Pláče u přebalování a převlékání, máte zkušenost?

jajda2011
10. črc 2014

Ahojte máme 16 denního chlapečka a od narození má záchvaty pláče u každého přebalování či převlékání. Hrozně mě to znervózňuje nevím proč to dělá. Nemůžeme ani takzvaně větrat prdelku, protože řve jako bych mu dělala bůhví co. Nemáte s tím některá zkušenost? 😒

blahova_andrea
10. črc 2014

to je úplně normální 😉 miminko bylo x měsíců u tebe v břiše - v bezpečí, tmě, teple, klidu, smuchlané v malém prostoru a teď? nelíbí se mu ta změna - velký prostor, kolísající teplota. převlékání nemá rádo snad žádné dítě a mnoha to vydrží fakt dlouho. můj syn se třeba i nerad koupal. bylo mu jedno, že v bříšku taky plaval ve vodě. v koupelně je to prostě jiné a to se mu nelíbilo. začal si to užívat až někdy kolem 3m. a nějaké to vykopávání, větrání zadečku, dětské masáže apod? nehrozilo moc ani v půl roce. za to teď je z něj exhibicionista, co by lítal pořád s holou prckou. takže si z toho nic nedělej. buď trpělivá, hezky na něj mluv, zpívej, hlaď ho...prostě je to období a časem si zvykne, že to tak je a jiné to nebude. nevím jestli přebaluješ před krmením jako to chtějí v porodnici, ale tam je jasné, že mimčo prostě chce jíst a na plínu ti v tu chvíli kašle a čekat mlčky na čistou nebude...touží po mlíku 😉

lenkazdenek
10. črc 2014

Ahoj,mě tohle dělala starší dcera,jamkmile se měla přebalovat nebo koupat bylo zle.Jediný co pomáhalo bylo povídat a hladit ,časem to přešlo samo 🙂

amabilis
10. črc 2014

@jajda2011 U nás pomáhá držet jednu ruku na hrudníčku (v rámci možností, samozřejmě) a uklidňovat a prostě to omezit na minimum. Dcerka má hodně silný Moruv (nevím, jak se to píše) reflex, takže je úplně vidět, jak se bojí, když se cítí nestabilní. Ještě můžeš zkusit "zafixovat" - ovinout kolem horní části těla stočenu deku nebo třeba z každé strany dát jednoho plyšáka. Prostě co nejvíc zúžit ten volný prostor okolo. A hlavně dávat pozor, abys neměla studené ruce nebo nedávala na studenou podložku a tak. Prostě aby nedocházelo k jakýmkoliv prudkým změnám.