Plenková dermatitida. Setkaly jste se s tím?

barusha
20. lis 2008

Ahoj holky,chtěla bych se poradit,malý má okolo zadečku zarudlou kůži s drobou kopřivkou - jakoby a trochu i na bříšku vedle pupku.Tak nevím,co s tím...Setkala jste se s tím některá?Taky jsme teď měli jiné plenky - dřívě Huggies,teď jsem koupila Pampers,nevšimla jsem si, jsou s aloe vera,tak jestli se mu to tím nerozjelo.Jsou totiž zřejmě parfémovaný.Nemáte zkušenosti?Ať už s vyrážkou nebo těmito plenkami?

frog
20. lis 2008

Jo tak tyhle plenky s přísadou nám taky udělaly neplechu a nebyli jsme jediní..Ta vůně je prostě dráždivá.Dej je pryč a určo se to za pár dní zlepší..Jo a pupence bych namazala tekutým pudrem,aspon se to zklidní.

barusha
autor
20. lis 2008

Plenky už jsem vyměnila,tak doufám,že to přejde...Jinak mažu kosmetikou Seba med,ta by snad měla být ok.Větráme...no,nevím,co víc.Z těch plen Pampers jsem zhnusená. Jsou drahý a ještě na prd!

mkr
20. lis 2008

barusha my měnili totéž jinak jsem byla na kožním a dala nám endiaronovou mast a zmizelo to, my to měli do krve a taky po pampers, jinak my ted máme DM a supr

daluri
20. lis 2008

Já můžu doporučit Imazol krempasta, kdysi mi to pro dceru napsala dr, těd jak to měla Terka tak jsem jí to namazala a je to ok.Myslím, že se to dá koupit i bez receptu, stálo to kolem 50,- teď nevím po reformě 🙂

bajnokova
20. lis 2008

Ahojky mi to měli taky v lete z plinek Tesco dostali jsme Imazol zmenili jsme plíny doktor říkal že to byla plíseň ze plín od té doby používame Pampers a ted v patek se to male objevilo zase a imazol zatím moc nezabírá

petronilla
20. lis 2008

Ahojky,my taky měli nedávno-přitom od narození používáme stále stejné plínky i kosmetiku,tak po dobu té dermatitidy jsem nepoužívala ty ubrousky,jen vodu,hodně jsme prcku luftovali a dr.nám napsala Imazol,ten zabral docela rychle a pak jsem jí koupila Sudocrem a ten mažeme teď preventivně po přebalování a je super-je i na ekzémy,akné..... 🙂

barusha
autor
20. lis 2008

já ještě vyčkávám,nemáme to zatím moc hrozný,kdyby se to rozjelo,tak zajdu k dr.Jsem naštvaná,plínek mám 3 balíky. No,snad mi to v obchodě vymění...

bajnokova
20. lis 2008

Jo Sudocrem mam doma tak ho zkusím 🙂

mkr
20. lis 2008

barusha já to prodala po známých měla jsem asi 6 balení

jjaanca
20. lis 2008

barusko, my máme alergii na Pampersky. Malá měla ekzém v oblasti plenek a nabříšku až na hrudníček. Místo toho používáme Tesco a Huggies. Na to červený nám doktorka dala Imazol a když už to nebylo červený tak jsem tu kůži měli promašťovat mastičkou Leniens. A do koupele jsme měli olejíček.
Takže ty Pampersky prodávám na MMB kdybyste měla některá zájem 😀

bajnokova: plíseň/kvasinku máme taky, ale není to z plín, je to moučnivka neboli soor.

barusha
autor
21. lis 2008

mkr : 😅

jjaanca : co to je MMB? Mimibazar?

jjaanca
21. lis 2008

Jasně 😉

barusha
autor
21. lis 2008

jjaanca: tak já to taky zkusím 😒

coriven
21. lis 2008

jjaanca a jak vypadá ta plíseň?

jjaanca
21. lis 2008

No to se těžko popisuje. Opruzenina je jen červený flek, ale tohle je trochu jiné. Je to takový ohraničený červený flek a je malilinko vystouplý - takhle to vypadá když už je to fakt hodně. Já bych řekla, že normální opruzenina je taková doztracena. A nevím jak ostatní, ale Lucka to má spíš vepředu na pipince než na zadečku. Začíná to takovýma červenýma tečkama kterým jsem vůbec nevěnovala pozornost. Ale teď už vím co to je, tak hned začínám mazat Canestenem. A taky máme předepsanou nějakou vodičku kterou se to potírá před tím Canestenem.
Jenže jestli je to u vás opravdu moučnivka, tak by to měla nejspíš i v pusince - na tvářičkách zevnitř nebo na jazyku bílé flíčky - na to je genciánka. U nás se to objevilo nejdřív na zadečku a když už jsem si myslela že je to pryč tak se to objevilo v pusince a teď se s tím perem a máme to střídavě tam i tam.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

coriven
21. lis 2008

aha díky, no Kája má přesně jak popisuješ - vystouplý ohraničený flek na prcce - z vrchu ne vevnitř a kolem řitního otvoru nic, takže to opruzenina nebude... mazala sem Sudocremem, ale moc to nezabralo... dneska sem ničím nemazala a mám pocit, že se to jakoby ztrácí 😨 , ale po koupání, utírání - to vždy zčervená ještě víc. Myslela sem, že je to třeba reakce na jídlo (udělalo se to, když jsem jí dala prvně špenát) pak se to ztrácelo a teď se to zase vrátilo 😠 ale fleky v pusince nemá, jazýček má občas takový bělejší, ale to si myslím je od mlíčka...
myslíš, že by to mohla být ta moučnivka?

