Placatá hlavička u 3 měsíčního miminka. Znáte to?

arianka
14. črc 2011

Vím, že tady podobné diskuse jsou, ale týkají se vesměs malých miminek, kde polohování a vše kolem je výrazně snazší. Já mám dvojčata, ač jsem je oba polohovala stejně, nepovedlo se mi to u jednoho syna a dnes, ve 3 měsících, má hlavu vzadu jak placku ☹ Už spí na volno (tedy jen v overálku, bez fixování rukou a tělíčka), takže polohovat v tomhle věku je nemožné, sám si najde polohu, která mu vyhovuje a ta je samozřejmě naznak, jako většina dětí, což té placaté hlavičce nepomáhá. Zajímalo by mě, zda jste někdo měl stejný problém a dalo se to ještě v pokročilejším věku řešit a pokud ano, jak ? Čeká nás dr na kontrolu, tak chci vědět, co můžeme očekávat za postupy 🙂

losice
14. črc 2011

ahoj, zadne "postupy" neexistuji. Hlavicka se malemu jeste srovna, uvidis - az zacne postupem casu travit vic a vic casu na brisku, zplosteni se zacne vyrovnavat samo. Mozna, ze se to nesrovna uplne, ale hodne se to vylepsi. A az malemu narostou vlasky, ani si toho nevsimnes 🙂 mluvim z vlastni zkusenosti, muj syn mel taky trosku sisatou hlavicku a ted by sis toho ani nevsimla, i kdyz to tam porad malinko je. A mezi nami, malokdo ma uplne rovnou hlavu - jen se podivej na plesatejici tatiky 😀 tak hlavu vzhuru!

bejatka333
14. črc 2011

Ahoj arianko. Taky mám 6 měsiční dvojčátka, měli jsme stejný problém, malý měl a má placatou hlavičku 😨 Mudr. mi říkala, že mám polohovat mimi a často ho dávat pást koníčky!!! Taky doufám, že se to časem zlepší a s věkem se to alespon srovná!

aaaaandi
14. črc 2011

Tak já jsem si placaté hlavičky všimla až kolem toho třetího měsíce, měli jsme to celkem dost, byla jsem nešťastná, že se to nezlepší, ale fakt se srovnala, teď už to na první pohled není vůbec vidět, fakt bych ho musela důkladně prohlížet. Snažila jsme se ho ale neustále motivovat, aby hlavičku otočil na druhou stranu (měl slehlou pravou), všechny hračky měl na levo, mluvila jsem na něj z leva, když usnul, tak jsem mu hlavičku otočila, někdy jí dal hned zpátky, ale někdy chvíli vydržel. Pak se to ale opravdu zlepšilo, začal se víc hýbat a teď už je v pořádku. Neboj, taky se mu to srovná 😉

hehena
14. črc 2011

já jsem polohovala až úzkostlivě, neb jsem zploštělou hlavičkou na jednu stranu viděla u kamarádčiny 6m dcery a bylo to hodně výrazný. tenkrát jsem byla těhotná, tak mi to prostě už zůstalo v hlavě a podařilo se. ale řekla bych, že výrazně snazší jsem to měla v tom, že syn rád spí na boku, takže jsem ho v postýlce jen obracela tak, aby měl pokaždý hlavičku na jiný straně postele, tudíž pořád ležel obličejem k nám. tak držím palce, ať se to srovná! Kamarádka pak musela chodit na Vojtovku. Její dr. by to vůbec neřešil, ale když byla na nějaký vyšetření v nemocnici, tak k ní přišel na chodbě cizí dr. a doporučil jí to.

bufina
14. črc 2011

Dcerka měla taky na jednom boku hodně placatou hlavičku, i když sem se ju snažila pravidelně dávat spat vždy na jinou stranu. Ale jak rostla a rostla i hlavička, tak se to zlepšovalo a teď už není nic vidět. Díky tomu sem synka o to pečlivěji polohovala, aby si neoblíbil jen jednu stranu, ale stejně to taky trošku má. To se asi dítě v tomhle na 100% uhlídat nedá.

boruuvka
14. črc 2011

Také jsme měli sleželou hlavičku a dr mi říkala, že až bude víc na bříšku, tak se to srovná. Nevěřila jsem a strašně to řešila a světe div se 🙂 od 5 měsíce byla na břiše skoro celý den a hlavička je jak z prdu kulička - takže klid, vše se srovná. Důležité je, jestli dobře reaguje a slyší na obě strany, pokud je v tomhle ohledu vše ok, tak to neřeš.

akdar1
14. črc 2011

Ahoj. U dvou kamaradek a jejich ratolesti tihnuti k jedne strane a slezenou hlavicku resili cvicenim vojtovky...tedy posilenim urcitych svalovych skupin. Jeste v roce bylo videt, jak ma hlavicku "deformovanou", ale ted bych rekla, ze uz je relativne symetricky a co nezvladlo cviceni, zarostly vlasky |🙂

jaru30
14. črc 2011

Ahoj, náš malej jí měl taky kolem 3. měsíce na jedné straně placatější. Pediatrička nás hned chtěla hnát na Vojtovku 😠 Prý je to teď móda a cvičí všichni 😕 😠 Tak na to se jí můžu z vysoka.....Odmítla jsem a zašla se poradit s vyhlášeným dětským neurologem. Ten jasně řekl, že tohle cvičení je pouze pro nedonošené a děti zaostalé ve vývoji. Cvičit kvůli slehlé hlavičce zásadně nedoporučuje. A že se to časem srovná. To samé mi řekla i mamka. Já i moji bráchové jsme prý měli ukázkově placatý šišky a teď pohodaaaa.
My zkoušeli malýmu aspoň podkládat ve spánku hlavu, ale bylo to k ničemu. Mates se v noci zavrtěl a spal zase tak, jak to měl rád. Tak jsme se na to vyflákli a ono se to za pár měsíců samo srovnalo. Fakt. Přesně jak píšou holky. Jak začal den trávit na bříšku, hlava se mu sama srovnala 😵

mezzo
27. lis 2017

Ahoj. Také máme ve 3. měsíci placatou hlavičku na levé straně. Přehodila jsem dceři ležení v postýlce - z hlavy do nohou - a pokoušíme se pást, ale zatím žádná hitparáda. Na internetovém obchodě WISH jsem objednala polštářek pod hlavu zabraňující zploštění...objednala jsem dva, abych ho stále nemusela přenášet z postýlky do kolébky - jeden za 50kč a druhý za 110kč.

danahladnickova
27. lis 2017

Ahojky...malá má taky hlavu jak placku protože měla 6 týdnů nohy v sádře a potom třmínky takže jenom ležela na zádech...teď má 10m a jak sedi a plazí se tak se to zlepšuje...doktorka říkala že dokud má fotnanelu tak se to ještě může upravit...ale už nám hrozili i přilbičkou 😖

bylinka36
27. lis 2017

Dcerka to mela taky a s vekem se to z vetsi casti srovnalo a zbytek zarostl vlasy...