Plačící novorozenec. Nevím, jestli má hlad, co ji trápí

gretuschka
6. říj 2011

Holky,potrebuju radu,dneska jsme prijeli z porodnice.Mala neustale place,jen prilozeni k prsu-coz je velky boj sam o sobe pomaha.Problem je,ze uz mam popraskane bradavky a dost boli a mala proste chce byt prisata nonstop jinak breci.Nevim,jestli ma hlad nebo ji trapi neco jineho.Nemuze byt ale prece prisata k prsu 20 hodin denne.Techniku kojeni mam myslim spravnou.Prosim poradte.

haskova7
6. říj 2011

ahojky, tak zkus mléko odstříkat a pak jí ho dát ze stříkačky nebo lžičky, aby si ty tvoje bradavky odpočaly, namaž si je bepanthenem a nebo na nich nech zaschnout trochu mléka. Malé dej odstříkané mlíčko, pokud ho máš málo dak ji dokrmuj. Možná má opravdu hlad a tvoje mlíčko jí nestačí. 🙂 🙂

jop
6. říj 2011

@gretuschka zkus mléko odstříkat, jestli ho máš dost. Na popraskané bradavky mi pomohl Purelan. Nebo kupte váhu, abys věděla, kolik ml malá vysaje. Jeslti budeš dokrmovat, tak ne flaškou, ale radši stříkačkou. Hodně štěstí 🙂

ufo8
6. říj 2011

Zkusila bych nosit na tygříka, možná ji bolí bříško. Pak dudlík a na bradavky pokud je máš hodně popraskaný tak klobouček aspoň než se to zahojí 😉

kocanda2009
6. říj 2011

ahojy, purelan taky doporucuji a hlavne bradavky nechat hojit na vzduchu, necpat je do podprsenky. a ackoliv te vsude presvedcuji ze je spatne kojit pres chranice bradavek aby si na ne ditko nezvyklo tak se toho taky neboj, sestrenka je pouzivala i v porodnici a obe holky saly krasne. ja se bohuzel nikoho v porodnici nezeptala a trpela. u nas je ma k zapujceni i laktacni poradkyne. Jo a jeste jedna skvela vec pri bolavych bradavkach kdyz potrebujes byt oblecena ale aby si odpocaly tak jsou takove chranice co si dat do podprsenky, vypada to stejne jako "sberace mleka". bradavka se v nich neodira. ja je hodne vyuzila, mela jsem od Medely. Nase miminko bylo taky hodne ukricene a pomahalo kdyz jsme ho nosili v satku a houpali se s nim na mici. Tak preju at se mala zklidni a muzete si uzivat krasne chvilky. 🙂

biibaa
6. říj 2011

@gretuschka Ahoj, přesně jak píší holky, vůbec bych se nebála kloboučků, sice se to moc nedoporučuje, ale mě pomohly. Jasně že hned jak to půjde koj bez nich. Taky jsem takhle zezačátku měla bolavý bradavky, ta kůže prostě není zvyklá na tak častý a intenzivní kontakt, ale časem to přejde, uvidíš. A ty chrániče bradavek od Medely jsou taky fajn, jen se v nich člověk nesmí moc předklánět (všechno z nich vyteče) 😉 Držim palce!

gretuschka
autor
7. říj 2011

@biibaa
@haskova7
@jop
@ufo8
@kocanda2009
@biibaa
Diky za rady holky,ja ty kloboucky zacala pouzivat a je to malinko lepci,dneska uz se mi asi zacina delat vic mlicka a mala pekne chrni,tak snad bude lip🙂Sice jsme nechteli,ale dali jsme ji dudlika,porad chce neco sat a opravdu ji to uklidnilo,byla jsem proti tomu,ale co nezblaznim se...🙂

kocanda2009
7. říj 2011

jo dudlika jsme taky nedavali, dnes jsem za to rada ze ho nemusim odnaucovat ale ty probdele noci byly krute takze u dalsiho bych ho uz dala 🙂

florentina
7. říj 2011

@gretuschka ahoj, začátky jsou těžké, ale brzo bude lépe, přeji ti hodně sil. Jinak některé děti mají silný sací reflex a dudlík prostě dítě uklidní, lepší než aby se naučilo cucat palec. S tím uklidněním u kojení to může být také právě jen touha po sání. Jinak kojit dle potřeb dítěte to je jasné, ale mezi kojením aspoň hoďku pauzu. On to může být hlad, ale také bolest bříška ze stálého přísunu mléka. Jinak já měla první tři měsíce malou přisátou téměř dvacet hodin denně🙂....chtěla pořád a pila dlouho a až po několika měsících se to zlomilo a pila tak 5minut po třech hodinách. A ohledně té bolesti bradavek, mě taky překvapilo jak to ze začátku bolí, to nikdo dopředu neřekne☹, ale pokud máš techniku správnou, tak jen hodně maž třeba tím bepanthenem, bradavky si brzo zvyknou a za týden dva už to pro vás bude radost a né utrpení. Já vím nic moc rady, jen píšu vydržet, ale u nás to tak bylo. Jinak co se týká uklidnění brečícího malého mimi, nám pomáhalo hodně chovat /krásně to supluje šátek, kde máš volné ruce/, nosit na tygříka, hodně se tulit a hladit, balit do zavinovačky a nahlas dělat ššššš a jiné uklidňující zvuky /opravdu nahlas/. Vždycky to byl hlad a nebo přetažení že nemohla usnout, protože ze začátku spala přes den překvapivě málo, to teď v 8m spí mnohem více. Přeji pevné nervy a hodně zdaru.

haskova7
20. říj 2011

@gretuschka hele od toho přece dudlíky jsou, je to pořád lepší, než kdyby si začala cucat palec. Dudlík pak vyhodíš nebo schováš - kdežto palec ne 😉

jop
20. říj 2011

@gretuschka já bych dudlík dala, pokud zvládáte kojení - tj. pokud se malá bez problémů přisaje. Musí mít zafixovanou techniku kojení, potom bude rozlišovat dudlík a prso. Jinak dudlík je skvělý pomocník, malý s ním dodnes krásně usíná, akorát se děsím odnaučování 🙂