Pláč po krmení. Co bychom mohli ještě vyzkoušet?

smajlishek
2. čer 2020

Dobrý den,

Prosím o radu, už měsíc nás trápí pláč ihned po krmení umělou výživou. Pláč je velmi intenzivní, až do chvíle než si odříhne.

Dcera má 3 měsíce.

Zkoušeli jsme jestli to není tím, že má málo mléka, není i při zvýšení dávky se pláč děje.
Zkoušeli jsme dávat méně a také nastane pláč.
Zkoušeli jsme odříhnout v půlce a také nastane pláč.

Kapky Sabsimplex i Espumisan jsme zkoušeli, také marně.

Koupila jsem kvůli tomu i jiné savičky i láhve.

Nenapadá vás prosím co bychom mohli vyzkoušet, paní doktorka nám sdělila, že to tak některé děti prostě mají.

Omlouvám se jestli už nějaká diskuze existuje, nedohledala jsem.

Předem moc děkuji.

P.

andrea93133
2. čer 2020

@smajlishek zdravím.. mě tohle malá taky dělala, pak to nějak odeznělo samo.. podle mě, buď jí tam opravdu tlačil vzduch nebo prostě bolelo bříško, když se jí při pití rozjeli střívka 🤦‍♀️ jinak my vyzkoušeli všechny možné kapičky, probiotika atd.. s bříškem jsme si užili svoje a odeznělo to kolem 4 měsíce 😊

squezy
2. čer 2020

@smajlishek Me rikala laktacni, že než poznáš jestli espumisan funguje, tak to trva i tyden. My jsme davali klidně i 15 kapicek pred každým kojenkm. Jinak cvicte s nozickama, večer teple koupele, koupila bych i probiotika (nám se osvědčili probiotika Maxik z Dr. Max) a když nic nepomůže, tak prostě jen chovat a čekat, až to přejde. Jestli pláč končí odrohnutim, tak je to jeste dobrý. U nás se kvůli prdikum brecelo denně 3 hodiny 3 mesice ;)

zuzita15
2. čer 2020

@smajlishek davate Vigantol?

smajlishek
autor
2. čer 2020

@zuzita15 ten jsem vysadila hnedka, mela hrozně bolení bříška.Nyní máme Baby D.

smajlishek
autor
2. čer 2020

@squezy dcerka měla problémy s bříškem už od prvních týdnů takže espumisan jsme brali snad celý měsíc, dokud jsme ho nevyčerpali🙂 Úleva od bříška nastala až se sab simplex 🙂 Probiotika máme Biogaju. Naštěstí končí hned po odříhnutí, ale pořád si pokládám otázku co dělám špatně :(asi je to jen nějaké období no... nedělala to tak vždy... Dekuji moc za tipy🙂

smajlishek
autor
2. čer 2020

@andrea93133 tak to už je za pár tak třeba to odezní jako u vás, děkuji🙂

radulka57
2. čer 2020

My to taky měli u první dcerky, taky krmená UM, a začla brečet fakt jakoby ji něco bolelo, prakticky hned na začátku krmení.. byli sme tehdy u dr., řekl že podle pohmatu má prostě hodně zvetšenou peristaltiku, takže prostě ji bolelo bříško, prdíky a vše dohromady...masírovali sme bříško aby se co nejvíc vyprděla, přešlo to jednoduše časem!

zuzita15
2. čer 2020

@smajlishek to jsou ty od Jamieson? Ty maji bohuzel cca od podzimu 2018 stejne slozeni jako Vigantol. Zkuste Terezia

andrea93133
2. čer 2020

@smajlishek neděláte nic špatně nebojte.. já byla ve stejné situaci.. taky jsem zkoušela dát víc mléka, míň mléka, změnit kapky, taky jsem byla zoufalá, ale vážně to nejspíš bylo bříško.. prostě se pitím rozhýbaly střívka a bolelo jí to + spolknutý vzduch.. naštěstí to přešlo samo 😊 takže vydržet 😉

smajlishek
autor
2. čer 2020

@andrea93133 děkuji moc za podporu a vaší zkušenost 🙂

agnes_123
2. čer 2020

Ještě varianta lahvičky Calma od Medely. Tam to miminko samo saje a reguluje.

malytlustyhroch
2. čer 2020

Jestli je to bezprostredne po te, co prestane polykat, nemuze mit malinko reflux? Ze se ji vraci jidlo do krku a pali? Pokud jo, tak by mohlo pomoct krmit to dite trochu nakloneny, aby to z pusy do zaludku bylo porad jednoznacne z kopce.