Plavání s mimčem: Co s sebou? Kolik osušek?

usounek25
16. srp 2009

Ahojky, od září začínáme se synem chodit na kurz plavání kojenců. Můžete mi prosím dát nějaké praktické rady co s sebou pro mimi. Je jasné, že plavací plínečku, ale zajímá mě třeba kolik osušek pro mimi apod. Nemám okolo sebe žádnou kamarádku, která má dítě a plavání navštěvovala, takže vůbec nemám představu. Jo a ještě by mě zajímalo, jak to plavání vaše mimča snášela, jestli byl brekot apod. 🙂 . Díky.

shaula
16. srp 2009

Naši kluci první tři lekce prořvali úplně neskutečně, byla jsem z nich nešťastná. Pak jako když utne, ve vodě jsou spokojení, líbí se jim to. My máme pro každého plavky, jednu osušku, župánek, tyčinku na vyčištění uší, nic víc není třeba, možná olejíček na natření.

wensdy
16. srp 2009

usounku ahoj mě stačila osuška,plýnka do vody,mlíko k promaštění ,ouška jsem nevytírala-neměli jsme problémy.U nás jsme měly připravený nafukovací přebalováky z Ikei,a stěmi jsme si nesli děti k bazénu.Bohužel byly u nás kurzy naseka ný po půl hod.tak byl na všechno dost vekej fofr.Naší malý se voda líbila.jo a vem si nejakou hračku.

martulikk
17. srp 2009

Holky, když jste tady otevřely toto téma, chtěla bych se zeptat od jakého věku se chodí s miminkem plavat?

smardik
17. srp 2009

usounek malý první lekci prořval, příště už to bylo v pohodě 🙂. Ted je pauza a od prázdnin budeme pokračovat 🙂, my si brali 2 usušky a něco na natření - olejíček, krém a tot vše

shaula
17. srp 2009

martulikk - většina kurzů v bazénu je pro mimi od 5 - 6 měsíců, dříve se plave ve vaničkách. I když někdo psal v jiném tématu o plavání (je jich tu několik, zkus pohledat), že u nich se plave v bazénu už od myslím 2 měsíců - ale s tak malým miminem bych teda do velkého bazénu nešla. My jsme začali plavat cca v 9 měsících.

llllucka
17. srp 2009

usounek a kam v Brně budeš chodit?My začali ve 3 měsících do bazénu a malej to snášel v pohodě.Neřval nikdy (a zažila jsem jedno dítě,co brečelo),jen první plavání byl vykulenej,ale vodu miluje a i tety v plavání nás chválí,že jde vidět,že je plavec.Sebou jsem měla jen osušku,mýdlo,krém na natření a plavečky do vody.A hlavně jídlo,protože po plavču je hlad😉

usounek25
autor
17. srp 2009

llllucka: jsme přihlášení do Filia klubu na Lesnou. Jsem zvědavá a těším se, Adámek má vodu taky rád, tak uvidíme v tom bazénku. Právě od mé známé kamarádka tam chodí taky a říkala, že malá řvala jen tu první hodinu, nebyla zvyklá na sprchování a pak na tu chladnější vodu v bazénku. Ale pak už ty další hodiny v poho. Hlavně si chci pořídit ten jednorázovej foťák a vyfotit si malýho pod vodou, jsem zvědavá na ten výraz 😀

Jinak díky za rady, nebudu to nějak hrotit, hlavně abych ho měla do čeho zabalit po tom plavču a určitě musím vzít papu, protože nejsme z Brna, takže hned tak doma nebudeme. A ještě jsem se holky chtěla zeptat, vy které chodíte na to plavčo, myslíte si, že to mimču něco přineslo - samozřejmě kromě toho, že si zvykne na vodu, ale myslím třeba, že je pak to mimi spokojenější apod., přece jen ve vodě je skoro jak kdyby byl v bříšku že.

shaula
17. srp 2009

Usounek, tak jestli stihneš v lekcích ještě fotit, tak klobouk dolů, to máš asi rukou jako chobotnice chapadel 😀 😀 😀 Většina plaveckých kurzů nabízí na konci kurzu podvodní focení fotografem, u nás to prý ale bude až ve druhém kurzu (zatím končíme první), protože je třeba, aby ty děti už chvilku vydržely pod vodou, aby to fotograf stihl zaostřit 😀 U nás je to třeba tak, že můžou s dítětem přijít třeba oba rodiče (nebo kdokoliv jiný), ale do bazénu může jenom jeden, ostatní musí zůstat na břehu, takže pod vodou se fotit nedá.

