Plavání odnášíme nachlazením, co dělat?

imzadi
10. led 2012

Ahoj holky, prosím vás o radu. Chodíme s Kubou od jeho 6M pravidelně plavat, on vodu miluje, moc mu to jde a baví ho to i mě. Ale poslední tři měsíce pravidelně návštěvu bazénu odnášíme rýmou, někdy i kašlem. Je to pak tak, že jdeme plavat, další týden se léčíme, pak plavat a většinou je to zpět. Plavání je v pátek a v neděli se to většinou už projeví. Plavání je ve speciálním centru, bazén má 32 stupňů, všude je teplo, teple ho oblékám, takže fakt nevím...měl jste to někdo podobně? Co jste proti tomu dělali? Kurzy jsou dost drahé, ale zase chodíme k výborné cvičitelce, kam je těžké se dostat, kdybychom teď přerušili, nejspíš bychom ji už nezískali, tak se mi to nechce úplně vzdát...na druhou stranu pořád mít rýmu taky nejde. moc díky za vaše rady. 😉 jo zkoušela jsem mu dát čaj od megafytu na posílení imunity, ale nechce ho pít, ani přislazený... 😠

tkanicka
10. led 2012

Nám na plavání doporučovali zůstat v budově ještě minimálně půl hodiny, raději hodinu i dýl, aby se děti zahřály a pořádně vyschly

berenika39
10. led 2012

Ono to ani nemusí být tím plaváním, ted je počasí, které prostě všelijakým virosam nahrává, takže je toho všude plno, lítá mezi dětma plavání neplavání. Nevím, nemůžu ti do toho mluvit 😉 , ale zdraví je podle mě přednější než šikovná paní cvičitelka a kurs plavání. když to necháš rozjet, budou z toho pak třeba průdušky, nestačí se z toho dostat, proto se to vrací. Já bych určitě plavání přerušila. Jaro to jistí.
Na posílení imunity dobře funguje Imunoglukan, ale není to rozhodně lék, není to tak, že když ho budeš dávat a chodit plavat, nebude nemocný.....

dana3262
10. led 2012

Verejny bazen je nejvetsi semeniste bacilu, co si umim predstavit. V lete mluvil odbornik (uz nevim kde, myslim v Sama doma) a potvrdil mi vsechno, co jsem si do te doby myslela. Detem to narusuje jejich nevyvinutou imunitu, dokonce se tim zvysuje pravdepodobnost astmatu a brochitid. Nase deti take miluji vodu. Dokonce uz plaval i ten mladsi kdyz mel necele 3mes, ale v bazenu u mych rodicu. Nechtela bych, aby dite bylo casto nemocne (pak muzou prijit respiracni problemy, ouska, dutiny)..

coxa
10. led 2012

Měli jsme to taky tak, chodili jsme do klubu kde je bazén jen pro plavání kojenců, ne pro veřejnost, stejně tak i šatny a herna, sice nám radili zůstávat pak v budově v herně ještě dlouho po plavání, ale vzhledem k tomu, že i tam byla teplota kolem 22ti stupňů a venku kolem 0, tak rozdíl je obrovský (jak mi vysvětloval doktor), takže nám doporučil na zimu plavání vynechat a funguje to.

mailli
10. led 2012

My jsme taky chodily plavat. Rýmu měla Eliška jedinkrát za celý kurz. Ale je pravda, že jsme po plavání byly vždycky ještě aspoň půl hodiny v herně. Ale co se mi nelíbilo, že některé maminky braly na plavání děti nastydlé, což byl jeden z důvodů, proč jsme chodit přestaly ☹ Takže opravdu je potřeba, abyste zůstaly ještě nějakou dobu v teple a hlavně se z toho nastydnutí pořádně dostat, aby se to pořád neopakovalo a nebylo z toho něco horšího 😉

meleri
11. led 2012

taky jsme to tak meli. jednoduse jsem vyradila plavani chodime pouze v lete. a brat nastydle dite na bazen..to je drsne, prece ani dospely kdyz je nemocny tak nema chut lezt do bazenu...

