Plínka ve dvou a půl letech. Doporučíte literaturu?

jankapavol
3. črc 2011

Začínám být celkem zoufalá,náš malý už byl přijat od září do školky,je moc šikovný ,mluví ve větách,je společenský,motoricky je velmi vyvinutý,ale s těma plínkama je jak mimino.Nejdřív na nočníku vůbec nechtěl sedět,teď je to teda taky na ukecávání,ale dá se ,ale třeba furt tvrdí,že čůrat nechce a za minutku se počůrá.Dneska třeba byl jen v legínkách,počůral se na zem,kouká na mě,protože věděl,že se počůral,gatě si stáhl a říká,že chce druhy.Jinak mu teda vůbec nevadí být v počůranym a pokakanym.Odnaučujeme už několik měsíců,chjóóó.Mám poslední dva měsíce,než ho vezmou do školky.....a za měsíc se narodí sestřička,takže teda nevim,jak to zvladnem.Doporučujete třeba nějakou literaturu?Už nevím,co dělám špatně.....

mamusa1611
3. črc 2011

u nás to bylo to samé,nepomáhalo nic, až sme řekli prostě dost, a za každe počůrání nebo pokakání dostal prostě přes holou. A znova jsme zopakovali,že se kadí do nočníku.Nedostával nevím jak surově,to zas né,ale prostě tak,aby to cítil a uvědomil si to. Netrvalo ani týden a začal chodit sám na nočník...někdy se stalo,že to chudák fakt nestihl,no tak to bohužel...do měsíce už spal bez plín i v noci...
A s tou školkou...no nevím,zda to bylo chytré...pokud se nenaučí na nočník, a ve školkách jsou malé záchodky, to bude pro něj zase něco nového... No učitelky ho určitě nebudou hlídat, a převlíkat...

benjik
3. črc 2011

Ahoj, a co zkusit nočník vynechat a přejít rovnou na wc? Nelča měla období,kdy po již úspěšném chození na nočník se sekla a za nic na světě na něj nechtěla. Tak jsem ji jednou zkusmo dala na wc a od té doby je vše ok. Má svoje vlastní prkénko a brzo ji ještě pořídíme stupínek k wc.

jankapavol
autor
3. črc 2011

@benjik nene,nechce ani na wc,ani ho nebaví počůrávat kytičky.čůrali jsme aj za kokino,ale to pak chtěl chodit co minutu,pak zase několik hodin jit nechtěl.on se na něj umí vyčurat,umí to ovládat,ale on na něj prostě nejde,když potřebuje.několikrat už si řekl i sám a utíkal,stahne sám gatě a čurá,a z toho zase pak čura jen do gatí

ivuu
3. črc 2011

@mamusa1611 tak to mě přijde kruté dávat na zadek kvuli tomu že rozumově ještě nedospěl k nočníku nebo wc.. pokud mu tedy bylo kolem 2,5 let.. ☹

benjik
3. črc 2011

@jankapavol no jo umanutý mužský 😝 😀 Třeba se to ted přes léto spraví,když bude teplo a bude moct běhat svlečený.

kjajule
3. črc 2011

Měli jsme uplně to samé, ještě trochu bojujeme s kakáním ale na čurání už si dojde úplně sám...My vyzkoušeli neustále posazovat oblíbené plyšáky na wc i na nočník a staršně je za to "chválily", to pomohlo asi nejvíc zkust to 😉 Posad plyšáka pochval plyšáka za čurání a pak klidně 10 plyšáku po sobě...pak malýmu řekni at taky vyzkouší jak čurají plyšáci at si je tam posazuje sám...my takto dělali dva dny a pak malej taky zatoužil aby jsme ho pochválily a sednul a vyčural se taky... 😉
Rozhodně nebít! Vypěstuje si blok k čurání a kadění a pak to bude zadržovat a to si pak dítě samo užene zácpu apod...☹
@jankapavol

jankapavol
autor
3. črc 2011

@kjajule ale bylo by to asi nejjednodužší,dát přes zadek.škoda,že to není tak lehké 😀

jankapavol
autor
3. črc 2011

@kjajule ale bylo by to asi nejjednodužší,dát přes zadek.škoda,že to není tak lehké 😀
ale s těma plyšákama to zkusím,díky

