Pískoviště. Necháte děti dělat, co je napadne?

suki
18. dub 2009

Tak jsem s malou začala chodit na píseček samozřejmě a ona to miluje a já vlastně taky.Chtěla bych vědět, jak probíhají vaše návštěvy písečku....necháte dětičky hezky samostatně dělat, co je napadne, půjčujete bábovky a půjuíjí si od vás bábovky? Ptám se proto, že nám se stalo několikrát, že si chtěla Nikča něco půjčit a maminka prostě běžela a říkala...."to neber, to je naše" a pod. Já třeba malou fakt nechám, ať si pujčí a zárověň jí učím, že i ona pak má půjčit bábovičky nebo tříkolku....Taky jí dost nechávám volný prostor a nechám jí, ať si věci vyřídí sama, pokud jí teda jiný malinký človíček nějak neohrožuje na zdraví. A co vy? Jaké máte zážitky z písečku vy a jak celkově hodnotíté různé situace, které prostě k písečku patří? 🙂 😉

mudr.
28. dub 2009

no kdesi na morave pry leje, tak snad to neprijde sem, mame odpolko trenink fotbalek, tak at nam neprsi... 😔

janulle22
28. dub 2009

kde na morave mudr...?

jabber
28. dub 2009

no jo, to by ještě scházelo, stačí, že vám uletí míč 😀

mudr.
28. dub 2009

ted hledam, nekde jsem cetla, ze tam kdesi prsi, uz nevim v jaky diskuzi to bylo 😖

slunicko552
28. dub 2009

Ahojte tady svítí sluníčko a docela hodně.Vítr je,ale dá se to.
My jsme byli na písku 😀 Malý tam pusinkoval nějakou holčinu a pak ji hned svlíkal 😕 😀

mudr.
28. dub 2009

jeee no to je hezkyyy... 😵 😵 😵 😵

nobody
28. dub 2009

mudr ..ty bys taky chtěla co?

(svlíkat holčičku)

suki
autor
28. dub 2009

sluničko...teda, kde to viděl? 😀 😀 😀 😀
my dnes ještě na písku nebyly, akorát ve cvičení, ale zase jsme potkaly vodníka 😀 😀

ronie
28. dub 2009

to znám minulej rok se Oli svlíkal s holčičkou navzájem, nejdřív šli pozorovat broučky a pak holčička rozepla Olimu bundičku a on jí kabátek, my sme se tam asi půl hodiny tlemili a koukali na ně, to je nezapomenutelnej zážitek 😀 😵

mudr.
28. dub 2009

no tak to bych se ronie smala taky... 😀 😀

a mimochodem Oliver je moooc pekny jmeno 😵 😵 😵

slunicko552
28. dub 2009

suki to teda nevím 😅
jinak jsme byli i odpol.,ale byla tam holčička,která mu nic nepůjčila 😖 Tím to ,samo,malý víc chtěl 😝 Pak tam byli kluci,kteří měli čok.vajíčka a malému nedali a strašně mu vysvětlovali,že je to jen pro ně 🙄 Bobek malý,on jim furt něco dával a myslel si,že mu taky dají ☹ Bylo mi ho líto 😔
ronie 😀 😀

ronie
28. dub 2009

jo sluni tohle je hrozný, Oli je boží, že se mě jako vždycky přijde zeptat jesi si může něco půjčit(on nemluví moc, takže jen ukazuje na tu věc a pač je to většinou bagr nebo auto, tak říká ,,ddd,, , ,,mmm,,?)no a když mu to někdo půjčit nechce tak je děsně smutnej, to sou fakt krušný chvilky a on většinou půjčí-když ho poprosí dítko nebo já, tak hned dává 😵 🙂 Jo a taky se zamyslel a klukovi co mu nechtěl půjčit bagr, přistrčil svoje auto a čekal, jesi se kluk chytne 🙂 brouček malej 🙂

mudr.
28. dub 2009

ójé, to jsou trable, co ? 😖 nas to taky ceka... 😉 😅

slunicko552
28. dub 2009

ronie jj,nejraději bych to vyrvala z ruky a dala mu 😅 Já se právě snažím,aby vše půjčoval a když mu pak někdo nepůjčí,tak je z toho špatný a kouká na mě ☹
mudr tak se psychicky připrav 😀

