Plavání kojenců může být nebezpečné pro děti alergiků

mousunek
7. čer 2009

Ahojte holky teď jsem přečetla na internetu článek viz odkaz, tak mrkněte

http://www.novinky.cz/zena/deti/170456-plavani-...

berenika39
9. čer 2009

karla, no tak, od toho je diskuse, názory se musí střídat, jinak by to nefungovalo. Ale v každém tématu převažuje některý trend, názor, některý je v menšině. Tak to je.
Takže moožná tvoje příspěvky někomu pomůžou, někoho odradí.
Osobně si myslím, že kdyby bylo plavání a potápění "nebezpečné", nevěnovala by se mu každá druhá mamča se svojí ratolestí, nefungovaly by babykluby u každého bazénu a tak. Prostě - mnohem nebezpečnější a rizikovější je cesta autem do bazénu, šance, že to do nás opilej magor napálí, je bohužel, obrovská. Tak toho se bojím, ale strávené půlhodinky s pétou v náručí ve vodě s básničkama, tak to fakt je pohoda 😀 😀 😀

blandik
9. čer 2009

Takže potravinové alergie s tím souvisí (jsem opět u atopiků - jen pro pořádek) - protože u dětí do 2 let věku nenaskakují inhalační alergie (tj. pyly, roztoči) a atopické projevy jsou způsobené z 95% potravinovými alergiemi (jen 5% inhalace), ale ve věku 2-5 let se potravinové alergie bu'd rozšíží na inhalační anebo se přesunou z potravinových na inhalační. Takže astma jakožto inhalační problém může mít předvoj v potravinové alergii - ale to sem nepatří - možná jen tak, že vlivem plavání kojenců dochází k častým nachlazením (díky snížené hodnotě IgA - slizniční imunitě) a pak se zvyšuje pravděpodobnost alergií - ale ten závěr už jen dedukuji. Každopádně se atopikům nedoporučuje plavání mimo jiné i kvůli kůže - chybí složka ceramidů a schopnost vázat vzdušnou vlhkost - tedy máčení ve vodě ubližuje kůži atopiků...a kůže je bariéra mezi "tělem" a mikroorganismy z venčí. Ne nadarmo se k atopickému ekzému přidružují lehce komplikace typu osídlení kůže zlatým stafylokokem.

Karlo - máš pravdu. Ale jsem moc vděčná za tvůj příspěvek, člověk by se měl rozhodovat na základě více zdrojů informací a ne jen podle toho, že sousedovic mimino taky plave a vlastně plavou všichni. A že to lékaři doporučují (já neříkám, že to plavání je špatné obecně, jen není vhodné pro atopiky - u "normálních" mimin to nevím) - myslím, že lékaří jsou docela často mimo - naše dětská nám například doporučila š'Távu z pomeranče, když byly malému 4M nebo ať mu dám jogurt, ačkoliv má alergii na bílkoviny kravského mléka.

mousunek
autor
9. čer 2009

koukam ze se tu rozbehla konecne debata diky za prispevky 🙂

kacka.va - s tim co pises o nachlazeni, ono je to v podstate jasne ditko se vlastne tak trochu otuzuje tak pak neni nachylne tolik

tereziep - taky bych s prckem nesla na normalni koupaliste a to nejen kvuli chlorovane vode, ale hlavne lidi jsou prasata neverim tomu ze kdyz ti co se koupou a potrebuji na WC vzdy jsou a nepusti to do vody, je to hnus, ale dela to spousta lidi

fim - ahoj Mončo, nam davala doktorka taky potvrzeni na plavani az po prohlidnuti zdna nemame egzem a jeste mluvila o alergii. A to s tou prehnanou sterilitou souhlasim, je to pro ty deti pak mnohem nebezpecnejsi, pak prijsou do skolky kde bude deti vic a to bude nemoci kdyz se to bude se sterilitou prehanet, chudera decko bude nachylne na vsechno.

majenka
9. čer 2009

Naprosto se ztotožňuji s názorem Hupczy 😉 .