kacka79
21. lis 2008

Tak tyhle plenky s heřmánkem nám taky nedělaly dobře, a nejlepší rada je větrat kdykoliv to jde... já nechávám doma Fílu často bez plenky, i za cenu občasné loužičky 😵

bajnokova
24. lis 2008

jjaanca: a z čeho ta moučnivka neboli soor je když ne z plín? 😢

misa84
26. lis 2008

ahojky, prosim vas, jak vypada opuzenina? maly ma cervenou pokozku s teckama kolem "kakaci dirky", mazu poctive od narozeni bepanthenem, mam na to davat neco jineho? dekuju

allizee
26. lis 2008

No tak to by mohla byt opruzenina, pokozka zacne byt kolem ritniho otvoru cervena a pak muze i zmokvat... to jsem nastesti ale nezazila. I kdyz mazes a staras se dobre,tak se tomu proste nevyhnes ☹ Je dobre casto menit plínky, nechavat zadeček jen tak a taky umyvat jen vodou, bez mydla a pak nechat uschnout a namazat, my pouzivame Indulonu Baby a je fakt dobra. Zkus ji...

allizee
26. lis 2008

jenze ja si neuvedomila, ze kdyz tam mas tecky, tak by to mohlo byt i neco jineho... treba ta moucnivka - v prechozich prispevcich o ni holky pisi... mrkni se na to.

bajnokova
27. lis 2008

Na opruzeniny je dobrá i Rybillka

coriven
27. lis 2008

misa - to bude spíš opravdu opruzenina... jak psaly holky, častěji měnit plínky, větrat a mazat...

holky na tu plenkovou dermatitídu nám asi nejvíc zabralo ničím nemazat, je to zajímavé, ale když sem ji pár dní nemazala a nechala pokožku proschnout (vyschnout), tak se to zlepšilo... teď má sem tam flíček, ten pokud je vysušený tak ho máznu bepanthenem, tak snad už to zmizí

jjaanca
28. lis 2008

bajnokova, to nevim. Spóry plíní lítaj ve vzduchu.... no z čeho chytí kvasinku ženská? Nasadily jsme homeopatika a vypadá to, že jsme se toho snad po těch 2 měsících zbavily 🙂

barusha
autor
28. lis 2008

Ahoj holky,tak já hlásím,že se nám - zřejmě dermatitida - ztratila. Vyměnila jsem plenky - Pampers už nikdy víc... mazala Seba Med dětský krém nastřídačku s Bepanthenem, hodně jsme větrali a je to ok. Ale ty blbý plíny jsme měli snad jen jeden den a co to udělalo! Celou dobu se člověk stará a pak stačí tak málo. No,hlavně že jsme se toho zbavili.

mamina5
28. lis 2008

Nám se dělali opruzeni hodně a nejvíc nám na to pomohla odpaní doktorky napsaná mastička imazol 😉

bajnokova
28. lis 2008

jjaanca a co jste dali za homeopatika?

sarka11
1. pro 2008

vynikající je Dětská mast s rybím tukem od firmy TAMDA, jde objednat v lékárně, stojí cca 60kč, není to rybilka, když začíná nějaký problém, začnu mazat tímhle a jednou denně to máznu ještě imazolem

alisek
30. kvě 2011

Holky můžete mi napsat jak dlouho jste s plenkovou dermatitidou bojovali? malý má už skoro 14 dní ekzém a nijak ne to nelepší,jen pokud nemá žádnou plenku, jinak s plenou se to ihned zhorší, mažu od začátku sudocreamem ale nepomáhá, teď už máme dokonce emulzi s kortykoidy.

velrybous
31. kvě 2011

@alisek Ahoj, my jsme ji měli cca 14 dnů, nevěděla jsem co to je, pak jsem šla na kožní, namíchala nám mast, taky myslím, že v tom jsou kort. a mazala jsem pá, so, a v neděli to měl už o 90% lepší..mrkni do alba mám tam fotky jak to měl..dneska mu to ještě možná namažu..jinak na noc tou mastí i ráno, a přes den jednou imazol, teď jen na noc tu mast a přes den jednou imazol, jinak ničím nemažu a dávám teda eko papírovky než se mu to zahojí místo látkovek..