mudr.
28. dub 2009

sluni- my uz to mame jednou za sebou... 😉

slunicko552
28. dub 2009

No to jo,ale malý už je velký 😀 To jsi dávno zapoměla 😀

mudr.
28. dub 2009

taky zapomenes, neboj... 😉 😅

slunicko552
28. dub 2009

No snad jen na to dobré 😉 Na některé smradíky bych ráda zapoměla 😅 🙄

mudr.
28. dub 2009

tak prave na ty smradiky nezapomenes... 😖

slunicko552
28. dub 2009

No toho se právě bojím 😖 Bych je nejradši smazla,nebo držela daleko od nás 😀

mudr.
28. dub 2009

tak jedine se jim zkusit nejak vyhybat, ale nekdy to nejde. mam to taky jeste v zivy pameti... 😖 nekterym maminkam je hold jedno, ze ublizuji malym bezmocnym detem... 😖 😔

ronie
28. dub 2009

sluni já tu na koni četla právě celkem fajn názor, že není dobré naučit děti že musí všechno půjčit-jen pokud chtějí a pokud si třeba zrovna s hračkou hrají tak nemusí a naopak nemůžou chtít půjčit hračku se kterou si někdo hraje, taky ta směna něco z a něco je dobrá-prostě učit asertivitě, ne aby se dítko rozdalo a všichni na něj prděli 😀 😉 takže když má Oli náladičku a vezmě všechny svoje hračky do ruky a že nene tak ho víceméně nechám jen se zeptám jestli opravdu nepůjčí-on většinou když vidí, že to druhý dítko je smutný, tak si to rozmyslí a podělí se 🙂

slunicko552
28. dub 2009

No právě,že to nejde 🙄 A Ty maminy,to mi ani nemluv,bych je nejradši 😠 .Sedí na lavičce,klábosí,hulí a dšcek si nevšímají 😠 Ale zase malý se taky nedá,když mu někdo něco dělá,tak to hned vrátí 😝 A ten drsný pohled co má 😀

mudr.
29. dub 2009

ronie- me taky kolikrat stvalo, ze jsme sli z mesta s novym autickem rovnou na pisek a deti se hned na to jeho auticko vrhli a on "musel" pujcit, pritom se tesil, jak si s nim bude hrat, kor kdyz ho mel 10 min. novy...to mas jiste pravdu v tom, co pises... 😉

slunicko552
29. dub 2009

ronie jako ne zase,že musí půjčit s čím si hraje,to ne.Vždycky říkám,že až si pohraje tak půjčí 😉 A zase naopak.Ale malý půjčuje s čím si nehraje.Ještě jsem od něho neslyšela nějaké tvrdošíjné ne.Ale právě mě štve,že on půjčuje sám od sebe a některé děti nepůjčí.Nebo si vemou jeho hračku a když ji chce zpátky tak ještě řvou ne to je moje.A nejraději by ho zgruchaly 😠

mudr.
29. dub 2009

jj, jsou to takove "krasne" starosti 😉

a kdepak je sukinka s nikouskem??? 😨

suki
autor
29. dub 2009

Ahoj holky, tak co píseček, valíte si pekně na písečku??? 😀 😀
Nikolka dnes navštívila píaseček, kde jsme ještě nebyly, takže aspoň nějaká změna 🙂

mudr.
29. dub 2009

holky, kdyz chodite na pisek, mate ho tam oploceny nebo jinak zabezpeceny proti psum a kockam a tak? u nas teda takovy neni ani jeden... 😖

slunicko552
29. dub 2009

Ahojte suki my jsme byli a dneska jsme odešli i v klidu 😀 A máme všechny bábovky 😀
mudr my chodíme na víc,většinou jsou oplocené a jedno se zakrývá 😉

mudr.
29. dub 2009

no zato tady u nas je to vsechno odkryty a nezabezpeceny... 🙄 🙄 🙄 🙄