Placatá hlavička z ležení na 1 straně

lucie.krajcarova
12. kvě 2009

Naše měsíční miminko lehává nejčastěji jen na pravé straně, a tudíž mu pomalu placatí hlavička. Nevím, jak jej naučit lehat si rovnoměrně i na druhou stranu, případně rovně??? švagrová to u svého syna měla taky a nijak to "neléčila", dítě se sice vyvíjí normálně, ale hlavičku má opravdu trochu placatou..

andulka4
12. kvě 2009

musíš polohovat jak miminko tak postýlku.....tak aby ležel pravou stranou k oknu a pak zase levou
děti jsou jak kytičky otáčí se nejraději za světlem 🙂

surynka44
12. kvě 2009

ahoj, já vždycky malou točila. Pár noci spala na jedné straně a pak zase na druhé a hlavičku máme v pohodě 😅 ale upozorňovali mě na to, že si to mám hlídat.

tytyta
12. kvě 2009

Ahojky,my to měli taky,takhle malý miminko ještě neudrží hlavičku rovně.takže my se pak otočili v postýlce na druhou stranu,jak píšou holky aby měla světlo z druhý strany a hlavička se srovnala.A taky když už byla starší tak si jí začla sama přetáčet a rovnat ,tak že ležela obličejem ke stropu.Takže neboj,srovná se to samo 🙂

lucie.krajcarova
autor
12. kvě 2009

díky holky, zkusím ho dávat do postýlky i na druhou stranu - aby na nás pořád viděl, protože s postýlkou hýbat nemůžu.

shaula
12. kvě 2009

Ahoj, jsou na to i různé podložky nebo mu můžeš podložit hlavičku smotaným ručníkem. Ale upřímně řečeno, tohle se nám neosvědčilo, všechno přechytračil. Opravdu pomohlo to nejjednodušší, co už napsaly holky, otáčet miminko v postýlce. Když nebude chtít koukat do zdi (a to asi těžko🙂 tak otočí hlavičku i na tu "neoblíbenou" stranu. Jinak je to třeba řešit, v extrémním případě by se opravdu mohlo stát, že mu zůstane trošičku šišatá hlavička.

matilko
12. kvě 2009

My sme to riešili tak, že som si dávala pozor na to, na akej ruke malú nosievam, aby sa neorientovala len na tú jednu stranu a fakt pomohlo! Takže na to tiež pozor. Pomáha aj to otáčanie v postielke alebo podkladanie ručníkom, či plienkou.

soanpe
12. kvě 2009

nám dr.říkala, že nepodkládat, protože prý miminko instinktivně tlačí -tulí se- k tomu vypodložení.
Účinnější je otáčení miminka

kacka.va
12. kvě 2009

přesně, jak píšou holky, otočit, aby světlo bylo z druhé strany a mimčo se instiktivně začne točit na tu stranu. Jinak jsem proti podkládání hlavičky.

lucie.krajcarova
autor
13. kvě 2009

matilko, máš pravdu, jako pravák nosím malého častěji na levé straně, tak si na to budu dávat pozor. taky se mi nechce hlavičku podkládat. ještě jsem slyšela o podložkách, které jsou na polohování kojenců v postýlce, maté s nimi zkušenosti? viz kniha Něžná náruč rodičů.

andyalukasek2008
13. kvě 2009

My to měli též... Obracet ho v postýlce ze strany na stranu je jednamožnost a také jsem mu tu hlavičku normálně otáčela ve sánku. I v kočárku... Měli jsme i takové období, kdy se malý okamžitě přetočil zpět na špatnou stranu, byla jsem z toho zoufalá a zkusila jsem možná pro někoho divnou metodu, dala jsem mu na tu stranu kam se otáčet neměl kilogram mouky 😅 , přes ni se opravdu otočit nemohl... Doufám, že se teĎ nestrhne diskuze jak jsem špatná máma, ale já to konzultovala s pediatrem a je lepší to udělat, než mít potom problémy... Pomohlo to za dvě daní a poté si již hlavičku otočit nechal, po měsíci točil už hlavičku rovnoměrně na obě strany a bylo vše ok... Jediná má rada je vydržet! 🙂

poletucha
13. kvě 2009

andy 😀 ..nahodou je to vynalezavy 😀
tady vsechny pisete otacet mimi na druhou stranu....ale kamaradka ma problem ze jeji pulrocni chlapecek ma placatou hlavicku zezadu jak spinka na zadech? co potom s tim? 😕

momin
13. kvě 2009

Holky nas Dan je ¨zase zvykly spat na leve a kdyz ho dam na pravou stranu tak rve a nechce tak byt... kdyz ho polozom na zada tak si nalevo otoci aspon tu hlavu. je pravda ze sem ho na tu pravou davala tak ze videl na zed. tak to skusime k tomu oknu.. 😉