kjajule
3. črc 2011

@jankapavol Já vždy počítám do deseti a zhluboka dýchám když mě "svrbí" ruka... 😀
Zas si říkám že ze sebe raději udělám debila budu si povidat s plyšákama apod než ho bít... 😒

mamkamarketa
3. črc 2011

ja bych taky na zadek nedavala ☹
prijde na to sam, nasilim se nic nevyresi 😔 synovi je 2,5 doma cura do nocniku (na wc se nechce) ale kaka zasadne do kalhot 🙄 ale trestat ho za to nehodlam. i ucitelky v jeslich kam chodi my rekly,ze k tomu dospeje. u nas se curalo za nalepky. ma svoje album a za curani dostaval samolepky masinek nebo aut.ale jeste doresit to kakani ☹

jankapavol
autor
3. črc 2011

@mamkamarketa to je taky dobry,nalepky ma rad

hojda
3. črc 2011

Nám jsou 2 roky a čtvrt a taky ještě pořád plínkujeme. Když ho posadím, tak se vyčůrá a už se mi daří odchytit i kakání, ale sám si řekne opravdu jen hodně vyjímečně....Tohle člověk neovlivní, musí mu to secvaknout v hlavičce samo.... Tatínek i strejda měli plínky do 2,5 let a to bylo v době, kdy se na nočník dáválo od půl roku a dávali se pouze látkovky.....takže ještě chvilku holt musíme vydržet...

mamkamarketa
3. črc 2011

@jankapavol zkus to,malej byl nadcenej,rad si prohlizi album 🙂 prijde mi to jako lepsi odmena,nez bonbonky 😉

sayast
3. črc 2011

tak se musim pridat ☹
dceri je 2 roky a 4 mesice. curani, i kakani si uvedomuje, ale... ☹. pred mesicem a pul jsme lezeli v nemocnici-mela mimo jine zanet moc. mechyre, po navratu domu mela hystericke zachvaty i kdyz byla jen 5 min bez plin, ted uz se dari ze je bez, ale pocurava se, pokakava. jakmile vidi nocnik, hystericke zachvaty, zachod taky, venku nechce. ale ze chce curat vi, prijde za mnou, drzi se a rika curat. jakmile ji ukazu nocnik-po dobrym,mame dokonce 2 (ten druhy si sama vybrala a rikala ze na nej bude chodit,to bylo ale pred nemocnici), wc-ma i svoje prkynko, rev, zadrzi to a pocura se pak v koute az po nejake chvilce. uz fakt nevim 😔

evulinkab
3. črc 2011

Tak já se rozhodla vzít malému pliny, když mel 2roky a jeden mesic.Bylo to ted v zime, takže docela blbý..5 dnu jsem za nim INTENZIVNE behala a davala ho preventivne co 15min na nočník.Nastesti se malej nebránil a v klidu si tam sedl-a vedel, že se tam musi curat.Takže vetsinou vždy se tam vycural.Jenomže sam si nerekl.Proste bylo to porad jen na mě a mém hlidani.Náhodou jsem ho pozapomnela dát na nočník a on se počural(malej dost pije a má ve zvyku vypít treba celou flasu naráz, takže pak treba cural co 10-15min)..Já jsem už ztrácela nervy, když jsem za nim asi 3den porad bez vysledku behala, preslikala punčošky a přepírala.Už jsem to chtela vzdát, ale 5den rano se probudil a hned z postýlky na me kricel: MAmi čuat🙂A od te doby jsme bez plen, proste to pochopil a pres noc mu to docvaklo..nepokakává se už vubec, sem tam se stane nehoda s čuranim, ale jinak v poho...KAždopádne doporučuju také nejaké jeho oblíbené hračky(autíčka, plyšáky, atp)..Já mu vždycky rekla, že se na nej budou divat,jak je šikovný chlapeček a jak to umí.

sayast
3. črc 2011

u nas by problem nebyl, jen nejak zlomit blok, aby si tam vubec sedla ☹

svoja
3. črc 2011

@sayast neni to tim, ze to ma spojene s bolesti pri zanetu? co vyhodit stare nocniky a prkynko a zkusit novej? jakoze tam uz ji to bolet nebude?

