Plazení a lezení po kouzavé podlaze. Jak na to vyzrát?

blandik
9. čer 2009

ahojte,

můžete se někdo podělit o zkušenosti, jak jste vyzrály na klouzavé podlahy? Konkrétně máme plovoučky a koberce pryč kvůli ekzému. Malý se začal plazit, ale na podlaze nechce - jen na posteli a taky máme ultimátum, že má začit do měsíce zvedat zadeček a podkládat kolínka - prostě se postavit na lezení na všechny čtyři (te'd má 8M) jinak budem muset začít cvičit Vojtovku. Tak nevím, jestli našít něco drsného na kolínka kalhot nebo koupit pěnové puzzle na zem (ale ty budou asi taky klouzat, jsou hladké). Slyšela jsem, že klouzavý povrch může děti od lezení odradit a pak se můžou až rovnou postavit. Děkuji.

danca82
9. čer 2009

Ahoj,
taky máme doma plovoučky. Prcek se ale naučil i na klouzavym povrchu plazit po břiše, plazil se tak asi 4 měsíce. Po 4 začal lézt, když se udělalo hezky a začali jsme chodit ven. Na trávě je prostě plížení moc náročný a navíc tráva píchá, takže pro něj začlo být pohodlnější používat i nohy. A teď tak šmejdí i doma a už mu to neklouže. Ale stavět na 4 se začal na pěnových puzzlích, myslím, že moc nekloužou..

soanpe
9. čer 2009

taky máme plovoučky a tak jsem koupila mega puzzle s krtkama a taky kloužou 😖
napadá mě jedině našít na kolínka z koženého semiše nějaký záplaty a na nožky nebo levnější varianta od. firmy Nolen
nebo omotat prcka kobercovkou 😀 😀 😀 😉

andulka4
9. čer 2009

Na podlahu jsme koupily velké čtverce puzzle, ale žádné ty šunty z MMB ale pořádné pevné a hlavně velké čtverce

když už se začínal stavět tak jsme měli od RHB zakázány botky tak jsem pořídila capačky ať tolik nepadá 🙂

blandik
autor
10. čer 2009

Děkuji za rady - Andulko - jaké přesně myslíš ty puzzle (víš značku?) a co myslíš těmi šunty z MMB? Na ty capačy Nolen i 4baby jsem koukala, vypadá to dobře. Děkuji za tip - zkonzultuji s RHB.

petka80
10. čer 2009

A co koupit malý koberec? My máme taky všude plovoucí podlahy, ale kvůli malé jsme koupili menší koberec do obýváku, bez něj si to nedovedu představit, teď řešíš lezení, ale pak budeš řešit stání a první krůčky, pak se bude taky hodit......

blandik
autor
10. čer 2009

já právě nevím - taky mě to napadlo, jenže malý má trošku ekzém na pusině a ručičce - takže vlněné koberce jsme odsranili, protože ho evidentně vlna dráždila. Ale zvažuji, jestli nekoupit nějaký ten obyč za 70/m - bývají zespod pogumované. Vám se to tedy osvědčilo?

tereziep
10. čer 2009

ahoj, my máme plavoučku jenom v ložnice a malá tam lést nechtěla. Tak lezeme na koberci. Kamarádka měla stejný problém a museli do obýváku koupit koberec. Mě rehabilitačka řekla, že musí lést po koberci, jinak se to nenaučí. Já bych asi koupila ten koberec. Přece jenom Vojtovku bych s dítětem cvičit nechtěla. No a když koupíš nějaký levnější, tak ti zas nebude vadit, když ho potom vyhodíš.

blandik
autor
10. čer 2009

joj, asi se tomu koberci nevyhnem. Děkuji.

barmborka
10. čer 2009

andulka,jak poznám velikost.Malá už se plazí a teď se začla houpat na kolínkách,ale taky máme plovoučky tak jsem nad těmi capačkami rozmýšlela.Jakou jsi kupovala velikost?