Neřekla bych, že to přináší něco jiného než radost z pobytu ve vodě... Celkově spokojenější tedy nejsou, tam žádný rozdíl nevidím. Ale je to prima zábava a prckům se ve vodě líbí, tak proč ne. Určitě odchodíme ještě druhý kurz a pak uvidíme, jestli budeme pokračovat nebo začneme už chodit na vlastní pěst někam do bazénu, ono to přece jenom z dlouhodobého hlediska vyjde celkem draho... Ale zase je to větší zábava než sami v bazénu 😀

jittuss
17. srp 2009

My jsme začali plavat od pátého měsíce a malé se vodička hrooozně líbila,a líbí do dnes. Druhý kurz začneme od září (přes prázdiny se neplave)a už se neskutečně těším,je to odreagování i pro mne, já s sebou ještě nosím podložku pod miminko,aby se neválelo tam kde ležel někdo před náma.

berenika39
17. srp 2009

ahoj, ještě k tomu, co s sebou, mě přišly vhod pantofle, gumový, strašně jsem se zezačátku bála, že s malým v náručí uklouznu, tak jsem ze šatny přes sprchy až k bazénu chodila v žabkách.
do oušek jsem nosila takové ty čtverečky buničiny, po koupání jsem mu je stočený dala jemně do oušek, vytáhne to vodu. ukazovala nám to naše paní instruktorka.

plavali jsme od sedmi měsíců, petr je čochtan, po prázdninách pokračujem. ted chodíme do akvaparku do brouzdaliště, vířivky,klouzačka. je to super odreagování, změna pro oba.

focení u ná byla klika, manžel pí instruktorky fotí, tak jsme měli plno fotek,pod vodou to není nic snadnýho, ale i ostatní jsou milá vzpomínka.

kuk, neva že se pochlubím? (albíčko dělá brácha, tak ty hlášky s rezervou, pls)

http://petastetina.rajce.idnes.cz/

llllucka
17. srp 2009

usounek:tam chodíme taky.Neboj,plavací tety jsou naprosto v pohodě.Jak psala shaula,na focení pod vodou zapomeň.Do vody pustí jen jednoho rodiče,takže fotit se dá jedině z břehu.A než se dostanete k potápění,to si ještě počkáš.Na tu chladnější vodu zvykej malýho už teď.Ale je tam 32 stupňů a my ani v teplejší nekoupeme.Už plave i ve venkovním bazénu,kde je voda i 26 stupňů a pohoda.
Přínos to má v tom,že si dítě zvykne na vodu a kdyby ti tam náhodou sopadlo,tak by mělo být schopno zadržet dech.Taky se tam pak učí,aby se dítě umělo chytit bazénu a vydrželo se držet,.... prostě to má i záchranou vložku.

martimarti
17. srp 2009

Ahoj usounku, my chodili od února do června, plavání probíhalo bez problémů, malá neplakala, nicméně jsem byla dost rozpačitá, protože se mi zdálo, že malé se to moc nelíbí, byla jakoby lhostejná... 😒 Až pár lekcí před koncem se to změnilo, bylo vidět, že se jí to líbí, smála se a vesele se rochnila, takže budeme zase pokračovat 🙂 🙂

Jinak já ze začátku tahala dost věcí a postupně jsem ubírala a ubírala, ke konci jsem vozila jen jednu osušku, nejdřív jsem utřela malou a pak sebe, pro sebe pantofle, pak tělové mléko pro malou a tp bylo tak vše 😉

Jinak u nás se fotilo normálně, nebyl problém, když přišla návštěva a z břehu fotila 😉 , na konci pak přišel fotograf, fotil i pod vodou, ale to my jsme s radostí oželeli 😉 . Tedy pro úplnost, malá byla po nachlazení a ani nás to nemrzelo, že fotky pod vodou nemáme 😉 😉

onlika
17. srp 2009

ahojte, ja som s malym tiez prihlasena na plavanie od septembra, ale stale vaham, mal uz 2x zapalene usi a tak mam z plavania strach. Co si o tom myslite? Sli by ste do toho?

