Plavání mimča doma ve vaně. Jak to provádět?

janab78
1. únor 2008

Ráda bych začala s malou (7týdnů) "plavat" doma ve vaně. Chtěla bych vědět, co a jak se s ní má provádět. Některé z vás možná absolvovaly nějaké kurzy, tak poraďte. 🙂 Může se jí i potopit hlava? Je na to nějaká kniha nebo informace někde na netu?

dashak
1. únor 2008

janab 😕 to bych určitě nedělala, když s tím nemáš zkušenosti, můžeš taky malé vodu pěkně zprotivit.
Raději navštivte nějaký kurz, kde tě naučí co a jak. Potopit hlavu ji určitě nemůžeš, pokud ji teda nechceš utopit 😅 Miminka se nejdřív jen polívají vodou přičemž jim říkáš signál - vždy stejný a po nějaké době si zažije, že při vyřčení signálu musí zatajit dech....až to umí, tak se teprv zanořuje pod vodu...což bys musela mít teda úplně plnou vanu, aby se ti to povedlo, protože ji nemůžeš jen tak zarýt hlavu pod vodu, ale musíš ji pěkně ponořit celou.

Plavání je skvělá věc, ale raději zkus nejdřív odborníky, ať něco nepokazíš 😉

susik77
1. únor 2008

janab: my sme boli 2x plavat vo vani v rodinnom centre a tam nam instruktorka ukazala co mame robit.zatial sme sa este neponarali, posilovali sme brusko-mala bola na chrbatiku.
myslim, ze je fakt lepsie ist parkrat na lekciu na vanicky a potom to vyskusat aj doma. 😉

aajina
1. únor 2008

Zkus juknout sem, je to tu celkem hezky popsaný
http://www.emimino.cz/puvodni/plavani/index_p.htm 🙂

azifca
1. únor 2008

janab - taky jsme chtěli, takže jsem si nejprve koupila knihu Plavání dětí s rodiči (vyd. Grada) a pak jsem zavolala do plaveckého centra vedle ve městě a dmluvila si schůzku, paní nás naučila, jak plavat doma, a od 3 měsíců - tedy od tohoto týdne, chodíme k nim do velké vany. Bez instruktáže bych se neodvážila, leda pokud máš velké zkušenosti s manipulací s tak malými dětmi

atreides
1. únor 2008

mám pocit, že je o tom psaný v únorové Betynce 😉

kupinka
1. únor 2008

Taky bych se nejdřív poradila s odborníky,je ještě moc malá...

kacka79
1. únor 2008

Ahojky, tak asi bych radši někam chodila, nechci samozřejmě podceňovat tvé schopnosti, ale já bych to sama ze začátku nezvládla..Filip už se normoš potápí ale my začínali až ve 4 měs...bylo mi řečeno, že je lepší začít až je mimi očkované - aspoň 1 hexa..

xsipm04
1. únor 2008

Jana, nevím, odkud jsi, ale k nám přišla už ve 3 týdnech domů paní, která s miminky plave. Všechno mi ukázala a pak jsem si s malou už plavala sama. Dál k nám chodila podle toho, jak jsme se domluvily a ukazovala nám pokročilejší cviky. Můžeme ti tady popsat, jak se to dělá, ale slovně to jde celkem těžko, tak abys to malé nějak nezošklivila. 😉

janickabez
1. únor 2008

My jsme to zkoušely od 6 týdne asi takhle viz odkaz...malá je vodníček a ve velké vaně se jí líbí, povozím jí po zádáčkách a hlavu jí nepotápím, nejdřív trchu otřu mokrou rukou, aby se nelekla a pak na ní pomalu přes hlavičku vyždímám houbu, podle nálady a jak se jí to líbí v tom pokračujeme...

http://www.plavacci.com/serial.html

Ale bez odborníka bych se taky bála potopit...

janab78
autor
1. únor 2008

Holky díky za odpovědi. Asi tedy objednám instruktorku domů, aby nám to ukázala. Jsem z Prahy, takže to půjde.Máte asi pravdu, že bych to mohla malá zošklivit a mohla by se vody bát.
aajina-dobrý tip na stránky

gandy
2. únor 2008

K nám taky domů chodí paní instruktorka. Naší malé jsou 3 měsíce, ale sama bych si o netroufla. Jen jsem si vzala malou do vany, ale to sjem jí tam sama přidržovala, ale plavat s ní to ne.. Teď už vím jak na to.
V únorové Betynce to je, ale stejně bych si sama asi netroufla... Zkus si objednat domů je to lepší.. 😀

bramburka
2. únor 2008

my jdem poprvé va čtvrtek do vaničky!

plostice
6. únor 2008

Pracuju jako instruktorka plavání (sice s trošku většími dětmi), ale k téhle tématice můžu doporučit knížky paní Ireny Čechovské (vydává je Grada). Chce to číst pomalu, protže paní Čechovská má sklony psát občas děsně věděcky, ale dá se to pochopit a navíc ta paní velmi dobře ví, co píše. Věnuje se plavání kojenců a předškolních dětí celej život a učí to na sportovní fakultě UK. Skutečně můžu doporučit... v knížkách začíná od těch úplně nejjednodušších věcí, jak dítě začít seznamovat s vodou. Pokud někdo chcete bližší info, napište mi do IP 🙂