andulka4
10. čer 2009

Barborko já je kupovala až už se postavil a to jsem brala myslím že 22ky 🙂.......nic krom toho nám nepomohlo ani ty protiskluzové ponožky, ty jsou úplně na houby

ad puzzle....doporučuji zajet do Tesca tam mají velké kusy 62x62cm v balení je to po 4ech a stojí okolo 500kč
navíc jsou 2x tak hrubší (balení je červený, zelený, mosrý a žlutý kus)

já to mám dnes v obýváku a pak to dám do dětského pokoje

jo a zapoměla jsem napsat že firmu neznám a že po tom chodíme celá rodina a že se to nerozpojuje ale pěkně to drží pokupě.....máme od spodu docela zimu takže je to i dobrá izolace 🙂

beruska2x
10. čer 2009

no my mame parkety v obyvaku a malej se plazi po brise lip nez na koberci, prece se jim to klouze a to je +, koberec je brzdi a na kolenou - na vsech 4 neleze, kazde dite lezt nemusi, jsem toho jasny priklad, proste jsem se pak postavila a rovnou chodila a malej se uz taky postavil sam v postylce 😉

zoubek
10. čer 2009

Koberce na lezení opravdu doporučuji, osvědčilo se nám to také. Máme plovoučky, na těch se opravdu dobře plazí, ale na lezení koberec. Pořídili jsme ho do obýváku, čtvercový, to na učení stačí a jezdíme k babičce, tam jsou koberce všude a naučil se. Teď už leze jak drak i po plovoučce. 🙂

holly1
10. čer 2009

holky, napište mi prosím do IP odkaz kde jste koupily nějaké dobré pěnové puzzle, které neklouže, asi do toho taky půjdeme

kacka.va
10. čer 2009

my jsme koupili dětský koberec a pěnové puzzle, na tom se jí lezlo skvěle a pak se postupně naučila i na klouzavé podlaze

barusha
10. čer 2009

Ahoj holky, tak náš malý se nejdřív natrénoval na koberci v ložnici, po plovoučce v obýváku se jen plazil. A po nějaké době - pár dní... to už zvládal i na plovoucí podlaze. No a teď je to hotovej přeborník, lézt umí rychlostí blesku a chodit nechce, protože to je děsně pomalý 😀 Takže koberec pro začátek ideální...
Jinak díky za tip na stránky fi.Nolen, mají krásný capáčky, jen co se malej vzbudí, změřím nožku a nějaký objednám 😉

petka80
10. čer 2009

Jj, kup nějakej obyč koberec, ale zas aby byl příjemnej na dotyk, u nás se koberec opravdu osvědčil, jsem si říkala, že ho pak vyhodím, ale máme ho stále..... 😉
Je pravda, že ne všechny děti lezou, ale rozhodně je to lepší, když lezou, než když to přeskočí...... 😒

blandik
autor
10. čer 2009

Ano, taky myslím, že je dobře, když lezou a ne rovnou jdou, ale nejsou kompjutr. Uvidíme, co ten náš udělá - koupíme koberec a puzzle taky. S plovoučkama samotnýma a nácvikem na poteli to asi nepůjde. Děkuji za příspěvky a všem hodně zdaru s prcky. 😀

tereziep
10. čer 2009

Ahoj, tak jsem koukala na ty capáčky. To ale podle mě nejsou vhodné boty na chození - i když mimčo teprve začíná. Mě byli doporučeny botičky tohohle typu koupené ve zdravotnické obuvy.
http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/1...
s pevnou patou kvůli klenbě. O nich mi říkala sestřička z ortopedie.

zusma
10. čer 2009

tereziep pokud už dítě více stojí a chodí než leze, tak potom boty i na doma 😉 ty co ukazuješ máme na doma, viděla je i dr na rehábce a chválila je 🙂
akorát si je malá pořád sundává 😖

tereziep
10. čer 2009

Naše malá to dělala taky. My jí tyhle koupili, když si začala stoupat. Právě že mi to sestřička doporučila, abych nekupovala takový ty capáčky viz više, ale rovnou tyhle. Ona si jeden týden začala stoupat a další už mi pomalu obcházela postýlku. Takže, kdybych koupila tamty, tak to je jenom vyhazování peněz.

soanpe
10. čer 2009

terezip.
bavíme se o dětech, co lezou a ne o stojících dětech 😉
co se týká vývoje, měly by děti nejdříve lízt a pak se teprv stavět, protože se prý nějak přehodí vývoj, nebo co, a pak v pozdějším věku jsou tyto děti postiženě dysgrafií a nebo jiným dys...
ty capáčky jsou z rukavičkové uně a jsou fakt jako ponožky, takže nebrání vývoji nohy
malé děti mají chodidla z tukových polštářků a dalších měkkých tkání, takže se nesmí uzavírat do pevné obuvi, vyjímka jsou už stojící bez opory. jinak sante nemají chybu 😉
kromě Nolenje ještě 4baby

blandik
autor
10. čer 2009

Děkuji. Byla jsem se podívat do obchodu s koberci a mají i takové podložky - nejsou to přímo koberce - vypadá to torchu jako drsný papír a je to s dětskými motivy - pro nás s ekzémem celkem ideální povrch, ale zas je to malé a drahé. Takže asi riksnem koberec - dětský. Ty botičky capáčky se mi taky líbí pro lezení - takže píšete, že capáčky mají být na lezení a příležitostné pokusy o postavení, ale jak už začne více chodit, tak přejít na pevnou kotníčkovou obuv?

