Plenková dermatitida. Setkaly jste se s tím?

barusha
20. lis 2008

Ahoj holky,chtěla bych se poradit,malý má okolo zadečku zarudlou kůži s drobou kopřivkou - jakoby a trochu i na bříšku vedle pupku.Tak nevím,co s tím...Setkala jste se s tím některá?Taky jsme teď měli jiné plenky - dřívě Huggies,teď jsem koupila Pampers,nevšimla jsem si, jsou s aloe vera,tak jestli se mu to tím nerozjelo.Jsou totiž zřejmě parfémovaný.Nemáte zkušenosti?Ať už s vyrážkou nebo těmito plenkami?

beruska951
26. zář 2018

Obnovim diskusi, můj roční syn má taky plenkovou dermatitidu už druhý týden. Má jeden velký flíček o velikosti dlaně tak jakoby na boku, byli jsme u doktorky ta nám dala framikoin mast, protože to měl dost škaredé a že by se to mělo zlepšit. Začlo mu to když jsme dobírali balík plen z Lidlu a teď máme Tesco love baby ale rozlézá se mu to aj po prcině tak nevím jestli změnit i plenky?? Poradíte někdo jak se to zlepšilo vám ?? Ješte koupem v heřmánku a jinak mi Dr říkala že ničím jiným nemazat tak nevim. Děkuji za odpovědi

ajja87
26. zář 2018

@beruska951 ahoj, nám se to rozjelo po plenkach z dm,ale musíš to prostě vyzkoušet, já vím, že jiny než pampers nesneseme a to ani kalhotky od pampers,ale jinak k zomu co pomohlo,tak nám imazol,do dvou dnu to bylo pryč...a to fakt měla hrozný úplně jakoby opuchly ...no prostě mazec a ten imazol zázrak 😉

beruska951
26. zář 2018

@ajja87 děkuju , no ona mi ten imazol i doporučovala v lékárně ale doktorka říkala že to mám mazat jenom tím framikoinem tak sem to nechtěla ale teď lituju že sem si ji nevzala. No on to má malý taky takové červené pořád a už to teda tak napuchle nemá ale má to pořád škaredé a teď se mu začli takové skupinky po třech pupiinkach tvořit aj zadku tak uvidím když tak bych zašla asi přímo na kožní

ajja87
28. zář 2018

@beruska951 ona měla taky pupínky, já bych zkusila nejdřív ten imazol,ale chápu, že jsi z toho určitě nervózní,pokud je to tvoje první dítě, že raději půjdeš k doktorovi ...taky jsem raději běžela hned k doktorovi se vším... uvidíš,rozhodni se sama hlavně ať se vám to brzy zahojí.

beruska951
29. zář 2018

@ajja87 ne jeti moje druhé dítě , ale první takové problémy neměl , no imazol sem si koupila a už druhý den mażu ale nějak se to nejlepší, už se mu zvětšují i ty pupínky v takové větší kapky tak už nevím co stim. Koupila jsem i druhé pleny a oplachuji vodou, koupu v heřmánku a za tím nic no tak uvidíme co bude do pondělí . Každopádně děkuji

ajja87
29. zář 2018

@beruska951 není zač,no tak teď už asi bude potřeba opravdu ten doktor.