Na plavání chodíme od Aničky 5. měsíce. Nejprve jsem ji zaplatila kurz jen 1x týdně, ale po 2 lekcích jsem doplatila na 2x týdně...od začátku je tam naprosto nadšená. Od 10. do 12. měsíce se nechtěla potápět a cvičit s cvičitelkou (období separace), tak se prostě nepotápěla a dělaly jsme jen básničky a hry...a od roka je opět vodní živel. Jak vidí pod vodou hračku, úplně se "třese" na to, až řeknu signálek, aby si ji mohla vylovit...ona už se vlastně potápí sama bez signálku i mezi ponory. Jsem si 100% jistá, že se jí to líbí... a každá máma snad pozná, zda je její dítě nadšené nebo vyděšené 😉

Ad hygiena: maminka, která by šla s kvasinkovou infekcí (či jiným problémem) na dětské plavání by musela být úplná kr.va, protože by ohrožovala i svoje dítě, že...a věřím, že takových moc není 😉 A osobní hygiena před vstupem do bazénu je podle mne dostatečná+povinný tampon pro ženu (pro muže kupodivu ne 😀 😀 😀 )+projít desinfekčním roztokem.

Ad nemoci: nesmysl...Ančí vůbec nemocná není...je důležité dodržovat dobu strávenou v herničce kvůli aklimatizaci dítka (hlavně v zimě)

Jen na okraj: zrovna moje mamina četla v nějakém "ženském" časopisu, jak spadla 2 letá holčička u známých do bazénu, a díky tomu, že chodila od malinka na plavání, tak se ani nenadechla vody a ani z toho neměla žádný šok 😵

A když už nic jiného, tak nikdy nemá maminka "plaváčka" problémy s mytím vlásků...já si vůbec neumím představit, že dítě brečí při oplachování hlavičky 😅 😀

kacka.va
10. čer 2009

mousunek: to souhlasím, ale některé maminy si myslí, že plavání je "otužovací spása", ale jinak nijak nepřispívají k otužování.
My na plavání nechodíme kvůli mým zpropadeným bradavicím na noze, kterých se po těhotenství nemůžu zbavit. malá má vodu hrozně ráda, ve vaně pěkně řádí.
Ale... plavání pro děti se mi zdá dost předražené, takže jsem si našla plavání kde (až budeme moct) dáme za lekci o polovinu méně, než jsou normální ceny a budeme si tam dělat, co se nám zlíbí.

mousunek
autor
10. čer 2009

my jdem na zkusebni hodinu 22.5 snad uz bude malej ez rymy, tak se celkem tesim jsem zvedava jak se bude na vodui tvarit

petka80
10. čer 2009

majenko, souhlas, a to s tím, že by se děcko neutopilo, kdyby náhodou spadlo do bazénku, to jsem taky slyšela....... 😉

veruska007
10. čer 2009

A nevite holky, o nejakem nechlorovanem bazene pro miminka v Brne? Honzik teprve bude mit tri mesice, ale vodu uplne miluje (jak by ne, narodil se jako ryba 😵 ), ale nemam odvahu s nim jit na detsky kurz plavani do bezneho bazenu. Oba jsme totiz s manzelem silni ekzematici a alergici a Honzik uz ma taky malinkou vyrazku na obliceji. Porad si rikam, snad to neni ekzem, ale nevim nevim. Nicmene ja taky rada plavu, ale co jsem prestala pouzivat v tehotenstvi kortikoidy, na bazen musim zapomenout, mam vzdy strasnou vyrazku a nemohu se ji tydny zbavit. Honzika jsem nechala plavat doma ve vane, napustili jsme ji plnou vody, krasne se smal, fakt plaval, ale na dve tempa preplaval celou vanu 😅

tereziep
10. čer 2009

mousunek ono u nás je pro děti malý bazén a pro dospělé velký. Ale co si pamatuji, tak když jsem chodila plavat já, tak i dospělí se v bazánku ráchli pokud to neviděl plavčík. Skrátka někteří jsou prasata a chodí tam, kam nemají.
Pokud bych žila na malém městě tak bych možná chodila plava, ale ve velkém městě ne. I když se zaručují, že je voda kontrolovaná.
No a je fakt, že plavíní kojenců je tak trochu in. Kdo nechodí plavat je out. Je to prostě dané dobou. Před 20-30 lety by to nikoho ani nenapadlo. Prostě každá doba má něco jiného. Dnes holt frčí koupání ve vodě, znaková řeč miminek a další věci.

