Plavání kojenců může být nebezpečné pro děti alergiků

mousunek
7. čer 2009

Ahojte holky teď jsem přečetla na internetu článek viz odkaz, tak mrkněte

http://www.novinky.cz/zena/deti/170456-plavani-...

ducky
11. čer 2009

Maart díky 😀

aneta15
11. čer 2009

Ahoj holky,

at si každej dělá co chce, ne? Já s malou chodím plavat a v pohodě, líbí se jí to. Každýmu přijde nebezpečný něco jiného. Já například šílím když vidím tady v albech jak má někdo psa nebo kočku u mimina v postýlce, takový lidi mi přijdou jako prasata. A ted půlka z vás která má doma nějaký to chlupatý zvíře mě ukamenuje, já bych zvíře u malý nesnesla ani na 10 metrů. A perlička na závěr - moje teta tohle taky hrozně řešila, pořád všechno desinfikovala, pořád malému myla ruce snad 1000 za den, nechodili do mateřských center - všechny děti cucají stejnou hračku, prostě kluk byl fakt chudák ale je pravda, že mikroba nepotkal, když mu byli 3 jeli jsme do Itálie - teta vybavená savem, a v Římě u kašny kde si černoši máchali nohy a malej, se z ní pěkně napil - měl asi žízen -myslela jsem, že jí odvezou, lítala s malým po nemocnicích a ty italský doktoři si mysleli, že je magor, malému se nic nestalo byl v pohodě a teta se z toho dostávala měsíc 🙂

maart
11. čer 2009

Cetla, jojo...ale vzdyt tohle se stane vzdycky....2 skupiny matek...2 nazory.....= zadny kompromis....= hadka.....= spatne matky vs. supermatky 😀 . Kasli na to a delej si to podle svyho. Ja pisu mimo moji "domovskou" diskusi malokde, prave z tohodle duvodu....Tady jsem nakoukla, abych nahodou nedelala s plavanim nejakou chybu, ale tak snad ne 🙂 . Takze malym plavcum a neplavcum zdar! 😉

petka80
11. čer 2009

No abych pravdu řekla, tak já měla z této diskuze spíš pocit, že když plavat chodím, tak tím hazarduju se zdravím svého dítětě, zadělávám mu na ekzém, astma, bradavice, mykózy a já nevím co ještě plus ho ještě týrám tím, že ho potápím proti jeho vůli......... 😒
Proto jsem sem také napsala.
V jiné diskuzi jsem se zase dočetla, že plavat chodím proto, že nemám co dělat a chci se trochu pobavit 😀
Prostě mě tohle nadzvedává ze židle.
Neodsuzuju nikoho, kdo plavat nechodí. Ale prosím, zas neodsuzujte nikoho proto, že plavat chodí...........

maart
11. čer 2009

...jo, Petko, mas pravdu, nejaka diskuse na tohle tema tady taky probehla...a jojo, tam jsem zase byla matka, ktera tam chodi kvuli pobaveni 😀 . Tady si proste nevyberes no 😀 . Jdu se venovat batoleti, chce skladat kosticky 😉 .

luucia
11. čer 2009

My chodíme s malou na plavání od půl roku...vždycky si to užívala..proto jsem byla docela špatná z toho, když jí v 10ti měsících zjistili atopický ekzém ☹ ale dr mi plavání nezakázala, řekla mi, že jí mám před plaváním promazat a po plavání hned taky..takže chodíme dál a ekzém má úplně v pohodě 😵 infekcí se nebojím, to bysme nemohli vylízt z baráku 😉 voda na plavání dětí je přísně hlídaná, takže by to mělo být ok 😉

petko, ale dítě tím potápěním rozhodně netýráš 😉 kdyby to tomu prckovi vadilo, tak ho nikdy nepotopíš, pže bduze řvát jak tur 😝 měla bys viděta, jak si ty děti potápění užívaj 😵 😵 😵

petka80
11. čer 2009

Jako já taky hygienu řeším, ale prostě nemůžu myslet hned na nejhorší..... Taky jsem musela slevit ze svých představ, větší děti, co už třeba chodí ven, tak holt osahají kde co, tomu se nedá zabránit, zajímá je každý kamínek, píseček atd., taky bych mohla šílet, že to předtím počůral pes, kočka atd., prostě na to nemůžu myslet, jinak bychom musely být pořád doma..... 😒