barushka
13. kvě 2009

lucie: my stejně jako holky, otočila jsem malého v postýlce...hlavička se mu srovnala, ale taky jsme otáčela i v kočárku a taky přes den, když spal...ze začátku ji pořád točil zpátky, ale myslím kolem třetího měsíce už ji měl pěkně na obě strany...do toho třetího měsíce měl problém i na bříšku, měl ji taky pořád na jednu stranu, tak mu celkem trvalo, než začal pást koníčky, pak dokonce na jednu stranu točil dozadu i ruku. Ale ta postel na noc by měla být fajn. 😉

kacka.va
13. kvě 2009

poletucha: to jsme měli taky, jak dřív spala malá na zádech, manžel si z toho dělal hlavu, že tam má placku, ale postupně se to srovnalo a dneska má hlavu vzadu normálně kulatou.

luca76
13. kvě 2009

malej má taky placatou hlavičku...pořád se otáčel napravo, tak jsem mu na hrazdičce všechny hračky připevnila nalevo a konečně se to zlepšilo...ted už ty strany střídá 🙂

shaula
13. kvě 2009

lucie: podložku jsme zkoušeli (je teda trošku jiná než v té knize), a stejně na to vyzrál. Pomohlo jedině otočení v postýlce.

verena
13. kvě 2009

my jsme malého polohovali, co to šlo. Ale nejdřív spal v košíku a ten jsme převáželi všude po bytě, takže tam otáčení do místnosti bylo trochu mimo. A jak přišel na to, že se může sám otočit přes bříškop, byl s polohováním konec, stejně si lehal, jak chtěl. A to zejména obličejem rovně nahoru. Kupodivu má hlavu úplně normální. Myslím, že je to i dost dané geneticky. Teď má 11 měsíců a myslím, že si lehá na obě strany náhodně. Snad už nám nezplacatí 🙂

chloenka
28. čer 2009

Ahoj holky, ja jsem se snazila nasi malou polohovat hned kdyz byla malinkata a spavala v zavinovacce, ale ona se stejne vzdy dostala na zada. Zacatkem tretiho mesice se ji splostila hlavicka v zadu. Rika se, ze az miminka zacnou byt vice aktivni a travi vice casu na prisku nebo pri sezeni, tak ta hlavicka pak zacne zase pekne dorustat.
Ja jsem se snazila davat Chloe na bricho pri kazdem prebalovani, aspon na par minut.
Dnes ma Chloe pet mesicu, zacina pekne sedet a zjistila jak se pretocit na bricho a tak ted trvi vetsinu hraciho casu. Dokonce i kdyz usina, tak vzdy na boku a potom se ve spanku pretoci na zada. Dnes jem se na ni divala pri koupani a musim, rict, ze se ji hlavicka vzadu zacala pekne zakulacovat. Jen ted doufam, ze se ji zakulati do puvodniho tvaru.

gartneroval
29. čer 2009

Tak to mi se trápíme. Nevím jestli je to naše vina, asi jsem na to ze začátku nedala pozor, ale máme skoro 6 měsíců a kvůli placaté hlavičce ted cvičíme vojtovku, je to děs a jsem na sebe naštvaná. Malá opravdu preferuje jednu stranu, ale cvičením se to už lepší. Nikomu to nepřeju, jsou to stresy, jestli jí to zůstane, nebo ne...

missymici
29. čer 2009

lucie.krajcarova : ahoj,nám se hlavička taky placatila,ze začátku nechtěl nijak jinak ležet než na zádech.když jsem ho otočila na bok řval jak tur,ale pak časem se začal otáčet sám,a pomalu se mu tá placka na krku kulatí....

ferinka
29. čer 2009

And:taky jsem dávala chvíli mouku,dělaly to i naše mamka,to neodšťouchne a pomůže to,už nemáme doma šišouna a že byl pořádný 😀 😀 😀

leonik
29. čer 2009

ahojky, tak náš malej od porodnice lehával hlavičkou na jedné straně a měl ji dost šišatou, polohovala jsem ho i na druhou stranu, zakládala polštářkem aby se netočil zpátky. Ale když byl větší, stejně si tu hlavu dal zase zpět. I ve spánku jsem mu tu hlavičku otáčela na druhou stranu, pak na radu dr.jsme s hlavičkou cvičili. Trvalo to hodně dlouho, ale začal ty strany nakonec střídat. Teď má pro změnu zase hlavu rovnou vzadu. Ale do roka se to prý srovná 🙂