mousunek
autor
10. čer 2009

tereziep - u nas je to tak taky, ale bazenek pro kojence je tu soucasti jeslicek kam se krom maminek s detma nikdo jiny nedostane

tereziep
10. čer 2009

mousunek - mě by právě vadili ty mamiky v té vodě. Pokud by tam byli jenom děti tak to bych brala, ale to nejde. Musí tam být s nima i maminky. No a prostě já nevěřím, že všechny matky jsou zodpověda a pokud třeba mají bradavice, plíseň nebo kvalinky tak do bazénu nejdou. Dětičky většinou nic takového nemají, ale některé maminky jistě ano. Prostě jsem asi přecitlivělá, ale kvůli tomu do bazénu nechodím s malou. Možná by se jí to líbilo, ale mě by se potom nelíbílo, kdybych musela lítak po doktorech, že malá chytla něco ve vodě.
Snad až bude větší, tak začnu chodit.
Nemyslím si, že něco zmešká, když bude chodit do bazénu jako starší. A bude se učit plavat třeba ve 4-5 letech. Mimčo se sice naučí plavat, ale někde jsem snad četla, že to stejně zapomene a učí se to jako starší znovu.

mousunek
autor
10. čer 2009

tereziep - mas pravdu od tri let chodi deti na plavani aby umeli plavat drive se nauci treba zadrzet dech ale o plavani jako takovem to jeste neni

kacka.va
10. čer 2009

tereziep: já tomu taky nevěřím, že tam chodí zdravé maminy. Když jsem se jednou zmínila, že nechodím s malou právě kvůli mým bradavicím, tak se jedna maminka divila, že přece když dítě nemá žádnou odřeninu, tak by to chytit nemělo.

mousunek
autor
10. čer 2009

aha no tak to je pak ale tezke kdyz clovek nevi ze bradavice jsou prenosne dotykem a ne pres odreniny ☹

gedgitka.a
10. čer 2009

Ahojky holky nemám čas číst celou diskuzi a tak se vyjádřím jen k plavání s prckem můj malej má atopák od 3 měsíce a od 8 měsíce chodíme na plavčo a malej jec vpoho atopák se ztrácí a ani po plavču se nic nového neobjevuje ani se nic nezhoršilo a malej si plavčo užívá je pokaždý úplně nadšenej, když přijdem k bazénku s atopem je nás tam dost a mimča jsou ok jen s 1 máma skončila ten byl atopik po manželovi u nás doma nejsme nikdo atopici ani alergici a malej ho má tak asi tak má zkušennost

hupcza
10. čer 2009

ano - do bazénu moho vlézt i nezodpovědné maminy
jenže - vemte si, co děti kde seberou, dají do pusinky, osahají ....na co saháte vy a pak na děti (třeba madla košíků, které třeba držel nějaký pěkný humusák před vámi)
myslím, že plavat chodí spíše ženské, které se dětem věnují a dá se u nich předpokládat vyšší míra odpovědnosti než v průměrné populaci
a to s čím se děti setkají mimo bazén je dle mého horší
příjde mi trošku zbytečná hysterie - chránit je před tímhle, když se na ně sypou odevšad daleko horší věci

ale hlavně - plavání kojenců není povinné - takže já se svými dětmi plavat budu (dokud uvidím spokojenost - takže s ondrou jo, možná s druým ne, protože byto bylo na sílu), některé z vás zase nee za žádných okolností
a tak je to v pořádku😉

mousunek
autor
11. čer 2009

gedgitka.a - tak to mas dobry u nas by bohuzel atopika na plavco nevzali, je zvlastni ze kazde mesto to ma takhle jinak

hupcza - jojo mas pravdu

ducky
11. čer 2009

Hupczo,
tak toto: myslím, že plavat chodí spíše ženské, které se dětem věnují a dá se u nich předpokládat vyšší míra odpovědnosti než v průměrné populaci - je silně přehnané. Se svým dítětem plavat nechodím a věnuju se jí dost a dost. Je to vidět např. na tom, že vůbec neměla separační krizi, stále se směje, ve svém věku dělá věci, které jiné děti dělají později.
Takže takové názory si příště prosím tě nech od cesty 😝 😝