petka80
11. čer 2009

luucia, však já vím, jenom jsem psala, co jsem se tu dočetla...... 😉 Moje malá má taky potápění ráda. A nejradši má, když ji položíme na takovou tu polystyrenovou desku a ona sklouzne do vody, určitě to taky děláte...... To se směje jak blázen..... 😵

mousunek
autor
11. čer 2009

luucia - jj rozhodne souhlasim detem se to libi

petka80 - tohle tema jsem zalozila vice mene kvuli tomu clanku co vsechno se o plavani pise, rozhodne ne kvuli odsuzovani plavacku ci neplavacku. 🙂 je na rodicich zda plavat chodi nebo ne

luucia
11. čer 2009

petko, aha, já nečetla celou diskuzi.. z tvýho příspěvku jsem pochopila, že dítě týrám, když ho potápím 😉

petka80
11. čer 2009

mousunek, luucia - 😉 🙂

vrana
11. čer 2009

Chmmm, tak mi to nedá nenapsat...ad téma jako takové, myslím že děláme z komára velblouda. Dnešní doba je přehnaná co se týče všemožných věděckých studií a ruku na srdce, kdybychom se řídili vším co vědci vymyslí, tak naše děti nebudou mít co jíst, pít, nebudeme si s nimi moct hrát, abychom jim nedej bože neublížili, atd. .. Co je tedy rovnou zavřít do skleníku? 😝

Ano, je logické že plavání může zhoršovat různé ekzémy a pod., ale to snad vymyslíme selským rozumem ne? Pokud mám dítě, které tyto a jiné potíže, neslučitelné s plaváním má, tak do bazénu nepolezu.

Souhlasím s tím, že je to "módní" a předražené, na druhou stranu, člověk který chodí s dítětem plavat jen proto, že je to IN, je u mně OUT ( 😀 ), děláme to přece pro děti ne?

Na obhajobu Hupczi, obávám se že ten její příspěvek vyzněl jinak než měl, já to chápu tak, že ty matky se dětem věnují mimo jiné i tím plaváním a že jsou zodpovědné a nepolezou do bazénu se vším možným. Obávám se že natolik všem matkám důvěřovat nemůžeme. 😢 Rozhodně si nemyslím, že tím chtěla říct, že ty co nechodí s dětmi plavat, se jim nevěnují. 😅 A 100% souhlas s tím, že obdobné choroby můžeme chytit fakt všude (bus, obchod apod.) Já teda nevím jak vy, ale považuju za samozřejmost si umýt ruce, když přijdu z venku, ano, ale abych si v průběhu nákupu utírala ruce vždycky když chci sáhnout na dítě, to teda nejsem Nicholson a jsme zpátky u chorob 😝

Taky bych prosila, aby naopak nebyly odsuzovány maminky za to, že s dětmi plavat chodí. My chodíme do pidi bazénku 3x5 m se slanou vodou, takže ji nepije, jsme tam 3 maminky. Jsou tam pravidla, jako sprchování a mytí před vlezením do bazénu, pantofle apod. Chodíme s malou od jejího půlroku, a zatím, si odtamtud nic nepřítáhla a doufám, že ani nepřitáhne (ťuk,ťukˇ,tuk). Moc ji to baví a mně přijde fajn, že získá trochu jiný vztah k vodě a já nebudu vykulená z toho, když nedejbože zahučí nešťastnou náhodou pod vodu.

Takže říkám, plavání ano, pro toho kdo chce a zdraví mu to dovoluje.