moje dcerka kaka zasadne jen do nocniku nebo wc uz cca od 9m. curani jak kdy. kdyz je nahata a ja na to myslim, tak se ji kazdou chvili ptam, zda nechce jit a nekdy jde, nekdy ne....obcas jde i sama od sebe. ted jsem zacala davat kalhotky a zkousim. zatim to nelamu, mame jeste cas. nekdy pomuzou bombonky za odmenu, ale to se me moc nelibi...uvidime. kazdopadne radsi budu utirat louzicky nez ji triskat.

reaguju zejmena na to placani pres zadek. to me prijde teda STRASNY!!!!!! to dite za to nemuze, jeste k tomu nedospelo rozumove a melo by byt bito?????? to teda jsem zasadne proti 😠 😠 😠 😠

hasky24
3. črc 2011

@svoja já jak to čtu tak bych jí tam s chutí dojela jednu taky třísknout 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

svoja
3. črc 2011

@hasky24 i ja! 😠 🤐

hojda
3. črc 2011

@svoja
@hasky24 Teď jsem si to taky přečetla a fakt nechápu! Tohle bych vlastnímu dítěti nikdy neudělala.

hasky24
3. črc 2011

@svoja to je co 🤐 🤐 🙄 🙄 😠 😢 😖

hasky24
3. črc 2011

@hojda no to já také ne u nás se to nedělá nedávám ani přes zadek 🤐

svoja
3. črc 2011

jo, je to k zbliti...nejhorsi je, ze se to porad deje...a bohuzel i horsi veci ☹ 😠 ....ale to uz odbocujeme od tematu!

sayast
3. črc 2011

@svoja no ona si na ten nocnik odmitala sednout uz odmala, proto jsme kupovali ten druhy, ktery si sama vybrala.
ona teda s curanim ma velke problemy, kdyz proste nechce, tak necura. dokaze vydrzet i 24 hod 😅. hod .ted uz teda ne, hodne s eto zlepsilo. v nemocnici to uzavreli ze se na ni tak psychicky podepsal rozchod s jejim otcem, ktery prestal jevit zajem dohromady s jeji vzdorovitosti. a to je hodne, vzdorovita. tak nevim jak to zlomit ☹. do budoucna byl doporucen psycholog pokud by to pretrvavalo. tak mi asi nezbyva nez byt trpeliva a cekat...

s tim mlacenim deti kvuli nocniku se setkavam docela hodne a je mi z toho vzdy smutno. vubec to nechapu 😔 .

svoja
3. črc 2011

@sayast tak vydrz! bud trpeliva...zkousej proste dokola ruzny veci, motivace....neboj, to patnacti se pocuravat nebude 😉

ivuu
3. črc 2011

no nechtěla jsem to psat na plnou hubu a čekala jsem jestli ma stejny nazor ja já..

můj 4 lety syn ma ještě plinku na noc..někdy je sucha někdy ne..ale přes den už hodně dlouho ne ..prostě tvrdě usne a nevzbudí se...neřešim..přes den žadné nehody chodí sám..

dcera bude mít za měsíc 2 roky ..sice na zachod si sedne aji na nočník ale zatim nechape co by tam měla udělat..ale když se pokaka hned přiběhne že vyměnit plinku..jako mlatit je nebudu..proč?pokud nejde o nějakou poruchu..

@sayast chapu..dcera je nemocna a jsme furt po nemocnicich a napřiklad dudlik taky začla dudlat v 7 mesici a dudla do ted..je to jeji jistota tak proč bych ji ho nasilim brala..tak tak do 15 dudlat nebude 😀

hasky24
3. črc 2011

@svoja je to humus já jsem tak nasr..... 🤐 🤐 🙄 🙄 🤐 🤐 🙄 🙄 🤐 🤐 😕 😕 😕 😕 😕

hojda
3. črc 2011

@hasky24 No u nás se přes zadek dává, když udělá něco, čím by se mohl ohrozit. O tom píše i Matějíček, že je to jediný důvod, kdy je jedna přes zadek oprávněná (dítě vbíhá do silnice apod.) ale kvůli čůrání???? Fakt nechápu....

svoja
3. črc 2011

Jako ja kdyz slysim o triskani deti, je me spatne. Podle me je to absolutne zbytecne, protoze takhle male deti z toho nemaji rozum a vubec nechapou, proc dostavaji a za co.

hasky24
3. črc 2011

@hojda to jo no 🙂