luciek9
11. čer 2009

ducky
souhlas. Já taky nechodím plavet s malou a neznamená to, že bych se jí nevěnovala. Plavání je podle mě módní záležitost dnešní doby. Kdo nechodí je out.
No a o míře zodpovědnosti všech ženských, které chodí plavat by se dalo pochybovat. Neznamená to, že když matka chodí s dítetem plavat je zodpovědná. Znám několik maminek, které tam chodí jenom proto, že viděli v TV nějakou známou herečku o tom mluvit a myslí si, že je to in.
Plavání může být prospěšné na motoriku, ale riziko dostání nějaké nemoci je daleko větší. Alespoň pro mě.
Snažím se svoje dítě chránit před různými nemocemi.
hupczo - ty máš dvouměsíční mimčo tak zas tak moc toho ještě nedělá. Většinou ho máš v kočárku, postýlce nebo doma. Já teda se snažím dávat pozor, aby malé do pusy nic nestrkalo a pokud má ručičky špinavé, tak mu je čistícím ubrouskem utřu - pokud jsem venku. To samé dělám v krámu. Když nakoupím, tak si utřu ruce a teprve pak šahám na mičo. Nepatří to sem, ale tak nějak jsem se k tomu vyjádřit chtěla.

ducky
11. čer 2009

Luciek naprostý souhlas. Dneska jsou děti strašně výnosný byznys 😉
Nikde jsem neviděla studii o jasném přínosu plavání. Ona vlastně ani být nemůže, ptž každé dítě je unikát, jinak se vyvíjí apod. Zato je jich spousta o potížích plaváním způsobených.
Každopádně opět se tady ukazuje, že kdo má jiný názor je špatný a toto není diskuze v pravém slova smyslu, ale upranýřování matek, co nechodí s dětmi plavat. 😝

luciek9
11. čer 2009

ducky je to tak. Už jsem si toho všimla i v jiných tématech. Zkrátka když nesouhlasíš jsi divná a ukamenují tě.
Jinak je fakt, že mimča jsou byznys.
Já jsem právě četla a už nevím kde, že plavání je sice zdravé, ale mimka by se min do 1 roku neměli koupat v bazénu s ostatníma. Děti, co chodí plavat jsou náchylné na záněty oušek a dlalší nemoci. Jenže nikde se o tom moc nepíše. Protože kdo by to zveřejňoval. Maminky nalákají, schrábnou peníze a je jim jedno, jestli jsou děti nemocný nebo ne - nebo dokonce maminky. Možná jsou někde zodpovědná centra, ale těch je hrozně málo. V dnešní době se spíš upřednostňují peníze před tím ostatním.

janeyzelvicka
11. čer 2009

Ale no tak 😀

Hupcza napsala, že plavat chodí SPÍŠE ženské, co se dětem věnují. Z čehož samozřejmě nevyplývá, že ženské, co plavat nechodí, se dětem nevěnují! Určitě to nebylo myšleno tak, že vy nechodíte plavat = nevěnujete se dětem.
Někdo plavání fandí, plavat chodí, někdo z nejrůznějších důvodu ne, tak ne.

Ale kdo vám kdy říkal, že neplavat je out? Já nevím, když jsem plavat nechodila, nikdo mi neřekl, že jsem out, a když chodím, nepřipadám si jako in. Kdo vás pranýřuje? 😀

ducky tak když sem hodíš odkaz na spoustu studií, které dokazují potíže přímo způsobené plaváním, možná si ji tu některé včetně mě rády přečteme 🙂 Neber to prosím jako nějakou urážku.

ducky
11. čer 2009

Luci jj, proto nechodíme plavat my. Manža trpěl jako malý na záněty středouší, tak jsme nechtěli riskovat. Navíc moje dětská dr. to nedoporučila právě proto, že nikdo nikdy nemůže zaručit, že tam nejde mamina s plísní na nohou, výtokem apod. A ty děti to pijou.
Docela by mě zajímalo, kamarádka si domů pozvala paní a ta jí ukázala plavání ve vaně. To by byla pro mě dobrá alternativa, páč člověk ví, kdy a jak si tu vanu myje a navíc to bylo i za normální peníz.

Ale jinak právě že nikdo neví, jaké máš k tomu pohnutky, ale nechodíš, tak jsi špatná matka, nezodpovědná a dítěti se nevěnuješ. Jako jestli si někdo myslím, že vzít dítě jednou týdně na plavnání je věnování se mu .... 😝

kacka.va
11. čer 2009

janey: to by ses divila, jak často se setkávám s tím, že když řeknu, že plavat nechodíme, tak se maminy ušklíbnou, proč jako nechodíme, když všichni chodí. Ale snažím se toho nevšímat, každý ať si dělá, co chce.

