂 😉

mudr.
18. dub 2009

ahoj suki, tak my kdyz jsme chodili na pisek, tak se mi nikdy nestalo, ze by jsme nepujcili babovky a nebo nekdo nam... to jsi spis asi natrefila na "jinou" maminku 😅 je dobre deti ucit, ze se muzou podelit a pujcit hracky druhym a zaroven si pujcit po "zeptani se" od druhych 😉 a my ze jsme se pak schazivaly stejne maminky, tak jsme byly zvykle, ze si kazdy mohl pujcit hracku jakou chtel . nekdy byly samozrejme "boje" mezi detickama jako tahanice a plac a tak, ale hodne take zalezi na maminkach, jak se k tomu postavi. my jsme nikdy problem nemely. tak drzim pesticky a hodne krasnych chvilek prozite s nikolkou 😉 😵

skuli
18. dub 2009

Taky nechám malou ať si půjčuje bábovky a hlavně balony,které miluje a samozřejmě taky půjčíme všechno všem.Jen když vidím,že se to dítku moc nelíbí,že mu Martinka něco sebrala,tak přijdu a zakročím podle toho,jak je to dítě staré.Když je větší a má rozum z toho,tak mu řeknu,ať si půjčí něco našeho a když je to taky prcek,který by to nechápal,tak Martinku vezmu pryč a nějak zabavím,že na to hned zapomene.Ona je teď ve věku,že bere všechno všem.Ale zase není lakomá a sama půjčí.Je to sranda pozorovat ty prcky,jak se mezi sebou domlouvají.My máme za barákem dětské hřiště,krásné,velké,moderní.Je to rozdělené pro malé a větší děti.Jsme tam skoro každý den.Jen mě štve,že Martinka dává do pusy kamínky co tam jsou,není tam písek.Vždycky mi to ale přijde ukázat a vyplivne to přede mnou,provokuje mě tím 😀

suki
autor
19. dub 2009

Ahoj holky, právě já taky učím Nikolku a příjde mi normální, že by měla půjčovat hračky všem, ale byly jsme na písečku a Nikolka šla za holčičkou tak stejně starou a půjčila si bábovičku....holčička začala plakat, přiletěla maminka a ať to té holčičce vrátí, tak Nikolka jí to vrátila a za chvilku byla zase u ní a zase jí něco brala - prostě normálka a tak maminka normálně všechno posbírala a řekla, že jdou domů 😅 😅 😅

A tady u nás mi příjde, že se to dost řeší...maminky si děti hlídají, nenechají je vůbec nic samostatně dělat 😲

A jinak Nikča teď začala sypat dětem písek na hlavu, tak to teď nevím moc , jak řešit...samozřejmě příjdu, řeknu NE, ale za minutu už má zase nějaký dítě písek na hlavě 😀 😅

janulle22
19. dub 2009

suki tak s tim piskem je to ftipny... 😀 ale zase dokazu vzit do opacne situace ... asi by se mi nelibiklo kdyby adovi nekdo hazel pisek na hlavu...co se tyce babovicek tak to je mi jedno to bych neresila...

stalo se nam ze sme byly na pisku a od zname syn si chtel pucit auto od asi 4leteho kluka a ten kluk zacal jecet at mu ho nebere ze je jen jeho...a jeho matka stala a smala se tomu...na liskanec...

a nam se stalo ze sme byli u kamosky a oni maji mensi dvur pro asi 6bytu a vylezla od zname dcera 8let a mela balon a ada si ho chtel pujcit a tak za ni porad behal a ona schvalne utikala... pak si sedla a ada se dotknul balonu a ona no fuuuuj jeste mi ho zaspinis tak sem adovi rekla at si jde hrat se svym balonem no rev jak hrom tak sem adovi rekla ze holcicka je lakoma a ona bezela domu zalovat... 😠 rozmazlenej smrad jako jeji matka...

nobody
19. dub 2009

bolí mě hlava, když mě lidi mlátí na písečku lopatičkam 😠

nobody
19. dub 2009

Nikča je šikulka, písek se sypat musí 😝

nobody
19. dub 2009

já mám zážitky pěkný z písečku
vždycky jsem se v něm rochnil a blbnul ...a budu se v něm rochnit a blbnout
😀

aponchie
19. dub 2009

u nas na pisku je fajn a nikdo nic nehroti 😎 sejdeme se s kafickem vsecky i tatinci a nechame deti si brat vsecko pujcovat hrat si jak chcou s cim chcou a minimalne zasahovat a zadnej problem..kdyz tam prijde nejaka nova mamca a je nahodou moc uvedomela tak se stava semotamo nejakej konflikt,ale jinak vubec a je tam hezky 😎 akorat nekdy je naprd ,ze ti starsi svadeji ty mensi k lumpacinam tudiz clovek musi bejt ve strehu 😀

