Plazení a lezení po kouzavé podlaze. Jak na to vyzrát?

blandik
9. čer 2009

ahojte,

můžete se někdo podělit o zkušenosti, jak jste vyzrály na klouzavé podlahy? Konkrétně máme plovoučky a koberce pryč kvůli ekzému. Malý se začal plazit, ale na podlaze nechce - jen na posteli a taky máme ultimátum, že má začit do měsíce zvedat zadeček a podkládat kolínka - prostě se postavit na lezení na všechny čtyři (te'd má 8M) jinak budem muset začít cvičit Vojtovku. Tak nevím, jestli našít něco drsného na kolínka kalhot nebo koupit pěnové puzzle na zem (ale ty budou asi taky klouzat, jsou hladké). Slyšela jsem, že klouzavý povrch může děti od lezení odradit a pak se můžou až rovnou postavit. Děkuji.

mousunek
11. čer 2009

Ahojte hoky, tak se pridavam, malej se zacal plazit na koberci to celkem slo na line mu to neslo vubec, ale co leze tak mu to jde krasne i na line....

kacka.va - tak to mas dobry ze ti na tom puzzle leze malej se na nem poprve posadil a zacal ho drbat kdyz bych ho na nej dala tak mam po celem byte pismenka a zviratka

soanpe
11. čer 2009

terez
každý chce pro miminko to nejlepší, ne jen ty 😉

lanka
12. čer 2009

Tak u nás máme loďovky a dlažbu, na zem aby jí to neklouzalo jsme položili deku (ale to nám stejně nepomohlo páč ji prostě přeplazila a zdržovala se mimo ni) malá vypracovala styl vojenského plazení včetně noh a všeho, od hodiny by mohla rukovat... 😀 Pak se začala stavět u židlí gauče, tak jsme nasadili protiskluzové ponožky (byly po ruce) a malá najednou začala lézt po čtyřech.. tak si říkám, když ji nebudeme moc vodit - tak ještě pár měsíců bude určitě trvat než se naučí sama chodit a do té doby bude používat to lezení po čtyřech aby se dostala někam jinam. Jestli to stačilo, ukáže čas. Ale u nás by jsme museli zakobercovat nebo zapuclovat celou místnost a ani to nevím jestli by to pomohlo, páč na návštěvách kde byl koberec ji to od stylu vojenského plazení nijak neodradilo ani nezpomalilo takže netuším zda by to mělo nějaký přínos.

anke
12. čer 2009

ahoj, my meli podobny "problem", maly se nechtel plazit, nakonec zacal pri silne motivaci (mobil 😀) a na podlozce z koupelny - mame vsude lino kvuli alergii
nakonec jsme koupili v IKEA maly koberec
ale ten klouzavy povrch mu vadil opravdu jen na zacatku, ted uz leze po linu jak fretka

alishia
13. čer 2009

ahojky, my mame doma take vsude plovoucku🙂 pred maleho jsem davala mobil a notebook, to byla najednou snaha.)

olesjad
2. zář 2019

Pro vás už to asi nebude aktuální, ale teď je na to konečně řešení. Speciální polodupačky Geckogogo™ mají protiskluz všude, kde se dítě potřebuje zapřít při plazení a tím, jím pomáhá a motivuje je k lezení. Jsou sice dražší, ale zase jsou z kvalitního materiálu a vyrobené v Evropě a ne někde v zemích, kde lidé musí otročit. Ale hlavně fungují! A nemusíte kupovat žádný koberec a hlídát, jestli je někde polovoučka...

iris92
2. zář 2019

Mame penove puzzle pres cely obyvak a je to trosku opruz to umyvat, ale jinak super. Maly ted bude mit 7 mesicu a nedavno zacal perovat na kolinkach a zacina lezt. Vubec se neplazil. Za me je to nezbytnost (jakakoliv podlozka) a navic to tepelne izoluje.

nukyna
2. zář 2019

Naši kluci byli přeborníci v plazení a na kolika se jim moc nechtělo jen na malém koberci perovali. Nakonec jsem to vyřešila že sem je nechala platit nahatý a jak je to zastudilo na bříško tak byli na kolinkach během jednoho dne. A pak dá se koupit taková ta silikonova barva co bývá na položkách a z toho jsem jim udělala protismykovy kolinka na punčochy.

llucinka1
15. únor 2021

Milé maminky,
máme také hladké a tvrdé podlahy a syn se dlouho jen plazil, vyzkoušela jsem vše možné a až můj "vynález" mu pomohl, za 2 dny lezl sám.

Nyní ho budu vyrábět, protože chci pomoci ostatním maminkám, které řešily stejný problém. Hledám proto pár zájemkyň (Kladno a okolí, Praha) o možnost bezplatného vyzkoušení tohoto úplně nového produktu, který jsem vyvinula pro miminka - pomůže dítěti začít lézt na hladkém povrchu za několik dní (možná i dříve).

Ozvěte se mi prosím do zprávy a povím vám podrobnosti. Malý dáreček je samozřejmostí 🙂.

Lucie

katkachm
4. dub 2021

@llucinka1 Ahoj Lucie, mela bych zajem o vyzkouseni vaseho vynalezu. Dcera se zacala plazit par dni pred 7.mesicem a uz se takhle plazi skoro 2 a pul mesice. Na kolinka si kleka, ale pak se ji rozjedou nozky a placne sebou na bricho. Uz se zacina stavet, tak se bojim, aby nezacala driv chodit nez lezt😁

llucinka1
4. dub 2021

@katkachm Dobrý den, Katko,
to, co popisujete, jsme přesně řešili i my se synem. Produkt, o kterém jsem psala už bezplatně k vyzkoušení nenabízím, jelikož se nám ozvalo hodně maminek a už se dostatečně otestoval. Nyní je už v prodeji a maminky jsou spokojené, za což jsem velice ráda.

Máme eshop i Facebook a Instagram. Podívejte se na eshop zde www.polezu.cz, kde najdete veškeré informace.

Posílám i foto protiskluzových kalhot POLEZU, abyste měla lepší představu.

Pokud Vám budu moci nějak poradit, ozvěte se mi 🙂.

Hezký den,
Lucie Černá
email: info@polezu.cz
tel: 737 494 589 (Po-Pá 9-17h)