Jinak si taky myslím, že je to zrovna módní trend. Kvůli motorice to rozhodně nepotřebujeme, malá byla ve vývoji vždycky napřed, takže si nemyslím, že by bez plavání nějak strádala 🙂.

ducky
11. čer 2009

Janye způsob, jakým to napsala hovořil za vše. A slovo spíše to nezachrání.
Sorry 😉

A nikdo nám neříkal, že plavání je out, ale tato diskuze tento názor jen podporuje. Tady se nediskutuje o názorech na plavání, tady se odsuzují matky, které s dětmi plavat nechodí. Aspoň takový dojem jsem okamžitě získala po přečtení této diskuze.

Jinak já jsem od začátku plavat moc chodit nechtěla, takže jsem přímo studie nevyhledávala, nicméně kamarádky maminka je lékařka, která četla nejnovější americké studie, které říkají, že dětem to plavaní moc nepřináší, naopak ony si z něj odnáší nemoci apod.
Ale o tom se radši nebudu moc rezepisovat, ptž jsem je přímo nečetla, tak abych se do toho nějak moc nezamotala. 😉

ducky
11. čer 2009

Kačko 😉
Já chodím do diskuze, kde skoro všechny maminky chodí s dětmi plavat, ale mě nikdo neodsuzuje, že nechodím. Prostě se to tam bere, že někdo chodí, někdo ne a hotovo. Tady ty, které nechodí jsou divné 😝

kacka.va
11. čer 2009

ducky: já nemyslela jen tady na diskuzích, ale běžně venku.

maart
11. čer 2009

....nevim teda no, kdo Ti rekl, Ducky, ze jsi spatna matka, kdyz nechodis plavat? S prvnim synem jsem chodila, s druhym nechodila (protoze jsou 2, 5 roku od sebe a chodit s dvouma detma mne prislo az moc narocny), s dcerou chodim...Ale opravdu nikdy jsem nepotkala nikoho, kdo by me jako matku soudil podle toho, jestli chodim nebo nechodim. To je snad uplny nesmysl.

Chodi ten, kdo chce chodit, kdo je ochotny zaplatit tak nechutnou (!) castku za pul hodiny bazenku tydne, komu nevadi spolecny pobyt deti a matek ve vode, kdo neni az tak uzkostlivy. A hlavne v prvni rade ten, kdo ma dite, ktere ma vodu rado, netrpi zanety usi atd. atd.

Nazev tematu je, myslim, dany jasne...nakoukla jsem proto, ze moje dcerka bohuzel asi AE ma (aspon ma na nej nabeh), takze jsem se chtela poucit. Vybrala jsem ale spravny klub, voda neni chlorovana, je slana...takze tam muzou chodit i deti alergicke a s ekzemy.

..no a ja chodim s fajn matkama, skvele si s nema jeste v herne pokecam...takze mam zabavu i ja... 🙂 .

Takze opravdu to neni tak, ze delam neco "trendy", protoze to momentalne frci...mala krici radosti, kdyz bazen vidi...+ jak uz jsem psala, chodila jsem i se starsim synem, bydleli jsme v te dobe v Nizozemi, kde tato aktivita s detmi opravdu nebyla nic noveho, plavani kojencu a batolat uz tam probiha nekolik x let, takze s dcerou fakt nedelam nic noveho..tedy pro mne noveho.

maart
11. čer 2009

Ducky, fakt divna nejsi! 😀

ducky
11. čer 2009

Maart a přečetla si celou diskuzi? Samozřejmě konktrétně mi nikdo neřekl, že jsem špatná matka, ale vyplývá to tady z toho, co tu píšou radikální zastánkyně plavání. Neberou ohled na názor a důvody jiných maminek, jen jim tlačí neustále svůj názor, který je dle nich jediný správný. 😝
Diskuze je od slova diskutovat a né mu cpát svůj názor jako dogma a jediné správné.
V diskuzi můžeš někoho přesvědčit, ale rozumnýma argumentama. Ty jsem tady ještě nečetla.
V diskuzi můžete dojít ke kompromisu anebo taky odejít každý se svým názorem.
Takže já s ním odcházím nakrmit svoje dítě 😉