No a teď teda hurá do mně no...

janeyzelvicka
11. čer 2009

Souhlas s peťkou, taky jsem spíš nabyla dojmu, že já jsem matka, která hazarduje se zdravím dítěte, protože přijdu na bazén a šup hlavičku pod vodičku, a ještě

janeyzelvicka
11. čer 2009

... pardon...

a ještě jezdíme tramvají, tam chytně ňákej ten ajc, a další choroby, namátkou frigidita, gravidita, obezita 😀

Asi chodím do moc mírumilovných diskusí, ale nikde jsem se s odsuzováním / neodsuzováním kvůli plavání nesetkala. A není náhodou setkávání matek v centrech a na diskusích taky te´d dost in a trendy? 😀
Někdo by miminu koupil za ty prachy značkové oblečení nebo hračky navíc - to není výnosný byznys? . Já to dám na plavání, protože malá tam jásá radostí. 🙂

mousunek
autor
11. čer 2009

vrana - ano v dnesni dobe se vsechno moc resi, my sjme vyrustali uplne jinak a taky zijeme chodilijsme se jak decka koupat do rybniku, jedlijsme hlinikovou lzickou a kazdymu to bylo sumak. Souhlasim

tema bylo pro zajimavost ne ze bych chtela neco prehanet, holt kazdy se toho chytl jinak 😉

vrana
11. čer 2009

mousunek, já teda nemám ráda přirovnání, že za nás to bylo takhle a prd se stalo. Ale myslím že to chce kompromis, jasný že ji nenaženu do klasickýho plavčáku, kam chodí miliony lidí, nebo do bahňáku (i když ten je aspoň přírodní že...) ale zase ji kvůli všem možným rizikům nebudu držet doma..

jj, to tady bohužel tak chodí, skoro všude, není tu snad jediný téma ,kde by se to "neporvalo", ale to už jsme asi my ženský 😀

momin
11. čer 2009

vrana: bazenek se slanou vodou? To existuje... to me zajima..... 😅

vrana
11. čer 2009

momin, jj existuje, ale nevím jak dalece jsou mimo Prahu ☹

mousunek
autor
11. čer 2009

vrana - no rada to mit nemusis, ale pravda to je na druhou stranu v tech dobach bylo koupaqni v rybnicich a rekach jeste bezpecne a ciste dneska uz brrr...
my jdem na kurz az ted pac bud bylo plno a kdyz uz nebylo tak mel prcek hnusnou rymu...ale ma vodu moc rad tak se tesim jak se vyradi 🙂

ale jo aspon to tu zije 🙂

momin
11. čer 2009

vrana ale tam se nesmi mimi potapet nebo jo? 😕

mousunek
autor
11. čer 2009

to je asi spis jako lecebne koupani v te slane vode ne?

luucia
11. čer 2009

V pce je taky plavání kojenců ve slané vodě 😉 potápějí se normálně 😉 je to pro prcky lepší než chlorovaná voda

kacka.va
11. čer 2009

tak o bezpečném koupání v řekách za našeho dětství bych teda dost pochybovala, čističky od fabrik skoro žádné, z polí se podle mě splavil kdejaký sajrajt, který se např. dneska používat nesmí. I když taky jsem se tak koupala.
jinak taky nejsem pro to držet dítě v izolaci, musí prostě s bakteriema a vším možným okolo přijít do styku.
jinak slaná voda se dneska běžně praktikuje a není zase tak slaná, aby se děti nemohly potápět 😉.

momin
11. čer 2009

Aha..🙂 To sem netusila.. to je super🙂

kacka.va
11. čer 2009

jinak dneska se už běžně používá i u zahradních bazénů slaná voda, aby se nemusela sypat chemie.

maart
11. čer 2009

Vrana, nechodite cirou naaahodou na Prahu 6 plavcit? Do Liboce?

vrana
11. čer 2009

Je to tak jak píše kacka, je to místo chloru. Slané to je, ale třeba míň než moře, nic méně na chuť hnus a je fakt že ty děti to opravdu nepijí. Je pár bazénů i pro dospělé, kde to mají. 😉

maart, nene na Prahu 4

hupcza
11. čer 2009

luciek: no ...jen pro info - ondrášek je máloksdy přes den v kočárku, v postýlce vůbec 😉

janey: díky ..přesně takjsem to myslela 😉

ducky: divné mi příjdou spíš tvé reaskce než to, že nechodíš plavat 😉

hupcza
11. čer 2009

vran: jj..i tobě díky...stejně jako janey 😉

majenka
11. čer 2009

Hupcza: neboj, tu "nešťastnou" větu lze chápat úplně normálně 😉 😀 😅

V diskusi by člověk neměl být tak vztahovačný, ty nesmysly, které z toho některé vyvodily, Hupcza určitě na mysli neměla 😉