soanpe
10. čer 2009

jj blandik
jakmile je dítě schopno bez opory SAMO stát, tak je nutná pevná obuv do té doby jen úplně měkkouké capáčky.tak mi to vysvětlila moje kámoška rhb 😉

mikulka
10. čer 2009

Holky, my máme puzzle z Pompa, ale né tak velké, ymslíte, že jsou dobré?
můžete mi také poslat IO? kde se dají sehnat ty velké? A koberec, je jedno jaký, myslíte?
Našemu to taky klouže! ☹

blandik
autor
10. čer 2009

My jsme uvažovali o koberci tak 2x2m, aby se tam mohl i kousek plazit a nebyl hned na konci, že to dáme do obýváku a pak to přesunem do jeho pokoje.

Soanpe - a co když bude chodit kolem nábytku a stěn - to už asi taky bude na tu pevnou obuv? Nevím, jak to probíhá, ale tipla bych, že si nejprve stoupne u nějaké stěny, pak to bude pořád zkoušet a 'tapat kolem něčeho a teprve pak si sám stoupne a bude stát bez opory - omlouvám se za natvrdlost v tomto:o)

llllucka
10. čer 2009

a co mu zkusit dát na zem peřinu.My máme všude marmoleum a protože je studené a ležel ještě na bříšku,tak jsem mu rozložila v obyváku gauč a byli jsme hlavně na něm.Tam se začal plazit a stavět na čtyři.Ale největší pokrok jsme zaznamenali až na zemi (hlavně na puzzle),protože ten gauč byl jakoby měkej a nešlo se na něm tak pohybovat.Za pár dnů na zemi se už i na kolínkách uměl pěkně pohybovat.

soanpe
10. čer 2009

blandik,říkala mi úplně samo bez opory. ale zase jinde jsem četla něco jinýho, ale zdravý rozum mi říká, že pokud samo pevně nestojí, tak se v botě nožička nebude vyvíjet správně 😉

petka80
10. čer 2009

s těma botičkama říká každý něco jiného...... 😒
někdo říká, že jsou nutné boty (kotníčkové), pokud dítě tráví většinu času ve stoje, někdo zas říká, že nejsou potřeba a stačí protiskluzové ponožky....... Tak si vyberte.... Takže bych to nějak kombinovala 😉

blandik
autor
10. čer 2009

Ještě se poptám na RHB, ale půjdem tam až v červenci:o) Děkuji.

tereziep
11. čer 2009

soanpe, já vím, že je to diskuse o plazení a kouzevé podleze. Jen mě zarazilo, že tam jedna mamka psala, že tyhle capáčky kupovala pro dítě, které si už samo stoupá.
Je sposta názorů, kdy kupovat boty. Někdo říka, že nikdy, někdo, až si dítě samo stoupne a někdo jen na ven. Nepatří to sem, jen jsem chtěla upozornit některé maminy, které to budou číst, že capáčky nejsou vhodné pro dítě, které stojí.
No a jak píšeš o těch dys... tak to nesouhlasím. Kámoška co dělá na rehabilitaci mi tohle popřela. Sice to není dobrý, když dítě třeba s plazení tak trochu přeskočí lezení nebo leze jenom chvilku. Naopak mi říkala, že daleko horší když se děti začnou stavět moc brzo. Kamarádky holčička začala sedět tak kolem 8 měsíce a toupat si začala kolem 9 měsíce. Teď už sama chodí - bude jí 11 měsíců. Tyhle děti prej nejsou na to připravené. Prostě její holka strašně málo lezla a plazilase. Tak necelý měsíc. No a to je podle ní horší. Jejich páteř na to není připravená a pak končí s vybočením páteře, špatnýma plotýnkama a mají celkově problémy s páteři.
Také jsem se bavili o botičkách. No a dítě by mělo mít pevnou kotníkovou botičku od té doby, co si samo začne stoupat a tráví tam víc času. Takže nečekat, až dítě začne samo stát.
Je to každého věc, kdy dítěti dají body a jaké koupí. Já chci pro svoje to nejlepší a bude se držet její rady.