weri1
11. led 2012

máme to tak taky....další kurz jsme zaplatili abychom mohli vybrat náhrady, jinak by nám propadly...uvidíme dál. když tak přestaneme chodit....za to mi to nestojí, aby měl věčně rýmu, ono je to dost nepříjemmý
a zůstáváme minimálně půl hodiny tam, takže o tom to asi není

sebestka
11. led 2012

A já si spíš myslím, že je to tím nezimním počasím. S Kristýnkou chodím plavat od jejího roku-zima nezima, pravidelně, každý týden. Nikdy tak netrpěla na rýmu a kašel, jako letos. Přitom chodíme na ten stejný bazén, stejné podmínky a po koupání jsme ještě vždycky minimálně půl hodiny -spíš hodinu v herně. Každý týden, to stejné a přesto je letos pořád nachlazená. A když jme chodily v -15 mrazech, tak žádná rýma ani nachlazení.Jinak to přerušení chápu, stojí to nemalé peníze. My jsme ale s cvičitelkou domluvení na náhrady. Tak bych se s ní zkusila na tom taky domluvit a nebo alespoň, aby vám to odečetla v dalším kurzu. Radit, aby jste na plavání přestali chodit, nebudu.Vím totiž jaké to je, Kristýnka je taky tím plaváním strašně nadšená a nechci ji o to ochuzovat.

jasekd
11. led 2012

Asi nechodit 😅 Taky jsem si planovala, jak budem chodit plavat, a kluk nesmi. Holka by i mohla, ale nemam hlidani. V prirode uz se koupal a tesime se jednou na more. Clovek nemuze mit vsechno. Pokud citis, ze mu to nedela dobre, prerusila bych dochazku, nez se poradne vykuryruje. A souhlas s touhle "zimou", kdyby poradne mrzlo, je tech nemoci pulka 😝

llllucka
11. led 2012

Zkuste se víc aklimatizovat.Tzn. chodit hodně dopředu a zůstávat tam po plavání dýl.Jinak bych přestala chodit a začít až na jaře.Ono těm dětem nic neuteče.Dneska se na všechno strašně spěchá a kdo nemá nějakej kroužek,tak není cool.

amallie
11. led 2012

Záleží, jestli je takhle nemocný i v létě, nebo jen teď v zimě, to otiž nemusí být úplně plaváním. My chodíme rok a půl, vždycky po plavání tam ještě zůstáváme na oběd a v herně, my klidně i dvě hodiny, někdy jsme zůstali i celé odpoledne. Jezdíme autem až před bazén a zpátky do garáže, takže vykoupaná prakticky nepřijde ven. A nemocná není, ale každé dítě je jiné a pokud je syn nemocný opravdu z plavání, tak bych nechodila. V okolí máme ale několik dětí se stejnými problémy a ty na plavání nechodí. Současné počasí zdraví nepřidává, je dobrý děti otužovat, doma nepřetápět atd, al to už je otázka jiná.

jancule79
11. led 2012

Co dělat? Prostě plavat nechodit. 🙂 Naše pediatrička chození na plavání v zimě s miminem naprosto nedoporučuje. Pokud je dítě zdravý, tak proč ne. Ale jestli je pak potom pořád nachlazený, tak bych se na to vykašlala. Naše generace taky v kojeneckém věku neplavala a žije. 🙂 Já se starším taky chodila na plavčo, s maldším jsem se už na to vykašlala a paradoxně je to větší vodník než starší. Starší se taky rád koupe, ale že by si při pohledu na vodu sundaval oblečení a vrhal se do bazénu jako mladší, tak to teda ne. 🙂)

zuzi82
11. led 2012

My chodili na plavání od Matějových šesti týdnů do jednoho roku. Minulou zimu byl přesně jak píšeš pořád nemocný. Jeden týden jsme plavat šli a druhý ne, protože byl nemocný. Tak jsem to vzdala. Stálo to dost peněz a my vychodili stěží půlku. Letos už nechodíme a Matěj nebyl nemocný ještě ani jednou, ale klepu to. A to jsme tam pak ještě obědvali, takže jsme odjížděli tak 45 minut po skončení a auto jsme měli přímo před bazénkem. A bazének byl jen pro děti. Bylo mi líto to ukončit, ale ta věčná rýma a nudle u nosu mě ničily. 😅

jop
11. led 2012

Já bych to teda nelámala přes koleno, opakované nachlazení nikomu neprospívá a dítěti zvlášť ne. Proč chceš tak hrozně chodit plavat, když to malému nevyhovuje? Říkáš, že ho to hrozně baví, ale jsem si jistá, že najdete i jiné aktivity, které ho budou bavit.
My jsme se přestěhovali z Brna na malé město, v Brně jsme chodili na plavání a po přestěhování jsme chtěli taky, ale tady není speciální bazének pro děti a po první lekci syn onemocněl, protože tam prostě byla zima (i ostatním dětem cvakaly zuby). Takže tam nechodíme, chodíme do jiných kroužků. Vždyť o nic nejde 🙂

hajanik
8. zář 2021

Mě napadlo nalepit voděodolnou naplast a podepsat na ní.