martimarti
17. srp 2009

Onliko, nešla ☹ Pokud měl malý zánět středního ucha, tak bych se bála a neriskovala to ☹ Kamarádka měla stejné problémy a nakonec dostali zánět během plavání, jasně že museli přestat a po vyléčení dlouho do bazénu nesměli /myslím 6 týdnů/, takže jim nakonec lekce propadly a když se to opakovalo znovu, tak to raději zabalili ☹ Tím neříkám, že se to může stát i vám, ale já bych do toho nešla.

onlika
17. srp 2009

martimarti, dik, ja si to tiez myslim, radsej to riskovat nebudem a ked tak pojdeme az bude vacsi 🙂

germik
24. srp 2009

ahojte,za 3 týždne začíname plávat a rozmýšlam,čo budeme k tomu potrebovat.. Táta ma stále presviedča,aby som kúpila malej župan. No neviem, mne to príde zbytočné. Poradíte? Treba aj župan alebo stačí vačšia osuška? Díky

shaula
24. srp 2009

Germik - my župánky máme. Po koupání je utřu do osušky a zabalím do suchého župánku, ve kterém je přenesu do šatny. Ale stejně tak bys mohla malou zabalit do druhé suché osušky, to záleží na tobě. A taky záleží na tom, jak to bude u vás na bazénu organizováno - u nás je hned naproti bazénu malá saunička a místnůstka se 2 lehátky, některé maminy to řeší tak, že tam dítě rovnou oblečou. Ovšem ty mi pijí krev, protože se samozřejmě rozloží po celém lehátku a tak tam pak není už místo pro ostatní. A než si dítě namažou, přebalí a oblečou, tak tam stojíme a čekáme jak trubky 😠

klematis
24. srp 2009

Dobrý den, chodíte s mimčem plavat a zároveň cvičíte Vojtu? Cvičíme už tři měsíce a teď jsem mimísa přihlásila na plavání do rehabilitační vany a naše fyzioterapeutka nám to zakázala. Ne že bych jí nevěřila, ale víc lidí, víc názorů.

romi73
24. srp 2009

klematis, my cvičíme vojtovku, ale už jen jeden cvik, a naše rehábka je s plaváním v pohodě - začínáme od září. prý je to příjemná změna a schvalovala nám to, ale hlavně to prý člověk nemá brát jako "lék" na problémy, kvůl kterým dítko cvičí a neflákat pak třeba cvičení. třeba záleží kvůli čemu se cvičí, kdoví. my na asymetrii a na to, že nejde do vysokého vzporu na rukou (ačkoli se už v pohodě postaví, tak na břiše se pořád válí jak čtyřměsíční...)

lucie.krajcarova
10. zář 2009

tak holky, my začínáme plavat příští týden. díky za rady co s sebou, vše jsem si zapsala 🙂

lucie.krajcarova
24. zář 2009

takže už máme za sebou dvě lekce, je to paráda, Martínkovi se tam moc líbí! a podruhé bylo asi 9 miminek a žádné ani nezaplakalo, fakt nádherné!!!! v neratovicích je do bazénku vidět zvenčí, tak pak pozorujem miminka po nás, je to zábavné 😀

usounek25
autor
24. zář 2009

ahoj, my už taky chodíme, máme za sebou 4 lekce a super. Měla jsem strach, že malej bude brečet, ale vůbec neplakal a líbí se mu to. Tentokrát půjde plavat taťka, tak jsem zvědavá, jak to vypadá, když se koupou takový mrňata - budu poprvé za diváka 🙂 .

natrix
29. bře 2010

ahoj holky, nemáte zkušenost s kapkama do uší Normison? Měly by pomoct vysušit ucho, aby nedocházelo k zánětům, nějak odpařují vodu, neznáte je některá? Švagrová chodí plavat s neteřinkou, tak že bych jí to koupila...
díky 🙂

jennyska
19. bře 2014

Ahoj @usounek25 @natrix @lucie.krajcarova @romi73 @klematis @shaula @germik @kinsen @onlika @martimarti @llllucka @berenika39 @jittuss @smardik @martulikk @wensdy a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Plavání kojenců https://www.modrykonik.cz/plavani-kojencu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Plaváním Vašeho dítěte - kojence, pomůžete další spoustě maminke, které zvažují, zda plavat s dětmi začít, či ne a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Např. Kam jste na kurzy chodily? Co vše jste musely mít s sebou? Co bylo náplní kurzu? atd.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all