janulle22
19. dub 2009

nejlepsi pisek je na dvore... 😉

aponchie
19. dub 2009

no jiste,taky mame na zahrade pisek,ale socialni komunikaci tam moc nedosahneme 😀

janulle22
19. dub 2009

se psem a s ditetem vzdycky... 😀

aponchie
19. dub 2009

hmm tak to ja si chci pokecat s lidma a mala s detma 🙂

janulle22
19. dub 2009

hmm kdyz ve vesnici neni piskoviste tak ti nic jineho nezbyde... 😅 ... a deti tam je dycky vic... 😉 ale to jen kdyz sm e u tchyne...

aponchie
19. dub 2009

vesnice a mesto nemuzes srovnavat... 😎

janulle22
19. dub 2009

toz to ne jako, ale treba v sousedni vesnici meji krasny novy... jen v zerasu prd.. 😒 a v brne moc nechodime... je tam mamin a decek jeste vic a to neni nic pro me... bych byla vyvrhel... 😀 😀 😀

skurinka
19. dub 2009

tak my mame pisek hned za barakem .takze tam deti maji sve kamarady a vse se pujcuje.ale kousek od nas je hriste s piskema s klouzackama a takovy ty veci pro deti a ja tam teda nerada chiodim.vezmu detem babovky a tak ,si hraji a pujcuji i jinym detem ale nedej boze kdyz si pujci moje deti.jednou sem se tam chytla s jednou matkou.hanicka mela neco pres rok a hrala si a pujcila si tam od kluka auto vse bylo ok ,chlapecek si pujcil nase veci v pohode.pak mala vstala a sla k te jeho mamince a koukala na ni a ona bez pryc tak to jsem jeste zvladla.sla na pisek a hazela pisek za sebe nikdo za ni nestal a v sekunde tam pribehl ten kluk a zrovna kdyz mala hazela pisek do zadu (kluk 5let,)tak zacal rvat a ta jeho matka zacala rvat na hanulu tak jsem tam vletela a rikam ji ze jako to neudelala schvalne ze se tam prichomejtl a ona ze si ji mam hlidat a tak jsem ji rekla ze moje dite ma pres rok a ten jeji 5let takze tak ymuze koukat ,no hadali jsme se a pak teda odesla a maminky jako z te baby nechapali,no a po druhe si taky mala hrala s jinym autem vse ok druhe dite taky a jak matka spatrila ze mala me jejich vec tak k ni sla a normalne ji to auto vytrhla z ruky ze je to jeji .a jako ze si jeji dite hralo z nasema tak vse ok.od te doby tam nerada chodima a deti taky nechcou.pac jako ty nektere nemecke matky jsou proste kr...... 😠 😠



sem napsala clanek sorac 😉
jako deti si to maji resit mezi sebou do urcite miry ze.

aponchie
19. dub 2009

ach ty matky..deti si resi svoje veci v pohode sami dokud se do toho nevkladaji jejich matky presprilis a neresi si nejake sve komplexy 😝

slunicko552
19. dub 2009

Tak my chodíme taky,malý to miluje.Půjčí všechno a taky si rád půjčuje 😀 Nedávno tam byl asi 4letý kluk a ten sotva sedl hned řval to je moje,přitom u něho nikdo nebyl.No malý jak to slyšel,hned zbystřil a letěl k němu 😝 A samo si chtěl něco půjčit.No zdálo se,že ten kluk dostane snad infarkt 😅 Tak jsem mu dala naše bábovky,ale vůbec neměl zájem.Jsem se to snažila malému vysvětlit-bez úspěchu,že.Byl tam s ním tatíneka ten jen seděl a koukal 🙄

suki
autor
19. dub 2009

to jsou příběhy 😀 😝 , jo to znám fakt...normálně nejvíc mě fascinujou ty maminy, co brání dítě vlastním tělěm, hlavně, aby mu někdo něco nevzal....já prostě nechám Nikču, ať když jí někdo něco vezme, tak si to vezmě sama, pokud to chce...Zasahuju, jen v nutných případech.

