Plavání kojenců ve vaně. Máte zkušenost?

markchina
11. dub 2009

Ahoj holky, takove tema tu nemuzu najit, tak to zkusim nacit ja. Mam 2mesicniho chlapecka a ten zboznuje vodu, chtela bych s nim zacit plavat, ale bohuzel v mem okoli neni zadne zarizeni, ktere by takhle malym detem plavani umoznil. Nejbliz jsou Boskovice a tam se plave az od 1roku. Slysela jsem, ze se u tak malych deti zacina doma ve vane. Mate nektera z vas zkusenosti? Popripade napiste prosim, jak se to u vasich mrnousku vyviji, jak se jim voda libi a treba i nejaky postup, jak muzu zacit sama doma. Dik moc, uvitam vsechny rady i zkusenosti. 🙂

berenika39
11. dub 2009

ahoj, ve dvou měsících kursy plavání asi ne, je ještě malinký, ale dá se doma ve vaně s instruktorkou zkoušet první koupání. ale nevím,když není blízko u vás bazéna kursy, jestli něco takového objevíš. i tak je čas třeba do tří, čtyř měsíců. kursy jsou od půl roku většinou.
K nám chodila paní instruktorka od 4.měsíce, měli jsme 4 hodiny doma ve vaně. Naučila mě s malým manipulovat, jednocuché "cviky" na posílení bříška, zádíček, orientaci ve vodě,polívání kelímkem, nácvikna potápění. Bylo tomoc fajn, hodná byla, prcek jen zářil. Od šestého měsíce chodíme k té samé paní do bazénu, pitná voda bez chloru, teplá, jen 5 párů v jednom kursu. Máme za sebou 11 lekcí a potápí se úplně v klídku, to já se bojím víc 😝 😝 , spousta básniček, písniček, plavou s pěnovým kruhem kolem pasu, "skáčou" dovody, kloužou do vody, jsme tam spokojený.
Sama začínat asi ne, opravdu to chce ukázat ty "chvaty" 😀 😀 , aby to mělo význam a něco se nestalo. Jinak super je napustit plnou vanu a vzít si malého k sobě do vody. To nám zůstalo do ted, koupou se s tatkou a koupelna plave. 😀 😀

mousunek
11. dub 2009

plavani je od 3m do 6m ve vetsich vanach a od 6m do 3let v bazenku

anezka14
11. dub 2009

ahoj.
My by sme chceli taky nejakou instruktorku, treba na doma. Kde ji mam sehnat?

garfie
11. dub 2009

Holky, určitě jste měli nějakou laktační sestřičku co za váma byla doma po porodu. Obraťe se na ni, většina těchdle bab dělá i plavání a cvičení s miminky, nebo aspoň ví co a jak u vás v okolí.

barmborka
11. dub 2009

Holky mně pomohla knížka ,,Jak se rodí vodníčci´´ sice je už staršího data ale byla dobrá.Půjčila jsem ji bohužal švagrové která mi ji už nevrátila tak vám nepovím autora.Ale bylo to právě o těch začátcích doma a jak prcky připravit na plavání v bazénu. 🙂

dnada
11. dub 2009

Eva Keidroňová - Jak se rodí vodníčci 😉

anezka14 - zkus se v plzni poptat v bazénech,myslím že na slovanech je kurz plavání kojenců,třeba tam najdeš i nějakou instruktorku,která dochází i domů 😉

jinak já chodím s malým v rokycanech od půl roka(dřívější kurzy nedělají) a je to bájo.Malej je jak potápka a když se mu zrovna nechce spát,tak ho to strááááášně baví 😎 a mě také 🙂

shaula
11. dub 2009

Dovolím si opravit: Eva Kiedroňová

dnada
11. dub 2009

shaula - JASNĚ 😉 překlep 😀

markchina
autor
11. dub 2009

Holky dik za tip, po te knizce se urcite podivam. Koukala jsem na netu, jestli je ta moznost si pozvat instruktorku. Nasla jsem nejbliz Blansko, berou si 200kc za hodku + cesta, coz bude asi 100kc, myslite, ze to je dobra cena? Nejdriv se podivam po ty knizce 🙂 .

berenika39
11. dub 2009

jj, je to dobrá cena. zkus to. nemusíš si domlouvat a platit najednou víc hodin, vyzkoušíš si to, a pak se rozhodneš dál.

m1rti
11. dub 2009

Ahoj holky, já jsem z Vyškova. Plavání miminek tady dělá má kolegyně z práce. Vím, asi je to pro vás z ruky, ale když vidím, že je problém v některých lokalitách něco takovýho najít, tak jsem ráda, že tohle máme v místě. Přemýšlím, že se tam s malou přihlásím. Nový kurz začíná v květnu.... tak přeju hodně štěstí, ať něco najdete.

markchina
autor
11. dub 2009

Asi do toho teda pujdu, hned po svatcich tam zavolam a zjistim si to presne. Dnes jsem se musela pri koupani maleho smat, byl tak spokojeny a vyrehtany. Zkusila jsem ho ve vanicce dokonce i obratit na brisko a byl spokojeny, i kdyz trosku prekvapeny. Hned po prichodu z porodnice mame ranni ritual - po probuzeni nasleduje hrani a mazleni, pak do koupelny do naha, pustim vodu a oplachnu malemu oblicejik a na povel aaaaaaaaaaaa sup a on uz je na to tak zvykly, ze zavira oci 😀 , je sladky. Pak oplachnem dupku, utrem, oblecem, pak obratim na brisko, tam pocvicime a pak kojeni. Ma vodu tak rad, ze kdyz place a ja ji pustim, tak okamzite utichne 🙂 . Uplne cumim, co s nim voda dela 😲

gedgitka.a
12. dub 2009

ahojyk já se byla kouknout u kámošky, když plavali s instruktorkou a pak jsem si s malým ty základy doma ve vaně plavčila sama, teď jsme začli konečně chodit na plavčo a malej je v 7 nebi je to super po plavču se napapá a spí skoro 1-2 jako dřívko 😀

moneli
15. dub 2009

ahojík holky, chodím s malou od 5ti měsíců plavat v Brně na Polní, je to tam bájo, miminkám se to moc líbí, plaveme (jestli se to dá tak nazvat 😀 ) půl hodinky, ke každému pohybu říkáme říkanky, nebo zpíváme písničky, je nás tam tak 6 maminek s dětmi + lektorka. Doporučuji!!! a cenově.. 10 lekcí 1450kč... www.slune.websnadno.cz

garfie
15. dub 2009

markchina, je to dobrá cena-teda taková normální 🙂 U nás jsou 4 místa kde se plave, ceny za hodinu 170-220, vany stojí cca o 50-100 víc.

jennyska
19. bře 2014

Ahoj @markchina @garfie @moneli @gedgitka.a @m1rti @dnada @barmborka @anezka14 @mousunek a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Plavání kojenců https://www.modrykonik.cz/plavani-kojencu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Plaváním Vašeho dítěte - kojence, pomůžete další spoustě maminke, které zvažují, zda plavat s dětmi začít, či ne a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Např. Kam jste na kurzy chodily? Co vše jste musely mít s sebou? Co bylo náplní kurzu? atd.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all