To jsem si teď vzpomněla, jak jsem byla s Niki v poradně a ona tam běhala po čekárně a byla tam mamina s tak tříletou holčičkou( celkem už oplácanou-pointou je, že jí asi maminka nic nenechá dělat)... a mamina kočka samozřejmě. Nikolka tam furt běhala a všechno zkoumala...já ji samozřejmě nechala 😀 😀 😀 ....co už, že jo...no a Nikolka přišla za holčičkou a podávala jí nějakej letáček, co si tam vzala, jak to u doktora bývá a maminka....říká holčičce..."to si neber, na to nemůžeš šahat, když na to šahala holčička 😀 😝 😝 , no, já čučela, jak puk fakt....no a za chvilku Niki zas u holčičky, chtěla jí rozepnout svetr...té holčičce a maminka Nikolku odstrčila, ať prý na ní nešahá.... 😅 🙄 No chápete to? 😕

Holčička chudinka je asi v pěkné izolaci 😝

skurinka
19. dub 2009

to je mazec-jako nektery matky jsou ujety. 😝
byla jsem v poradne kdyz mel malej 3 mesice a byla tam mamina asi tak ze stejne starym mimcem jako ja.holky matka oblecena jak modelka a to mimi usmudlany a kdyz jsem vydela cim ji utira pusenu.mela to byt zrejme teda kdysi davno to byla bila latkova plena,ta byla horsi nez zemovka no hnus az me toho mimca bylo lito fakt ☹

suki
autor
19. dub 2009

skuri, já takových mamin viděla docela dost 😝 😔

skurinka
19. dub 2009

jako suki je to hnus 😔
je me jich lito hlavne ze matka oblecena a dite jak nejakej zebracek 😔 😔 😔
nerikam ze at jsou to znackove veci ale jsou i hezke veci a nejsou drahe

suki
autor
19. dub 2009

moje řeč 😲

slunicko552
19. dub 2009

suki to je hnus 😠
Už jsem to psala u nás.Jsme byli dneska na písku a malý si chtěl vzít bagr co si s ním hrál asi 4-5letý chlapeček.Ten mu ho samo nedal.Tak se chvilku přetahovali,ale chlapeček fakt v klidu 😵 .Malý po chvilce zjistil,že ho teda fakt nedostane tak mu do něho aspoň kopl 😅

silvik
19. dub 2009

Pamatuju si, že když bylo Markétce něco málo přes rok, byli jsme na písku spolu s dalšími dětmi, mimo jiné i s asi tříletým chlapečkem, který tam byl se svým tatínkem. Děti si spokojeně hrály no a jak to tak bývá, Markétku omrzely po chvilce její hračky, takže si vzala lopatičku, která ležela vedle a začala si s ní hrát..... chlapeček /byla jeho/ to ani nezaregistroval, na rozdíl od tatínka, který hned spustil, že to je jeho (chlapečkova, jméno si už nevzpomenu), že sice nevadí, že si jí teda /Markétka/ půjčila, ale že se mohla aspoň zeptat, zda si to může půjčit..... 😝 Marki uměla říct sotva máma, natož tak poprosit o hračku... Tak jsme mu na to řekla, že by si o ní určitě řekla, kdyby uměla mluvit 😵 😵 No blb první třídy, chudák kluk ..... 😅

suki
autor
20. dub 2009

Ach jo, ti rodiče jsou fakt někdy úplně ...... 😅 🙄

jako pak nemají z těch dětí vyrůst takoví spratci 😝 😝 😝 😝 , mezi náma teda 🤐 🤐

martinka79
20. dub 2009

my máme písek za dome a potom na své zahradě. prdelín nerad sám na písku tak ho beru stále ještě u bytovky za dětma. bábovky máme s jednou kamarádkou asi 7let společné a už ani nevíme čí je co... 😀 Michal všem všechno bere a chce si často hrát v blízkosti druhých, ale že by nějak někoho prudil to ne. já jsem matka hlídací, takže mívám na starosti více dětí a srovná je všechny stejně vlastní nevlastní. Nikdy si nikdo nestěžoval. 😀 děti stále svěřují. 😝 jinak mám zkušenosti z maminek orchaňovatelek a co vidí vše jen ze svého pohledu své dítě přespříliš chrání, takových se staním. zlatá vesnice. 🙂
užívejte na psíko sand jsou už všechny chráněné před čtyřnohými tvory.

nobody
20. dub 2009

některý maminy jsou šílený agentky...ale fakt, to byste ani nedokázaly uvěřit, co některý maminy vyvádí 😀
jako fakt, je to někdy mazec ... 😀
že jo? ?-D

janulle22
20. dub 2009

nobe ty ses fsude a jeste meles takovy s....e.... 😀 😀 😀 😀 😀

nobody
20. dub 2009

janulle, ale fakt některý maminy jsou šílený agentky, se musím smát a je mi u toho dobře
aaa, agentky... ty já miluju
co melu? Emu, nebo maso?
agentky rulez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!